|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:08:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Da ne citiram sad sve postove, ali uopste nije drama mame koja je ovo postavila a ni meni nije problem sto dijete nije jelo, stvar je izolacije djeteta i nacina kako se uciteljica ponijela prema njemu.
Ali sad je bila salveta, drugi dan ce nesto drgo biti. Nije uopste poenta u je li ponijelo ili ne.
Sto puta sam rekla, a i sad cu, ja vam govorim iz iskustva. Mozete vi pricati o ormaricima, drugarstvu, podijeli salveta itd...kad je uciteljica spremna na to, ali ako nije......
Svi mi ponekad nesto zaboravimo. Ali to nije tema ovoga ovdje.
Moja kcerka je par puta sa mnom iz skole isla placuci i zaleci se kako je uciteljica povrijedila. Pa i sad mi odzvanja kroz plac njena recenica:"Pa mama ona je mene povrijedila."
Zasto? nije zbog zaboravljene salvete ili neuradjene zadace ili zbog loseg ponasanja. Jednostavno je zena uvijek nesto nasla da prokomentarise, na sto su se druga djeca smijala a nju povrijedilo. I sta trebala sam nalaziti gresku i okriviti svoje dijete svaki put kad se to desi???
Ne treba ni jedno diejte imati poseban tretman da mu se ugadja, tetosi, hvali ali isto tako ni da se drugi kude i ponizavaju. Ok je kazniti za gresku i nagraditi za uspjeh, ali sve, ali nije moguce da su jedni nepogresivi a drugi bez greske djece.

Jesu Hanady pavila u skoli da se postuju, ali ima i nacin kako. zato nisam ja kao dipl ekonomista ni mogla doci u opciju da se zaposlim kao uciteljica, vec neko ko je zavrsio fakultet da to bude i pri tome dajem naglasak na to da je polozio PEDAGOSKU grupu predmeta. Ti mozes biti organizovana do neba, ali ako je uciteljica primjerak o kakvom ovdje pricamo,i ako nekim slucajem ne simpatise tvoje dijete nasla bi ti nesto gdje bi te izbacila iz cipela.



meni Miracle tvoj i slučaj kod nađelo nije isti...izvini....

Ja šaljem slavetu...
moje dijete ne dolazi plačući...
ko nema slavetu ima rješenje u učionici u skladu sa dogovorom...

svakodnevno plakanje djeteta pri čemu je sve dogovoreno ispoštovano je drugi par rukava i to jeste za rekcije tvoga tipa....
I sama da nisma imala sreću učiteljice koju jesam vjerujem mjenjala bih stanje trenutno....

Mom djetetu da se desilo da ne jede, ja ne bih napravila dramu...prvo popije mlijeko ujutro, drugo škola traje kratko, treće nakon nje ima kavlitetan doručak obavezan...četvrto nikada ona ne bi zaboravila slavetu više...

Ali da dolazi plačući jer je pedagog koji na szapao isfrustriran enečim svojim pa na moje dijete sitresa...da otišla bih na razgovor od nje do minitartsva ako treba....





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:10:05   
hatepsut
I da,zaboravih prije nego dignem "frku" dobro bi raspitala dali moje djete govori istinu,zna se njima "omaci" koja laz naravno u njihovu korist.a ja uvjek vise vjerujem zreloj osobi nego djetetu.

I nikad necu napisati ja bi ovo,ja bi ono,nebi ja nista dok ne dodjem u situaciju !

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:11:00   
gerberka
Hanady draga jel ti citas sebe, imam osjecaj da ti je vazno samo natipkati post.Uciteljica tvoje kcerke ima drugaciji pristup, normalan pristup.
Zasto ona nije toj djevojcici uskratila da jede?a pises ti bi ispostovala uciteljicu
2. sto se tice higijene ne vidim nikakvu povezanost ZABORAVLJANJE SALVETE sa NEHIGIJENOM RAZTREDA ili razmisljas na nacin da ce 10 mrvica od jednog djecaka napraviti tlo da djeca ograjisu
3naravno da citam tvoje postove samo mi nisu jasni, kontradiktorni su..pokusaj staviti u plan tuđe potrebe a ne svakom prilikom iskorstiti da nahvalis sebe.
vrati se na tvoj post, nijedna rijec se ne tice malenog od anđele nego oko maman tebe.
4 oko zaboravljanja salavete..jelmislis da se ne moze desiti da mama stalno salje salavetu a npr dijete baca na putu do skole ..jel ne treba jesti cijelu sedmicu??? ti si mene sokirala
5 anđelin muz je objasnio da mali slabo jede i da im mnogo znaci da jede uzinu..samimtim trebala je uvijek kao pedagog poticati ga u smislu da i kroz igru smije jesti
6 i na samom kraju pises - ne opravdavas uciteljicu. ali kriva ti jemama..znas li ti koliko djece ide u skolu iz doma za nezbrinutu djecu..npr njih 12 u grupi na jednog vaspitaca koji ima jos vece i realnije sanse da zaboravi svaku obavezu. Daj, u ime djece koja se nemaju kome pojadati sta prozivljavaju u skoli..razmisli, otrijezni se.

NASTAVA JE PROCES koji djetetu treba pomoci da odraste U ZDRAVU LICNOST.

nisu ovo one nase uciteljice birvaktile...vecina danasnjih dobije posao preko stranke i jer joj je babo nastelio posao treba sad mog da uci redu tako sto ce ga izgladnivati..ma nemoj, molim te.

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:14:12   
sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: mama75

Ja i dalje ostajem pri svom misljenju: mnogo frke ni oko cega.




ma, izvi molim te, kako mngo frke, ja da sam na mjestu majke ovog dječaka, ne bih olako prešla preko ovoga, jer sve se nešto pozivano na demokratiju, pa gdje je ovdje demokratija, dijete od 6 ili ne punih 7 godina, ovako omalovažavati pred cijelim razredom zbog jedne salvete,


Bas tako mama alma... Meni se cini da ta uciteljica lijeci svoje frustracije na jednom prvacicu... Ajde, dobro, njemu je uskratila obrok, da mi je znati sto bi uskratila kad bi sutra recimo zaboravio olovku, izbacila ga sa nastave mozda... Ne bi ja volila da moje dijete uci takva uciteljicauser posted image user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:15:45   
gerberka

IZVORNA PORUKA: hatepsut

I da,zaboravih prije nego dignem "frku" dobro bi raspitala dali moje djete govori istinu,zna se njima "omaci" koja laz naravno u njihovu korist.a ja uvjek vise vjerujem zreloj osobi nego djetetu.

I nikad necu napisati ja bi ovo,ja bi ono,nebi ja nista dok ne dodjem u situaciju !


potpis

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:16:35   
gerberka

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa


IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: mama75

Ja i dalje ostajem pri svom misljenju: mnogo frke ni oko cega.




ma, izvi molim te, kako mngo frke, ja da sam na mjestu majke ovog dječaka, ne bih olako prešla preko ovoga, jer sve se nešto pozivano na demokratiju, pa gdje je ovdje demokratija, dijete od 6 ili ne punih 7 godina, ovako omalovažavati pred cijelim razredom zbog jedne salvete,


Bas tako mama alma... Meni se cini da ta uciteljica lijeci svoje frustracije na jednom prvacicu... Ajde, dobro, njemu je uskratila obrok, da mi je znati sto bi uskratila kad bi sutra recimo zaboravio olovku, izbacila ga sa nastave mozda... Ne bi ja volila da moje dijete uci takva uciteljicauser posted image user posted image



potpis

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:18:22   
Miracle*3
Hanady, nije svaka uciteljica ni svaki razred isti. A da bi se napravio neki kolektivni dogovor, moraju biti svi roditelji raspolozeni za to.
Sto se ovoga tice, je li mu smjela zabraniti da jede???-NIJE i tacka.
Je li ga mogla upozoriti??-Jeste!
A kako nije isto? Isto je nego sta. Ali ne mogu vise ni pisati o tome. Zelim svima vama da ni jedno dijete ne dozivi nista slicno.
Ja se necu mijesat uciteljici u to kako predaje i sta ce iti sledeca lekcija, koliko moze zadace zadati, kakav test ce zadati, koji joj je kriterij ocjenjivanja, ali o tome hoce li postovati moje dijete-HOCE i nema rasprave. Naravno i dijete treba da postuje i uciteljicu i svoje drugove u razredu

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:19:36   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Hanady, nije svaka uciteljica ni svaki razred isti. A da bi se napravio neki kolektivni dogovor, moraju biti svi roditelji raspolozeni za to.
Sto se ovoga tice, je li mu smjela zabraniti da jede???-NIJE i tacka.
Je li ga mogla upozoriti??-Jeste!
A kako nije isto? Isto je nego sta. Ali ne mogu vise ni pisati o tome. Zelim svima vama da ni jedno dijete ne dozivi nista slicno.
Ja se necu mijesat uciteljici u to kako predaje i sta ce iti sledeca lekcija, koliko moze zadace zadati, kakav test ce zadati, koji joj je kriterij ocjenjivanja, ali o tome hoce li postovati moje dijete-HOCE i nema rasprave. Naravno i dijete treba da postuje i uciteljicu i svoje drugove u razredu



Aferim

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:20:11   
gerberka
ja dok sam radila u skoli..na casu priđem djevojcici ( 15 godina ) pise zadacu iz didaktike..cas nakon mog..prozovemje, pitam, ne zna ..ja ostavim zagradu sa tackom..( ocjena manje slj put )
i zvonilo..ceka ona mene ispred vrata..nastavnice kaze, imateli minutu..naravno rekoh..ona usla...jaaaoooo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
poce dijete plakati..rekoh sta se desilo..ma morala sam pisati zadacu..ja imam malu bebu kuci user posted image user posted image user posted image user posted image
evo i sad placem user posted image user posted image user posted image user posted image
15 joj je godina bilo..njena prica je i vise nego teska..nije za rr-a..

šta bi bilo da je nisam saslušala..da je nisam primila user posted image user posted image user posted image user posted image dakle, jedan postupak,nekom mnogo znaci...nadam se da joj je moja pomoc i podrska pomogla..mnogo sam se trudila

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:22:13   
gerberka

IZVORNA PORUKA: mama alma RR


IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Hanady, nije svaka uciteljica ni svaki razred isti. A da bi se napravio neki kolektivni dogovor, moraju biti svi roditelji raspolozeni za to.
Sto se ovoga tice, je li mu smjela zabraniti da jede???-NIJE i tacka.
Je li ga mogla upozoriti??-Jeste!
A kako nije isto? Isto je nego sta. Ali ne mogu vise ni pisati o tome. Zelim svima vama da ni jedno dijete ne dozivi nista slicno.
Ja se necu mijesat uciteljici u to kako predaje i sta ce iti sledeca lekcija, koliko moze zadace zadati, kakav test ce zadati, koji joj je kriterij ocjenjivanja, ali o tome hoce li postovati moje dijete-HOCE i nema rasprave. Naravno i dijete treba da postuje i uciteljicu i svoje drugove u razredu



Aferim


aferim user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:26:21   
Galicia
Mislim kakve su to skole i razdredi gdje se roditelji brinu za higijenu iste? Zar te skole nisu u stanju da obezbijede OSNOVNE stvari kao sto je maramica i salveta?



_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:27:22   
gerberka

IZVORNA PORUKA: Galicia

Mislim kakve su to skole i razdredi gdje se roditelji brinu za higijenu iste? Zar te skole nisu u stanju da obezbijede OSNOVNE stvari kao sto je maramica i salveta?




eto draga moja..ispade da nije imala da djetetu da salvetu..pa jadnik nije ni jeo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:27:30   
neki x

IZVORNA PORUKA: Galicia

Mislim kakve su to skole i razdredi gdje se roditelji brinu za higijenu iste? Zar te skole nisu u stanju da obezbijede OSNOVNE stvari kao sto je maramica i salveta?



Slomise se...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:28:49   
neki x
Sto se tice gospoJe uciteljice,rekla bih ja njoj koju pametnu,a i ovu svoju vala cekam,i cekam...user posted image

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:28:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hatepsut

I da,zaboravih prije nego dignem "frku" dobro bi raspitala dali moje djete govori istinu,zna se njima "omaci" koja laz naravno u njihovu korist.a ja uvjek vise vjerujem zreloj osobi nego djetetu.

I nikad necu napisati ja bi ovo,ja bi ono,nebi ja nista dok ne dodjem u situaciju !



ne znam sta ne bih , ali tacno znam sta bih uradila user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 5.11.2012 23:29:09 >

(odgovor članu hatepsut)
  Neposredna veza do poruke: 165
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:31:00   
Galicia
Sljedeci dan bi dobila pun gepek salveta i istovarila joj u razred, na nos da joj izadju.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:31:41   
Hanady RR
gerberko...
moje dijete ide u školu u prvo razred i pišem ti kako je kod nas...
Nije joj uskratila jer je imala kupljene salvete paprine koje smo mi roditelji donijeli u učionicu...
tako smo dogovorili na prvom roditeljskom...

- higijena gerberko nije pitanje smao toga dana....za nekoliko dana njih 5 dišlo bi bez salvete...valja saulisati 18-ro djece različite da sjedu , jedu i šute a svi imali različite načine kući...jeli ti znaš da neka djeca nemaju pojma kako s eruča za trepezarijskim stolom...jednu učiteljicu zapadne različitih 18 ličnosti aona ih sve mora voditi pod jedno...i ima veze...djeca ''prepisuju'' jedno do drugoga...to je tako bogom dano...

- ne ne može baciti salvet na putu do škole, to je salveta pamučan, koju mama koristi godinama u kući, djecu u prvom razredu mi vodimo u školu i draga gerberko nose ruksak na leđima i žive uglavnom blizu škola i nemaju kad isti skidati i bacati stavri iz njega...pirčamo o djetetu prvi osnovne...i čitaj...ne opravdavam što nije jeo mogla je drugačije, al mislim da i roditelji sada trebaju drugačiji pristup sa talvom učiteljicom jer za mjesec dana djete će prepisivati u drugu školu...a tek to navikavanje je šok za dijete jer ima ekupi već i razrde i drugarire...a učiteljica ne vidim nidgje na temama prvačića da ima neki drugi metod tipa načina učenja, načina količie zadaće itd koji se roditeljima čini prejakim za dijete prvi osnovne...

- da obajsnio d amali slabo jede...sad ti meni reci koliko je on u danima prije pojeo u školi, kolika je ta užina i šta je to što njega tako dobro drži u 2 i pol sata trajanja škole...on otišao da objasni kako lsabo jede, i onda drugi put to isto dijete došlo bez sačlvete koja je dogovor , zahtjeva je učiteljica...šta sad...jeli vrijedno d adijete mjenja sada školu, učiteljicu, da zapamti direktor majku i oca nakon dva mjeseca prvopga razreda iz razloga što je djetetu zaboravljena slaveta...eto dala rješenje učiiteljica, ošaljite dupplu da stoji u ormariću...to smejšno...meni nije meni je baš rješenje ovoga porblema...znači ovo s eviše neće desiti...a neke druge stavri pokazat će nam dali je ta žena zaista moguća biti uččiteljicom ovoga djeteta, kako prenosi znanje, kako dijete suvaja, što rade i kako rade itd itd

- gerberko...ti bi mogla malo doći sebi pa onda dođi meni...šta je mene briga koliko ima djece za nezbrinutu djecu u nekom razredu i ko njih sprema u školu...da kriva je mama...a i tata...salveta je dogovor...anđelo ima sina koji je sa njom i ako pričamo o konkertnom slučaju ona je tražila savjet a ne vaspitačica iz doma za nezbrinutu djecu koja njih 12 spema u školu...da je ona pitala i njoj bih dala savjet u skladu sa situacijom...

- velika slova su kršenje pravila foruma...a dalje nastava jeste porces da djeca budu zdravi ličnost,a la je nastava i porces da djeca nauče se odgovornosti i poštovanju koji su savršeno djelovi zdrave ličnosti.


To kako je neko dobio posao stavrno nije ni moje ni tvoje da sudimo...
ako je i dobiven tako posao nije ni prva ni posljednja kako u tom tako i u drugom sektoru..al ono što znam da već obilaze iz pedagoškoga zavoda škole i ''ulijeću'' u prve razrede da vide kako su s esnašla i djeca i učiteljice/učitelji...ako nađu grešku njihovo je da regiraju, ako ne reagiraju na nama je d amjenjamo vlast...a svaki narod ima vlast koju je izgalaso tj.zaslužuje....

i ne nije ga izgladnjavala...
za 2 i pol sata dva zalogaja su ništa...
mogu i vez njih...ako su ujutro peije škole jeli ili popili mlijeko i ako ih u 11 ( nastava završava 10.45) čeka kavlitetan doručak kod kuće ili u porduženom gdje već idu nakon nastave...

znači...komletan je priča da roditelji u konkretnom slučaju ne ''zbrzaju'' i ne učine i sebi i djetetu i teže dane koji dolaze...
upravo jer učiteljica možda i nije bajna...al u ovoj situaciji u kojoj jeste pogriješila i oni su nisu poslalai slavetu dio dogovora...ja bih dogovor ispoštovala i čekala neku narednu situaciju...ako moje dijete nakon ovoaga što je riješen rpovlem opet dođe plačući...onda bih postupila kao Miracle...


-

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:32:31   
mama75
Samo da pitam, koje godine ste vi isle u skolu (osnovnu) i je li to bilo na prostorima ex Yu? Ja sam malo starija generacija, ali ipak se sjecam da nismo imali ni toalet papir, ni sapun ni nista slicno u skolama. Ja nosila u skolu onaj mali sapun, casu na sklapanje i lotos maramice. Ne znam kako mozete ocekivati da sada u skolama mogu priustiti takav luxuz djeci. Dobro je da imaju za krede i spuzvu. Dok ovi "gore" sebe obezbijede, za skolstvo i zdravstvo vrlo malo ostane.

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:33:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Miracle*3

Hanady, nije svaka uciteljica ni svaki razred isti. A da bi se napravio neki kolektivni dogovor, moraju biti svi roditelji raspolozeni za to.
Sto se ovoga tice, je li mu smjela zabraniti da jede???-NIJE i tacka.
Je li ga mogla upozoriti??-Jeste!
A kako nije isto? Isto je nego sta. Ali ne mogu vise ni pisati o tome. Zelim svima vama da ni jedno dijete ne dozivi nista slicno.
Ja se necu mijesat uciteljici u to kako predaje i sta ce iti sledeca lekcija, koliko moze zadace zadati, kakav test ce zadati, koji joj je kriterij ocjenjivanja, ali o tome hoce li postovati moje dijete-HOCE i nema rasprave. Naravno i dijete treba da postuje i uciteljicu i svoje drugove u razredu


Istina i ja to pišem...

Samo dijete s euči poštovanju učiteljice na mnogo načina pa tako i tom hebenom slavetom koju svi nose

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:36:08   
gerberka

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

gerberko...
moje dijete ide u školu u prvo razred i pišem ti kako je kod nas...
Nije joj uskratila jer je imala kupljene salvete paprine koje smo mi roditelji donijeli u učionicu...
tako smo dogovorili na prvom roditeljskom...

- higijena gerberko nije pitanje smao toga dana....za nekoliko dana njih 5 dišlo bi bez salvete...valja saulisati 18-ro djece različite da sjedu , jedu i šute a svi imali različite načine kući...jeli ti znaš da neka djeca nemaju pojma kako s eruča za trepezarijskim stolom...jednu učiteljicu zapadne različitih 18 ličnosti aona ih sve mora voditi pod jedno...i ima veze...djeca ''prepisuju'' jedno do drugoga...to je tako bogom dano...

- ne ne može baciti salvet na putu do škole, to je salveta pamučan, koju mama koristi godinama u kući, djecu u prvom razredu mi vodimo u školu i draga gerberko nose ruksak na leđima i žive uglavnom blizu škola i nemaju kad isti skidati i bacati stavri iz njega...pirčamo o djetetu prvi osnovne...i čitaj...ne opravdavam što nije jeo mogla je drugačije, al mislim da i roditelji sada trebaju drugačiji pristup sa talvom učiteljicom jer za mjesec dana djete će prepisivati u drugu školu...a tek to navikavanje je šok za dijete jer ima ekupi već i razrde i drugarire...a učiteljica ne vidim nidgje na temama prvačića da ima neki drugi metod tipa načina učenja, načina količie zadaće itd koji se roditeljima čini prejakim za dijete prvi osnovne...

- da obajsnio d amali slabo jede...sad ti meni reci koliko je on u danima prije pojeo u školi, kolika je ta užina i šta je to što njega tako dobro drži u 2 i pol sata trajanja škole...on otišao da objasni kako lsabo jede, i onda drugi put to isto dijete došlo bez sačlvete koja je dogovor , zahtjeva je učiteljica...šta sad...jeli vrijedno d adijete mjenja sada školu, učiteljicu, da zapamti direktor majku i oca nakon dva mjeseca prvopga razreda iz razloga što je djetetu zaboravljena slaveta...eto dala rješenje učiiteljica, ošaljite dupplu da stoji u ormariću...to smejšno...meni nije meni je baš rješenje ovoga porblema...znači ovo s eviše neće desiti...a neke druge stavri pokazat će nam dali je ta žena zaista moguća biti uččiteljicom ovoga djeteta, kako prenosi znanje, kako dijete suvaja, što rade i kako rade itd itd

- gerberko...ti bi mogla malo doći sebi pa onda dođi meni...šta je mene briga koliko ima djece za nezbrinutu djecu u nekom razredu i ko njih sprema u školu...da kriva je mama...a i tata...salveta je dogovor...anđelo ima sina koji je sa njom i ako pričamo o konkertnom slučaju ona je tražila savjet a ne vaspitačica iz doma za nezbrinutu djecu koja njih 12 spema u školu...da je ona pitala i njoj bih dala savjet u skladu sa situacijom...

- velika slova su kršenje pravila foruma...a dalje nastava jeste porces da djeca budu zdravi ličnost,a la je nastava i porces da djeca nauče se odgovornosti i poštovanju koji su savršeno djelovi zdrave ličnosti.


To kako je neko dobio posao stavrno nije ni moje ni tvoje da sudimo...
ako je i dobiven tako posao nije ni prva ni posljednja kako u tom tako i u drugom sektoru..al ono što znam da već obilaze iz pedagoškoga zavoda škole i ''ulijeću'' u prve razrede da vide kako su s esnašla i djeca i učiteljice/učitelji...ako nađu grešku njihovo je da regiraju, ako ne reagiraju na nama je d amjenjamo vlast...a svaki narod ima vlast koju je izgalaso tj.zaslužuje....

i ne nije ga izgladnjavala...
za 2 i pol sata dva zalogaja su ništa...
mogu i vez njih...ako su ujutro peije škole jeli ili popili mlijeko i ako ih u 11 ( nastava završava 10.45) čeka kavlitetan doručak kod kuće ili u porduženom gdje već idu nakon nastave...

znači...komletan je priča da roditelji u konkretnom slučaju ne ''zbrzaju'' i ne učine i sebi i djetetu i teže dane koji dolaze...
upravo jer učiteljica možda i nije bajna...al u ovoj situaciji u kojoj jeste pogriješila i oni su nisu poslalai slavetu dio dogovora...ja bih dogovor ispoštovala i čekala neku narednu situaciju...ako moje dijete nakon ovoaga što je riješen rpovlem opet dođe plačući...onda bih postupila kao Miracle...


-


po meni ti nemas pojma o pedagogiji i odgajanju pa makar ih imala 15-ero.

user posted image user posted image user posted image user posted image ne moze kazes baciti salvetu jer je pamucna user posted image user posted image user posted image

drži se ti salveta, nemoj da ti dijete zaboravi salvetu, jer se ovdje sve vrti oko salvete user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ma bjaaziiii user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:38:05   
Galicia
IZVORNA PORUKA: mama75

Samo da pitam, koje godine ste vi isle u skolu (osnovnu) i je li to bilo na prostorima ex Yu? Ja sam malo starija generacija, ali ipak se sjecam da nismo imali ni toalet papir, ni sapun ni nista slicno u skolama. Ja nosila u skolu onaj mali sapun, casu na sklapanje i lotos maramice. Ne znam kako mozete ocekivati da sada u skolama mogu priustiti takav luxuz djeci. Dobro je da imaju za krede i spuzvu. Dok ovi "gore" sebe obezbijede, za skolstvo i zdravstvo vrlo malo ostane.


Nismo ni mi imali nista u skolama, ali isto tako nas nisu ni uslovljavali.
Misljenja sam da kad nastavnica nesto trazi od ucenika, nek onda i ona to i nabavi. Sad je salveta, maramica, a sutra ce biti kompjuter, itd. Ima ucenika koji to sebi ne mogu priustiti, pa ni tu maramicu.

Drugo, ja jesam za disciplinu i to moze se reci strogu, ali kad je hrana u pitanju, da nije dala mom djetetu da jede zbog jedne obicne salvete, vjeruj da bi me zapamtila.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:41:33   
neki x

IZVORNA PORUKA: gerberka

user posted image user posted image user posted image user posted image ne moze kazes baciti salvetu jer je pamucna user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image
Izvinite,ali morala samuser posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:42:45   
gerberka

IZVORNA PORUKA: mama75

Samo da pitam, koje godine ste vi isle u skolu (osnovnu) i je li to bilo na prostorima ex Yu? Ja sam malo starija generacija, ali ipak se sjecam da nismo imali ni toalet papir, ni sapun ni nista slicno u skolama. Ja nosila u skolu onaj mali sapun, casu na sklapanje i lotos maramice. Ne znam kako mozete ocekivati da sada u skolama mogu priustiti takav luxuz djeci. Dobro je da imaju za krede i spuzvu. Dok ovi "gore" sebe obezbijede, za skolstvo i zdravstvo vrlo malo ostane.


eto draga, nisi imala salvete pa si naucena i redu i disciplini, a kako vidim opet pravilno odgajas svoje dijete. Tvoja metoda je npr za pohvalu oko one sveske i papira..nit svoje dijete drzis gladno user posted image nimokro ako pogrijesi..a eto isla si u te skole koje nisu imale s od salvete. sve naj i cmok user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:43:36   
reallove

IZVORNA PORUKA: Galicia

IZVORNA PORUKA: mama75

Samo da pitam, koje godine ste vi isle u skolu (osnovnu) i je li to bilo na prostorima ex Yu? Ja sam malo starija generacija, ali ipak se sjecam da nismo imali ni toalet papir, ni sapun ni nista slicno u skolama. Ja nosila u skolu onaj mali sapun, casu na sklapanje i lotos maramice. Ne znam kako mozete ocekivati da sada u skolama mogu priustiti takav luxuz djeci. Dobro je da imaju za krede i spuzvu. Dok ovi "gore" sebe obezbijede, za skolstvo i zdravstvo vrlo malo ostane.


Nismo ni mi imali nista u skolama, ali isto tako nas nisu ni uslovljavali.
Misljenja sam da kad nastavnica nesto trazi od ucenika, nek onda i ona to i nabavi. Sad je salveta, maramica, a sutra ce biti kompjuter, itd. Ima ucenika koji to sebi ne mogu priustiti, pa ni tu maramicu.

Drugo, ja jesam za disciplinu i to moze se reci strogu, ali kad je hrana u pitanju, da nije dala mom djetetu da jede zbog jedne obicne salvete, vjeruj da bi me zapamtila.

user posted image



_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: problem sa uciteljicom
5.11.2012 23:43:42   
gerberka

IZVORNA PORUKA: neki x


IZVORNA PORUKA: gerberka

user posted image user posted image user posted image user posted image ne moze kazes baciti salvetu jer je pamucna user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image
Izvinite,ali morala samuser posted image


ja upalasa stolice od smijeha..kaze muz probudit ceskomsije..posto sam bas grlata u smijanju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *