|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 13:41:49   
tea lana
IZVORNA PORUKA: skvo

Netolerantna sam na dvije rijeciuser posted image
- sacu
- jos samo 5 minuta


draga skvo pa ovo su dvije rijeci/recenice koje mm najcesce upotrebljava u kuci

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 13:43:04   
Skvo RR
I moj ove fraze koristi non-stop, a ima ih jos u mojoj okolini...grrrr....

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 13:44:15   
leli§

IZVORNA PORUKA: tea lana

IZVORNA PORUKA: skvo

Netolerantna sam na dvije rijeciuser posted image
- sacu
- jos samo 5 minuta


draga skvo pa ovo su dvije rijeci/recenice koje mm najcesce upotrebljava u kuci


vasi su bar u prezentu ili bliskom futuru... kod mog je "sutra cu" koji se pretvori u neki carobni futur koji izmagli :)

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 13:46:50   
tea lana
mm danas slobodan i pustila ga ja da duze spava,pocela ga buditi oko pola jedanaest,a znate li kada je ustao u pola jedan.A sve izmedju je bilo Gorane ustani Goran odgovara sad cu.Ili pusti jos pet minuta.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 13:47:20   
_melina_
Nakon sto po milion puta zovnem muza i milion puta cujem rijeci
-eto me
-sacu
-idem
-samo sekundu
počne da mi se puši iz glave...user posted image


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 13:49:49   
Skvo RR
Hahahah, izgleda da ovo zasluzuje novu temu!!!!user posted image user posted image user posted image

A, imamo izgeda veliki broj sacekusa tj. sacekunasa oko nas!!!!
user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 13:56:44   
Gigana
A znate li kako se zove žitarica od 6 slova, a počinje na slovo "Š"?.... Šenica  user posted image


Šalim se, naravno...mene ovakve i slične riječi ne izbacuju iz takta, samo mi zaparaju uši i skoro uvijek ih primjetim.  Naravno da niko nije savršen i niko ne govori jezik savršeno, ali mislim da usvajanje lijepog i pravilnog izražavanja i pisanja bogatstvo same ličnosti.  Što više znaš, manje su šanse da će te neko prevariti, poniziti, ismijavati i sl.
Eto, tako vam ja razmišljam.  I još nešto, uvijek volim čuti nešto novo u jeziku i nastojati to da zapamtim.

Jezik je živ, on se stalno mijenja, to vam je kao stil odijevanja...gradiš ga godinama, a kad ga izgradiš, onda ga moraš i očuvati.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 14:57:27   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Gigana

A znate li kako se zove žitarica od 6 slova, a počinje na slovo "Š"?.... Šenica  user posted image


Šalim se, naravno...mene ovakve i slične riječi ne izbacuju iz takta, samo mi zaparaju uši i skoro uvijek ih primjetim.  Naravno da niko nije savršen i niko ne govori jezik savršeno, ali mislim da usvajanje lijepog i pravilnog izražavanja i pisanja bogatstvo same ličnosti.  Što više znaš, manje su šanse da će te neko prevariti, poniziti, ismijavati i sl.
Eto, tako vam ja razmišljam.  I još nešto, uvijek volim čuti nešto novo u jeziku i nastojati to da zapamtim.

Jezik je živ, on se stalno mijenja, to vam je kao stil odijevanja...gradiš ga godinama, a kad ga izgradiš, onda ga moraš i očuvati.



Joj luda si, gdje se šenice sjeti, prejako! user posted image
Inače, slažem se sa svim što si rekla. I ja jako volim jezik (omiljeni predmet kroz moje školovanje), te se volim lijepo izražavati. Ali nekad istinski uživam u ... hm, kako da ga nazovem, hajmo reći šanerskom jeziku koji je karakterističan za Sarajlije. Pomenuti način govora baš i ne stoji jednoj dami, ali džaba, ja se nekad baš "jaranam" user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:35:37   
Gigana
A da li vam se ikad desilo da iz zezancije počnete koristiti neku riječ na koju se zgražavate, pa ondaR vam toliko uđe u govor da je i sami počnete češće upotrebljavati.  Sve počne kao zeza, a onda se jednog dana ugrizete za jezik jer ste i sami počeli tako govoriti.

Meni se to desilo sa riječi "hotjela" (htjela) i onda mi se jedno vrijeme ta riječ toliko urezala u govor da sam je nehotice počela izgovarati: "Šta sam ti hotjela reći?"... i sl.  Zezancija je bila i oko riječi "oto" (to) i "zaoto" (zato), ali, eto, te dvije riječi mi se nikako nisu mogle urezati, ostale su na nivou zezancije.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:40:17   
Gigana
A sjetila sam se još nečega.

Meni je, na primjer, jako simpatično kad stare nane i dede, koji ne čuju baš dobro, pogrešno čuju neku riječ i onda je kao takvu izgovaraju.

Na primjer, nana od MM je za certifikate govorila "perticipikati"(što je čak duplo teže izgovoriti), a meni je to bilo tako simpatično i slatko.

Ima još mali milion tih riječi, ali sad ne mogu da se sjetim.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:42:15   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Gigana

A da li vam se ikad desilo da iz zezancije počnete koristiti neku riječ na koju se zgražavate, pa ondaR vam toliko uđe u govor da je i sami počnete češće upotrebljavati.  Sve počne kao zeza, a onda se jednog dana ugrizete za jezik jer ste i sami počeli tako govoriti.

Meni se to desilo sa riječi "hotjela" (htjela) i onda mi se jedno vrijeme ta riječ toliko urezala u govor da sam je nehotice počela izgovarati: "Šta sam ti hotjela reći?"... i sl.  Zezancija je bila i oko riječi "oto" (to) i "zaoto" (zato), ali, eto, te dvije riječi mi se nikako nisu mogle urezati, ostale su na nivou zezancije.



user posted image

I'm doing that all the time (kada se zezam sa bliskim osobama): hOTjela, ondaK, moRe, gorI, dolI... ima toga kol'ko hoćeš. user posted image
Al' nisam došla do te faze da mi izleti jedna od oviJEh user posted image riječi kada pričam ozbiljno!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:42:53   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Gigana

A sjetila sam se još nečega.

Meni je, na primjer, jako simpatično kad stare nane i dede, koji ne čuju baš dobro, pogrešno čuju neku riječ i onda je kao takvu izgovaraju.

Na primjer, nana od MM je za certifikate govorila "perticipikati"(što je čak duplo teže izgovoriti), a meni je to bilo tako simpatično i slatko.

Ima još mali milion tih riječi, ali sad ne mogu da se sjetim.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio acudesa -- 15.10.2009 15:43:16 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:44:12   
D_K
IZVORNA PORUKA: Gigana

A da li vam se ikad desilo da iz zezancije počnete koristiti neku riječ na koju se zgražavate, pa ondaR vam toliko uđe u govor da je i sami počnete češće upotrebljavati.  Sve počne kao zeza, a onda se jednog dana ugrizete za jezik jer ste i sami počeli tako govoriti.

Meni se to desilo sa riječi "hotjela" (htjela) i onda mi se jedno vrijeme ta riječ toliko urezala u govor da sam je nehotice počela izgovarati: "Šta sam ti hotjela reći?"... i sl.  Zezancija je bila i oko riječi "oto" (to) i "zaoto" (zato), ali, eto, te dvije riječi mi se nikako nisu mogle urezati, ostale su na nivou zezancije.



joj šuti - ja sam tako nazvala gorenje i mrtva hladna pitala 'Imaju li ugradbeni FIDIŽDER?'.. sreca pa sam se ispravila i objasnila covjeku da se mi tako zezamo i da mi je izletilo.. Pa 'ćalapići' jer je muzeva stara nana tako izgovarala ćevapčići..

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:46:31   
acudesa
trebamo njegovati tradiciju, ali...user posted image user posted image
moj dedo rahmetli nikada nije htio (a, znao je) reći medicinska sestrica, nego časna sestrica
pa, kad ode u ambulantu-100 belaja sa njim, on namjerno doktoru kaže: Rekla mi ona vaša časna sestricauser posted image user posted image user posted image user posted image (čovjeku sto upitnika iznad glaveuser posted image user posted image )
allarahmetile, ali baš je bio tersuser posted image

< Poruku je uredio acudesa -- 15.10.2009 15:48:10 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:47:14   
acudesa
jojjj D_Kuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:49:47   
Gigana
IZVORNA PORUKA: D_K

IZVORNA PORUKA: Gigana

A da li vam se ikad desilo da iz zezancije počnete koristiti neku riječ na koju se zgražavate, pa ondaR vam toliko uđe u govor da je i sami počnete češće upotrebljavati.  Sve počne kao zeza, a onda se jednog dana ugrizete za jezik jer ste i sami počeli tako govoriti.

Meni se to desilo sa riječi "hotjela" (htjela) i onda mi se jedno vrijeme ta riječ toliko urezala u govor da sam je nehotice počela izgovarati: "Šta sam ti hotjela reći?"... i sl.  Zezancija je bila i oko riječi "oto" (to) i "zaoto" (zato), ali, eto, te dvije riječi mi se nikako nisu mogle urezati, ostale su na nivou zezancije.



joj šuti - ja sam tako nazvala gorenje i mrtva hladna pitala 'Imaju li ugradbeni FIDIŽDER?'.. sreca pa sam se ispravila i objasnila covjeku da se mi tako zezamo i da mi je izletilo.. Pa 'ćalapići' jer je muzeva stara nana tako izgovarala ćevapčići..



E što me nasmija ženo, odavno se nisam ovako slatko nasmijala.  Čuj FIDIŽDER!!!  Pa odakle ovo izvuče? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:52:11   
Romali
A jedna radna kolegica kaže- 'upustite' djecu u školu!
Druga- dodaj mi tu 'plitvicu' za kafu user posted image

Jeste li primjetili kako puno ljudi kaže- oni mene 'matletiraju ' ?

Fino ti stoji taj komple user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:53:52   
neki
IZVORNA PORUKA: Romali

A jedna radna kolegica kaže- 'upustite' djecu u školu!
Druga- dodaj mi tu 'plitvicu' za kafu user posted image

Jeste li primjetili kako puno ljudi kaže- oni mene 'matletiraju ' ?

Fino ti stoji taj komple user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Cula sam da govore,umjesto pasces,upascesuser posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:53:58   
acudesa
-Bila ja kod jedne stare nane i pitam je: Nano, radi li bojler?
-Bolje je , sinko, jučer nešto nisam bila dobro, a danas sam boljeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:54:02   
D_K
uff ima ovoga jos jer ja uzivam da izvrcem rijeci i onda iz zeza ispadne blam :))

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:54:20   
Niobe
IZVORNA PORUKA: Gigana

A da li vam se ikad desilo da iz zezancije počnete koristiti neku riječ na koju se zgražavate, pa ondaR vam toliko uđe u govor da je i sami počnete češće upotrebljavati.  Sve počne kao zeza, a onda se jednog dana ugrizete za jezik jer ste i sami počeli tako govoriti.

Meni se to desilo sa riječi "hotjela" (htjela) i onda mi se jedno vrijeme ta riječ toliko urezala u govor da sam je nehotice počela izgovarati: "Šta sam ti hotjela reći?"... i sl.  Zezancija je bila i oko riječi "oto" (to) i "zaoto" (zato), ali, eto, te dvije riječi mi se nikako nisu mogle urezati, ostale su na nivou zezancije.



hahahhaha, ne mogu vjerovat, upravo se radi o riječima ondaR, Oto i zaOto user posted image user posted image
ondaR mi je govorio kolega na poslu i ja iz zezancije pocela za njim user posted image onda pred ljudima pred kojim niđe veze to roć, kazem user posted image

rece moja baka sad ''polklor'' umjesto folklor user posted image iz najs.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:55:16   
acudesa
IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: Romali

A jedna radna kolegica kaže- 'upustite' djecu u školu!
Druga- dodaj mi tu 'plitvicu' za kafu user posted image

Jeste li primjetili kako puno ljudi kaže- oni mene 'matletiraju ' ?

Fino ti stoji taj komple user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Cula sam da govore,umjesto pasces,upascesuser posted image


neki, Zeničani će ti zamjeriti, oni tako govoreuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:56:20   
neki
IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: Romali

A jedna radna kolegica kaže- 'upustite' djecu u školu!
Druga- dodaj mi tu 'plitvicu' za kafu user posted image

Jeste li primjetili kako puno ljudi kaže- oni mene 'matletiraju ' ?

Fino ti stoji taj komple user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Cula sam da govore,umjesto pasces,upascesuser posted image


neki, Zeničani će ti zamjeriti, oni tako govoreuser posted image user posted image user posted image

Auuuuuuuu,zar nisu Tuzlaciuser posted image user posted image user posted image user posted image
Nemojte se ljutiti,samo rekoh da sam cula za touser posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:56:21   
Niobe
neki dan ja komentarisem kako puno ljudi ne izgovara pravilno rijec penzija, vec govore peMzija, kaze meni komsinica, i ja sam primjetila da govore peNzija, ne znam sta je s ljudima user posted image user posted image
takodjer kad cujem INFRAKT, slag me udari user posted image

< Poruku je uredio Niobe -- 15.10.2009 15:57:15 >


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Riječi koje vas ozbacuju iz takta
15.10.2009 15:56:23   
acudesa

IZVORNA PORUKA: Gigana

A da li vam se ikad desilo da iz zezancije počnete koristiti neku riječ na koju se zgražavate, pa ondaR vam toliko uđe u govor da je i sami počnete češće upotrebljavati.  Sve počne kao zeza, a onda se jednog dana ugrizete za jezik jer ste i sami počeli tako govoriti.

Meni se to desilo sa riječi "hotjela" (htjela) i onda mi se jedno vrijeme ta riječ toliko urezala u govor da sam je nehotice počela izgovarati: "Šta sam ti hotjela reći?"... i sl.  Zezancija je bila i oko riječi "oto" (to) i "zaoto" (zato), ali, eto, te dvije riječi mi se nikako nisu mogle urezati, ostale su na nivou zezancije.


jeste i to kad bi najmanje trebalo da mi se desiuser posted image user posted image

< Poruku je uredio acudesa -- 15.10.2009 15:57:00 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *