|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
7.1.2011 15:42:46   
malena27 RR
hajde predji u cekaonicu da ne zacatavamo user posted image   KLIK

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
28.3.2011 14:34:33   
Sensia
Malena,

ne bi smjela koristiti uloške u trudnoći, radije kupi gaze u apoteci ili vatu. znam da je to JAKO opasno.

Ja sam isto pod terapijom utrogestana nekih mjesec dana i onda mi je kontrola kad bi ih i trebala predtati korsititi, ali mi je dok skrenula pažnju da ne stavljam NIPOSTO ulozak

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
28.3.2011 14:43:23   
vjestica
sensia zbog čega je korištenej uložaka u trudnoći JAKO opasno?

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
28.3.2011 16:51:23   
animagical
i mene zanima...je li zbog gljivica ili...?

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
29.3.2011 8:47:18   
Sensia
Svi doktori tvrde da su dnevni ulosci najvece leglo bakterija i da bi se trebalo izbjegavati njihova upotreba generalno, a u trudnoci ni slucajno. U trudnoci ste posebno osjetljivi i bas zbog pojacanog sekreta vam prijeti mnostvo bakterija. Moja kuma je fasovala kandidu i sad je 7 mjesecu i LUDIIIIII bukvalno koliko ju je to nadražilo. Mnogi doktori i kazu da bas ti dnevni ulosci pojacavaju sekret jer se vagina bori da zadrzi svoju prirodnu kiselost i da se na taj nacin zastiti od infekcija i upala, a dnevni uložak joj to onemogucava.
Ja sam ipak za vatu ili gaze iz apoteke pa nije ni to tako strasno..... a sve za user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
29.3.2011 10:40:57   
vjestica
 a dobro to svi znamo da dnevne uloške ne treba koristit
ja se već pitala šta je to JAKO opasno
a candidu u trudnoći je lako fasovat, i bez uložaka


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
29.3.2011 11:07:44   
Sensia
Ma naravno sve je do osobe hoce li ili nece (isto kao za milion stvari koje se ne trebaju konzumirati u trudnoći), ali ako mi je dok zabranila ja cu svakako poslusati nista me ne kosta za svog bebaca user posted image  
bolje nego infekcija pa da se onda brinem........ Kao sto kazes svakako je lako dobit infekciju a sa ulošcima i duplo, meni je to dovoljan razlog...

odoh ja OT user posted image  neću više Aj promis


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
29.3.2011 11:16:51   
vjestica
Sensia nisi me razumjela  - svi znamo da su dnevni ulošci izvor infekcija,ne znam da ih iko od trudilica koristi upravo zbog toga, samo kad si već tako naglasila da je JAKO OPASNO, trebala si odmah reći zbog čega (nit je toliko jako opasno, nit je sad neko novo otkriće)

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
29.3.2011 11:40:20   
Sensia
Ma naravno user posted image
onda mi se ucinilo da je malena nekoliko postova ranije napisala da ih koristi u trudnoci pa sam joj samo htjela skrenuti paznju dobronamjerno jer je i ona meni dala milion savjeta koji su mi bili super korisni. ko to vec zna moze preskociti post.

LOl

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
22.9.2011 12:05:14   
mnjau
pozdrav cure user posted image ,
kod mene je situacija slijedeca:
imam cikluse od 35-42 dana( uglavnom 35),na folikulometriji mi je 23 dana folikul bio kolabiran(23mm,a endo7,8mm),znaci ovulacija je vjerovatno bila 22 dc, a 28 dc end 10mm,folikula nema.
pitala sam doktoricu da li da preventivno uzmem utrogestan posto ne znamo kakav mi je progesteron i ona se slozila i prepisala mi 3x1 vaginalno.kaze ako sam trudna pomoce a ako nisam sigurno nece odmoci.
e sad u slucaju da dobijem,trebam ici vaditi hormone od 3-7dc,a zaboravila sam pitati doktoricu,da li ce utrogestan utjecati na hormone i mozda dati neku laznu sliku?
obzirom da je pregled bio 28 dc i isti dan sam pocela koristiti utro,znaci 38 dc bi trebalo da zavrsim sa njima i za dva tri dana da dobijem m (znaci 40+).jel to ok ili da ih prestanem koristiti 34 dana pa da dobijem 36 kako je i ocekujem(ako mi se ne posreci i ugledam plusic)?????
pliz help user posted image , totalno sam konfjuz user posted image

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
4.10.2011 5:20:28   
afgani
vrjednost mog progesterona je prosli ciklus bilia 0.3,,,na 21 d.cuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

■“Dosada je bolest sretnih ljudi. Nesretni se nikad ne dosađuju, jer su prezaposleni.” Camus

(odgovor članu mnjau)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
20.10.2011 21:30:11   
Cenzura83
Pozdrav cure,
ako neka zna mi malo bolje pojasniti razliku između tbl dabroston i primolut nor. Primolut sam dobila kao terapiju za cistu na desnom jajniku, ustvari ne znam niti da li je to cista u pravom smislu riječi, pošto mi je dr. prvo rekao da se radi o mesnoj cisti, a poslije to opisuje kao fibrom.a negdje sam pročitala da mesna cista ne može nestati terapijom, jer ako nestane onda nije dobra dijagnoza postavljena. eh, kada sam otišla kod drugog gin i pokazala mu nalaze, on veli da mi ne bi dao primolut nego dabroston jer pripadaju istoj skupini, a kao ako bih zatrudnila u toku pijenja primoluta, morala bih uradit abortususer posted image , pa mi to nije baš najjasnije.


(odgovor članu afgani)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
21.10.2011 8:26:39   
taurus
primolut nor je hormonski preparat iz skupine progestagena koji se koristi za regulisanje menstrualnog ciklusa, najčešće za odlaganje istog, regulaciju krvrenja i problema na sluznici maternice

dabroston je takođe progestagenski preparat, ali nije riječ o istom derivatu kao kod primolu nora (da te ne zamaram hemijom) te se koristi u iste svrhe kao i primolut nor, a razlika je upravo u tome što se dabroston uključuje i kod prijetećih pobačaja

ako planiraš trudnoću bolje je da koristiš dabroston

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
21.10.2011 8:51:20   
Cenzura83
Hvala ti punouser posted image
Jutros sam pitala jednu mag, pa ona veli da se primolut propisuje uglavnom ženama u menopauzi, bar je ona tako primjetila. definitivno dabroston ondauser posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
30.10.2011 10:15:11   
yasemin
poz  svima na forumu sinoć sam radila jedan test na trudnoću i bio je user posted image (pozitivan) jutros drugi isto , od četvrtka kad sam bila kod ginekologa , dao mi je dabraston 3x1 , rekao je da je endometrijum zadebljao 16mm te da na desnom jajniku vidi žuto tjelo, da li dobraston može simulirati da test na trudnoću bude pozitivan??



_____________________________

yasemin

(odgovor članu Cenzura83)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
30.10.2011 18:42:42   
anitaMO
mislim da ne može,on se daje kako bi se trudnoća očuvala.
trudna si.user posted image



_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
30.10.2011 19:24:52   
M kao Mama
yasemin, i ja sam trudna 6 sedmica i pijem dabraston jer imam kontrakcije,

sretno

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
30.10.2011 19:26:11   
bebacha
ja sam dabroston pila 3 mjesca a injekcije utrogestan 3 komada u 6 nedelji

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
31.10.2011 18:39:30   
yasemin
 nadam se da si u pravu :hvala ti na objašnjenju 

_____________________________

yasemin

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
2.11.2011 21:25:49   
yasemin
meni je doktor  dao da pijem dobrason 3x2 i svako treći dan progesteron depo injekcija ,folna 1x1 trudna sam tek na početku , ne krvarim al eto valjda je to neka prevencija obzirom da imam 32 godine 2,5 godine  predivnog braka i jednu neuspjelu inseminaciju , al sve me strah da to sve nije previše hormona


_____________________________

yasemin

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
3.11.2011 9:08:19   
M kao Mama
Yasmin, bravo za trudnoću, ma bit će to sve OK, sada je najbitnije da ovo izguraš, a onda kasnije valja o drugim stvarima ramzišljati

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
3.11.2011 20:31:08   
yasemin
 meni nije rekao da imam kontrakcije , koje simptome imaš kad imaš kontrakcije ????
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

yasemin, i ja sam trudna 6 sedmica i pijem dabraston jer imam kontrakcije,

sretno


_____________________________

yasemin

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
17.11.2011 9:03:18   
maxus svratila
Vrijednost mog progesterona na 21.dan je 72, jel to uopste dobro, ili? Ciklusi su mi na 29 dana...

_____________________________

Sve što sam starija to udobnije gaće biram!

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
5.12.2011 13:19:21   
Miimy
Nakon pozitivnog testa jutros sam bila kod dr. hvala Bogu sve je ok al radi prevencije i mojih jajnika policisticnih dao mije 3X1 tabl.Utrogestan vaginalno,jednu sam vec tsavila i osjecam kao grcenje i stezanje dole, cak i neku nelagodu koj mi ide prema guzi user posted image interesuju me iskustva zenica koje su koristile kako ste se osjecale, sta da ocekujem....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu maxus svratila)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Progesteron, utrogestan, dabroston
5.12.2011 18:22:59   
choirgirl
Miimy, ja korsitm utrogestan vec 3 mjeseca ali nisam trudna, pa ne znam je li isto...
uglavnom ja nemam ama bas nikakvih nezeljenih efekata izuzev sto mi grudi budu strasno natekle i bolne....

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *