|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
2.9.2009 17:18:30   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: tea lana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene strašno iritira kad neko kaže

njiha umjesto njih


Neznam zašto al sva se naježim, odmah bi tu osobu opandrčila po glavu
Iritiral koga riječ opandrčila??? user posted image user posted image user posted image user posted image


ja to tvoje opandrcila kazem opandacilauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
a i mene to NJIHA netvira ko da jasu konja pa kazu NJIHA NJIHA KONJO user posted image user posted image



opandačila je blaža varijantauser posted image user posted image user posted image
to ti je kao razlika između "udarila" i "spucala"user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
2.9.2009 17:20:54   
Niobe
ne ljutim se nego kazem sta mislim.

Izbaci me iz takta kad neko kaze ban0na i prica na nacin na koji sam vec navela, a to nema veze sa mojom inteligencijom, vise sa pragom tolerancije.

I ne trazim da podilazis meni ili bilo kome, imas pravo na misljenje user posted image

enjoy user posted image

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
2.9.2009 18:12:42   
veeseelaa
joj vala Niobe i ti si teškauser posted image user posted image user posted image
nego upali špore i skuhaj si kafu a onda lezi i odmori na kreveuser posted image user posted image user posted image
a ovo je baš kul čuj izbacivati zadnje slovo ŠPOREt; KREVEt
meni se čini da je tu problem sa slovom Tuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
3.9.2009 12:44:51   
hanabanana
Mene inače nervira samo ljudska glupost, ali samo na bezobrazluk reagujem.

Jako me nervira kad mi pogrešno nazovu dijete...pa umjesto Hana, dodje Ana.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
5.9.2009 20:37:20   
Lulu_
moram se korigovati...ipak mi ide jako na zivce kad cujem menga...to mi je bas seljacki

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
6.9.2009 13:29:18   
ena0002

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Neznam zašto al sva se naježim, odmah bi tu osobu opandrčila po glavu
Iritiral koga riječ opandrčila??? user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
6.9.2009 14:10:34   
marinela
Tema nula bodova,zao mi jeuser posted image Ali to je moje misljenje.Ja se uvjek trudim da sve napisem i govorim ispavno,ali,ovdje na forumu pogotovo,znam izvaliti neku rijec da te bog sacuva,i uvrnuti slova,ne zato sto sam nepismena ili sto mi je nizak prag tolerancije,vec jednostavno sto sam brzopleta....Mislim da je se ova tema postavila bas naocigled nekih forumasica koje ne napisu ispravno ili sto se pogresno izraze,mislim da nitko nema pravo da osudjuje ljude oko sebe,prvo treba pogledati svoje mane a sigurno ih ima na bacanje.....Eto nadam se da nisam uvrijedila nikoga sto sam iznijela svoje misljene.Pozdrav.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
8.9.2009 13:38:08   
Blue rose RR
Mene više izbacuje iz takta ono što je neizgovoreno.

Lijep dio teksta koji se može u cjelosti naći na net-u, a za koji nadam se, ćemo naći vremena da iščitama i da shvatimo zašto različitost naših narječja i dijalekata, daje kroz vijekove, NAMA - Bosancima i Hercegovcima - posebnu čar, vječnost i ljepotu, NA KOJU BI TREBALI BITI PONOSNI.

"Bosanski jezik, zajedno s ostalim srednjojužnoslavenskim jezicima, dijeleći zajedničku sudbinu porijekla, vremena migracija, prostornih političkih državnih autonomija, od prvih (za)pisanih slavenskih riječi i prvih svjedočanstava slavenskog duha, još od srednjovjekovlja – kada se na balkanskim prostorima počinju stvarati prve politicko-administrativno-pravne državne tvorevine – započinje kretanje vlastitom stazom jezičke (r)evolucije, ne isključujući se nikad iz okvira širih i zajedničkih južnoslavenskih jezičkih turbulencija – koje oplemenjuju i zahvaćaju taj balkanski prostor – ali je čuvajući vjerno, upravo na temeljima vjerske spečifičnosti njegovih nosilaca i političke samosvojnosti zemlje Bosne.

    Materijalna svjedočanstva razvoja bosanskog jezika pratimo od prvih spomenika slavenske pismenosti s kraja X i početka XI stoljeća, paralelno sa drugim zemljama srednjojužnoslovenskoga govornog područja. To su crkveni rukopisi, natpisi na kamenu,  zapisi na marginama rukopisa, krajišnicka pisma i franjevačka književnost."
 
http://www.kns.ba/s/index.php?option=com_content&task=view&id=198&Itemid=66

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
8.9.2009 13:58:15   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image dokle ću ja tebi MaryamAmina da aplaudiramuser posted image user posted image user posted image .
Svaka čast na tekstu.
Mene nikako ne može izbaciti iz takta nečiji govor-riječi, čak mi je i simpatično nešto drugačije od onoga kako ja to radim...al kod nas je inače problem u prihvatanju i poštivanju drugačijeg.
Kao što hanabanana reče samo me iz takta izbaci bezobrazluk.

< Poruku je uredio Breskva -- 8.9.2009 13:59:17 >

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
8.9.2009 14:16:28   
Ella_H
Poz drage moje dusice...
Evo da vam kazem sta mene nervira...
Nervira me to sto uz lijepi Ramazan se gubi vrijeme raspravljajuci
o necijim rijecima...Uz fin nijet sve je fino vjerujte mi...
Meni je draza jedna zenica koja mi kaze ondaR i lijepo s ljubavlju
ugosti i mene i moju djecu nego jedna obrazovana kod koje sjedim
na iglicama ono bas ko na"jajima" sto kazu kod nas hehe....
Svi smo drugaciji i budimo tolerantni jedni prema drugima
Veeesela meni je "opandracila" i "zavro ko bik" najomiljenije
reci kad sam ljuta hahaha

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
8.9.2009 14:16:32   
Blue rose RR
Možda kada jednog dana odem sa ovog foruma :), ili izvalim kakvu glupost koja je garant moja "frustrativna strana ličnosti". user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
8.9.2009 14:21:00   
Đenifer
 
Mene strašno nervira kad su ljudi drski i bezobrazni, pogani i kad nemaju prag tolerancije i razumjevanja.Kad sebi daju za pravo svašta, poput iznošenja tuđeg prljavog veša ,a pokrivaju svoj, a neda im se reći,nervira me ljudska iskonpleksiranost,a većina je imaju, kad pametuju i prave se važni, a pojma nemaju, a nisu ni svesni te svoje situacije.A najviše me nervira kad vas neko ubjeđuje u nešto što nema veze sa vezom.uhhhh nakostriješim se pravo!!!!!!user posted image Npr. sad kad mi je stomak do zuba i kad se gegam ko patka, neznam šta ću sa sobom i kad sam u kupovini i nešto gledam ,veš, helanke i sl. i neka xy veličina, i pitam naravno ima li veći broj, a ona kaže pa ovo vam je univerzalno, može to vama..............ja bi joj glavu odrubila, ili kad uđem u radnju sa cipelama, i naravno treba mi 2 broja veća zbog naticanja nogu i ako šta nađem hb.uvijek jedna cipela klapara, druga tijesna i pitam šta je ovo, i dotična kaže " To tako treba" valjda da je razgaženo, dođe mi da je cipelom spucam u glavu uhhhh koji bezobrazluk sa trgovcima, samo da vam uvale što prodaju!!!!!!!!!!!


_________________________________________
Paškolinko nam dolazi 19.10.2009.g. Jedva čekamo!!!

< Poruku je uredio Đenifer -- 8.9.2009 14:28:04 >

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
8.9.2009 14:36:05   
Anoniman
Eh, evo i jedne "jezikare" (kako se mi "lingivstice" volimo zvati međusobno)... Neki me vaši komentari potakoše, pa nisam mogla prešutjeti!
Izgovor "mlOdi" umjesto "mladi", "kreve", "čarap" i još ponekih riječi koje su spomenute nisu stvar obrazovanja. To su više dijalektizmi... ne govori svako onako kako se govori u Sarajevu (npr.). Različiti su govori različitih mjesta. Takvim se govorima (govorim sa jezičkog aspekta) ne treba smijati, već ih čak i poticati na očuvanje... svi ti govori su odraz bogatstva našeg jezika!
To bi bilo kao da se smijemo Makedoncima što kažu "vo grupata" umjesto "u grupi", ili Srbijancima za "mleko" ili Amerikancima što njihovo "paradise" znači naše "raj", a naš "paradajz" je za njih "tomato"...
Ne zamjerite, drage, samo iznesoh svoje mišljenje i stav nauke o jeziku! Žive vi meni bile, bile stOre ili mlOde!!! : )

(odgovor članu Đenifer)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
8.9.2009 14:37:05   
sheri
sad me izbacilo iz takta kad vidim da u ovako blesavom svijetu i vremenu, neko ima vremena da ga izbaci iz takta raznovrsnost naseg jezika. cudnouser posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
8.9.2009 14:39:57   
Anoniman
MaryamAmina i Breskva, tek sad pročitah i vaše komentare...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
8.9.2009 14:46:50   
dana3
"Rijeci koje nas izbacuju iz takta "su one koje ne spadaju u knjizevni jezik!pingpong-ispravi me ako grijesim jer to je tvoja profesijauser posted image .
Mene licno nervira takvo govorno izrazavanje ljudi koji rade u odgojinim ustanovama,a sto se tice pravilnog izgovaranja ,pisanja i sl bi me itekako izbacilo iz takta da se radi o policajcu koji ne zna zapisati sta desilo tog momenta(licno iskustvo),zapisnicara kod sudije za prekrsaje(licno iskustvo),a bogami i mog advokata pa da me "opandracila"kazna i oduzimanje vozacke dozvole.
Jedno je knjizevni jezik drugo narodni!Dobro treba paziti kad , skim i gdje ce se koji koristiti!

< Poruku je uredio dana3 -- 8.9.2009 14:47:10 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
8.9.2009 14:55:36   
Anoniman
dana3, to je tačno... jedno je jezik institucija a drugo jezik kojim se koristimo kući!!!
Samo mi je zasmetalo što nekoga općenito dijalektizmi "izbacuju iz takta" (tako sam bar shvatila neke komentare, a halalite ako sam koga pogrešno shvatila), a svakako da postoji i vrijeme i mjesto kad se ni oni ne bi trebali koristiti!
No, da ja ne bih išla previše u jezičke rasprave, da dodam: i mene izbaci iz takta pitanje: Ima l' šta novo?! (i zagledanje u stomak)... tek 7 mjeseci kako sam se porodila, a oni bi odmah nešto novo... pa nisam mašina da "štancam"!!!

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
8.9.2009 17:14:51   
SdZ
Ne izbacuju me iz takta nikakve rijeci...neke onako malo cudne mi malo paraju usi,ali i ne obracam paznju na njih...
Jedna rijec mi je ostala u sjecanju iz Osnovne skole kad je jedna djevojcica uvijek govorila:vistenarke umjesto vise,npr. kad ce vise(vistenarke)to zavrsitiuser posted image
I sto jedna zena zna reci:TUDKANA umjesto TUuser posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
8.9.2009 17:20:55   
Leva
Iz takta me trenutno izbacuje rijec tj. pojam E-coli user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 11:01:43   
Anoniman
Mrzim kad momcici (najcesce u tramvaju) govore :"Jarane, oca mi", "Brata mi", "Vidi Treeebe"...etc.
user posted image user posted image Zaprepastuje me kako mladje generacije imaju slab vokabular....Grozno.

(odgovor članu Leva)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 11:20:17   
tea lana
ide mi na zivce sto pojedinci bilo mladji ili stariji ime ALLAHA ili Boga stavljaju u svaku recenicu.Pa sam tako par puta cula kad se djevojka djevojci hvali Allaha mi kako mi je bilo sinoc,Ili Boga mi bas sam se razgulila od pica.Sto je najtuznije to se najcesce cuje u javnom gradskom prevozu,jer ponekad mi se cini da se oni tamo takmice ko ce glasnije izgovoriti vecu glupost.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 11:31:04   
žana o8
Smetaju mi vjerski pozdravi u javnim instutucijama.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 11:39:29   
shpagica
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Mrzim kad momcici (najcesce u tramvaju) govore :"Jarane, oca mi", "Brata mi", "Vidi Treeebe"...etc.
user posted image user posted image Zaprepastuje me kako mladje generacije imaju slab vokabular....Grozno.




Ko im kaze....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 11:47:24   
lycki
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

--------------------------------------
Mamino sunce se rodilo nov.2006
---------------------------------------

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 13:32:04   
Skvo RR
Netolerantna sam na dvije rijeciuser posted image
- sacu
- jos samo 5 minuta

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu lycki)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *