|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problem sa uciteljicom
6.5.2010 16:04:29   
acudesa
IZVORNA PORUKA: koka i po

Ma i ja o tome razmišljam ali moj muž mi kaže da ne tražim većih problema.Ko ga.........on je svakako tu na pripravničkom.A bogami će sam sebi zatvoriti vrat a u svakoj školi u kojoj bude radio.Ako bude radio??????

šta te briga za njega, upravu si za sopstveno građenje statusa, ti nastoj da iz ovoga izvučeš najbolju pouku, malo je do kraja godine, ako ne možeš izdržati, idi kod njega...ako možeš, nemoj...a, bez ljutnje, mislim da je tvoj sin malo preslobodan u smislu da je nastavniku opalio čvokuuser posted image user posted image user posted image ...mislim, vjerovatno u tom momentu nije mislio ništa loše, zezali su se, ali ipak...još jednom, sorry na otvorenosti

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: problem sa uciteljicom
6.5.2010 16:08:18   
koka i po
Vjeruj da sam nakon "čvokanja "ozbiljno popričala sa djetetom.Kad sam došla kući mali je plakao.Znači da je svjestan šta je uradio.Od kada se rodio učim ga moralnom ponašanju i nije zakazao nikad do sada.Najgore mi što ni on više nemože da trpi to ponašanje nastavnika.Bojim se da će stvoriti sasvim pogrešnu sliku i o školi i o nastavnicima.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: problem sa uciteljicom
6.5.2010 16:13:01   
koka i po
Nemoj da mi se izvinjavaš jer i ja mislim kao ti.I u pravu si da je preslobodan.O tome ja stalno i pričam.Ovaj mu je dao negativan primjer odnosa nastavnik-učenik,učenik-nastavnik.Šta misliš dodje u šesti razred pa počne čvokati sve okolo.Nemoj da misliš da mi je krivo zbog tvoje iskrenosti.Ja smatram da pravi prijatelji su oni ljudi koji ističu i vrline i greške.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: problem sa uciteljicom
6.5.2010 16:16:50   
acudesa
ako je tako, ne brini ništa, ti nastavi sa takvim odgojem, svi mi pogriješimo, a važno ti je u ovom momentu iskoristiti situaciju da mu pojasniš da svi nastavnici nisu isti, da on mora da teži ka uspjehu bez obzira na nastavnika (kakav god da je), da ne smije na osnovu profila jednog nastavnika da etiketira sve nastavnike...nije to ništa, ti si sretna majka...on je dobar dječak

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: problem sa uciteljicom
6.5.2010 16:26:07   
koka i po
Šta bih ja bez vas.Ja se taman spremala u "diverziju". user posted image Ne kažem ja džaba da je više glava pametnije od jedne.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: problem sa uciteljicom
6.5.2010 16:30:24   
acudesa
ne bi diverzijom puno dobila, samo bi produbila ionako nezgodnu situaciju

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: problem sa uciteljicom
6.5.2010 16:32:11   
koka i po
Ma joj u pravu si 1000%

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: problem sa uciteljicom
6.5.2010 16:35:47   
acudesa
znaš šta imam osjećaj, da si se potajno i nadala da te odgovorimo od "diverzije"user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: problem sa uciteljicom
6.5.2010 16:38:21   
koka i po
Znaš kako bih ga s apetitom mlatnula.Zapamtio bi on ko je koka i po.Grmalj jedan.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: problem sa uciteljicom
6.5.2010 16:46:07   
acudesa
user posted image user posted image user posted image user posted image ...baš te naljutio, nadam se da si sad malo "poravnala"...ko ga šiša

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:19:51   
koka i po
Evo mene opet sa nastavkom.Danas sam otišla u školu da platim sinu ekskurziju i razgovarala sa učiteljicom o svemu ovome što sam navela u prijašnjem postu(da  ne ponavljam).Njezin savjet je da porazgovaram sa nastavnikom o svemu ako se i dalje nastavi tako ponašati.Da bi mi na kraju neslužbeno rekla da je nakon sjednice nastavnik izjavio,pratite dobro,IMATI ĆE ON SA MNOM PROBLEMA.Ja popjenila.Da se jedan nastavnik spušta na nivo jedanaestogodišnjeg djeteta.FUJJJJ.Na to sve sam ja rekla da će on sa mnom imati problema jer ne zna skim ima posla.Lako je dijete maltretirati neka se gad uhvati u koštac sa mnom.Drago mi je što su se moje sumnje obistinile i što ne paranoišem što se tiče njegovog odnosa prema mom djetetu.A kad ga ja uhvatim driblati na lijep način.Neće znati ni gdje je pošo ni gdje je došo.Pa hvala Bogu ima neko i iznad njega.On misli da smo i ja i moj muž nepismeni da pustimo da takve stvari lako prodju.Zapamtiće on s kim se bakće,gad jedan.Oprostite ako sam prenaglila  ali ovo što sam čula prelilo je čašu mog strpljenja i tolerancije.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:24:21   
hanabanana
Koka, ovo je rekla " neslužbeno " učiteljica, ali nisi čula druga stranu?!

I još nešto - ja mislim da je ponašenje učiteljice krajnje neprihvatljivo.
Mislim da ona treba da razgovara sa svojim kolegom da vide u čemu je problem ( ako ga ima ) te da nadju put pravazilaženja problema. ONa treba biti most između tebe ( vas ) i nastavnika.
ONa se lagano izmakela u stranu, i prst u uho.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:29:40   
koka i po
Možda si u pravu a možda i ne jer je ona već razgovarala sa nastavnikom u vezi mog sina i posavjetovala kao iskusnija učiteljica o odnosu nastavnik i učenik.Takodje je s njim razgovarala o mom djetetu.Ali on se i dalje ponaša kako se ponaša.Mislim da će ovaj problem otići mnogo dalje.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:32:52   
Anoniman
A sta mislis da ti se sin na sred njegovog casa javi i pred svima ...citavim razredom  fino izvine...ono sam uradio nepromisljeno..bla, bla...tako ce samo on pokazati da je zreo na neki nacin ce spustiti nastavnika a ako nastavnik i dalje bude tjerao posvom e onda...

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:37:53   
hanabanana
Ako ste već razgovarali, šta je to što on netoleriše i smatra pogrešnim u odnosu tvog sina prema njemu?
( i da se ne lažemo, da je neko iz moje generacije opali čvoku nastavniku bio bi izbačen iz škole, da je ne znam koji razred )

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:40:04   
koka i po
To ti je dobra ideja ali čisto sumnjam da bi upalila.Nastavnik je dosta mlad  čovjek i ovo mu je prvi put da radi i čini mi se da tjera inat.A na kraju on mu je dao negativan poticaj što su svi zaključili na sjednici vijeća.Njegov ponos je povrijedjen a nije dobio pozitivnu povratnu informaciju.Pa ko veli sad ću se svetiti koliko me volja .E neće Bogami.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:43:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: koka i po

To ti je dobra ideja ali čisto sumnjam da bi upalila.Nastavnik je dosta mlad  čovjek i ovo mu je prvi put da radi i čini mi se da tjera inat.A na kraju on mu je dao negativan poticaj što su svi zaključili na sjednici vijeća.Njegov ponos je povrijedjen a nije dobio pozitivnu povratnu informaciju.Pa ko veli sad ću se svetiti koliko me volja .E neće Bogami.
pa upravo zato stomu je ego povrjedjen izvinjenjem tvog sina pred citavim razredom ce ga umiriti...tvoj sin ce time pokazati da umije da snosi posljedice, da je zreo...i svi sretni

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:50:06   
koka i po
Sasvim si u pravu da bi bio izbačen.Ja sam svjesna njegove pogreške i težine njegovog postupka.On ga sigurno ne bi uradio da ga neko nije potakao na to.A šta ne toleriše kod mog djeteta?Ne toleriše to što on mnogo više zna od drugih što se tiče njegovog predmeta.Što se stalno javlja da odgovara na postavljena pitanja i prevodi tekstove prije nego ih on prevede.To bi mu trebalo biti drago a ne da  mu smeta.Na kraju ako vidi da je djetetu dosadno ono što on predaje i ako traži teže zadatke što mu ih ne dadne?Može čak iskoristiti to kao prednost da poboljša odnos  izmedju učenika i nastavnika.Zar se rad u školi ne definiše kao odgojno-obrazovni.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:53:48   
jasmin
IZVORNA PORUKA: koka i po

To ti je dobra ideja ali čisto sumnjam da bi upalila.Nastavnik je dosta mlad  čovjek i ovo mu je prvi put da radi i čini mi se da tjera inat.A na kraju on mu je dao negativan poticaj što su svi zaključili na sjednici vijeća.Njegov ponos je povrijedjen a nije dobio pozitivnu povratnu informaciju.Pa ko veli sad ću se svetiti koliko me volja .E neće Bogami.


Draga,ocigledno da se radi o covjeku koji nije dovoljno zreo da na jedan mudar nacin rijesi ovaj problem.S obzirom na jednu takvu situaciju,ja bih poslala muza sa djecakom da nastavnika nadju u zbornici i da se djecak izvine za ono sto je nepromisljeno uradio,da mu ne zamjeraju jer je jos uvijek dijete koje nije mislilo o vecim posljedicama,ipak,radi se o jedanaestogodisnjaku.
Takodjer,da tvoj muz zamoli nastavnika pred njegovim kolegama da poradi na ljepsem odnosu,jer dijete je doslo da uci,pored znanja,lijepo ponasanje,ali ne na jedan osvetnicki i arogantan nacin,vec da ga poduce da se greska svakome desi i da se moze iznaci najbolje rjesenje za popravljanje posljedica greske.Mislim da nije nimalo pametno tjerati inat ni s vase ni s nastavnikove strane.Svaki problem se da rijesiti jednim tolerantnim razgovorom.Nastavniku treba izvinjenje i onda ce sve teci boljim tokom akobogda.

< Poruku je uredio jasmin -- 7.5.2010 14:55:21 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:56:43   
koka i po
Odličan savjet.Hvala.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:57:16   
acudesa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Koka, ovo je rekla " neslužbeno " učiteljica, ali nisi čula druga stranu?!

I još nešto - ja mislim da je ponašenje učiteljice krajnje neprihvatljivo.
Mislim da ona treba da razgovara sa svojim kolegom da vide u čemu je problem ( ako ga ima ) te da nadju put pravazilaženja problema. ONa treba biti most između tebe ( vas ) i nastavnika.
ONa se lagano izmakela u stranu, i prst u uho.

joj, koka...sorry, ne mogu da vjerujem da jedna učiteljica uživa u sukobu koji je očito potpirivala, drugo: govoriti o onome šta je kolega rekao je krajnje neprofesionalano, očito on njoj nešto ne odgovara, pa je taman našla način da ti ispuše...stvarno mi nije jasno da ti prenosi stvari koje ne bi trebala, to nikako ne bi smjela, trača...užas...i to što ti znaš šata je bilo na sjednici,  ako ti je ona rekla...grozno, to su službene tajne...i očito je da je bilo bolje da to nije izašlo iz službene prostorije...malo ti razmisli koliko ti je ona iskren prijatelj ili samo gleda svoj interes u svemu...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:57:46   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: koka i po

A šta ne toleriše kod mog djeteta?Ne toleriše to što on mnogo više zna od drugih što se tiče njegovog predmeta.Što se stalno javlja da odgovara na postavljena pitanja i prevodi tekstove prije nego ih on prevede.


Vidi, super je što tvoj sin ide ispred drugih, odlično. Ali treba to gledati i s druge strane, možda i na taj način ometa čas?! Možda?

IZVORNA PORUKA: koka i po
To bi mu trebalo biti drago a ne da  mu smeta.Na kraju ako vidi da je djetetu dosadno ono što on predaje i ako traži teže zadatke što mu ih ne dadne?


Ovo si upravu, ali ovo može samo nastavnik sa iskustvom.
Ovo nastavniku to očito nedostaje.
Isto tako mislim da mu je ego povrijedjen, a i iznenadjena sam da se sin već nije morao ispričati.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 14:58:11   
Blue rose RR
Ono što se desilo, desilo se i vrijeme se ne može vratiti.
Po meni, s obzirom da su njegove ocjene odraz njegovog rada i zalaganja, a ne njegovog ponašanja, ipak se vi kao roditelji možete umiješati samo davajući savjete svom sinu.
I on , isto kao i nastavnik, mora da razluči da su nastavnici tu zbog njega/njih, i da mora da ima profesionalan odnos prema nastavnicima, s obzirom da je to u njegovo slučaju obostrano - kako se nije odrazilo na ocjene.
Ja bih ipak savjetovala sinu da poslije časa, ostane sa nastavnikom nasamo, i da se izvine istom, te da ukoliko će nastavniku biti draže, da će on to uraditi u toku njegovog časa, kako bi dao pozitivan primjer drugim učenicima.
A priče rekla-kazala od drugih nastanika, ni pod razno ne slušaj, jer nikada ne znamo kakav je privatno-poslovni odnos tih ljudi poslije nastave.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 15:02:13   
koka i po
Zamisli ti mene pravo.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: problem sa uciteljicom
7.5.2010 15:03:24   
acudesa
Tebi je najvažnije da izvedeš situaciju koja će biti najbolja za tvoje dijete, a mislim da "neće na ovome stati" nije dobra ideja, i dalje mislim da trebaš razgovarati sa nastavnikom u vezi rješavanja nesporazuma. ne mislim da bi se tvom sinu svidjelo ikakvo daljnje zatezanje, pa da to djeca saznaju, pa ga počnu (možda )zezati, pa nastavnik još više zategne, pa i ostalim nastavnicima skreneš pažnju na dijete...ne znam, mislim da je najbolje naći neki kompromis, ovo što je dada napisala mi se sviđa

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

McDonalds
veeseelaa

Raduje te li se otvaranju MCDonaldsa u Sarajevu?

Da, naravno (75%)

Ne, pa ta je hrana nezdrava (10%)

Radujem se iako nikada nisam imala priliku probati njihove proizvode (5%)

Probala sma njihove proizvode i ne dopadaju mi se (9%)


Broj svih glasova: 138

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *