|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problem sa uciteljicom
19.9.2012 11:21:37   
Blue rose RR
Ja se pcelice apsolutno slažem sa tobom, i na ovom forumu, i u privatnom životu i razgovoru  sa drugim ljudima, sam već odavno žestoki protivnik ovog našeg NPP i mišljenja sam da priča "da je prvi razred igra", je čista laž, i da samo su nam djeci uzeli godinu djetinjstva.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: problem sa uciteljicom
19.9.2012 11:26:29   
*pcelica*
To i ja kazem. Kad vidim prvacice tacno mi knedla u grlu stoji jer mi je zao nihovog djetinjstva. Nama je bilo lakse. Bili smo godinu, godinu i po stariji a oni jos zeljni igre i mazenja.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: problem sa uciteljicom
19.9.2012 12:15:58   
milenium

IZVORNA PORUKA: *pcelica*

To i ja kazem. Kad vidim prvacice tacno mi knedla u grlu stoji jer mi je zao nihovog djetinjstva. Nama je bilo lakse. Bili smo godinu, godinu i po stariji a oni jos zeljni igre i mazenja.


slažem se.a to za plan i program...uvijek sam se pitala zar učiteljice moraju slijepo slijediti taj plan.mislim ,nek plan stoji ali koda netko mora znat šta ona zadaje djeci,kako radi itd.ja se sijećam da je moja učiteljica uvijek u dnevnik zapisivala da radimo ono što piše u planu a mi smo u stvarnosti radili nešto drugo,sve polako,neopterećeno,ako je tamo pisalo 2 pjesmice ona bi nam dala jednu itd koda netko mora znat hajde majke ti.

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: problem sa uciteljicom
19.9.2012 12:21:46   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: *pcelica*

To i ja kazem. Kad vidim prvacice tacno mi knedla u grlu stoji jer mi je zao nihovog djetinjstva. Nama je bilo lakse. Bili smo godinu, godinu i po stariji a oni jos zeljni igre i mazenja.


slažem se.a to za plan i program...uvijek sam se pitala zar učiteljice moraju slijepo slijediti taj plan.mislim ,nek plan stoji ali koda netko mora znat šta ona zadaje djeci,kako radi itd.ja se sijećam da je moja učiteljica uvijek u dnevnik zapisivala da radimo ono što piše u planu a mi smo u stvarnosti radili nešto drugo,sve polako,neopterećeno,ako je tamo pisalo 2 pjesmice ona bi nam dala jednu itd koda netko mora znat hajde majke ti.



svaka ti ččast znaš šta je učiteljica pisala u dnevnikuser posted image

no ne bitno...

one moraju po porgramu...jer imaju radne listove koje djeca ostavljaju u školi, tzv. portfolio...imaju i porvere od strane pedagoškoga zavoda itd...i moraju imati i pripreme za časove i svašta nešta...nije ni njima lako al eto mogu biti manje i više senzitivni u svom poslu...

smao je sistem rada učiteljice bitan i razlikuje se...
recimo moja je već učila pjesmicu...al je najprije crtala leptire, bojila leptire i na času učila pjemsicu s aučiteljicom...onda su je dobili za zadaću...moja je cura već sa časa došla naučena a imal je urađene i obe stren lista iz radne sveske ...

jedva je čekal sutra kao i ostatak odjeljenja da svojoj učiteljici odrecituje pjemsicu je rim je rpirpemila srca tri veličine za 1,2 i 3 mjesto....
kao stimulaciju...
ko nije naučio sutradan je super znaouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: problem sa uciteljicom
19.9.2012 15:38:15   
milenium

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

svaka ti ččast znaš šta je učiteljica pisala u dnevnikuser posted image

no ne bitno...



Hvala Bogu pa znam.Na roditeljskom je isto roditeljima govorila kako ona ima svoj sistem rada i da će se truditi da ne opterećuje djecu. Barem se tada sijećam se tako pričalo.Pa ja se sijećam do u detalje svoj prvog dana osnovne škole,to je za mene poseban događaj biouser posted image user posted image user posted image

al nek si se ti zarugala to je meni drago
no ne bitno...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: problem sa uciteljicom
19.9.2012 16:01:08   
mama75

IZVORNA PORUKA: *pcelica*

Jeste on isti, ali je i preobiman za kratko vrijeme. na primjer, prvacici u prvom polugodistu ce raditi iz matematike skupove iz bosankog glasovnu analizu rijeci i tako do raspusta, a onda u februaru iz matematike ucenje brojeva do 10. Sabiranje i oduzimanje do 10. Iz bosanskog ucenje slova. Za jedan cas uce dva velika i dva mala slova. To su cetiri. Za zadacu dobiju iz matematike par zadataka,iz bosanskog par redova tih slova, i zar to nije preobimno za njih. Cijeli dan provedu nad sveskama.Ja sam imala priliku da razgovaram s jednom uciteljicom iz CG o njihovom planu i programu i njihov plan i progaram od 1 do 3 razreda je puno bolje osmisljen i realizovan nego nas. Njihova djeca su bas rasterecena i sve im je fino rasporedjeno. Cak do treceg razreda ne rade zadace niti kod kuce uce pjesmice. To se sve zavrsi na casu. Knjige im stoje u skoli, dok nasa djeca nose ruksake teske i po 10-ak kg

Eh da se i ja oglasim, kao majka djeteta koje trenutno pohadja 2. razred u Sarajevu. Ona prosle godine u prvom polugodistu nikada nije imala nikakvu zadacu, ni pjesmicu, ni bilo sta slicno. Eventualno se znalo desiti da nesto ne stigne na casu zavrsiti pa to zavrsi kuci (crtezi uglavnom). Napravili smo zajedno model kocke i model kvadra ( izrezali iz knjige i zaljepili). Za jedan cas su ucili po 1 slovo, veliko i malo. Zadaca: 1 red veliko i malo slovo kombinovano da napise. Kada su naucili vise slova imali su ponekad zadacu da napisu kuci par rijeci. Za citav 1. razerd naucili su napamet 3-4 pjesmice i jos 2-3 iz muzickog. Matematika - kuci smo samo vjezbali ovo sabiranje i oduzimanje.
Sada je 2. razred i opet rade sve isto kao u 1.: iz Moje okoline iste lekcije, samo malo prosireno. Iz BHS jezika vjezbaju citanje i pisanje. Iz matematike jos uvijek sabiraju i oduzimaju do 10. Ove godine ima zadace, ali to je po 1 zadatak iz Matematike, crtez iz Moje okoline, iz BHS jezika isto nesto vrlo malo. Po meni plan i program nije preobiman i nije za kratko vrijeme. U principu mislim da je sve do uciteljice: koliko ce se ona potruditi da nesto nauce na casu ili ce prepustiti da djeca uce kuci sa roditeljima. Te kilometarske zadace po meni uopste nemaju smisao nikakav sem da se dijete smori. Jer evo moja jedva uradi i taj 1 zadatak, umorna je i slaba joj je koncentracija. Pretpostavljam da u slucajevima tih velikih zadaca roditelji zapravo diktiraju djeci sta da napisu jer ako ih puste da sami smisle sta treba napisati to bi trajalo poprilicno, zar ne?

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 17:39:22   
anđelo
napisah podug post i sve mi nestade

ukratko šta biste vi uradile kada bi učiteljica branila vašem prvačiću da jede u školi za vrjeme malog odmora zato što je zaboravilo svoju salvetu?
napomin jem da se radi o jaaaaaako mršavom dječaku i da ja i mm slavimo user posted image svaki zalogaj pojede....jako mu je salb imunitet pa je i češće bolestan ,stalno neka temp....mm je obavio sa njom razgovor o tome i rekao da mu ne brani jesti ako nekad opet zaboravi jer se radi o izolaciji djeteta ,no danas se ponovilo isto

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 18:10:22   
gerberka
ne mogu da vjerujem user posted image user posted image user posted image user posted image
razumijem da se uce navike, pravila i granice, ali ovo je Boga mi za razgovor sa direktorom user posted image user posted image user posted image

nemam komentara, eto ti moj odgovor user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 18:15:38   
nanika
Anđelo pa ovo je stvarno uzasuser posted image
Zar se ta ista uciteljica nije mogla udostojiti pa djetetu ponuditi salvetu koju ona vjerovatno ima i da dijete pojede svoju uzinu. Pogotovo ako se radi o djetetu koje i nije bas zainteresovano za jelo. Pa kakav je ona covjekuser posted image . Nemam rijeciuser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 18:35:43   
anđelo
drago mi je da mislite kao i ja


ako razgovaram sa direktorom postoji mogućnost da se sveti mom djetetu naredne godine
ili da ponovo razgovaram sa njom ja ....stvarno je neki namćor

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 18:41:43   
teacher75
i ja sam sokirana, stvarno ima svakakvih ljudiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 18:48:35   
anđelo
kada mu je prvi put zabranila ,hvalila se tim na roditeljskom i rekla kako to dijete nikad više nije zaboravilo svoju salvetu......kao boljelo je srce,sva druga djeca su jela samo to dijete je gledalo ,ali ona je bila dosljedna.....

kad je mm razgovarao sa njom i rekao da mu više ne brani ako slučajno zaboravi ,njen komentar je bio kako on od tad nije više nikad zaboravio i da mu nije tad zabranila uvjek bi zaboravljao....mm joj je objasnio da mi njemu brojimo zalogaje,i da ga pusti ukoliko se to ponovi,te da je problem jer je on bi izolovan,

i eto danas ponovo,.....i rekla mom I ,jel treba da imaš i u učionici jednu salvetu u ormaru,pa da je uzimaš kad zaboraviš,zar to nije smješno.....

isto kao da se radi o djeci od 9 godina a ne o malim prvačićima.....da napomenem da u četvrtak i petak moj I nije išao u školu jer je bio bolestan i donio joj je i opravdanje....znači da je znala da je djete friško ozdravilo i opet

< Poruku je uredio anđelo -- 5.11.2012 18:49:40 >


_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 18:52:48   
gerberka
ma jooooojjjjjj user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 19:01:57   
Ben 10
Napila bi joj se krvi!!!

Hvalim te Boze pa smo imali uciteljicu koja bi za nasu djecu sve na svijetu uradila ,koja se i dan danas o njima brine ,koja se nikada vise nece takva naci...
Samo mi je zao sto mi ovo drugo dijete ne kaci da uci,jeste da je stroga bila i da nikada u 5 godina nisu bez zadace dosli ,da je ambiciozna i da su djeca dosta radila i ucila sto je nekim roditeljima smetalo ,ali je imala uvijek brigu za njih.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 19:07:04   
anđelo
KAKO,Šta god da uradim može se obiti o glavu mom djetetu ,jer žena hoće po svom

kako ,da dignem frku ,medije pozovem,uključim ministarstvo.....

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 19:13:04   
Ben 10
Prvo idi sa njom razgovaraj ,ali uz prisustvo pedagoga skole.Kakav je to pedagoski odgoj ,to je izivljavanje.Ima druga skola.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 19:20:06   
Miracle*3
Andjelo definitivno se trebas zauzeti za svoje dijete.
Prvo otidji na razgovor sa pedagogom i posavjetuj se. Ako nastavi problem, idi direktoru, a ako i to ne rijesi problem ima pedagoski zavod pa ministarstvo. Toliko je uciteljica na birou da bi dozvolila da jedna sprovodi svoje frustracije, cuj ona bila dosljedna.
Imala sam grozno iskustvo u prvo, razredu, sad imam novu uciteljicu i prezadovoljna sam. Pa znas li koliko to utice na njega, pa on je dusa mala, i ona njega izoluje, ma sutra odma pedagogu i direktoru i nju zovnuti, sram je bilo.
izvini ja sam se iznervirala, ali zastiti svoje dijete, bolje da se zaustavim ovdje

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 19:26:52   
Ben 10
Sve ovako kako miracle kaze ,redom ...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 19:35:51   
anđelo
hvala puno drugarice moje user posted image
ona onako izgleda sa nekim gardom ,stroga kao ,traži puno its

janisam protiv toga da se traži puno od djece,da se rade zadaće itd.....njena filozofija je ,bolje da oni plaču sada malo nego vi kad oni porastu puno

zaboravila sam reći da je prošlu sedmicu (do srijede) moj I bio redar ,tako da nikad ne bi uspio da pojede sendvič do kraja....mm je to prokomentarisao kao da mu se sveti zbog njegove intervencije i da on njoj ne vjeruje ništa.

sad mi I kaže da mu je rekla da ponese salvetu rezervnu da je stavi u ormar u školi.....

al svejedno nije danas jeo,kaže I nije mi rekla ne možeš da jedeš ali mu nije ni salvetu neku ponudila.Djete vjerojatno isprepadano od prošlog puta nije se ni usudio da započne s užinom

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 20:40:53   
gerberka
nego se ti draga moja spremi i u skolu...
dal bi ta uciteljica i diejte dijabeticara ucila tim svojim metodama..pa mogao je biti toliko gladan da mu pozlije..sto kaze miracle nemam ni ja rijeci!!

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 20:52:25   
ananas_ze
anđelo moja mama kad je otisla kod direktora, uciteljica me vise nije ni ruzno pogledala a kamo li svetila, samo pokazi zubeuser posted image i ne daj svoje dijeteuser posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:00:33   
henna ze
eto nije mu mogla staviti dvije maramice ili komad čistog papira da spadaju mrvice...grrr

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:04:11   
Volim Te!
Andjelo da sam na tvom mestu kad bih joj jednom neke stvari objasnila,nakon toga bi mom sinu svako jutro kpovala salvete i jos ga molila da jede,toliko.Idi kolko sutra ne daj da ti traumira dijete!

_____________________________

Prije nego sto si se rodila nosila sam te ispod svog srca...Od trenutka kada si dosla na ovaj svijet,do trenutka kad ja odem sa njega,zauvijek cu te nositi u srcu...

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:13:13   
gerberka
IZVORNA PORUKA: henna ze

eto nije mu mogla staviti dvije maramice ili komad čistog papira da spadaju mrvice...grrr


bas tako..uze mi rijec iz usta

hena, kad god vidim tvoj avatar kuha mi se nesto user posted image

< Poruku je uredio gerberka -- 5.11.2012 21:15:32 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:16:48   
Jeca_Perec
zla uciteljica user posted image

svakako otidji na razgovor kod pedagoga... i zamoli da je pozove kod sebe u kancelariju da popricate...

i ponesi joj 2x paketa salvetica, pa ako ne daj Boze koje dijete zaboravi, ona kao dobra vila- njihova uciteljica ima da im da.. desi se ljekaru da zaboravi od kuce da ponese svoj pecat, sta se ima cuditi da malo dijete zaboravi salveticu... user posted image

ta uciteljica kao da je zaboravila odakle se isplacuje njena placauser posted image


(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *