|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
10.9.2009 15:36:43   
Aquarius
Pozdrav svim ženicama,
ja provirim s vremena na vrijeme da vidim šta se dešava. Čisto da budem sigurna da ste sve OK.user posted image
Evo tačno 23. u ovom mjesecu punih godinu dana od mog spontanog.user posted image   Puno je to vremena, ali i na neki način je stvarno brzo prošlo. Prvo čekanje 6 mjeseci poslije kiretaže, onda problemi sa štitnjačom, i još 6 mjeseci dok sam regulisala hormone.  Jučer sam bila kod doktorice, kontrola hormona štitnjače, i hB nalzi su mi idealni.user posted image
Sad još kod ginekologa, kontrolni vaginalni bris i onda i ja nastavljam sa pokušajima.user posted image

Jedva čekam.user posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 1451
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
10.9.2009 20:32:36   
Happy
Draga moja Aqarius, puno sam sretna zbog tebe... zelim ti svu srecu ovog svijeta i da sto prije ugledas user posted image i da aBd onda rodis zivu i zdravuuser posted image
user posted image user posted image


_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1452
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
11.9.2009 10:55:02   
majadj
drage moje hvala vam za reci utehe.nisam dolazila par nedelja ovde .
proslo je 5 nedelja od mog spontanog i malo se bolje osecam.pricala sam sa mnogo zena i neverovatno je koliko se to cesto desava.ne mogu da verujem.user posted image  sada se malo plasim sledeceuser posted image  iako je jako zelim.nadam se da ce biti o.k. u buduce.

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 1453
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
21.9.2009 11:25:07   
fatimica09
cao cao ja samo sad za sad zelim da isprobam kako ovo fercera posto sam po prvi put na forumu,oprostite zbog slucajnog odabira user posted image user posted image user posted image   Pozdrav svima  i hvala na gostoprimstvu Cao

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 1454
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2009 22:38:01   
alizee
zna li tko adrese i telefonske brojeve za brzi pobacaj u mostaru ili livnu.?
user posted image

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 1455
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
27.9.2009 23:10:48   
Rina26
otiđi kod ginekologa i pitaj

(odgovor članu alizee)
Neposredna veza do poruke: 1456
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
28.9.2009 14:43:10   
aicha
vozdra, i ja dijelim slicnu sudbinu nazalostuser posted image al zivot ide dalje...

samo da pitam, koliko je vama trebalo da vam postane redovan menstrualni ciklus poslije spontanog i sta je razlog zasto mi se to poremetilo? evo proslo je i pola godine nikada nisam sigurna kada trebam dobiti a prije spontanog odnosno trudnoce dobivala sam TACNO svaki 25. dan

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 1457
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
28.9.2009 14:50:31   
dzeni_nl
I ja sam imala spontani pobacaj 10.7 ove godiene, a prvu mestruaciju poslije toga sam imala 6.8, pa 2.9 znaci da su kod mene i dalje redovne menstruacije, hvala Bogu nista se nije poremetilo.

Ako su ti radili kiretazu mozda se i zbog toga porenetila.

Meni je samo sve otislo, prosla sam bez kiretaze tako da stvarno nemam nikakvih posljedica, hvala Bogu.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 1458
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
28.9.2009 15:00:13   
aicha
Ma meni su radili kiretazu jer sam bila u 11. sedmici...ma dodje ona meni, prvi put poslije 31. dan pa 28., 28.,  27.,25. pa sad opet 27.
ma i mi zene svasta trazimo al ja bih najradije da mi opet bude redovna svakih nekoliko dana da znam kad bude user posted image user posted image  inshaAllah.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 1459
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
28.9.2009 15:05:33   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: aicha

Ma meni su radili kiretazu jer sam bila u 11. sedmici...ma dodje ona meni, prvi put poslije 31. dan pa 28., 28.,  27.,25. pa sad opet 27.
ma i mi zene svasta trazimo al ja bih najradije da mi opet bude redovna svakih nekoliko dana da znam kad bude user posted image user posted image  inshaAllah.


Ma razumijem te, meni je drago sto je kod mene se odmah uredovila, ali nismo sve iste.

Ne znam razlog zbog cega ti nije redovna, ja sam pomislila na kiretazu, a mozda i nije do toga, ko ce znati?


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 1460
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
29.9.2009 5:27:25   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: aicha

samo da pitam, koliko je vama trebalo da vam postane redovan menstrualni ciklus poslije spontanog i sta je razlog zasto mi se to poremetilo? evo proslo je i pola godine nikada nisam sigurna kada trebam dobiti a prije spontanog odnosno trudnoce dobivala sam TACNO svaki 25. dan


Kao što sam već napisala, evo prošla je godina dana od mog spontanog.  Još mi nisu redovne menstruacije i doktor kaže da je to čest slučaj kod prekinutih trudnoća.  Naime ja sam imala missed abortus i rađena mi je kiretaža.  Sad pijem dabroston ( hormonske tablete ) koji ima isti učinak kao kontracepcijske pilule, osim što s njim možeš ostati trudna.   Prestaju se piti  25 dan ciklusa i u roku od 3-4 dana krene menstruacija.   Upravo  sad imam menstruaciju koja je baš obilna,  a baš sam se bila odvikla jer su mi zadnje menstruacije bile jako slabe.

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 1461
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
29.9.2009 13:09:34   
aicha
I meni je bio Miss.ab.user posted image  i radjena mi je kiretaza takodjer

al koliko sam skontala to sto nisu svakih nekoliko dana puno ne smeta za ponovno zatrudnjivanje..moja drugarica je takodjer imala spontani pa je imala 2 menstruacije jedna dosla za 25 a druga za 20 dana i treca nije ni dosla jer je user posted image  bila na putu user posted image  i sada nekad treba da se porodi i sve je ok Elhamdulillah

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1462
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.10.2009 19:20:22   
sara.at
ja sutra moram na kiretazu danas je doktor ustanovio da mojoj bebici nekuca srce vise
a u 12 sedmici trudnoce sam bila....
neznam kako je vama bilo al ja se raspadam od bola i od pitanja zasto i zbog cega user posted image user posted image

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 1463
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.10.2009 19:45:37   
aicha
saro, jednako se meni desilo prije pola godine
zahvali Bogu da nije gore...sve sto nam je sudjeno nije nas moglo mimoici
budi jaka...sad se i meni nekako skupilo JER ZNAM KAKO TI JE...ako ti sta zatreba tu smo

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 1464
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.10.2009 8:58:58   
Malaja

Draga Sara,

Tačno znam kroz šta prolaziš! I ja sam prošla kroz to prije nešto malo više od godinu dana. I većina žena ovde je prošla kroz isto ili slično.. Ono što ti ja mogu reći je da se ne opterećuješ pitanjima zašto i zašto meni, jer ćeš teško dobiti odgovore.. To je tako moralo biti, jednostavno je tako. Prirodna selekcija!
Ako se vratiš unazad i pročitaš naše postove vidjećeš da je puno žena prošlo kroz to. A evo većina nas koje smo prije samo pola godine bile stalne na ovom podforumu sada smo hB sretne user posted image
Ja ti želim da sve što prije prođe, i fizička i psihička bol. A i ti daj sebi vremena da se oporaviš!
Držim fige i sretno!


_____________________________

Strpljen-spašen!
___________________________________________________

Majkini balončići prvi put zaigrali u stomi 28.09.2009

Naša ljubičica stigla na svijet 18.03. najljepši dan u maminom i tatinom životu!

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 1465
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.10.2009 10:19:17   
fatimica09
Draga Sara, zao mi je zbog bola i praznine koju osjecas, razumijem te vjeruj potpuno jer i ja sam prije samo 27 dana izgubila svoju djevojcicu u 9. mj. trudnoce. I meni su rekli da je srce prestalo da kuca...Kao sto ti je Malaja rekla, vecina nas ovdje nosi slican bol i iskustvo, tako je jednostavno moralo biti...Ako vec ima nesto dobro u tome sto ti se desilo, onda je to zato sto ti se desilo prije...Uvijek ima bolje od boljeg i gore od goreg! To neka ti je uvijek na pameti...Moja mama kaze da je svitanje najblize onda kad se cini da je nebo najcrnje...Ja znam da sada ne postoji nista na svijetu sto bi moglo da te utjesi, da te ohrabri za ubuduce, da ti nadoknadi gubitak, ali pokusaj shvatiti da je tako sudjeno....Znas, i dok ovo pisem, nisam sigurna da li tjesim tebe ili samu sebe ubjedjujem da je sve to tako...Placem i ja, i mene boli jos uvijek, ali borim se...tako ces morati i ti! Razgovaraj sa muzem, placi, vristi ako treba, ali znaj da i njega boli, i zato se sada drzite zajedno jace nego ikada do sada! Nikome nije kao vama!
Nemoj samo dozvoliti da se obeshrabris, jedna divna zena na ovom forumu je u jednom postu rekla ,,...ja nemam vremena da puno placem, moram se boriti", meni su pomogle te rijeci. Neke stvari u zivotu mozes mijenjati, a neke ipak ne zavise od nas, zato se neopterecuj previse...Znaj uvijek da nisi sama, da je puno nas koje se pitamo zasto meni, zasto sada, ali odgovora nema...kada se malo smiris, procitaj nase price,shvati da ce sve ovo vec sutra biti juce, a ono sutra ceka na tebe...pa kakvo god da je to sutra...tvoje je da se nadas!

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 1466
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.10.2009 12:25:00   
dzeni_nl
Draga Sara, razumijem tvoju bol i jako mi je zao zbog toga sto moras i ti proci kroz to sto je nas mnogo proslo.

I ja sam imala spontani pobacaj prije 3 mjeseca, kod moje bebe srce nije nikako prokucalo i kada mi je doktor tako hladno rekao da od toga nema nista i da cu za 7 dana poceti krvariti i sve ce da izadje vani, a u slucaju da ne izadje radit ce mi kiretazu svijet mi se okrenuo, nisam mogla da vjerujem da se to bas meni desava, danima sam plakala i isto se pitala zasto bas meni, ali odgovor jos nikada nisam pronasla. I bilo je kako je doktor i rekao cak i prije 7 dana se desilo. Sada kad se prisjetim kako je sve bilo i kako sam to maleno bice uzela sa plocica u svoje ruke, placem tesko mi je, cesto razmisljam o tome.

Ono sto je meni pomoglo da ne zapadnem u depresiju je to sto sam odma sutradan isla na posao i nastavila sa svojim obavezama i tako sam malo manje imala vremena da razmisljam o svemu. Cak sam u to vrijeme mrzila svog muza sto me podsticao na posao i govorio mi da ja moram da idem raditi, da ce mi tako biti lakse, a ne samo da lezim i pocijeli dan budem sama i samo o tome razmisljam samo cu vise stete sebi nanijeti, mislila sam da mu je stalo samo do novca. A sada kada je proslo malo vremena i kada sam shvatila neke stvari vidim da je moj muz bio u pravu i da mi je sad malo lakse.

Ja ti zelim puno srece i da to sto prije prevazidjes, znam da ja psihicka bol puno jaca nego fizicka, ali tako je moralo biti. Ono sto nas je zadesilo nije moglo da nas zaobidje, a ono sto nas zaobislo nije moglo da nas zadesi, isto tako Bog dragi nikada ne stavlja toliko jak teret na covjeka koliko on ne moze da podnese i to je zaista tako.

Zelim ti da poslije ovoga sto prije ugledas user posted image i da se druga trudnoca zavrsi uredno i kako treba.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 1467
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.10.2009 11:08:32   
Aquarius
Isti slučaj, samo je meni bilo u 10. sedmici. Sve znam,  i za bol, i za duševno raspadanje, i za izgubljenost, i za depresiju, sve.  Trebalo mi je skoro 2 mjeseca da dođem sebi od šoka i velikog duševnog bola.  Ali kao što kažu, vrijeme liječi skoro sve.
Bitno je da ne potiskuješ svoje osjećaje.  Plači ako ti se plače, razgovaraj, ali izbacuj to iz sebe.  Vremenom će ti biti lakše.  To naravno ne znači da ćeš zaboraviti, ali ćeš prihvatiti to što se desilo i nastaviti živjeti dalje.
Znam da ćeš sad imati puno pitanja,  a mi smo tu da ti odgovorimo i pomognemo koliko možemo.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 1468
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
5.10.2009 14:22:40   
sara.at
hvala vam drage moje na podrzki i na utjehi. Znam da ni vama nije lako bilo al ja sam htijela da me nema kad sam se poslije narkoze probudila. Najgore mi je sto je moj svekar ustanovio da je beba umrila ja i muz nismo imali kuda jer je bilo krvarenje pocelo pa smo nazvali mog svekra koji je privatni ginokolog sad mi je nagore jer je on jadan trebao za 3mj u penziju al je odlucio ranije zatvoriti ordinaciju ovo ga je vjerujem dotuklo prvo unuce pa mrtvo....
Sad sam malo bolje fizicki bol u stomaku valjda je normalna al bol u dusi vjerujem da ce jos dugo da ostane u meni...user posted image user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1469
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
5.10.2009 15:51:40   
Anoniman
Draga sara razumijem te potpuno, zao mi je iskreno, i znam kroz sta prolazis ti , a i sve zene koje ovo dozive. Zelim ti brz oporavak i da sledeca trudnoca bude dobra i bez problema.

Lista je sredjena, samo da znas.

(odgovor članu sara.at)
  Neposredna veza do poruke: 1470
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
5.10.2009 18:09:22   
sara.at
Hvala ti maidaRR na lijepim rijecima I Ja se nadam da ce sve da bude uredu! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1471
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
5.10.2009 18:51:19   
Mirkica
sara , zao mi je zbog tvoje sudbine al staces nazalost  nemoze se promjeniti , zelim ti puno srece, hrabrosti i da uskoro AKo BOG da ostanes trudna i da rodis zdravu i zivu bebu...

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 1472
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
5.10.2009 20:03:24   
aicha
saro evo ima nas koliko hoces...evo i meni se to desilo i dvije moje naj prijateljice su prosle samo na par mjeseci to prije mene *i eno sad jedna rodila zdravu bebicu a druga treba da se porodi a bile smo u isto vrijeme zatrudnile*...juce mi salje sms, kupila za bebicu neke stvari,meni drago za nju al me malo podsjeti na moju user posted image , sad bi i ja bila pred porod al sta ces...the show must go on...idemo dalje...insaAllah da bude puno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 1473
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.10.2009 16:00:36   
sara.at
nezelim da izgubim nadu i vjeru da ce sve opet da bude kako treba...
al boli me sve kad vidim mm kako se igra sa curicom od moje drugarice i uzdise
znam da ga boli kao i mene.....
a valjda ce jednog dana biti bolje sve.....
hvala vam drage na lijepim rijecima


_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu aicha)
Neposredna veza do poruke: 1474
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.10.2009 16:19:46   
fatimica09
Bice aBd sve puno bolje nego sto se sada cini vidjeces....ja sam izgubila svoju bebicu u 9. mj. ali eto mada je nikada necu zaboraviti, i mada cu uvijek reci da sam vec rodila jednu krasnu djevojcicu, nadam se da ce mi dragi Bog podariti ponovo jednu zivu i zdravu bebicu.....zivim za to i borim se da budem zdrava i normalna zena koja ce tom djetetu koje tako silno ocekujem pruziti lijep i kvalitetan zivot......tako ces i ti aBd.....

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *