|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Abortus
13.1.2013 20:33:44   
teacher75

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: animagical

ja znam nekoliko zena koje su abortirale,ali ne znam nijednu koja se nije pokajala...takodjer ne znam nijednu majku koja je odlucia da rodi, pa nekad poslije zazalila sto nije abortirala...

a ja znam dvije koje se nisu nimalo pokajala

jos su zive je li tako? polako, pojakace se

mozda ova sto nema djece. ova sto ima nece sigurno

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1051
   RE: Abortus
13.1.2013 20:34:16   
D_K

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: animagical

mogla si se odluciti u tom slucaju na kondome, spiralu...mislim, izbor je sarolik, a abortus je ubjedljivo najgori izbor...


Ja nikada ne bi spiralu stavila,kondome muz nece ni podrazno zbog toga sam se bila i odlucila na tablete,ali eto ne odgovaraju mi,nemam srece.Uglavnom ono sto hocu da kazem da nije sve tako jednostavno u zivotu,nije to samo pitanje uraditi ili ne uraditi abortus,uvijek tu postoje i drugi faktori koji uticu na odluku.


mozda trebas probati nekoliko vrsta tableta..
meni su i Yasmin i Yazz bile grozne, milion groznih nuspojava..
nakon mog iskustava sa raznim hormonskim tabletama ja preporucujem mygrogynon. naravno, prvo razgovarati sa doktorom..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1052
   RE: Abortus
13.1.2013 20:34:21   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: morenaa


IZVORNA PORUKA: Galicia

život počinje od začeća a ne od rođenja.


Onda se slazes da je i izdrkana sperma ubistvo?

?? sperma sama nista ne znaci. oplodnja je spajanje muske i zenske spolne stanice ,kad se spoje nastaje zigota koja se dalje dijeli i dalje znas..


Ovo je i moj odgovor Galicia. Hebemu , ne smijemo preskakati lekcije. user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu morenaa)
Neposredna veza do poruke: 1053
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 20:36:32   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 1054
   RE: Abortus
13.1.2013 20:36:46   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: animagical

mogla si se odluciti u tom slucaju na kondome, spiralu...mislim, izbor je sarolik, a abortus je ubjedljivo najgori izbor...


Ja nikada ne bi spiralu stavila,kondome muz nece ni podrazno zbog toga sam se bila i odlucila na tablete,ali eto ne odgovaraju mi,nemam srece.Uglavnom ono sto hocu da kazem da nije sve tako jednostavno u zivotu,nije to samo pitanje uraditi ili ne uraditi abortus,uvijek tu postoje i drugi faktori koji uticu na odluku.


mozda trebas probati nekoliko vrsta tableta..
meni su i Yasmin i Yazz bile grozne, milion groznih nuspojava..
nakon mog iskustava sa raznim hormonskim tabletama ja preporucujem mygrogynon. naravno, prvo razgovarati sa doktorom..



Probat cu vrijeme mi je da ne bi opet zaglavilauser posted image


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 1055
   RE: Abortus
13.1.2013 20:38:46   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: animagical

ja znam nekoliko zena koje su abortirale,ali ne znam nijednu koja se nije pokajala...takodjer ne znam nijednu majku koja je odlucia da rodi, pa nekad poslije zazalila sto nije abortirala...

a ja znam dvije koje se nisu nimalo pokajala


Kako možeš biti sigurna ovo...ako se ne radi o tebi.
Rijetko će koja žena priznati nešto toliko intimno i poražavajuće da se kaje zbog toga.

Ja im ne bih vjerovala.

pa evo animagical su priznaleuser posted image poznajem ih jako dobro pa znam da govore istinu, rekla sam da ce se ova jedna mozda i pokajati do kraja zivota a ova druga nece sigurno, znam da nikad nije planirala vise od jednog djeteta niti joj pada na pamet

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1056
   RE: Abortus
13.1.2013 20:43:27   
Galicia
Kako možeš biti sigurna ovo...ako se ne radi o tebi.
Rijetko će koja žena priznati nešto toliko intimno i poražavajuće da se kaje zbog toga.

Ja im ne bih vjerovala.


Porazavajuce?
Zasto tako ostro?

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1057
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 20:46:17   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 1058
   RE: Abortus
13.1.2013 20:48:12   
animagical
ali kako nikad ne znas sta ti zivot nosi, jedna se pokajala nakon jako teskog gubitka i kaze da nikad prezaliti nece...do tada,kaze, nije ni razmisljala, nije shvatala sta je to u stvari...i uvijek zaplace... ja sam konkretno za svoju porodicu uvijek u dogovoru s muzem,posebno oko planiranja prosirenja porodice...ako sve sigurne metode zakazu, onda dobro dosla bebo...Boze moj...na nama je jedino da se cuvamo koliko je to nauka omogucila, nista vise... ko je imao kiretazu zato sto je morao, razumije me savrseno.ko nije prosao kroz to, moze misliti da je abortus isto kao odlazak zubaru...u svakom slucaju, niko ne saznao aBd

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1059
   RE: Abortus
13.1.2013 20:48:34   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Galicia

Kako možeš biti sigurna ovo...ako se ne radi o tebi.
Rijetko će koja žena priznati nešto toliko intimno i poražavajuće da se kaje zbog toga.

Ja im ne bih vjerovala.


Porazavajuce?
Zasto tako ostro?


Meni bi bilo...stavljam se u njihov položaj.
Ne dao Bog....al ja rekoh svoje mišljenje o tome...ne znači da i one gledaju isto na abortus...ali da je lako abortirati bez da to imalo djeluje na psihu...sumnjam.


ocito ima osoba na ciju psihu to ne djeluje nesto posebno i kojima to ne predstavlja nesto strasno dok su spremne da to urade vise puta. valjda bi se poslije prvog puta pokajale i ne bi vise

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1060
   RE: Abortus
13.1.2013 20:48:44   
D_K
draga tiki.. usla sam na temu i prvo sam padala od sege toj tvojoj drugarici i kako je ti 'branis' al isto duze citam sve mi je losije i losije na temi..pomislim samo da ne dao Bog djevojka ima neke komplikacije i ne mogne vise nikada imati djece.. eto, da bude jedna od 100 koja tako zavrsi..
druga stvar, da li je ona rekla svom tadasnjem partneru da ima namjeru da abortira njihovo dijete! mozda bi njega dijete promjenilo na bolje, mozda bi promjenilo njegov zivot, dalo mu nove momente i zelju za zajednickim zivotom.. mislim, kad se vec desilo, zar to nije zajednicka odluka.
hajde, da ne duljim, turobno mi razmisljati o tudjim sranjima.. valjda bi trebalo na ovom vremenu, kad je sve dostupno, izbjeci ovakve slucajeve..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1061
   RE: Abortus
13.1.2013 20:50:12   
D_K

IZVORNA PORUKA: teacher75

ocito ima osoba na ciju psihu to ne djeluje nesto posebno i kojima to ne predstavlja nesto strasno dok su spremne da to urade vise puta. valjda bi se poslije prvog puta pokajale i ne bi vise


i na tijelo! vjerujem da to nije bezopasan zahvat..

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1062
   RE: Abortus
13.1.2013 20:50:49   
animagical
turobno mi razmisljati o tudjim sranjima..


bas!

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 1063
   RE: Abortus
13.1.2013 20:51:32   
teacher75
IZVORNA PORUKA: D_K

draga tiki.. usla sam na temu i prvo sam padala od sege toj tvojoj drugarici i kako je ti ''branis'' al isto duze citam sve mi je losije i losije na temi..pomislim samo da ne dao Bog djevojka ima neke komplikacije i ne mogne vise nikada imati djece.. eto, da bude jedna od 100 koja tako zavrsi..
druga stvar, da li je ona rekla svom tadasnjem partneru da ima namjeru da abortira njihovo dijete! mozda bi njega dijete promjenilo na bolje, mozda bi promjenilo njegov zivot, dalo mu nove momente i zelju za zajednickim zivotom.. mislim, kad se vec desilo, zar to nije zajednicka odluka.
hajde, da ne duljim, turobno mi razmisljati o tudjim sranjima.. valjda bi trebalo na ovom vremenu, kad je sve dostupno, izbjeci ovakve slucajeve..

rekla mu da je trudna i on odmah prvi spomenuo abortus, eto kako je reagovao, al i ona je to htjela tako da tu nije bila potrebna neka duza prica

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 1064
   RE: Abortus
13.1.2013 20:51:45   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: D_K


IZVORNA PORUKA: teacher75

ocito ima osoba na ciju psihu to ne djeluje nesto posebno i kojima to ne predstavlja nesto strasno dok su spremne da to urade vise puta. valjda bi se poslije prvog puta pokajale i ne bi vise


i na tijelo! vjerujem da to nije bezopasan zahvat..



Naravno da nije,moze doci do komplikacja ali je to rjetkouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 1065
   RE: Abortus
13.1.2013 20:52:37   
animagical
ocito ima osoba na ciju psihu to ne djeluje nesto posebno i kojima to ne predstavlja nesto strasno dok su spremne da to urade vise puta. valjda bi se poslije prvog puta pokajale i ne bi vise


pa dobro, ima i onih sto mrtvi hladni pobiju mater, oca, i pola dalje rodbine,jer im tako prevrne...evo bas citam,momak upucao dedu, krao mu njemacku penziju, u nekom vareskom selu...i tri mjeseca drzao les u kuci...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1066
   RE: Abortus
13.1.2013 20:55:18   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: animagical

ali kako nikad ne znas sta ti zivot nosi, jedna se pokajala nakon jako teskog gubitka i kaze da nikad prezaliti nece...do tada,kaze, nije ni razmisljala, nije shvatala sta je to u stvari...i uvijek zaplace... ja sam konkretno za svoju porodicu uvijek u dogovoru s muzem,posebno oko planiranja prosirenja porodice...ako sve sigurne metode zakazu, onda dobro dosla bebo...Boze moj...na nama je jedino da se cuvamo koliko je to nauka omogucila, nista vise... ko je imao kiretazu zato sto je morao, razumije me savrseno.ko nije prosao kroz to, moze misliti da je abortus isto kao odlazak zubaru...u svakom slucaju, niko ne saznao aBd


Zamisli ovu situaciju,djevojka 21 godina,zabavlja se sa momkom i ostane trudna,nebitno sada sto se nije cuvala,s**nja se desavaju u zivotu,i on nece da se zeni jos mlad momak razumijem ga,sta ona treba roditi djete sama,ne kontamuser posted image .Zbog ovakvih situacija kazem nije sve crno-bijelo u zivotuuser posted image


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1067
   RE: Abortus
13.1.2013 20:56:59   
teacher75
ma 21 je super, ima ih od 16-17 kojima se to desi, pa il ih se roditelji odreknu ili nana i dedo odgajaju dijete, cast izuzecimauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1068
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 20:58:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 1069
   RE: Abortus
13.1.2013 20:59:16   
Galicia
Ja nisam ni za ni protiv. Nek svako odlucuje o svom tijelu na svoj racun.

Ali jedno sigurno znam, da je abortus abortus. Nije bitan razlog, abortus je abortus.
Nema biti malo trudan, ili si ili nisi. Tako i sa abortusom. Razlozi abortiranja su najmanje bitni, ako je vec nekom bitan sam pojam abortusa.
Treba biti realan i reci, da je to jedno te isto, a ne traziti izgovore, pa zbog medicinskih razloga sam se abortirala, pa zbog ovo, onog, itd....
Sve je to abortus.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1070
   RE: Abortus
13.1.2013 21:00:16   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: teacher75

ma 21 je super, ima ih od 16-17 kojima se to desi, pa il ih se roditelji odreknu ili nana i dedo odgajaju dijete, cast izuzecimauser posted image


E da nemaju abortus kao opciju malo bi pametnije razmišljale pa im se ne bi dešavalo takvo šta s 16-17 godina.


abortusa je bilo od pamtivijeka dal ilegalno il legalno, bolje legalno nego da ih neko iskasapi kao sto se to desavalo u proslosti

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1071
   RE: Abortus
13.1.2013 21:00:25   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: animagical

ali kako nikad ne znas sta ti zivot nosi, jedna se pokajala nakon jako teskog gubitka i kaze da nikad prezaliti nece...do tada,kaze, nije ni razmisljala, nije shvatala sta je to u stvari...i uvijek zaplace... ja sam konkretno za svoju porodicu uvijek u dogovoru s muzem,posebno oko planiranja prosirenja porodice...ako sve sigurne metode zakazu, onda dobro dosla bebo...Boze moj...na nama je jedino da se cuvamo koliko je to nauka omogucila, nista vise...


bas tako. svjesna sam da ne postoji 100% zastita ali ipak je koristim. ako se desi, Bozja je volja.


nije vezano za komentar od animagical,
nikoga ne krivim i ne ibretim se. mozda je neka koristila zastitu pa ostala trudna pa abortirala iz samo njoj znanog razloga. ne usudjem se kritikovati. mozda sam ja zbog neceg drugog gora od te zene.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 1072
   RE: Abortus
13.1.2013 21:00:42   
animagical

IZVORNA PORUKA: Galicia

Ja nisam ni za ni protiv. Nek svako odlucuje o svom tijelu na svoj racun.

Ali jedno sigurno znam, da je abortus abortus. Nije bitan razlog, abortus je abortus.
Nema biti malo trudan, ili si ili nisi. Tako i sa abortusom. Razlozi abortiranja su najmanje bitni, ako je vec nekom bitan sam pojam abortusa.
Treba biti realan i reci, da je to jedno te isto, a ne traziti izgovore, pa zbog medicinskih razloga sam se abortirala, pa zbog ovo, onog, itd....
Sve je to abortus.

objasni?

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1073
   RE: Abortus
13.1.2013 21:01:41   
amra_sa
Emica_sa ja bih voljela da mi dokažeš da abortus nije ubistvo, kako kažeš. Poštujem tvoje mišljenje, kao i mišljenje drugih žena, ali sa ovom tvojom konstatacijom se nikako ne slažem.
Ako abortus nije ubistvo, šta je onda ?

Ja sam se jasno izjasnila:
1. Abortus opravdavam u slučaju da je ugroženo zdravlje trudnice - iako je veliko pitanje dijete ili trudnica ? Iskreno, ne znam šta bih
odlučila i uradila da ja moram odlučivati na porođajnom stolu npr.
2. Abortus opravdavam ako dijete ima izraženu anomaliju koja će u velikoj mjeri uticati na njegov život i sl.
3.Abrotus opravdavam u slučaju da silovana djevojka ili žena ne želi zadržati dijete. Treba se sa ovim nositi.

Isto tako, veliki sam protivnik abortusa i abortus u sva tri ova slučaja je ubistvo. I ja sam upravo rekla da u ova tri slučaja opravdavam ubistvo nerođenog djeteta tj. abortus. U sva tri ova slučaja dijete, fetus itd. nije krivo i nije samo sebi odredilo sudbinu, a ja sam ipak rekla to što sam rekla. Nadam se da sam bila jasna.


_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 1074
   [Obrisana poruka]
13.1.2013 21:02:48   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Alma_27)
  Neposredna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *