|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 16:41:15   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: mamaajna


IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Imate li vi roditelje, jesu li zivi (ti i tm), mozda zato ne idete nikome. Meni je Bajram bas praznik kada se sva familija okuplja, obilazi, a Bajramski rucak sa sirom familijom mi je nezaobilazan.


to je tvoj problem, kod nas je večera u pitanju user posted image
jako neumjesno pitanje imatel roditelje živeuser posted image , kad znaš dobro da mi je majka živa jer je stalno spominjem
jesul tvoji umrli il šta, nisam shvatila? mislim ne spominješ ih nikad, vidim spominješ širu familiju
koliko širu? ne kontam
il si one iz uže metnula u širuuser posted image


Ne vidim sta je neumjesno u mom pitanju. Cudno mi da neko ko slavi Bajram bude u kuci citav dan i tek navece ide u posjete. Al hajd. A sto se tice tvojih postova ne citam ih bas cesto pa ne znam koga spominjes. Jedino sam upratila da imas kcerkicu.
Moji roditelji su zivi, ali eto ne spominjem ih na forumu, kao ni ostale clanove porodice, jer uglavnom o nekim opstim stvarima pisem. Roditelji mm na zalost nisu vise zivi.
Sira familija su: dajdze, tetke, amidze... Mi se cak pazimo i sa djecom od mamine tetke, pa su u ovom slucaju i oni sira familija.



pa prvi dan Bajrama se ne bi tebalo nigdje ici,da vrata nisu zakljucana ako ko navrati


Pa valjda mladji uvjek ide starijima?

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 16:43:28   
SailorMoon
Mi smo ovaj Bajram docekali mm sa Bajram Namaza, dorcovali, pojeli kolaca. onda su dosli seka i babo na kafu i kolac (mama mi radila). posle rucka je mala otisla spavati a mi malo odmorili zvali rodbinu it. Kad je oko 15 sati ustala otisli smo sveki na rucak kasnije mojima na veceru i to je to.
Volila bi nekad i prvo mami otici na bajram ali ona neda, kaze red je da ides prvo sveki. Meni glupo al hajd, necu se na Bajram svadjati

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 177
   [Obrisana poruka]
21.8.2012 16:44:29   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 16:47:28   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Lady26

Ja ne mogu da zamislim Bajram bez odlaska sabah zorom kod svoje nane user posted image i jutarnje kafe i pite nanine user posted image sa mamom, tetkovima user posted image , daidjom, daidjinicom, bratom, rodjacima....


Mi isto bez mm nane ne proslavljamo Bajram.
Kod nje odemo dan prije Bajrama, ujutro muški odu na sabah i Bajram namaz, mi žene spremimo rani ručak, kad se vrati bajramujemo se, djelimo poklone, telefonski bajramujemo s rodbinom koja živi vani, obiđemo starije komšije i onda se raziđemo, ja svojoj a jetrva svojoj porodici.
Predvečer se opet iskupimo kod mm najstarijeg amidže, tu se opet večera, druži i priča.

Uglavnom, pravi porodični dan,user posted image


to je valjda i smisao Bjarama i svakog drugog praznika i bas fino iman ste ovo poredale user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 16:54:54   
mamine oci
kod nas je obicaj da muski idu od bajrama a zene docekuju goste, tako da je kuca uvjek otvorena naravno uvjek se ide starijima nanama,dedama roditeljima i ne ceka se 19h da bi se otislo mada svako kuca ima neki svoj obicaj, meni je zaista tesko od kako sam u Sa. jer zivim u zgradi ama bas niko niti dolazi niti se ko udostoji da cestita Bajram ma makar te sreli ispred zgradeuser posted image nema djece koja idu od vrati do vrata i traze bomone ili bajram banku,tako da mi je svaki Bajram tuzan navikla sam drugacije,, trudim se da djeci docaram atmosferu Bajrama koliko mogu.sigurna sam da je u mahalama mnogo drugacije i naravno a ovdje nemma nikog pa mi je zato i pusto ali da mi je rodbina sigurna sam da bi sve bilo drugacije juce sam bas ono sto bi se reklo muski islplaka tu prazninu i tisinu bajrama niko vrata da otvori, kod nas i onaj komsija sto ti nikad nije dosao za Bajram dodje znaci kuce su uvjek pune gostiju ta tri dana...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 180
   [Obrisana poruka]
21.8.2012 16:57:29   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 17:11:55   
MicoTico
Drage moje forumašice koje slavite Bajram želim vam sve najljepše za vaš praznik. Bajram Šerif Mubarek Olsun!
Nije prvi dan, ali još uvijek je Bajramuser posted image

Nisam Muslimanka, slabo znam muslimanske običaje vezane za praznike, ali čitajući vaše postove vidim da su jako zanimljivi i lijepi. A ima i jako sličniih sa hrišćanskim, naročito što se tiče porodičnih okupljanja.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 182
   [Obrisana poruka]
21.8.2012 17:14:57   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu MicoTico)
  Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 17:29:03   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Drage moje forumašice koje slavite Bajram želim vam sve najljepše za vaš praznik. Bajram Šerif Mubarek Olsun!
Nije prvi dan, ali još uvijek je Bajramuser posted image

Nisam Muslimanka, slabo znam muslimanske običaje vezane za praznike, ali čitajući vaše postove vidim da su jako zanimljivi i lijepi. A ima i jako sličniih sa hrišćanskim, naročito što se tiče porodičnih okupljanja.



hvala da sve je to isto i tu negdje a mislim da je cilj i jednih i drugih praznika da se familija okupi da se ne gube iz vida i da jedni druge obraduju lijepim rijecim djelima a i poklonima.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 17:56:22   
rose 87
ja uvijek sacekam mm iz djamije i prvo njemu cestitam Bajram,onda sidjemo kod njegove nane sprat nize,tu se svi sakupimo na dorucak,svi pripremimo ponesto od jela i ponesemo kolaca,djever,jetrva i mm rodica i amidja,onda idemo do druge nane mm i obicno tu dodje dosta familije koji tu zive(mm tetke i dajdje),onda idemo mojoj nani na rucak,pa mojima na veceru,drugi dan idemo jetrvi i mm rodici,a treci dan dolaze nama,kasnije dok muzevi rade komsinke se organizuju i zovu na Bajram,to mi je pravo lijep obicaj nisam ga srela dok se nisam udala,znaci svaka zove kad njoj odgovara sazove sve komsinke,bude nas puno i starijih i mladjih i puno se lakse uklopiti i upoznati posebno kad si novi kao sto sam ja bila,bude puno smijeha i price ko zeneuser posted image a i domacici je lakse jer rijesi sve odjednom a ne kad moras stalno cekati hoceli ko ili nece pa hoces li imati kolaca ili neces...
ove godine nas je malo iznenadio novi gost,jetrva se sa dorucka otisla poroditi,pa mi je sve bilo nekako smeteno,ali neka je on nama dosao.user posted image

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 19:17:36   
jasmin

IZVORNA PORUKA: mama75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja sam neki dan čula jedan običaj, meni neobičan

"snaha treba da porani i da svekru i svekrvi čestita prva (il medju prvima) bajram"


Meni nije neobicno ov. Bajram prvo cestitam svojim roditeljima. Dok su mi svekar i svekrva bili zivi njih bi zvala odmah poslije mojih. I prvo u kucu udjem mojim roditeljima. Ne vidim sto na taj nacin ne postovati i roditelje mm. Mi smo, dok su roditelji mm bili zivi, jedan Bajram isli prvo kod mojih, a jedan kod njegovih (doduse uvijek bi makar svratili do mojih jer su stariji od njegovih, a i svekar i svekrva mi nisu zivjeli u Sa).

I meni nije strano,ne ranim zbog toga sto moram nekome nesto cestitati,vec zato jer je to prosto moj obicaj za bajram...poranim na sabah namaz i vise ne spavam.Dok muz dodje sve je spremno,cestitamo si jedni drugima i onda idemo njegovima jer su vrata do nasih i apsolutno mi je neshvatljivo da preskocim njih jer su mi i prve komsije,a i roditelji mm,pa onda idemo nani mm,ona je sprat nize,ni nju ne bih preskocila i onda idemo mojima.Ja sam prvi dan bajrama obisla 10 porodica do noci :).


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Obicaji na Bajram
21.8.2012 21:20:40   
damma

IZVORNA PORUKA: rose 87

ja uvijek sacekam mm iz djamije i prvo njemu cestitam Bajram,onda sidjemo kod njegove nane sprat nize,tu se svi sakupimo na dorucak,svi pripremimo ponesto od jela i ponesemo kolaca,djever,jetrva i mm rodica i amidja,onda idemo do druge nane mm i obicno tu dodje dosta familije koji tu zive(mm tetke i dajdje),onda idemo mojoj nani na rucak,pa mojima na veceru,drugi dan idemo jetrvi i mm rodici,a treci dan dolaze nama,kasnije dok muzevi rade komsinke se organizuju i zovu na Bajram,to mi je pravo lijep obicaj nisam ga srela dok se nisam udala,znaci svaka zove kad njoj odgovara sazove sve komsinke,bude nas puno i starijih i mladjih i puno se lakse uklopiti i upoznati posebno kad si novi kao sto sam ja bila,bude puno smijeha i price ko zeneuser posted image a i domacici je lakse jer rijesi sve odjednom a ne kad moras stalno cekati hoceli ko ili nece pa hoces li imati kolaca ili neces...
ove godine nas je malo iznenadio novi gost,jetrva se sa dorucka otisla poroditi,pa mi je sve bilo nekako smeteno,ali neka je on nama dosao.user posted image


Ovo je obicaj i kod mojih u mahali, to mi je super. Ovdje gdje sam ja udata nije tako mada smo daleko oko 1 km, a opet razlike ima. Zato ja slabo poznajem komsiluk, u stvari skoro da ga i nemam, jer smo "rijetko naseljeni". Do moje kuce i poslije ima a okolo mene slabo, dok je kod mojih sve kuca uz kucu i uvijek imas s nekim progovorit cim izadjes iz kuce. Al i nema se vremen, sve je u trku.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Obicaji na Bajram
22.8.2012 10:00:53   
veeseelaa
Pa valjda mladji uvjek ide starijima?


da,valjda
al meni je bio djever na ručku a kasnije od mm dva jarana sa suprugama i djecom su došla
tako da je nemoguće bilo planirati neki ručak negdje van kuće, tek smo naveče solo bili

no sve to nije bitno, jel u Kur'anu imaju neka pravila za Bajram? il šta?
il narod sam sebi ista formira? sve ovisi i gdje živiš i kako i koga imaš i sl
kolika su ti djeca i kakve su ti životne navike itd
dal i radiš za taj dan uopće, ima onih koji rade, kao mm npr


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Obicaji na Bajram
22.8.2012 10:26:42   
MAMA MA
Ja ne podnosim neke forme...to me prosto davi....svi obicaji koje narod namece mene tako nerviraju da vam opisat nemogu...i ne podnosim imperative tipa "moras ustat pa cestitat tom i tom,moras prvo otici na bajram tom i tom"...kod mene sto je praksa ovaj bajram nemora biti praksa i naredni...ne obavezujem se i ne smaram se....bitno mi je da su svi dobro i zdravo a sto se mene tice niti mi ko mora dolazit niti ja kome moram ici...ne postoji rijec "moram"-samo dobra volja....user posted image ...moja prijateljica svaki bajram pravi megalomanski dorucak za muzevu familiju,od nakih tetki,strina,strininih strina,do svekra i svekrve...i sve ih opsluzuje, ucascava, ugađa kome je i sta ceif....meni je to uzas...ja bi pukla...kazem joj "pa i tebi je bona bajram,izbaci to iz prakse",ali eto ona kaze da joj muz bez pitanja nje pozove tako tu svoju familiju,pa ona nece da se svađa za bajram sa njimuser posted image user posted image user posted image ....uglavnom ja to nebi mogla...pa bajram je i meni i hocu da ga provedem onako kako ja hocuuser posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Obicaji na Bajram
22.8.2012 11:13:41   
SailorMoon
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Pa valjda mladji uvjek ide starijima?


da,valjda
al meni je bio djever na ručku a kasnije od mm dva jarana sa suprugama i djecom su došla
tako da je nemoguće bilo planirati neki ručak negdje van kuće, tek smo naveče solo bili

no sve to nije bitno, jel u Kur'anu imaju neka pravila za Bajram? il šta?
il narod sam sebi ista formira? sve ovisi i gdje živiš i kako i koga imaš i sl
kolika su ti djeca i kakve su ti životne navike itd
dal i radiš za taj dan uopće, ima onih koji rade, kao mm npr



Pa to se podrazumjeva da neces za Bajram nikoga vratiti s vrata. Mislila sam ako nikog nema neces bezveze cekat citav dan kuci u nadi hoceli ko doci ili ne

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Obicaji na Bajram
22.8.2012 11:23:06   
veeseelaa
Pa to se podrazumjeva da neces za Bajram nikoga vratiti s vrata. Mislila sam ako nikog nema neces bezveze cekat citav dan kuci u nadi hoceli ko doci ili ne


ma to ne, ja u biti u kući ne čekam ništa, ja tu odmaram, a i za Bajram i da niko ne dodje meni je nekako super provesti vrijeme popodnevno sa mm i kćerkicom uz ručak i igru

baš nekako porodično popodne za nas troje, obzirom da nam je to i neradni dan (mm djelimično), odnosno dan kad smo na okupu


< Poruku je uredio veeseelaa -- 22.8.2012 11:25:22 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Obicaji na Bajram
22.8.2012 11:29:02   
MAMA MA

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Pa to se podrazumjeva da neces za Bajram nikoga vratiti s vrata. Mislila sam ako nikog nema neces bezveze cekat citav dan kuci u nadi hoceli ko doci ili ne


ma to ne, ja u biti u kući ne čekam ništa, ja tu odmaram, a i za Bajram i da niko ne dodje meni je nekako super provesti vrijeme popodnevno sa mm i kćerkicom uz ručak i igru

baš nekako porodično popodne za nas troje, obzirom da nam je to i neradni dan (mm djelimično), odnosno dan kad smo na okupu



e vala i ja isto vako mislim....đe ću na sabahu ko metak letit nekome...nebi to nekima bilo mrskouser posted image da svi vide kako njima snaha prva dolazi,ali no no....prvo ja pa onda svi ostaliuser posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Obicaji na Bajram
22.8.2012 11:32:23   
veeseelaa
ebi to nekima bilo mrskouser posted image da svi vide kako njima snaha prva dolazi,ali no no....prvo ja pa onda svi ostali


da, baš
treba raditi ono što te ispunjava


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Obicaji na Bajram
22.8.2012 14:44:03   
jasmin
Kada nadjete vremena,pogledajte ovaj jako poucan film.
http://www.youtube.com/watch?v=XGZqR5omVGg

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Obicaji na Bajram
22.8.2012 20:47:06   
Anoniman
Bajrame provodimo kod muzeve mame i mojih roditelja.
Dok su muskarci u dzamiji, mi zene (nebitno da li sam kod mame ili svekrve) svecano serviramo stol (a sve je vec sinoc sredjeno, usisano, prebrisano, oprano), spremamo sebe i djecu i cekamo nase muskarceuser posted image
Ljubimo se, cestitamo si Bajram, razmjenjujemo poklone i Bajram-marke, sjedamo za stol, doruckujemo...U vrijeme kafe dolazi nam rodbina i tako dok traje Bajram...samo se obilazi rodbina, komsije, prijatelji, mezrje se takodjer obidje...et'.
Mene tako neka radost obuzme za Bajram...sve mi je svecano, svi su mi lijepi, svi su mi sredjeni, svi su tako dobri...Ko nadrogirana sam od ljepote i radosti.

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Obicaji na Bajram
13.10.2012 13:32:48   
jasmin
Dan po dan...priblizava se sljedeci od dva praznika muslimana. Ovaj mi je `tezi` od prethodnog,jer cu za dan Arefata biti daleko od tog mjesta gdje milioni ljudi stoje,ruke dizu ka nebu i kroz suze upucuju dove za oprost grijeha i oslobodjenje od vatre. Iako,sve mi koje zudimo da budemo tamo,ipak necemo biti tamo,nemojmo barem,ko je u mogucnosti propustiti post na dan Arefata.

Ebu Katada, radijaAllahu anhu, prenosi da je Allahov Poslanik, sallAllahu alejhi we sellem, bio upitan o postu na dan Arafata, pa je rekao: ''On briše grijehe za prošlu i narednu godinu.'' (Bilježi Muslim i četvorica autora Sunena). U Tirmizijevoj se verzi kaže: ''Za onoga ko bude postio na dan Arafata ja se nadam da će mu Allah oprostiti grijehe za prošlu i narednu godinu.''

Allahovog Poslanika, sallAllahu alejhi we sellem: ”Ne postoje veličanstveniji dani kod Allaha niti dani u kojima su dobra djela draža Allahu od ovih deset (misli se na deset dana zul hidždžeta). Mnogo u njima Allaha spominjite et-tehlilom (izgovarajući La illahe illAllah), et-tekbirom (veličanje Allaha izgovarajući riječi Allahu ekber), et-tahmidom (zahvaljujući Allahu riječima elhamdulillahi)’’ (Hadis bilježi Imam Teberani sa dobrim lancem prenosioca kao što je potvrdio šejh Albani)

Kuce i avlije ce da zamirisu,kolaci da se spreme i nova odjeca,nadam se da cemo iz ovih dana izaci i novi mi,bolji i spremniji na zivot.
I nesto u duhu predbajramskih dana...
http://www.youtube.com/watch?v=WkR_tZ4uehg

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Obicaji na Bajram
22.10.2012 15:17:03   
palachinken
Hajmo, žene, šta se kuha za ovaj Bajram, kakvi se kolači prave?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Obicaji na Bajram
22.10.2012 15:18:21   
veeseelaa
saso mange
baklava bi trebala biti obavezna, ostalo vidimo, neću pretjerivati, svakako sam na večeri kod mame


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Obicaji na Bajram
22.10.2012 15:20:49   
SailorMoon
Ovaj put dolaze moji meni na bajram, jer mama kasno radi a mala ide u 7 spavati.
Mislila sam spremiti supu, telece snicle sa mrkvom i krompirom iz vrecice i salatu. Kolac kakav stignem...

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Obicaji na Bajram
22.10.2012 15:24:50   
Hanady RR
user posted image

1 baklava
2.nesquik san torta
3. nešto što su bounti čokoladice al ja ću ih u kuglice spremiti :)
4. karamel štapići - u oblatni

za sad smišljeno slatko

slano
1. iskuhat ću teleća rebra da imama da zapečem sa krompirom
2. teleća koljenica-supa sa knedlama do griza, pače i bamja
3. dogan dolma i japrak u raštici
4. crvene roge na salatu ( toga već imama sipečenoga)
5. crvene roge sa fetom pohovane...to prpiremiti pa rped seviranje raditi
6. zeleni rolat i naranddžati rolat
7. zvrkovi zeljanice, sirnice u šarenog bureka
8. hladne plate, suho meso, sudžuka, sir i kuhana jaja i masline
9. sitni ćevap ili hadžijski ćevap to još razmišljam
10. sataraš do povrća u woku

eto...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *