|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:19:16   
Ella_H
Samo se ti draga zauzmi za svoje djete.
Ja sad kad dodjem u skolu otvaraju mi se vrata
i obraca sa gospodjo i to sa strepnjomuser posted image .
Nikom nedaj da ti traumira djete i bilo kakav problem
moze biti rjesen na lijep nacin ali kad nemoze malo zubice pokazati
ce samo pomoci.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:21:09   
gerberka

IZVORNA PORUKA: Jeca_Perec

zla uciteljica user posted image



ta uciteljica kao da je zaboravila odakle se isplacuje njena placauser posted image




user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Jeca_Perec)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:28:23   
Miracle*3
Ama na kraju krajeva zbog cega oni nose salvete?? Zbog sebe. I ja ako necu nece je nikad ponijeti ali ima da jede. Nama je uciteljica rekla da nose salvete zbog higijenskih razloga, jer skolska klupa i nije bas najcistije mjesto za jesti, ali nije to neko pravilo skole. Sta bi bilo da je svesku zaboravio?? Bi li se sjetila da kaze nek mu neko da list papira ili bi zabranila do kraja skolske godine da ista napise iz tog predmeta.

I ja jesam za disciplinu i rad, i ako je zahtjevna zato sto trazi znanje, ali ovo je mene toliko iznerviralo, pa oni su toliko osjetljivi. Pa znam sta je moja kcerka prezivila u prvom razredu, pa plakala bi sad ko godina. Samo mogu reci hvala Bogu pa se u prvom pozdravila s tom uciteljicom.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:31:04   
Ella_H
Miracle najbolje je odmah reagovati.
Svaka cast svim uciteljicama ali niko nije
svoje djete nasao u kontejneru i nedam da ga
niko terorise.

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:36:59   
Miracle*3

IZVORNA PORUKA: Ella_H

Miracle najbolje je odmah reagovati.
Svaka cast svim uciteljicama ali niko nije
svoje djete nasao u kontejneru i nedam da ga
niko terorise.


Ma naravno, i ja sam za to. Zastititi nego sta. Ja ne trazim stelu, ne trazim poseban tretman za svoje dijete, ali trazim fer i korektno ponasanje, ne da ga ponizava i ismijava i zavodi neki vojnicki rezim, ali samo nad mojim djetetom.


Ali pogotovo danas kad vidim kako pojedini "cuvaju" svoje radno mjesto, kao da su jedini i nezamjenjivi.

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:43:03   
Blue rose RR
Jedno je tražiti disicplinu u razredu, i imati stav po tom pitanju, a nešto sasvim drugo je djetetu uskraćivati ručak - to je po meni zlostavljanje djeteta i uskraćivanje mu prava.

Apsolutno nigdje ne piše da djeca moraju nositi salavete za užinu, ali stoji da djeca moraju imati užinu i jesti.

Ne znam kako si mogla i prvi put preći preko toga. Neću se petljati u njen (učiteljicin) rad sa djecom kad je u pitanju nastava (naravno neću dopustiti niti da ju iskorištva ili zanemaruje u bilo kojem pogledu), ali kad je u pitanju ovako nešto, ili maltretiranje mog djeteta u nekom drugom segmentu - to ne zaslužuje diskusiju sa njom samom, nego raspravu na širem djelokrugu uposlenih kako u školi, tako u PPZ-u ili Min. obraz.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:44:22   
Hanady RR
pa ja bih za početak poštivala dogovor sa učiteljicom i svome djetetu spremila slavetu koju nose i ostala djeca u razredu...




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:47:32   
Miracle*3
Ma ok je Hanady nosit, ali sta zaboravi??? Kao sto rece BR nema pravo da mu uskrati obrok.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:50:31   
Blue rose RR
Ja svom djetetu, u stvari mm svako jutro meni i njoj napravi sendviče, stavlja salavetu i stavlja sok, ali isto ako može se desiti da zaboravi, pa šta, nije naspram mrtve glave ...
Na kraju krajeva, shvatam ja nju da ona hoće da uvede red, da se pamte njene upute oko bitnih uzansi ponašanja u razredu, ali baš da djetetu ne da da jede ?!

Ne kontam poentu njenog stava.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 21:54:19   
hatepsut
Mi ne nosimo salvete,nismo nikad ali smo imali mnogo drugih problema ,na zalost.sve smo rjesavali s uciteljicom. ja bi kupila paket salveta i poslala u skolu a napisala joj poruku na cirilicom (jednom sam citala da je neka forumasica pisala cirilicom jer djeca tako nece znati sta pise).srocila bi joj poruku bas,bas.
I ako hoces bas savjet od srca ne pricaj bilo sta pred djetetom,tipa morala ti je dati da jedes...nasi inace jedu na velikom odmoru 5min je malo vremena da se pojede,mada su ispocetka jeli i na casu.Djeca lijepo izvade sendvic i sok i rucaju user posted image naravno dok se nisu naucili.

A ne pokusavaj da silom nista,kad budu informacije iznesi svoj problem.ja se uvjek bojim da se ne obije djetu o glavu,ne mora a i moze s neke druge strane.a prebacivati djete iz odjeljenja iz skole...koliko je to pametno,kad se djeca uklope ne znam.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 22:12:09   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Ma ok je Hanady nosit, ali sta zaboravi??? Kao sto rece BR nema pravo da mu uskrati obrok.


Moja da zaboravi u skladu sa drugim dogovorom mi smo napunili ormariće i kuhjnjkim urbusima i papirnim maramicama ....
desilo se jednom djetetu i reklo mi moje dijete šta je uradila učitaljicauser posted image

Kod nas nije smao pitanje higijene same djece...negi komletnoga razreda...
recimo kod nas prvačići ne izlaze u glavno dvorište sa većom djecom da ih ko ne povrijedi itd...
djeca mrve...sa salvetom ne mrve učinoinu a redar ima malu metlicu pa pomete fino da ne ograjjišu i ne gaze mrve...
to je sistem rada naše učiteljice...mi se dogovorili ja kao roditelj ispoštovala...

nema pravo uskartiti obrok al nema pravo ni neko djete posebno tolerisat...
da sad scjenim ovu situaciju ja bih voljela više podatak...saznaja...kao npr
jeli dogovor postignut na početku...

ja sma imala porblem moje H koja sporoo jede...kaže učiteljica mi nju čekamo...
nemojte vi nju čekat, kad zvoni neka spremi ostake...tako sedmica porđe...8 dan moja H stiže da pojede za vrijeme odmora...
dogovor kuću gradii...
ako nisma bila protivna dogovoru, ako ga poštujem a onda imam zamjerke onda stavrno ne sviđa mi se metod rada učiteljice, njen način spotizanja discipline 18-ro različite djece...
nama u kući naše jedno dvoje pa nam odu na živac ne malo pohvalimo puc puc metodu...a ona valjda ne smije imati svoj sistem da disciplinu porvede...
mislim kakav su ostala djeca u razredu, hoće li početi koristiti i zloupotrijebiti određeno popuštanje...kako to da ja znam....

naša učiteljica sigurno bi našla prelazno rješenje, izvadila pairni ubrus iz H ormarića...
al svakako bi i rekla ostalima da je h pogriješila i zamolila je da se to ne ponovi....
sad ja sam našu učiteljicu upoznala za sada kao takvu...ona poštuje naše dogovore a i roditelji...

Kod nas u razredu svi su jednaki iako imamo i gluhonijeme i djecu sa Down sindromom...tako i treba biti i to poštujem...

Nit mi pada na pamet da pirčam ja moju h molim d ajede brže...ne molim je i kući...sjedi za stolom dok ne pojede il do roka da nedgej krene, krofne, kupanje, krevet, tetak, nana itd...a najbrže pojede kad je čekaju drugarice pred vratimauser posted image


ja bih zato poštivala dogovor sa učiteljicom...
spremala salvetu....
ili zaista odnijela savlevtu duplu u ormarić il papire ubruse pa je zamolila ako se desi da da djetetu isti...to bih uradila na roditeljskom sastanku.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 22:13:55   
mama75
Kada citam ovakve stvari na forumu ja se vrlo cesto zapitam jesma li ja losa majka. Uopste ne vidim zasto si se toliko nasekirala oko toga. Kao prvo, dijete provede 2,5 sata na nastavi. Cisto sumnjam da iko od njih bude gladan. Uzina se nosi i jede radi reda. A druga stvar: ako se vec jednom desilo da ti dijete bude "izolovano" jer nije ponijelo salvetu, kako si onda ti mogla napraviti takav propust ponovo? Nemoj me pogresno shvatiti, naravno da ti tesko padne kada neko i ruzno pogleda tvoje dijete, ali ipak ove reakcije su mi pretjerane.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 22:24:04   
gerberka

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


Jedno je tražiti disicplinu u razredu, i imati stav po tom pitanju, a nešto sasvim drugo je djetetu uskraćivati ručak - to je po meni zlostavljanje djeteta i uskraćivanje mu prava.


potpisujem i to dvaput potpisujem

ostalo je suvišno komentirati

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 22:27:55   
gerberka
anđelo,tvoji problemi od neki dan oko plakanja malog u snu, a koje si povezala sa ljubomorom na mlađeg bracu vrlo moguce su rezultat ovoga sto ti sin prozivljava u skoli..ne radi se o tome mila dal ce ostat gladan..mislim naravno da ti je bitno da jede, ali to je najmanje i sitnica kako debele posljedice moze imati. Zato fino ( ako tebi išta znaci moje misljenje ) odi na razgovor sa doticnom.


postoji 1001 nacin da se djecak njegove hronolske dobi nauci pravilima, disciplini i obavezama a da zbog toga ne pokupi etiketu "nesavjesnog" i nedgovornog kojeg treba kazniti.
Nemoj da te sutra iznenade psihosomatksa oboljenja, ne zezam se
ovakve i slicne stvari na njih djeluju razarajuce..poslat cu ti jednu knjigu ako zelis


< Poruku je uredio gerberka -- 5.11.2012 22:30:20 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 22:32:05   
gerberka

IZVORNA PORUKA: mama75

Kada citam ovakve stvari na forumu ja se vrlo cesto zapitam jesma li ja losa majka. Uopste ne vidim zasto si se toliko nasekirala oko toga. Kao prvo, dijete provede 2,5 sata na nastavi. Cisto sumnjam da iko od njih bude gladan. Uzina se nosi i jede radi reda. A druga stvar: ako se vec jednom desilo da ti dijete bude "izolovano" jer nije ponijelo salvetu, kako si onda ti mogla napraviti takav propust ponovo? Nemoj me pogresno shvatiti, naravno da ti tesko padne kada neko i ruzno pogleda tvoje dijete, ali ipak ove reakcije su mi pretjerane.


mogu li te nesto upitAti, bez ljutnje

sta da majka spremi salavetu a da sijete svaki put istu baci na putu do skole
jel to za tebe dijete koje treba kazniti ili?

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 22:41:09   
gerberka

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Ma ok je Hanady nosit, ali sta zaboravi??? Kao sto rece BR nema pravo da mu uskrati obrok.


Moja da zaboravi u skladu sa drugim dogovorom mi smo napunili ormariće i kuhjnjkim urbusima i papirnim maramicama ....
desilo se jednom djetetu i reklo mi moje dijete šta je uradila učitaljicauser posted image

Kod nas nije smao pitanje higijene same djece...negi komletnoga razreda...
recimo kod nas prvačići ne izlaze u glavno dvorište sa većom djecom da ih ko ne povrijedi itd...
djeca mrve...sa salvetom ne mrve učinoinu a redar ima malu metlicu pa pomete fino da ne ograjjišu i ne gaze mrve...
to je sistem rada naše učiteljice...mi se dogovorili ja kao roditelj ispoštovala...

nema pravo uskartiti obrok al nema pravo ni neko djete posebno tolerisat...
da sad scjenim ovu situaciju ja bih voljela više podatak...saznaja...kao npr
jeli dogovor postignut na početku...

ja sma imala porblem moje H koja sporoo jede...kaže učiteljica mi nju čekamo...
nemojte vi nju čekat, kad zvoni neka spremi ostake...tako sedmica porđe...8 dan moja H stiže da pojede za vrijeme odmora...
dogovor kuću gradii...
ako nisma bila protivna dogovoru, ako ga poštujem a onda imam zamjerke onda stavrno ne sviđa mi se metod rada učiteljice, njen način spotizanja discipline 18-ro različite djece...
nama u kući naše jedno dvoje pa nam odu na živac ne malo pohvalimo puc puc metodu...a ona valjda ne smije imati svoj sistem da disciplinu porvede...
mislim kakav su ostala djeca u razredu, hoće li početi koristiti i zloupotrijebiti određeno popuštanje...kako to da ja znam....

naša učiteljica sigurno bi našla prelazno rješenje, izvadila pairni ubrus iz H ormarića...
al svakako bi i rekla ostalima da je h pogriješila i zamolila je da se to ne ponovi....
sad ja sam našu učiteljicu upoznala za sada kao takvu...ona poštuje naše dogovore a i roditelji...

Kod nas u razredu svi su jednaki iako imamo i gluhonijeme i djecu sa Down sindromom...tako i treba biti i to poštujem...

Nit mi pada na pamet da pirčam ja moju h molim d ajede brže...ne molim je i kući...sjedi za stolom dok ne pojede il do roka da nedgej krene, krofne, kupanje, krevet, tetak, nana itd...a najbrže pojede kad je čekaju drugarice pred vratimauser posted image


ja bih zato poštivala dogovor sa učiteljicom...
spremala salvetu....
ili zaista odnijela savlevtu duplu u ormarić il papire ubruse pa je zamolila ako se desi da da djetetu isti...to bih uradila na roditeljskom sastanku.



1.tvoje dijete je imalo srecu, pa reklo tebi..anđelin mali je to dozivio na svojoj koži. Nije uopće sreca sto je neko dijete prozivjelo, pa se tvoje s tobom zajedno snašlo nego je bit da se osoba ( uciteljica ) izmijeni u smislu takvih pedagoskih metoda.
2-kakve veze ima higijena cijelog razreda..mali je zaoravio salavetu i kažnjen je okrutno
3 to sto je zaboravio salavetu nije umrvio cijeli razred na cemu bi ostala djeca kako kazes ograjisala user posted image
4. kako sam shvatila anđelin muz je također isao na dogovor koji uciteljica nije ispostovala
5.kakve sad veze ima inkluzija, zbunjujes

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 22:48:44   
mama75

IZVORNA PORUKA: gerberka


IZVORNA PORUKA: mama75

Kada citam ovakve stvari na forumu ja se vrlo cesto zapitam jesma li ja losa majka. Uopste ne vidim zasto si se toliko nasekirala oko toga. Kao prvo, dijete provede 2,5 sata na nastavi. Cisto sumnjam da iko od njih bude gladan. Uzina se nosi i jede radi reda. A druga stvar: ako se vec jednom desilo da ti dijete bude "izolovano" jer nije ponijelo salvetu, kako si onda ti mogla napraviti takav propust ponovo? Nemoj me pogresno shvatiti, naravno da ti tesko padne kada neko i ruzno pogleda tvoje dijete, ali ipak ove reakcije su mi pretjerane.


mogu li te nesto upitAti, bez ljutnje

sta da majka spremi salavetu a da sijete svaki put istu baci na putu do skole
jel to za tebe dijete koje treba kazniti ili?

Ne znam jesam li dobro shvatila pitanje, pa mi samo razjasni: mama stavi salvetu za koju dijete zna za sta sluzi, ali dijete i pored toga tu salvetu baci? To mi je isto kao da me pitas da li bih kaznila dijete koje na putu do skole baci svesku/olovku i sl. Da, ja bih svoje dijete kaznila.
Moja mala je jednom zaboravila svesku ponijeti. OK, desi se naravno svakome. Pisala je na papir koji joj je dala uciteljica. Kada je dosla kuci papir smo zalijepili u svesku. Drugi put kada je zaboravila svesku, sve sto je pisala na pipir morala je prepisati u svesku. Njena je obaveza da navece spremi skolsku torbu za sutra. Ako ne izvrsavas svoje obaveze kako treba onda moras snositi i posljedice za to. Bar kod mene.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 22:50:47   
Anoniman
p amogla mu je dati papir da postavi umesto salvete , cuj svasta da mu ne da da jede


(odgovor članu gerberka)
  Neposredna veza do poruke: 143
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 22:51:43   
Miracle*3
Da ne citiram sad sve postove, ali uopste nije drama mame koja je ovo postavila a ni meni nije problem sto dijete nije jelo, stvar je izolacije djeteta i nacina kako se uciteljica ponijela prema njemu.
Ali sad je bila salveta, drugi dan ce nesto drgo biti. Nije uopste poenta u je li ponijelo ili ne.
Sto puta sam rekla, a i sad cu, ja vam govorim iz iskustva. Mozete vi pricati o ormaricima, drugarstvu, podijeli salveta itd...kad je uciteljica spremna na to, ali ako nije......
Svi mi ponekad nesto zaboravimo. Ali to nije tema ovoga ovdje.
Moja kcerka je par puta sa mnom iz skole isla placuci i zaleci se kako je uciteljica povrijedila. Pa i sad mi odzvanja kroz plac njena recenica:"Pa mama ona je mene povrijedila."
Zasto? nije zbog zaboravljene salvete ili neuradjene zadace ili zbog loseg ponasanja. Jednostavno je zena uvijek nesto nasla da prokomentarise, na sto su se druga djeca smijala a nju povrijedilo. I sta trebala sam nalaziti gresku i okriviti svoje dijete svaki put kad se to desi???
Ne treba ni jedno diejte imati poseban tretman da mu se ugadja, tetosi, hvali ali isto tako ni da se drugi kude i ponizavaju. Ok je kazniti za gresku i nagraditi za uspjeh, ali sve, ali nije moguce da su jedni nepogresivi a drugi bez greske djece.

Jesu Hanady pavila u skoli da se postuju, ali ima i nacin kako. zato nisam ja kao dipl ekonomista ni mogla doci u opciju da se zaposlim kao uciteljica, vec neko ko je zavrsio fakultet da to bude i pri tome dajem naglasak na to da je polozio PEDAGOSKU grupu predmeta. Ti mozes biti organizovana do neba, ali ako je uciteljica primjerak o kakvom ovdje pricamo,i ako nekim slucajem ne simpatise tvoje dijete nasla bi ti nesto gdje bi te izbacila iz cipela.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 22:55:04   
M kao Mama
ja radikalac teški, ja bi njoj po strogim normativima pedagoške nauke, lijepo jedne večleri iza čoška, polomila malo rukice i nogice i pohvalila se na roditeljskom kako mi je bilo žao, ali sam morala ostati dosljedna,

koja glupača, ma nju treba prijaviti,ona je terorista, a ne pedagog i učitelj

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 22:55:50   
gerberka

IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: gerberka


IZVORNA PORUKA: mama75

Kada citam ovakve stvari na forumu ja se vrlo cesto zapitam jesma li ja losa majka. Uopste ne vidim zasto si se toliko nasekirala oko toga. Kao prvo, dijete provede 2,5 sata na nastavi. Cisto sumnjam da iko od njih bude gladan. Uzina se nosi i jede radi reda. A druga stvar: ako se vec jednom desilo da ti dijete bude "izolovano" jer nije ponijelo salvetu, kako si onda ti mogla napraviti takav propust ponovo? Nemoj me pogresno shvatiti, naravno da ti tesko padne kada neko i ruzno pogleda tvoje dijete, ali ipak ove reakcije su mi pretjerane.


mogu li te nesto upitAti, bez ljutnje

sta da majka spremi salavetu a da sijete svaki put istu baci na putu do skole
jel to za tebe dijete koje treba kazniti ili?

Ne znam jesam li dobro shvatila pitanje, pa mi samo razjasni: mama stavi salvetu za koju dijete zna za sta sluzi, ali dijete i pored toga tu salvetu baci? To mi je isto kao da me pitas da li bih kaznila dijete koje na putu do skole baci svesku/olovku i sl. Da, ja bih svoje dijete kaznila.
Moja mala je jednom zaboravila svesku ponijeti. OK, desi se naravno svakome. Pisala je na papir koji joj je dala uciteljica. Kada je dosla kuci papir smo zalijepili u svesku. Drugi put kada je zaboravila svesku, sve sto je pisala na pipir morala je prepisati u svesku. Njena je obaveza da navece spremi skolsku torbu za sutra. Ako ne izvrsavas svoje obaveze kako treba onda moras snositi i posljedice za to. Bar kod mene.


dobro si shvatila pitanje i ovo sto radis nije kaznjavanje nego pravi pedagoski pristup potkrepljivanja i uskracivanja..
da si npr malenoj npr uskratila jelo, crtani ili neku njenu razonodu to bi bila kazna.
podvuci paralelu..moglo se za tu salaveti napisati mami u svesku poruka,moglo se pred cijelim razredom reci "danas nam je drug zaboravio,ali smomi sigurno da drugi put nece, sada cemu neko posuditi salvetu"..a ne..ne dati mu da ne jede user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 22:57:32   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: gerberka


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Ma ok je Hanady nosit, ali sta zaboravi??? Kao sto rece BR nema pravo da mu uskrati obrok.


Moja da zaboravi u skladu sa drugim dogovorom mi smo napunili ormariće i kuhjnjkim urbusima i papirnim maramicama ....
desilo se jednom djetetu i reklo mi moje dijete šta je uradila učitaljicauser posted image

Kod nas nije smao pitanje higijene same djece...negi komletnoga razreda...
recimo kod nas prvačići ne izlaze u glavno dvorište sa većom djecom da ih ko ne povrijedi itd...
djeca mrve...sa salvetom ne mrve učinoinu a redar ima malu metlicu pa pomete fino da ne ograjjišu i ne gaze mrve...
to je sistem rada naše učiteljice...mi se dogovorili ja kao roditelj ispoštovala...

nema pravo uskartiti obrok al nema pravo ni neko djete posebno tolerisat...
da sad scjenim ovu situaciju ja bih voljela više podatak...saznaja...kao npr
jeli dogovor postignut na početku...

ja sma imala porblem moje H koja sporoo jede...kaže učiteljica mi nju čekamo...
nemojte vi nju čekat, kad zvoni neka spremi ostake...tako sedmica porđe...8 dan moja H stiže da pojede za vrijeme odmora...
dogovor kuću gradii...
ako nisma bila protivna dogovoru, ako ga poštujem a onda imam zamjerke onda stavrno ne sviđa mi se metod rada učiteljice, njen način spotizanja discipline 18-ro različite djece...
nama u kući naše jedno dvoje pa nam odu na živac ne malo pohvalimo puc puc metodu...a ona valjda ne smije imati svoj sistem da disciplinu porvede...
mislim kakav su ostala djeca u razredu, hoće li početi koristiti i zloupotrijebiti određeno popuštanje...kako to da ja znam....

naša učiteljica sigurno bi našla prelazno rješenje, izvadila pairni ubrus iz H ormarića...
al svakako bi i rekla ostalima da je h pogriješila i zamolila je da se to ne ponovi....
sad ja sam našu učiteljicu upoznala za sada kao takvu...ona poštuje naše dogovore a i roditelji...

Kod nas u razredu svi su jednaki iako imamo i gluhonijeme i djecu sa Down sindromom...tako i treba biti i to poštujem...

Nit mi pada na pamet da pirčam ja moju h molim d ajede brže...ne molim je i kući...sjedi za stolom dok ne pojede il do roka da nedgej krene, krofne, kupanje, krevet, tetak, nana itd...a najbrže pojede kad je čekaju drugarice pred vratimauser posted image


ja bih zato poštivala dogovor sa učiteljicom...
spremala salvetu....
ili zaista odnijela savlevtu duplu u ormarić il papire ubruse pa je zamolila ako se desi da da djetetu isti...to bih uradila na roditeljskom sastanku.



1.tvoje dijete je imalo srecu, pa reklo tebi..anđelin mali je to dozivio na svojoj koži. Nije uopće sreca sto je neko dijete prozivjelo, pa se tvoje s tobom zajedno snašlo nego je bit da se osoba ( uciteljica ) izmijeni u smislu takvih pedagoskih metoda.
2-kakve veze ima higijena cijelog razreda..mali je zaoravio salavetu i kažnjen je okrutno
3 to sto je zaboravio salavetu nije umrvio cijeli razred na cemu bi ostala djeca kako kazes ograjisala user posted image
4. kako sam shvatila anđelin muz je također isao na dogovor koji uciteljica nije ispostovala
5.kakve sad veze ima inkluzija, zbunjujes


1. da čitaš ti bi vidjela šta ja piše...a napisala sam...mi smo se na početku školske godine dogovorili sa učiteljicom da svako dijete nosi pamučnu salvetu, isto tako smo se dogovorili da donesemo papirne ubrusem lotos maramice, toalet papir i dezinfekciona sredstav da stoje u ormariću učinonice...i poštujemo dogovor. I nije se desilo mom djetetu nego djetetu u razredu, i moja djevojčica kaže '' mama nema veze ako ne stavim salvetu jedan dan je A zaboravila i učiteljica joj je dala onaj papir ko iz naše kuhinje što si ti kupila''
2.higijena komletnoga razreda je zajednička briga svih roditelj i djece koju šalju u školu i same učiteljice, ta djeca tu borave i odmor je nakon drugoga časa nakon odmora na kojem jedu imaju još jedan čas...djeca koja jedu nemirno i nemaju određen prostor za jelo jako mrve svoje sendviče pa onda svi po tome gaze...naravno da je higijena važna i jedan je do segmenata i lekcija u prvom razredu osnovne škole, znači djeca se u školi uče svemu a ne samo slovima.recimo u odjeljenju moje kćerke ima dječak koji je prve sedmice nosao svoj sendvič i hodao od porzora do klupe da ga pojede...
to više ne radi a na učiteljicu niko ije ljut...
nije sporno što on hoda...al je sporno da i ostatak razreda krene hodati ....
3. to što je zabravio salvetu kriva je mama koja nije ispoštovala dogovor sa učiteljicom, izvini al vidiš po drugi put kada učiteljica nije ispoštovala dogovor sa tatom kako su ljuti na to...a ostatak je odgovor pod 2...a nastavk bi bio...dnas zaboravi on, sutra drugo dijete...za nekoliko dana njih 5 komada nemaju salvetu...tako da ''mrvice koje pogazimo počnu da plaču'' ,No ne opravdama ni rušenje autoriteta učiteljice a iz razloga što relani budimo i naša je greška...
jednom zaboravio, desilo se...al i drugi put zaboraviti...
meni bi mogla jaknu zaboraviti al tu salvetu koja je i njega i mene i muža koga sma poslala na razgovor istraumirla ne bih 100%...
4. i da u pravu si nije ispoštovala dogovor jer ni oni nisu ispoštovali dogovor znači ženu množe sa nulom...dva puta njima se dešava da ne šalju salvetu...a otac išao nakon prvog slučaja da razgovara...ta žena vodi komletno odjeljenje djece i hoće poštovanje dogovora, dva puta zaboravljena salveta koja je svima obavezna u razredu ne liči na poštovanje istoga
5. sva djeca su jednaka pred učiteljicom...znači sva...anđelo piše kako je njeno dijete slaboga imuniteta, kako jen muž i ona mole za dva zalogaja...učiteljica nije pedijatar, nije ni dužna brinuti o imunitetu djeteta niti o istom čak i d aima podataka da jeste narušen i slab ona dijete treba izdvajati iz ostatka razreda pa d aona čak dva puta jede užinu bez salvete koja je dio dogovora i ostatak odjeljenja ga poštuje...


I da dodam...ne opravdama što mu nije dala jesti....mogla je drugačije, ja bih...al ja nisma učiteljica toga odjeljenja...





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:01:18   
dzenyA
Nemam jos iskustva sa uciteljicom ,gerbo i miracle potpisujem user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:04:08   
mama75
Ja i dalje ostajem pri svom misljenju: mnogo frke ni oko cega.

(odgovor članu dzenyA)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:06:08   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: mama75

Ja i dalje ostajem pri svom misljenju: mnogo frke ni oko cega.




ma, izvi molim te, kako mngo frke, ja da sam na mjestu majke ovog dječaka, ne bih olako prešla preko ovoga, jer sve se nešto pozivano na demokratiju, pa gdje je ovdje demokratija, dijete od 6 ili ne punih 7 godina, ovako omalovažavati pred cijelim razredom zbog jedne salvete,

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *