|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HSG/Histerosalpingografija
27.2.2014 14:09:38   
9months
Zdravo ženice,

Doktorica mi je predložila da u maju radim HSG...pa me zanima par stvari.

Dvoumim se da li da idem privatno uraditi HSG ili da idem po uputnicu pa u bolnicu (mislim da se to kod nas u Tuzli radi na Gradini)...pa vas molim za vaša iskustva?

Kada je najbolje uraditi briseve i šta ako ne budu sterilni...da li se onda HSG odgađa ili se nakon ispijene terapije ipak ide na HSG?

Mogu vam reći da se čak radujem tom pregledu i ne bojim se ni malo user posted image user posted image

I samo da vam javim da nam je swedica trudna i to sa jednim začepljenim i jednim djelomično začepljenim jajovodom user posted image user posted image
Nadam se da će sve naše priče imati sretne završetke user posted image

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu megane)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: HSG/Histerosalpingografija
27.2.2014 18:56:55   
Twinkies04
9months ja radila HSG skupa kad sam operisala septum i to sve pod opstom..kod mene hb bilo sve ok..nista nije zacepljeno..user posted image user posted image user posted image
sto se tice UKC-a kod njih vise ne radi aparat nego sto radi,i ti sama kupujes to sredstvo sto je potrebno za HSG,tako sam ja saznala kad sam se raspitivala.
A briseve uradi na jedno 10 dana prije HSG-a,ako ne budu sterilni odgadja se HSG dok se ne zalijece baje,ako budu ok onda naprijed...

user posted image user posted image user posted image za swedicu...ona je jedna od sretnih...user posted image

_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: HSG/Histerosalpingografija
27.2.2014 19:16:26   
Mia
9months ja sam iz Sa i privatno sam radila taj pregled. Ja nisam prethodno radila briseve, nego su mi u toj klinici rekli da stavljam vaginalete 3 dana i da onda dodjem (ne sjecam se koje su bile user posted image ). Naravno da je bolje uraditi briseve i biti siguran da je prolaz cist, ali eto samo da znas da ima i ovakvih praksi. U svakom slucaju, od srca ti zeli uredan nalaz i da sto prije user posted image

A cestitke i swedici user posted image user posted image Njen slucaj se moze nazvati i kao neko polu cudo user posted image

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: HSG/Histerosalpingografija
28.2.2014 8:43:28   
9months
Hvala vam drage na informacijama i na lijepim željama user posted image
A nasa Swedica je bas sretna i njena mrvica jeste malo čudo user posted image

Eto javim vam kako je prošao HSG user posted image , a ja imam par mjeseci da se potrudim da mi taj HSG i ne treba user posted image




< Poruku je uredio 9months -- 28.2.2014 8:44:00 >


_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: HSG/Histerosalpingografija
22.4.2014 15:18:10   
amra1984
Ja sam 2 godine ganjala briseve na UKC-u TZ i nikad nisu bili bas dobri i uvijek mi se odgađala HSSG i onda prije 10 dana odem privatno u Gracanicu kod dr Hamdije Cerimagica i da mi antibiotike i vaginalete i posle toga da izvadim obicne nalaze krvi i urina i da mu dođem,i jucer uradim nalaze i nalazi super urin dobar sedimentacija dobra i odem i uradim HSSG...Vjeruj mi da ne smijem ni zamislit kako bi prosla da sam radila na UKC-u,divim se sama sebi kako sam prezivila bolovi su isti kao kad dobijem menzes samo 50 puta jaci...bila sam hrabra i borila se da ostanem pri svijesti i da ne vristim puno jer inace mogu da trpim tu bol...ali strasno boli...osoblje je bilo preljubazno i nemam rijeci za njih ali moji jajovodi su bili zacepljeni pa me je radi toga puno bolilo i na kraju uspjeli su da ih prociste....

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: HSG/Histerosalpingografija
22.4.2014 15:44:22   
9months
Draga Amra, žao mi je što te tako jako bolilo, ali mi je drago što su ih uspjeli pročistiti user posted image
Pretpostavljam da se već neko vrijeme trudite dok 2 godine ganjaš briseve na UKC-u. Nadam se da je to bio tvoj kamen spoticanja i da ćeš nam se uskoro javiti s najljepšom mogućom vijesti.
Ja sljedeći mjesec idem na konsultacije dr. Delvete Balić kod koje ću najvjerovatnije privatno uraditi HSG. user posted image user posted image

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu amra1984)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: HSG/Histerosalpingografija
26.4.2014 13:37:07   
amra1984
I ja se nadam da cu sto prije doci sa lijepim vijestima...a tebi zelim da ti HSSG sto bezbolnije prođe....

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: HSG/Histerosalpingografija
9.7.2014 0:34:36   
mina23
Cao drage moje,
Mene dr salje na hsg ali ja sam prije 2 godine imala spontani i imam sincica od 4 godine, pa me zanima dali je potrebno da to radim mislim dali je moguce da su mi se zacepili jajovodi? Inace radimo godinu na bebi a prije toga sam lako ostajala trudna samo sto sam imala spontane, ali sad nece trudnoca da se desi ;(
Neide mi se na HSG jos pa neznam dali da se strpim jos i radim na user posted image ili da odmah trazim laproskopiju?

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu amra1984)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: HSG/Histerosalpingografija
9.7.2014 11:05:57   
AAvalon
mina, moguce je da su se u medjuvremenu zacepili jajovodi (recimo od infekcije). a zasto ne zelis da radis HSG? ja bih radije isla na HSG nego na laparoskopiju, ipak je manje invazivno i prvi je korak u dijagnostici. vidi jesu li jajovodi prohodni, pa onda idi dalje u dijagnostiku. mozda je isti razlog zasto si gubila trudnoce kao i sad zasto ne mozes ostati trudna (to je kod mene bio slucaj), pa kad nadjes i rijesis uzrok rijesit ces oba problema odjednom.
sretno! user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: HSG/Histerosalpingografija
9.7.2014 17:00:13   
mina23
Hvala AAvalon,
sta je tacno kod tebe bio problem?
meni je zadnjimspontanim utvrdjen hydracephalus na bebinoj glavici, a od tad smopauzirali godinu i sad radimo vec godinu dana na bebici :)
oticu da napravim termin za HSG sledeci mjesec :)


_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: HSG/Histerosalpingografija
21.7.2014 15:03:45   
Maja1309
Drage moje, evo ja bih htjela ovdje ostaviti svoje HSG iskustvo jer su mi iskustva drugih dobro došla kad sam se pripremala za HSG.

Naime, od spontanog je prošlo više od godina dana. Nove trudnoće još nema. Svi nalazi (papa, CB, TORCH, spolni hormoni, hormoni štitnjače, spermiogram) su uredni i doktor je preporučio da uradim HSG. Odlučila sam se da to uradim privatno. Radila sam u klinici u Splitu. Prije zahvata sam dobila injekciju voltarena. Prije zahvata sestra mi je objasnila cjelu proceduru. Kako bi me zaboljeti trebalo u dva navrata, prvi put kad mi se stavi neki balončić u maternicu koji se napuše, nakon čega stave kateter i sljedi druga bol kad puste kontrast u jajovode. Prvu bol sam osjetila kao malo jači pritisak na mjehur, koja traje minutu najviše, nakon toga sestra me obavještava da slijedi kontrast, što znači da bi sljedila druga bol, međutim ja ju nisam ni osjetila, jako mala lagana bol, neprimjetna. Kad mi je sestra rekla da je gotovo, ja sam joj rekla da nešto nije uredu jer drugu bol nisam ni osjetila. Na što mi je ona rekla da je sve uredu. Cjelo vrijeme me sestra držala za ruku i pitala jesam li dobro kako se držim, bila je totalno brižna. Prije samog zahvata smirivala me i govorila da se ničeg ne bojim. Cjeli zahvat je trajao maksimalno 5 minuta. S tim da sam pola sata prije zahvata dobila injekciju. Nalaz je uredan, oba jajovoda prohodna, sljedeći dan ja na plažu na kupanje. Briseve sam radila u ciklusu prije, tako da nakon HSG nisam pila antibiotike, koji se inače daju preventive radi.
Eto nadam se da će nekome pomoći i moje iskustvo.

(odgovor članu mina23)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: HSG/Histerosalpingografija
22.7.2014 11:27:02   
mama3333
Pozdrav za sve,da li neka od Vas zna moze li se igdje uraditi HSG u općoj anesteziji u BIH..

(odgovor članu Maja1309)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: HSG/Histerosalpingografija
22.7.2014 11:31:19   
anandi
Ja sam radila u Tuzli kod Balica bez anestezije i nije bilo strasno, podnosljivo je mada jajovodi su bili prohodni. Tebi zelim takoder da budu prohodni

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: HSG/Histerosalpingografija
22.7.2014 11:38:29   
mama3333
mene zanima sa anestezijom nije bitno gdje...

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: HSG/Histerosalpingografija
22.7.2014 11:41:44   
anandi
vjerujem da ce ti se javiti neka zena koja je radila sa anestezijom

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: HSG/Histerosalpingografija
22.7.2014 11:45:07   
mama3333
hvala ti puno...nadam se da se bar negdje radi u općoj anesteziji...user posted image

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: HSG/Histerosalpingografija
22.7.2014 11:51:53   
AAvalon
ja sam radila kod Balica bez anestezije, ali da se moram ponovo odluciti na taj korak, radila bih sa anestezijom jer je mene bas bolilo (a jos bili prohodni jajovodi potpuno). znam da Balici rade i sa anestezijom, jer je meni doktorica ponudila i tu opciju ali mi je rekla da ona misli da nema potrebe za tim, na sto sam ja pristala. opet ponavljam, ne bih nikad vise tu traumu bez anestezije podnijela.

tako da, Balici ti rade i HSG sa anestezijom, ali odmah da znas da to nije rentgenski HSG vec sono HSG koji se smatra malo manje preciznim dijagnosticki. sretno, nadam se da ces naci negdje neku opciju koja ce ti odgovarati, i naravno da ce jajovodi biti prohodni user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: HSG/Histerosalpingografija
22.7.2014 12:05:18   
anandi
cuuj to dr ti ponudila s anestezijom user posted image ja sam bila kod Adema i pitala ga za anesteziju i otrese me ko cukicu, kaze kako se mislim porodit a ne istrpit hsg...
Doduse Adem ima dosta nekih bisera kao npr rekao mi da ja i muz mozda nismo kompatibilni pa ne moze doci do trudnoce , nidi veze user posted image
Drugi put kad budem isla na 3 IUI definitivno cu kod Devlete
AAvalon bas mi je zao sto te namucio hsg

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: HSG/Histerosalpingografija
22.7.2014 13:30:13   
mama3333
hvala puno,poslala sam e mail balićima pa se nadam da ce mi ubrzo odgovoriti ...

(odgovor članu anandi)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: HSG/Histerosalpingografija
23.7.2014 9:49:58   
camrica
HSG boli ako su zacepljeni jajovodi (sto je bio moj slucaj). A ako nisu - ne boli (barem tako kazu).
Ono sto se meni desilo jeste da su mi uspjeli procepiti desni jajovod, ali i lijevi se nekad kasnije procepio (samo sto se to nije vidjelo u tom momentu i dan kasnije na ultrazvuku). A znam da se procepio zato sto sam trudna, a jajnik koji luci hormone trudnoce (zuto tijelo) je na lijevom jajniku.
I da, nakon "propuhivanja" odmah naredni mjesec sam ostala trudna :)

Radila sam privatno, bez anestezije, plakala od boli ali se da izdrzati (ne traje predugo 5-10 min) i naravno ni priblizno jaka bol kao porod :)

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: HSG/Histerosalpingografija
23.7.2014 10:09:52   
AAvalon
moze pricati ko sta hoce, moji jajovodi su bili potpuno prohodni, a meni oci poispadale, rukama sam ih u lobanju vracala... i znam jos brojne zene koje samo sto dusu nisu ispustile, a prohodni jajovodi. a naravno ima ih i koje je HSG bolio kao prosjecna menstruacija. sve ti valjda zavisi od praga boli i eto, kako te potrefi valjda user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu camrica)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: HSG/Histerosalpingografija
23.7.2014 11:14:57   
mama3333
hvala vam drage moje,odgovorili su mi moze u opštoj i kosta 500km ako nekome zatreba,sad samo da mi jave termin jer je 2dc

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: HSG/Histerosalpingografija
30.7.2014 14:48:03   
mama3333
da se javim i ovdje bila sam kod balica na 3d uz i nasao neku pregradu u materici i predlaze operativnu histeroskopiju i hsg odma,i po njemu to je razlog sto ne dolazi do T mada sam malo sumnjicava jer ipak sam davno rodila dva puta i 2012 imala spontani...imate li vi neka iskustva user posted image user posted image

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: HSG/Histerosalpingografija
31.7.2014 15:17:08   
Twinkies04
mama3333 ja sam prosle godine kod dr dele operativno odstranila taj septum,koji se onako na uzv-u nije cinio veliki,ali pri laparoskopiji se vidjelo da je bio malo veci ipak.Ujedno sam i uradila hsg kad vec ulazim u opstu da odradim i to...
eh sad ti si imala dva poroda vec,mislim s tim septumom tako da ne mora nista da znaci...uzrok tog spontanog je moglo biti i nesto drugo,a i septum takodje ...uglavnom ako ti dr preporucuje da ga odstranis onda vjerovatno i trebas.
sama operacija nije strasna...ja sam za 4 dana vec bila na poslu...naravno preporuka dr-a je bila 7 dana odmora al eto...ja sam to brzinsku prebolila stvarno....


_____________________________

''I mada svaki put uredno nešto poželim, želje mi se baš i ne ispunjavaju. Negdje je zapelo. Možda se ispunjavaju nekom drugom? Ne bi bilo prvi put. Nema veze, ne ljutim se. Dobre su to želje, šteta bi bilo da samo tako propadnu''.

(odgovor članu mama3333)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: HSG/Histerosalpingografija
11.8.2014 0:27:33   
mina23
mama3333 i ja sam imala pregradu na maternici i prije histeroskopije sam imala 2 spontana bas zbog te pregrade, nakon histeroskopije zatrudnim isti mjesec i rodim svog sincica koji sad ima 4 godine :)
Jer ta je pregrada smetala u trudnoci i u oba puta u 12 nedelji sam imala spontani, a histeroskopije nije nista strasno vjeruj mi.
Puno srece i ubrzo da ugledamo user posted image

_____________________________

Sunce mamino stiglo 23.01. 2010 nas mali Saim, Volimo ga puuuuno!

(odgovor članu Twinkies04)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *