|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prehlada u trudnoci
24.1.2011 12:16:16   
azrica_2
animagical,sta ti je rekao Divanovic?



(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: prehlada u trudnoci
24.1.2011 12:56:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: animagical

e bas sam jezik pregrizla, hvalim se da mi je bolje i evo me sad... temp je davno prosla jos me samo boli grlo, ali sada me stigla uzasna upala sinusauser posted image user posted image user posted image
glava boli na svaki najmanji pomak, ne mogu da pomislim da se sagnem, kada brisem nos, maramica je obavezno krvavauser posted image inhaliranje kamilicom ne pomaze,. sad cu zvati divanovica, valjda ce mi nesto na tel preporucitiuser posted image




mene je glava boljela bas ovako kako ti opisujes i krvarila iz nosa na pocetku obje trudnoce, draga da to tebi nisu ove trudnicke glavobolje, jer sam i ja mislila da su sinusi, od doktora do doktora i na kraju mi kazu da su sinusi uredu, a ja bila ubjedjena od sinusa.

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: prehlada u trudnoci
24.1.2011 20:45:19   
animagical
a vidis mozda i jeste nesto od trudnoceuser posted image meni dali zinnat antibiotike i neke baby kapljice za nos, parim kamilicom i kao malo je lakse (da ne ureknem) kaze divanovic da se ne brinem, bolje da pijem jednu turu tableta nego da improvizujemuser posted image ugl ne ureklo se bolje je, sad odem u wc bez saginjanja do poda!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: prehlada u trudnoci
14.8.2011 8:54:35   
Manuele
Pozdrav svima, dobro bi mi došao neki savijet. Šesti dan sam prehlađena, grlo hunjavica, začepljen nos, al nemam temperaturu. Dr.mi rekao da pijem ipak 2 puta dnevno paracetamol već tri dana al meni nije bolje uz gomile caja i meda koji sam konzumirala.U pon.hoće da mi da antibiotike ako ne prođe a meni se to ne da.U 16.sam sedmici tr.Koristila aqua maris storng za nos, malo lakse pa opet isto. Šta predlažete ? Hvala

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: prehlada u trudnoci
14.8.2011 9:52:51   
zumbulcica
Cim ti nije proslo za 6-7 dana vjerovatno nije viroza.Ako ti prepise antibiotike,slobodno ih uzimaj.Veliki broj trudnica bude prinudjeno da koristi antibiotike u trudnoci, ima i onih koji nisu stetni za trudnice.
Jos jedna napomena :Trudnice ne uzimajte Tylol hot u trudnoci.
Sretnouser posted image

(odgovor članu Manuele)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: prehlada u trudnoci
16.8.2011 9:15:57   
Manuele
Hvala Zumbulčice. Sinoć sam završila kod dr.opšte prakse, jer je moj ginekolog slomio ruku te mi se ne javlja.Uh.
U minuti koliko me primila dr. saznah navodno ovo moje je virusno i nije za antibiotike jer nemam visoku temp.Kao imam loš imunitet pa mi dugo prolazi. Uz preporuku ispiranje grla žalfijom i med umjesto septolete. Ne znam više šta da mislim. U jednu mi ruku drago da ne pijem ant. a u drugu me strah da mi djeca (nosim user posted image ) nisu ugrožena, tj. zaštićena dovoljno. Vidjet ću još.

(odgovor članu zumbulcica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: prehlada u trudnoci
11.11.2011 14:18:33   
yasemin
ja sam u 4sedmici trudnoće , na početku sam imala 37,1 doktor m je rekao daje to normal u trudnoći , al danas sam izmjerila 37,5 i ždrijelo i grlo me zateže , glava boli i sinusi , ne znam šta da radim, ??jako se bojim za user posted image obzirom da smo čekali 3 godine ....

_____________________________

yasemin

(odgovor članu Manuele)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: prehlada u trudnoci
30.11.2011 21:52:34   
Lulu_08
yasemin, kako si prosla sa tom gripicom na pocetku? Nadam se da je sve okej i da je proslo i da uzivas u trudnoci?

Ja sam evo 6/7 sedmica i evo grlo boli, ocekujem i ostatak do sutra, ako se ne prevarim kojim slucajem.

Sta raditi...??



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: prehlada u trudnoci
30.11.2011 21:56:39   
R&T@
Odmah napadni tu grlobolju...

Na pamucnu ili lanenu krpicu stavi meda i omotaj oko vrata...
skuhaj zalfiju i ispiraj...
sto vise grickaj voca ako mozes...

Postoje i pastile na biljnoj bazi koje smiju trudnice, pa svrati u apoteku ako ne prestae do ujutro..

I cuvaj nam se...user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: prehlada u trudnoci
30.11.2011 22:11:37   
Anoniman
Djana smijes islamoos pastile, samo trazi za grlobolju, jer one imaju i za kasalj. Sigurno smiju u trudnoci, a do tada sto kaze tajra, obloge, c vitamin, ispiranje.

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 85
   RE: prehlada u trudnoci
30.11.2011 22:17:05   
Hanady RR
djana...zakletva sprej tantum verde...na biljnoj bazi i mogu trudnoce...lično ispobla na sebiuser posted image
med i puter...
c vitamin...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: prehlada u trudnoci
8.12.2011 9:45:57   
yasemin
ja sam pila dosta čaja od brusnice , vruću limunadu  sirup dječiji paracetamol preznojila se 2x i prošlo 

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: prehlada u trudnoci
8.12.2011 10:06:49   
DM
vruću limunadu

Ne vidim svrhu isteuser posted image C vitamn je termolabilan, tako da, ako napravimo vruću limunadu, nemamo ni C vitamina


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: prehlada u trudnoci
8.12.2011 12:14:49   
Lulu_08
Vruća limunada koja se dobija stavljanjem cijelog limuna u rernu ili mikro-pećnicu, te se potom zagrije do "pucanja" i iscijedi uspješno skida temperaturu, kako kod djece tako i odraslih, isprobala na sebi i djevojčici i pomoglo je, temperatura se nije vraćala sigurno 6 sati.

Ja sam evo pri kraju svoje prehlade sada, dok sam imala grlobolju sam stavljala oblogu od meda i bibera u toku noći oko grla, i pomoglo mi je. Aqua maris u nos, nos sporije prolazi zbog sinusa, ali prolazi laganini. Dosta čaja, i voća. Nažalost kuhanja i slično nisam mogla puno jer mi je apetit grozan, ali eto ovo ostalo bar jesam. Drugi put ću potražiti taj tantum verde sprej i pastilice koje smijem trošiti.



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: prehlada u trudnoci
9.12.2011 10:47:34   
yasemin
tačno ja kad sam se preznojila sve me je popustio i grlo i temperatura

< Poruku je uredio yasemin -- 9.12.2011 10:48:33 >

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: prehlada u trudnoci
30.12.2011 22:02:36   
mamma mumi
Zna li ko nesto efikasno za suhi kasalj, podrazajni, umori me nocu, kuhala luk, sada uzimam sirup apisirup. Sin ima iste tegobe. ja sam u 6 mj, trudnoce, a od maloprije i zucka me boli. Pomagaj te.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: prehlada u trudnoci
18.3.2012 10:05:00   
idas
ja sam u 6 sedmici i 4 dana me drzi pravo jaka prehlada...grlo i pluca me bole, uzasno kasljem, nos mi je zacepljen...
pijem stalno limunadu, cijedjenu naradzu, caj od sipka, jedem najvise pilecu supu...za nos aqua maris, ali ni malo ne osjecam poboljsanje. Sta da radim? Koliko to moze biti stetno za user posted image ?

user posted image

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: prehlada u trudnoci
18.3.2012 10:48:06   
M kao Mama
Ja sam isto tako imala gadnu prehladu na početku trudnoće, znam da mi je dr. dala čaj od islandskog išaja, koji je otrovu ravan,nisam gamogla piti, ali sam zato pila prospan i bilo mi je bolje,prospan sirup onaj dječiji,

(odgovor članu idas)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: prehlada u trudnoci
19.3.2012 9:25:03   
novi kolacic
Zene, najbitnije je da nemate temperaturu iznad 38,5. Lagano povisena temperatura (oko 37) je normalna u pocetku trudnoce, ali vise temperature djeluju teratogeno i izazivaju malformacije na plodu U POCETKU trudnoce. Znaci, bolje antibiotici no temp. Govorim vam iz licnog iskustva, trudna sam i na pocetku trudnoce, negdje bas u trenutku zaceca, imala sam strasnu gnojnu anginu i tada sam popila 2 kutije Xiclava od 1000 mg. Terapija od 2 sedmice zaredom je najjaca moguca, proizvodac cak ne savjetuje duze od toga - bubrezi su me zabolili od antibiotika koliko je jak.
Poslali su me zbog toga Klinickog farmakologa, koja se maltene nije ni osvrnula na Xiclav, al jeste na cinjenicu da sam 3 dana imala temperaturu preko 39. Imam nalaz na tri stranice o mogucim malformacijama :(.

post je dug, al eto da znate, cim se temp.javi, idite dr., bolje antibiotik nego metode preznojavanja i sl. Meni na nalazu pise da trudnice se ne smiju cak izloziti ni vrucoj kupki zbog porasta temperature ploda, a kamoli pretjeranom utopljavanju!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: prehlada u trudnoci
23.3.2012 18:56:06   
Miimy
Mene interesuje dali je neko od zena pio antibiotike u trudnoci na bazi pencilina.... ja sam od juce prehladjena , nos zacepljen i voda mi samo iz nosa, malo me i grlo pocnje boliti temp nemam, trudna sam 20+5 i cula sam se sa DR. on kaze ako potraje vise od dva dana da odem dr. opce prakse da mi da antibiotike a ja bas nisam nacisto sa tim.... molim savjet.....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: prehlada u trudnoci
23.3.2012 22:32:13   
vanili
Mojoj prijateljici je dr. zbog neke upale tek u 7-8 mjesecu ukljucio antibiotike,a ti probaj malo limuna, supe i tako nesto prirodno, a bas ako ti se pogorsa ili budes imala visoku temp. onda vidi s dr. Ipak, antibiotike treba izbjegavati i kada nismo u drugom stanju. I ja sam bila prehladjena na pocetku nekad oko 13 ned. i jela limuna, pila caja. Pozdrav

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: prehlada u trudnoci
15.8.2012 10:41:22   
veeseelaa
evo mene na ovoj temi
malko sam prehladjena al ništ strašno očito čim sam došla na posao
izgleda da je zbog klime
kašljucam, kišem i ko bi nos procurio
sinoć mi je mm napravio limunadu pa sam popila par čaša
a i uključila sam hippo sok za trudnice, onaj sa svim vitaminima i mineralima dnevno potrebnim za trudnicu
e budemo vidjeli šta dalje


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vanili)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: prehlada u trudnoci
25.9.2012 16:32:56   
vila_7
Uh evo i mene ovdje nazalost - cerkica bila bolesna peko vikenda i evo sad mene uhvatilo sad jel od nje ili ne,nebitno....
Uglavnom grlo boli od jucer ujutro, turu nisam do danas imala-sad izmjerih 37,8. Znam da nije velika ali sam popila Paracetamol jer sve ostalo prirodno vec koristim - limun i med jedem, obloge meda i bibera oko vrata, caj, tecnost,.... stalno mi se spava i svaka kost me boli. Moguce da mi je pao imunitet jer 2 noci nisam zbog cerkice spavala pa me odmah nesto uhvatilo.... Uglavnom nadam se da ce brzo proci aBd samo da ne idem doktoru - ne pamtim kad sam zbog prehlade/gripe bila kod dr. uopce....

Smiju li se pastile PROPOLKI zna li neko? U apoteci MM-u dali ,kao eto ne pise da ne smiju trudnice i dojilje user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu azrica_2)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: prehlada u trudnoci
25.9.2012 16:37:32   
milenium
ja znam da se one isla pastile ne preporučuju u trudnoći a za te ne znam. šta piše u uputstvu? a da nazoveš svog dr i pitaš šta on misli?

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: prehlada u trudnoci
25.9.2012 20:28:41   
Alannah
Sad sam trazila na google Propolki,izgleda da ih je dosta trudnica pilo,a nasla sam i upustvo za upotrebu,ne spominju da je zabranjeno u trudnoci. Meni je uvijek za bolno grlo i krajnike pomagala obloga od rakije,znaci krpa umocena u rakiju,pa na vrat.Svaki put je pomoglo,a inace s krajnicima imam stalno problema.I pij limunadicu, kasika meda i iscijedjen limun izmijesan u casi, pileca supa,odmaraj i proci ce :-).

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Adian, Danis ili Adi
bambika

Nije tako lako odabrati ime kao sto sam mislila :)

Adian (49%)

Danis (17%)

Adi (34%)


Broj svih glasova: 119

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *