|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici - PCOS
20.1.2010 14:37:48   
bebac0810
nemam nikakve druge simptome ni problema sa kilažom,osim bolnih menstruacija.doktorica mi nije rekla da imam Policistične jajnike nego mi je to rekla medicinska sestra kad san joj dala uputnicu i sliku od ultra zvuka.nemam pojma jel to trebam ikako liječit ili če ona to odlučit kad vidi hormone.

može li mi ko jednostavno objasnit sta su to Policistični jajnici,jer ovo na forumu ove stručne nazive ništa nerazumin.
hvala.

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.1.2010 9:21:19   
Sanav18
ivana st, hvala ti!
nisam bila, naručena sam u utorak.. Ali za policistične jajnike piše da je jedan od simptoma i pretilost, ali ja sam mršava.. imam nekih 51.5 kg..
Ali u donjem dijelu trbuha sam malo "debljija", u području jajnika.. Pa se bojim da nije nešto jako opasno.. A ginekolog me nije uspio ranije naručiti..
Sad samo sa strahom iščekujem utorak i njegovu dijagnozu..
Moguće da je od stresa jer ne radim, pa me to jako muči, ali sumnjam da je samo stres upitan. Upravo zbog dlakavosti i akni-pištića, mislim da je nešto i sa hormonima..

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.1.2010 11:40:11   
ivana st
Draga sanav nemaš razloga za toliku brigu. Sve da se i radi o hormonskom poremećaju, danas postoje brojne terapije sa kojima se to sve normalizira. Nažalost danay jako puno žena ima problema sa tim,ali zahvaljujući medicini sve se da riješiti.
Ginekolog će ti već pri UZV pregledu moći dosta toga reći, a traži i da te pošalje vaditi hormone.I naravno javi nam kako je prošao posjet doktoru!


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Sanav18)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.1.2010 13:56:08   
Sanav18
ivana, hvala ti puno..
naravno da ću javiti.. s nestrpljenjem i strahom iščekujem ovaj utorak..
samo se nadam nije nešto ozbiljnije od pcos-a ili hormonskog poremečaja..
a jel mi možeš reći kako se vade hormoni, tj.kakav je to pregled??
hvala ti i pusa ;) :D

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.1.2010 14:28:23   
prva
Status hormona (sto mi kazemo samo "hormoni") se radi analizom krvi. Dakle, izvadit ces krv i dobiti nalaz s stanjem svojih hormona user posted image .

(odgovor članu Sanav18)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Policistični jajnici - PCOS
21.1.2010 19:46:28   
bubaze
cao cure. ja nemam policisticne jajnike, ali mi je doktorica rekla da su slicni tome. Odnos LH i FSH mi je 1:2, sto je navodno pokazatelj. Medjutim na jajnicima nema nikakvih cisti, izuzev sto su uvecani, ovulacije su mi uredne svaki mjesec, kao i vjestica. Imam gadne akne na bradi, i testosteron mi je povecan, sto objasnjava pojacanu maljavost. I naravno, vec dvije godine se bezuspjesno trudimo za bebanu. Je li neka od vas imala slicnu situaciju? Svaka pomoc bi mi dobro dosla, posto pomalo vec ludim.

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Policistični jajnici - PCOS
22.1.2010 7:23:48   
Sanav18
prva, tnx.. :D
..samo da i to riješim.. jooooj.. već mi je muka.. :(

(odgovor članu prva)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Policistični jajnici - PCOS
22.1.2010 8:26:16   
medena 09
Drage moje da vas malko utjesim, kod mene je situacija bila ovakva:
Dijagnoz PCO,hormoni nered,Menstruacija izostajala po 4 mjeseca, a o ovilaciji da ne pricam,rekao mi ginekolog nepostojeca! 2 godine bila sam na terapiji s Diana 35,bez poboljsanja,odnosno cim prestanem s terapijom nema menstruacije i naravno onda ispocetka Dabrastoni pa opet Diana 35. Otisla sam ponovo na pregled i rekla mu da odustajem od terapija od kojih vise uopce ne licim na sebe ( celulit,voda,prevelike grudi,razdrazljiva) i naravno rekla mu da zelim bebu,samo se nasmijao i rekao da se trudim,ali terebat ce mi ljekovi. Nista nisam uzela osim ovulacijskih trakica (LH trakice) i cekala da poplave i naravno cim poplave na posao (znae koji) i sada sam TRUDNA !
Cure ima nade samo ne odustajte i ne gubite vjeru,jer sve se moze kad se hoce !!!

(odgovor članu Sanav18)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Policistični jajnici - PCOS
2.2.2010 19:41:38   
bebac0810
danas sam dobila menstruacija i sad bi trebala ić izvadit hormone rekla mi je doktorica od 3-5 dana od kad dobijem stvari a i rekla mi je da moran opet za 21 dan ić izvadit hormone,pa neznam jel 21 dan od kad dobijen Menstruaciju ili od kad sam izvadila prvi put krv?

(odgovor članu medena 09)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Policistični jajnici - PCOS
2.2.2010 20:53:01   
/MMK/
IZVORNA PORUKA: bebac0810

danas sam dobila menstruacija i sad bi trebala ić izvadit hormone rekla mi je doktorica od 3-5 dana od kad dobijem stvari a i rekla mi je da moran opet za 21 dan ić izvadit hormone,pa neznam jel 21 dan od kad dobijen Menstruaciju ili od kad sam izvadila prvi put krv?



Od 3-5 dc. se vade LH, FSH, prolaktin, estadiol, a 21 dan ciklusa preciznije to bi trebalo biti 7 dana poslije pretpostavljene ovulacije se vadi progesteron. Po njemu se vidi da li je bila O i otprilike njen kvalitet.
LH i FSH bi uz UZV nalaz trebali dati kompletniju sliku o stanju jajnika, jesu li policistični ili ne.
Neka ti bude sretno


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu bebac0810)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Policistični jajnici - PCOS
2.2.2010 20:56:50   
/MMK/
IZVORNA PORUKA: bubaze

cao cure. ja nemam policisticne jajnike, ali mi je doktorica rekla da su slicni tome. Odnos LH i FSH mi je 1:2, sto je navodno pokazatelj. Medjutim na jajnicima nema nikakvih cisti, izuzev sto su uvecani, ovulacije su mi uredne svaki mjesec, kao i vjestica. Imam gadne akne na bradi, i testosteron mi je povecan, sto objasnjava pojacanu maljavost. I naravno, vec dvije godine se bezuspjesno trudimo za bebanu. Je li neka od vas imala slicnu situaciju? Svaka pomoc bi mi dobro dosla, posto pomalo vec ludim.

Ako si u prilici možda da probaš s ovim, mislim da je relativno "prirodno"
http://www.roda.hr/forum/threads/41255-Pomoc-kod-pcos-Inofolic-retard

< Poruku je uredio /MMK/ -- 2.2.2010 20:57:37 >


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu bubaze)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Policistični jajnici - PCOS
3.2.2010 0:17:43   
ema_28
koliki treba da je odnos LH i FSH da bi se dokazalo da su jajnici policisticni??
Kod mene je 1:3 u folikularnoj fazi ( 3 dan menstr.)

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Policistični jajnici - PCOS
3.2.2010 8:08:42   
/MMK/
IZVORNA PORUKA: ema_28

koliki treba da je odnos LH i FSH da bi se dokazalo da su jajnici policisticni??
Kod mene je 1:3 u folikularnoj fazi ( 3 dan menstr.)


Obično kod PCOS-a LH bude 2 i više puta veći od FSH. Trebali bi da imaju odnos 1:1 otprilike.


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu ema_28)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Policistični jajnici - PCOS
13.2.2010 23:50:28   
skopska
zdravo svima, ja sam nova na forumu i pisem vam iz Skoplja, Makedonija. Ja isto imam pcos , a iz simptoma samo neredovite menstruacija. Slaba sam od uvjek i nisam dlakava. od pred nekoliko meseca sam u braku i sada zelimo bebu. Uradila sam hormona i svi su bili u redu osim LH i FSH, LH mi je visi od FSH sto pokazuje na pcos. A i estradiol mi je bio nizak. Proverili su mi i insullin i on mi je bio u granici normale, sta znaci da nemam insulinsku rezistenciju. Sad mi je doktor prepisao cyclo proginovu, a kad dobijem mjesecnicu pocicu sa Klomifenom. Ja citam da zenima sa pcos vrlo pomaze metforminom, ali sta ako nismo rezistenti na insulinum kao u mom slucaju.Ima li neko vakvo iskustvo? hvala vam puno

(odgovor članu /MMK/)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Policistični jajnici - PCOS
14.2.2010 10:55:57   
brzamala
Draga skopska, dobro doslauser posted image

Moze se desiti da ti nalazi pokazu da nisi rezistentna na inzulin, ali dr.  iz Amerike koji je ustanovio povezanost pcos-a i inzulina, tvrdi da je ne moguce da zenama sa pcos-om bude u redu inzulin i ako testovi to pokazu, jer se pcos i dobija zbog nedovoljne iskoristenosti secera u krvi.Jednostavno, ti testovi nisu dovoljno precizni. Takav je bio slucaj sa zenom iz Hrvatske kojoj su svi testovi na rezistenciju bili ok, i njen dok. joj nije htio propisati metformin. Onda je ona preko maila kontaktirala dr. Gluicka, i on joj je objasnio ovo isto sto i ja tebi, i savjetovao joj da obavezno pocne piti metformin, da joj ne moze naskoditi ako su joj jetra i bubrezi zdravi, i da ga nastavi piti i u trudnoci, jer ako prestane piti u trudnoci moze imati spontani. ona je to i uradila iako joj je njen dok. govorio da joj nece pomoci jer nije inzulin rezistentna...i za dva mjeseca je ugledala user posted image .
Isto je ponovila i kad je htjela  drugi put da zatrudni, i ubrzo i uspjela. Samo da napomenem da se borila 10. godina sa neplodnoscu kad je pocela sa metforminom.user posted image
Ja pijem siofor, koji je vrsta metformina vec mjesec dana, vodena ovim sto je dr. Gluick otkrio, a nemam pojma jesam li inzulin rezistentna. Nemoj me pogresno shvatiti, ne savjetujem ti da pijes na svoju ruku ali obavezno predlozi svom dr..

(odgovor članu skopska)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Policistični jajnici - PCOS
2.3.2010 14:33:22   
bebac0810
evo mene opet.

bila sam pokazat doktorici nalaze hormona koje sam vadila i vecinu toga mi je uredu osim prolaktin mi je povišen i progesteron mi je smanjen.

rekla mi je da izvadim ponovo prolaktin i da idem na ultrazvuk dojki.

je naznam ništa o tome pa me malo strah,može li mi itko objasnit išta o tome?

hvala!

< Poruku je uredio bebac0810 -- 2.3.2010 14:36:16 >

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Policistični jajnici - PCOS
2.3.2010 14:36:12   
malena27 RR
bebac evo link sa korisnim podacima o prolaktinu pa iscitaj user posted image :
http://www.ringeraja.ba/forum/Problemi_s_prolaktinom_%28PRL%29/m_11718/tm.htm

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu bebac0810)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Policistični jajnici - PCOS
3.3.2010 12:15:08   
malena ze
Pozdrav svima,i ja imam pcos i zanima me da li je neka od vas koristila Inofolic,ako jeste kakav je ucinak i da li se smije koristiti iako ga ne propise doktor.Inofilic je na vitaminskoj bazi i citala sam da pomaze bas kod PCOS,samo sto se nabavlja iz Italije.Ako neko zna nesto o tome nek se javi.....

(odgovor članu bebac0810)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Policistični jajnici - PCOS
3.3.2010 12:30:54   
malena27 RR
koliko sam skontala po ovome sto pise na Rodi, cure kazu da je spoj folne kiseline i inozitola (vitamin B), koji reguliraju nivo seceri u krvi a koji i jeste uzrok PCOS-a. evo interesantnog clanka sa Rode:

Inositol" je klasifikovan kao ćlan vitamina B-kompleksa (često ga nazivaju vitamin B8) , molekulska formula C6 - H12 - O6.
Inozitol je uključen u brojne biološke procese u telu, između ostalih metabolizam šećera i masti.
Istraživanje koje je obavio Prvi institut za akušerstvo i ginekologiju u Rimu na 46 žena sa hirzutizmom koje su primale terapiju "Myo - Inositola" 6 meseci je dokazalo sledeće:
- smanjen hirzutizam
- smanjena koncentracija FSH i LH hormona
- povećana koncentracija Estradiola
- poras koncentracije HDL holesterola
- smanjenje LDL holesterola
- značajno smanjena inzulinska rezistencija

Inozitol je pronađen u žitaricama sa visokim sadržajem mekinja, grahu, orasima, voću, posebno narandžama, riži, pšeničnim klicama, teletini, svinjetini8.


< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.3.2010 12:32:17 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Policistični jajnici - PCOS
3.3.2010 12:37:38   
malena27 RR
ako ti treba ovaj lijek, javi da ti ga narucim, u nedjelju ce mi svakako prijatelji iz Italije dolaziti. 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   Policistični jajnici - PCOS
3.3.2010 17:48:16   
malena ze
Malena 27,hvala ti puno ,zainteresovana sam za taj lijek,saljem ti pp....puno pozdrava

< Poruku je uredio malena27 RR -- 5.3.2010 15:44:52 >

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: policisticni jajnici
6.3.2010 23:53:49   
malaaa_82
Ja sam nova na forumu i zeljela bih vas pitati da li je neka od vas koristila tablete siofor 500mg ( 2 x 1)?
Doktor mi je rekao da imam sindrom PCOS,vec cetiri dana pijem te tablete i osjecam bol u lijevom jajniku,ciklusi su mi uvjek redovni i zadnji puta na pregledu imala sam ovulaciju,a nalazima mi je utvrdzeno da imam povisen testosteron 3,25.user posted image user posted image

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: policisticni jajnici
7.3.2010 11:12:03   
brzamala
malaa_82, nije mi jasno kako je doktor na osnovu povisenog testosterona zakljucio da imas PCOS?
Pcos se utvrduje na osnovu nalaza hormona  LH i FSH, jer je LH bar duplo veci od FSH. I na osnovu ultrazvuka jer policisticni jajnici izgledaju supljikavo tj. kao da je na njima vijenac perlica, zbog nepucanja folikula, sto znaci da nemas ni redovnu ovulaciju ni redovnu menstruaciju  a ti to imas. Jesi li radila ova dva hormona io ultrazvuk?


Ja pijem siofor 3x1 ima vec dva mjeseca...to su odlicne tablete i daju se zenama sa pcosom jer je pcos nastao zbog nedovoljne iskoristenosti secera u krvi tj. inzulinske rezistencije.
Iscitaj ovu temu i naci ces dosta korisnih informacija. Sretno

(odgovor članu malaaa_82)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: policisticni jajnici
12.3.2010 15:53:07   
bebac0810
imam jedno pitanje neznam jel spada dod ovu temu al evo.

od kad su mi rekli da iman Policistične jajnike zna me bolit jajnik i to samo desni i prepona a kad malo duže sjednim i cila noga, neznam jel to vezano s tim.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Policisticni jajnici-PCOS
12.3.2010 17:14:57   
mali dijamant
Eh i ja dugo citam sva vasa pitanja pa odluci da se i ja javim.Imam i ja policisticne jajnike i poremecene hormone sest god pokusavam da dobijem bebu al nista.Radila sam prociscavanje jajnika,inseminaciju jednom, i histeroskopiju.umorna sam vise od tableta i injekcija al u svemu tome ima doktorskih propusta.Zanimame ako je neko radio hormone koliko ste pute u mjesecu radile taj nalaz.Moj dok od kojeg sam isla sad u ponedeljak kaze da nikad nije cuo da se hormoni urade samo jednom u mjesecu tj.da se samo jednom izvadi krv a ja sam kod svog starog dokt tako radila.pomalo ja i muz gubimo nadu al se uzdamo u Boziju milost.javite se cure da nisam samauser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.3.2010 19:10:58 >

(odgovor članu bebac0810)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *