|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prehlada u trudnoci
20.12.2010 20:58:28   
mala20
ma otisla sam u petak i kod doktora opste i kod ginekologauser posted image i niko nista. mislim jest mi ginekolog prepisao strogo mirovanje 10 dana i evo me u krevetu ali idalje s temperaturom user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: prehlada u trudnoci
20.12.2010 21:06:36   
Skvo RR
Ne znam koji si mjesec?
Ja sam pila paracetamol i tusirala se mlakom vodom. Mlaka voda mi je znala skinuti temperaturu za stepen..Naravno...mozes i probati sa oblozima na nogama.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mala20)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: prehlada u trudnoci
20.12.2010 21:11:12   
mala20
trenutno sam 15+2, znaci 4. mjesec. sad sam se sva namazala rakijomuser posted image valjda ce spasti i nece se vratiti user posted image ako ne, da li da idem u hitnu?user posted image ne znam ni ja vise sta bih user posted image
ugl puno hvala na savjetu.
p.s. ne smijem nista piti jer svakako imam kontrakcije pa mi je receno da i ovako moze doci do spontanog, a tek pod uticajem lijeka vise user posted image

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: prehlada u trudnoci
20.12.2010 21:17:34   
Skvo RR
Prati stanje..ja bi otisla opet doktoru i ginekologu....ne kontam kako ti ginekolog nije dao uputu sta da radis i sta smijes piti...:(
Stvarno su bezze...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mala20)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: prehlada u trudnoci
20.12.2010 21:19:54   
Anoniman
Mala najbolje bi bilo da se savjetujes sa svojim ginekologom, on najbolej zna sta smijes piti sa obzirom na kontrakcije. Ja sam u 10 sedmici imala spontani, tj nosila blizanacku trudnocu i jedan plod otisao, zatim u 16 nedjelji krenule kontrakcije i porodjaj, znaci cijelu trudnocu strogo rizicnu, ali su mi dozvolili paracetamol da pijem i pila sam ga jer sam par puta imala temperaturu.

(odgovor članu mala20)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: prehlada u trudnoci
20.12.2010 21:24:12   
mala20
Hvala na savjetima, ja jos vodim privatno a stalno govorim ne valjaju ovi drzavni doktori user posted image
odlucila sam da potrazim savjet jos kojeg doktora pa saljem dragog sutra po uputnicu user posted image
znate sta je najzanimljivije? u subotu(za 4 dana) se udajem user posted image user posted image
jelenaT jako mi je zao zbog spontanog, pogotovo jer su dvojke bile u pitanjuuser posted image


< Poruku je uredio mala20 -- 20.12.2010 21:28:44 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: prehlada u trudnoci
20.12.2010 21:45:21   
colito
IZVORNA PORUKA: mala20

trenutno sam 15+2, znaci 4. mjesec. sad sam se sva namazala rakijomuser posted image valjda ce spasti i nece se vratiti user posted image ako ne, da li da idem u hitnu?user posted image ne znam ni ja vise sta bih user posted image
ugl puno hvala na savjetu.
p.s. ne smijem nista piti jer svakako imam kontrakcije pa mi je receno da i ovako moze doci do spontanog, a tek pod uticajem lijeka vise user posted image



ja sam ti isti slucaj imala,u3- 4 mjesecu temp.groznica.otisla u hitnu( sta si kaze dosla kuci caj tusirnaje mlakom vodom )sutra se javi dr.svom,kad sam se cula sa njim on mi kaze samo caj caj,voce,i bas bas ako je visoka temp paracetamol,ali potrudi se da ne pijes ako je ikako moguce,i bogami se ja izvuko ,caj samo i limun i pod jorganom ( a napolju 40 c)
na tebi je da odlucis sta cess

(odgovor članu mala20)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: prehlada u trudnoci
20.12.2010 22:02:44   
Anoniman
Svaki slucaj je razlicit, sve je to individualno. Kod doktora pa pitaj, mada dr ce ti i reci da ne pijes paracetamol jer ti je niska temperatura, bez obzira koliko ona traje. Meni je rekla za temperaturu preko 38 paracetamol, jer bezazleniji je paracetamol nego stres, napor i sve ostalo sto ide uz temperaturu na takvu moju trudnocu. 

(odgovor članu colito)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: prehlada u trudnoci
8.1.2011 19:34:30   
babina beba
Zene i meni treba pomoc! U 29-oj sam sedmici trudnoce i od sinoc svaka me kost boli, suhi kasalj mi pluac dere. Vanjsku temp nemam ali imam osjecaj da gorim unutra. Popila sma jedan parecatamol ali nista. Popila litrima caja, limuna i opet nista. Jos mi i nos curi, savjet please, hvala!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: prehlada u trudnoci
11.1.2011 9:16:57   
NejraS
i meni je isto, ja sam u 36 sedmici, nos curi kao lud, kasljem i puno kisem, nemam temperature ali ako se ovako nastavi dobicu je
sta da radim?

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: prehlada u trudnoci
11.1.2011 9:25:47   
Lulu_08
Kod mene je situacija što postoji minimalna šansa da sam user posted image  a non-stop kašljem, naprežem se, nos ne funkcioniše nikako, sve dajem od sebe da prođe ali ne prolazi evo 5ti dan. Ako nisam user posted image  nije strašno, ali ako jesam bojim se da bi na samom početku moglo škoditi...Nemam pojma...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu NejraS)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: prehlada u trudnoci
11.1.2011 13:04:12   
Gemelli

dobro se cuvajte, gripa u trudnoci moze biti jako opasna na pocetku, ja sam prije ove trudnoce izgubila plod zbog gripe, razbolila sam se bila kao nikad u zivotu, temperatura, suhi kasalj od kojeg sam mislila da ce mi se otikinuti pluca, kijavica, bolovi u nogama rukama, ali hvala bogu dragom poslije toga slijedeci ciklusam sam odmah opet ostala trudna, cim u kuci neko samo kihne mene odmah stvaljaju u izolaciju....
nisam isla doktoru, nisam pila paracetamol, mislila sam da ne smijem, pa eto bolje se lijeciti nego pusiti da nam to unisti imunitet i obavezno doktoru, preko reda, imate prednost

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: prehlada u trudnoci
11.1.2011 13:08:18   
Anoniman
Za suvi kasalj dosta caja od sljeza sam ja pila u prvoj trudnoci i propolis tabletice topiti, dobre su za imunitet, a i za prehladu. Otidjite doktoru, i posavjetujte se sa svojim ginekologom ima dosta terapije koju trudnica moze koristiti, vec sam u prethodnom postu pisala bolje se lijeciti, nego zbog stresa, visoke temperature i ostalog da stetite djetetu.

(odgovor članu Gemelli)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: prehlada u trudnoci
15.1.2011 12:06:53   
animagical
pomozite:( ja sam tek u sestoj sedmici i od juce me uzasno boli grlo. moje grllo inace reaguje na svaku hladniju casu vode. ispirem cajem od kadulje, pijem limun, s medom, caj....smijem li neke pastile za grlo? nemam temp, samo onu moju sada standardnu 37,3. pa ako znate sta je dobro za upaljeno grlo, sve mi plikovi po zdrijelu izasli preko noci. e da, ako ima nesto da  nije gadno,svaki put kad isperem grlo ja i povratim,krenule mucnine.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: prehlada u trudnoci
15.1.2011 12:47:41   
tekja
animagical, evo nadjoh ovo - grlobolja u trudnoci se liječi antibioticima samo ako je u pitanju gnojna angina (streptokokna upala grla). Sve ostalo je uzrokovano virusima, pa antibiotici nisu od koristi. U ovoj situaciji pomažu topli napici i pastile za dezinfekciju grla, na bazi mentola.
 
Ipak bih na tvom mjestu otisla do doktora, ti me plikovi zabrinjavajuuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: prehlada u trudnoci
15.1.2011 13:13:11   
palachinken
Mentol NE u ranoj trudnoci, kao i sve pastile (septolete isl) koje sadrže mentol. Ja sam tako u 6-7 sedmici imala upalu grla i sluzokože. Zbog bolova nisam mogla ni disati u ležećem položaju ni spavati. Mene su spasile pantenol pastile, koje su dozvoljene u trudnoci. A upalu grla sam izvlačila oblogama od kuhanog krompira.
U svakom slučaju, prvo doktoru da vidi kakva je upala, pa onda dalje.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: prehlada u trudnoci
15.1.2011 13:27:59   
Medi_87
Animagical najbolje ti je da ode sprvo doktoru iskljucivo radi tih plikova, on ti i nece dati nikakve antibiotike, jedino moze da se uzme paracetamol, mene je do sada nekoliko puta hvata i upala krajnika pa sam samo njega mogla piti, naravno puno caja s medom, limun i ispiraj sa čajem od žalfije grlo, ali zbog tih plikova najbolje prvo dr pa nek ti on kaze sta mozes sta ne,

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: prehlada u trudnoci
15.1.2011 13:58:53   
animagical
isao mm u apoteku kad je rekao da sam u prvom tromj trudnoce nisu mu nista dali:( ugl sad se zalfijam i pijem limun na litre... a grlo mi bas osjetljivo uvijek dobijem ljubicaste plikove po zdrijelu...boli kao sprzeno:( sta su pantenol pastile, je li to kao septolete ili neoangin? jedino uzimam herba i bronhi bombone i kao malo mi lakse bude.  da li bi mi pomogle bronhi kuhane u mlijeku ili su to babske price? hvala vamuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Medi_87)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: prehlada u trudnoci
15.1.2011 16:34:06   
Apotekarka
je li kao afte ti plikovi po grlu iliuser posted image
patenol su oriblete kao i lysobact za ostecenu sluznicu usta i grla ja ti draga s tim aftama po ustima i grlu stalnoi kuburim ne znam sta bi ti rekla a antibiotici mogu jos vise stvoriti afte

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu mala20)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: prehlada u trudnoci
15.1.2011 17:06:40   
sandy82
Evo šta meni pomaže kod upaljenog grla: žvakanje biljke čuvarkuće. Ne znam baš smiju li trudnice, ali ja sam jela. na početku trudnoće prokrvarila zbog gripe, odmah se javila doktoru i sanirala to. Jela sam čuvarkuću, po jedan dva lista ujutro i uveče. Ukućani mi nudili septolete, nisam htjela. Jednom mi je izliječila gadnu upalu krajnika, sve bile bijele fleke po njima. Septolete nisu pomagale. Očajna što se na vrijeme nisam javila ljekaru za pravu terapiju, već osmi dan uzmem čuvarkuću i sažvaćem. Odmah osjetim olakšanje od prve kapi soka koji je kapnuo po krajnicima. Za tri dana izliječena.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: prehlada u trudnoci
15.1.2011 17:12:54   
sandy82
Na početku i prve i druge trudnoće zaradila sam po jednu gripu. Doktori su mi samo preporučili paracetamol u slučaju temperature. Mojoj drugarici nisu dali ni to u apoteci kad je tražila, ali ja sam pila. Temperatura može da napravi veću štetu nego paracetamol.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: prehlada u trudnoci
15.1.2011 23:10:05   
Lulu_08
Uf bljak, ne volim gripu...a ko je voli?!

animagical, i ja sam cula za to sa bronhi bonbonama u mlijeku, a nisam probala jos. Inace i malenoj i sebi uprzim secer, dodam mlijeko i puter i pomaze nam pravo!

A nigdje ne spominjes kokosiju juhu, pa ona je prijeki lijek za gripu i prehladu! Svaki dan obavezno po 2 tanjira uz cajeve pojesti/popiti!

A za te plikove, hmm, jesi li isla doktoru??

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: prehlada u trudnoci
16.1.2011 15:59:02   
animagical
isla doktoru (na jezero) nisu mi ni pogledai grlo, kaze idi na infektivnouser posted image kontam cuj budale trudnicu na infektivno pa da pokupim i sta nemam.... ugl sinoc tem bila 38.5 pomoglo tusiranje i jedan paracetamol. supicu pravi mm stalno:) cijedi mi narance i grejp i bolje sam:) hvala vam svima, poslusala sam sta ste mi govorile i stvarno sam bolje, evo i ustala iz kreveta.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: prehlada u trudnoci
16.1.2011 16:40:18   
Lulu_08
JUPIII!! Bravo bravo! Samo naprijed user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: prehlada u trudnoci
21.1.2011 14:34:33   
animagical
e bas sam jezik pregrizla, hvalim se da mi je bolje i evo me sad... temp je davno prosla jos me samo boli grlo, ali sada me stigla uzasna upala sinusauser posted image user posted image user posted image
glava boli na svaki najmanji pomak, ne mogu da pomislim da se sagnem, kada brisem nos, maramica je obavezno krvavauser posted image inhaliranje kamilicom ne pomaze,. sad cu zvati divanovica, valjda ce mi nesto na tel preporucitiuser posted image


(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *