|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 16:20:42   
Suzana
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: škorpija

tačka 77. : od mlijeka se grudi uvećaju pa majke dojilje koje su dotad imale male sike, napokon mogu da prošetaju veći broj bez skupih plastičnih operacija,



user posted image user posted image user posted image kod mene brat bratu dva broja vece..pa do kad traje dobro jeuser posted image



user posted image Moje su ipak bile pregoleme. user posted image
Amrino, neka malo postova ovih što su OT da se malo nasmijemo, pa ih onda izbriši. user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 16:21:57   
boogy woogy
BRAVO za temuuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 16:34:09   
bebano
IZVORNA PORUKA: acudesa


21. Dojenje pomaže majkama u mršavljenju nakon poroda.

Ja sam dojila samo 4 mjeseca, a sada sam na istoj kilazi kao prije trudnoce. Tako da ne mislim da mi je dojenje nesto pomoglo u vracanju na staru kilazu nego trka oko moje male ljubavi user posted image

26. Dojena djeca su manje izložena infekcijama mokraćnog sustava.
27. Dojena djeca su manje izložena infekcijama probavnog sustava.
28. Dojena djeca su manje izložena infekcijama dišnog sustava.

Moja prijateljica ima dva sina. Prvog je dojila godinu dana i maleni je u tu godinu dana, a i kasnije bio stalno bolestan, prehladjen imao neke infekcije, upale. Drugog je dojila mozda 4 mjeseca i taj maleni (kuc kuc na zdravlje mu) evo ima godinu i po i nikada do sada nije bio bolestan. Mom sincicu dojenom  isto tako samo 4 mjeseca tek je u 16 mjesecu prvi put procurio nosic. Temp hB nikada do sada nije imao. Ne kazem da dojenje ne stiti ali stvarno nema pravila i ne moze se reci da su dojenja djeca zdravija od onih koja nisu dojena. Znam masu primjera. 

48. Dojena djeca zahtijevaju manje posjeta liječniku

Obrazlozih vec gore da se sa ovim ne slazem.

54. Osigurava više sna mami!
Ne slazem se. Dok sam dojila samo sam ja mogla nahraniti naseg sincica a kada sam prestala i MM ga je hranio dok sa ja fino pajkila user posted image .

65. Dojena djeca imaju ljepšu kožu.

Moj bebac ima najljepsu kozu na svijetu, kao barsun je.

75. Dojena djeca imaju posebno ugodan miris.
I mirise predivno!
 
76. Na kraju krajeva, to je i osnovni razlog radi kojeg grudi postoje!
Suzi ni ja se ne slazem sa ovim user posted image .




Ja sam navela samo stvari sa kojima se ne slazem zaci sve ostalo podrzavam user posted image . Super tema!


_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 16:43:09   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Suzana

PS: Vidim da se samo Poki sa mnom slaže. user posted image



draga cigle se slazu, mi dijelimo misljenje user posted image user posted image user posted image







_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:06:39   
acudesa
Valjda ste do sada shvatile-da svako pravilo ima i svoje izuzetke
ili sve treba doslovno shvatatiuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:11:50   
dana3
Samo da kazem da sam ja protiv dojenja.Ama ne bih dojila nema sanseuser posted image user posted image user posted image



Ni jedan od navedenih razloga nisam znala niti sam kad pitala:Rodila i gledam u sike-e rekoh,sto li ce mi one?Tek iz dekice,viri moj sin pa mi rece:daj ih meni kad ih ti neces!
Hajde rekoh eto pa javi kako ti je!

Nakon 9 mjeseci dojenja nije htio da mi vrati sike ali je moraaoooooooo,da ga ne bih lijekovima drogirala!
Tesko je poceti dojiti ali mislim da je jos teze prestati!Kako mi to faliiiiiiiiiiiiiii,kako mi to faliiiiuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:12:52   
acudesa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:17:06   
dana3
Smij se ti ,tako je bilo.Evo da probudim bebano da pitas?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sad mi sike koriste samo za ostvarivanje ciljeva a preko volje MM(OT)user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:21:35   
acudesa
I, zamolila bih upućene da mi objasne koji je to osnovni razlog zašto grudi postoje? (znam da ih ima više, ali ja, neuka, mislim da je osnovni -dojenje djeteta)
ako vam nije problem?
Također, ovo bi trebao biti stimulativni tekst za majke koje treba da dobiju bebu, da odaberu najbolje za nju, a ne kritika za one koje nisu uspjele u tome. Znači, ne bi trebalo da se pronalazite u svakoj tački i komentarišete je.
ps-naravno da svaka beba mirišeuser posted image  (bebe su super-one nikada ne bi ovako komentarisale ovu divnu temuuser posted image )

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:23:06   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dana3

Smij se ti ,tako je bilo.Evo da probudim bebano da pitas?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Sad mi sike koriste samo za ostvarivanje ciljeva a preko volje MM(OT)user posted image

draga dano
dogurat ćeš ti i do amerike, kakva swedenuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:28:00   
salmy
IZVORNA PORUKA: acudesa

I, zamolila bih upućene da mi objasne koji je to osnovni razlog zašto grudi postoje? (znam da ih ima više, ali ja, neuka, mislim da je osnovni -dojenje djeteta)
ako vam nije problem?
Također, ovo bi trebao biti stimulativni tekst za majke koje treba da dobiju bebu, da odaberu najbolje za nju, a ne kritika za one koje nisu uspjele u tome. Znači, ne bi trebalo da se pronalazite u svakoj tački i komentarišete je.
ps-naravno da svaka beba mirišeuser posted image  (bebe su super-one nikada ne bi ovako komentarisale ovu divnu temuuser posted image )
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:28:24   
bebano
IZVORNA PORUKA: acudesa

I, zamolila bih upućene da mi objasne koji je to osnovni razlog zašto grudi postoje? (znam da ih ima više, ali ja, neuka, mislim da je osnovni -dojenje djeteta)
ako vam nije problem?
Također, ovo bi trebao biti stimulativni tekst za majke koje treba da dobiju bebu, da odaberu najbolje za nju, a ne kritika za one koje nisu uspjele u tome. Znači, ne bi trebalo da se pronalazite u svakoj tački i komentarišete je.
ps-naravno da svaka beba mirišeuser posted image  (bebe su super-one nikada ne bi ovako komentarisale ovu divnu temuuser posted image )


Ja se izvinjavam ako sam fulila i nekog uvrijedila svojim 'za i protiv', ali sam vidjela da i ostale zenice pisu sa kojom se tackom slazu sa kojom ne - pa reko da i ja napisem svoje skromno misljenje. Ali zaustavljam se ovdje i necu dalje komentarisati da i ova lijepa tema nebi prerasla u raspravu kako se vrlo cesto desi .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:28:49   
dana3
Ama Obama se ne pali na KLINtonove fazoneuser posted image user posted image user posted image
Tema ti je za desetku.Evo ti da upisem:Daj index:10+

Iako ima dosta dostupnih informacija o dojenju ipak zene ne traze da se informisu.ok razumijem kad se rodi sve je naopako,depresija ,ma nema sta te ne udara,pa bolne sike i sl.ali prije upotrebe trebaju NM da malo rade na pripremi isti.user posted image user posted image user posted image salim se malo da ove nove mamice ne stvore neku fobiju oko dojenja-neka pokusaju pa ako ide ide ,ako ne eto primjera tete berte koja je pumpla SVOJE mlijeko i davala djetetu.Znaci vazno je majcino mlijeko pa kako god se borile i davale ga.
Ma meni nedostaje to dojenje i najvjerovatnije da cu raditi na novom sisavcu/ki ako mi doktor i M dozovoleuser posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:30:47   
acudesa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ti si stvarno legenda
OT: hvala profesoreuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:34:16   
dana3
user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:40:23   
acudesa
Ako neka nadje cijenu jednog obroka mlijeka iz grudi u Americi (znači jedna flašica mlijeka)
ja sam čula cifru ... pozamašnu, ali da ne lupam, bolje da napiše ona koja zna

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:50:45   
dana3
Na nekim sajtovima sam citala da u Svedskoj litar mlijeka kosta 100 eura ili 200 KM!-majcinog,ispade sad heheh.skupo pravo.mad asu g zene kupovale jer masnoce iz mlijeka uticu na inteligenciju beba-pozitivno naravno

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 17:59:28   
Niobe
IZVORNA PORUKA: acudesa

Ako neka nadje cijenu jednog obroka mlijeka iz grudi u Americi (znači jedna flašica mlijeka)
ja sam čula cifru ... pozamašnu, ali da ne lupam, bolje da napiše ona koja zna


Poznajem osobu koja placa zeni jedan podoj 400 dolara.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 19:34:55   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: acudesa

Ako neka nadje cijenu jednog obroka mlijeka iz grudi u Americi (znači jedna flašica mlijeka)
ja sam čula cifru ... pozamašnu, ali da ne lupam, bolje da napiše ona koja zna


meni je jedan pedijatar rekao koji je dobro seminarski informisan da jedan podoj u Americi kosta 400 dolara..pa sad..ko voli nek izvoli...privilegija bogatih rekla bih...ja bih odmah otkaz dala i u Amriku djecu dojila po citav dan i noc...user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio pocahontas -- 2.10.2009 19:35:31 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 19:38:07   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: acudesa

I, zamolila bih upućene da mi objasne koji je to osnovni razlog zašto grudi postoje? (znam da ih ima više, ali ja, neuka, mislim da je osnovni -dojenje djeteta)
ako vam nije problem?
Također, ovo bi trebao biti stimulativni tekst za majke koje treba da dobiju bebu, da odaberu najbolje za nju, a ne kritika za one koje nisu uspjele u tome. Znači, ne bi trebalo da se pronalazite u svakoj tački i komentarišete je.


user posted image user posted image user posted image ja se slazem s tobom u potpunosti i kazem bravo za temu jer sam pobornik dojenja i jako ga podrzavam..sto se tice osnovnog razloga zasto grudi postoje ja sam rekla da su grudi prehrambeni organ pa mislim da sam sve rekla tim...


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 19:44:17   
Niobe
IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: acudesa

Ako neka nadje cijenu jednog obroka mlijeka iz grudi u Americi (znači jedna flašica mlijeka)
ja sam čula cifru ... pozamašnu, ali da ne lupam, bolje da napiše ona koja zna


meni je jedan pedijatar rekao koji je dobro seminarski informisan da jedan podoj u Americi kosta 400 dolara..pa sad..ko voli nek izvoli...privilegija bogatih rekla bih...ja bih odmah otkaz dala i u Amriku djecu dojila po citav dan i noc...user posted image user posted image user posted image



I ja user posted image

Dojim po kućama user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 19:53:37   
acudesa
Ja sam bila iznenađena i mnogo manjom cifrom kad sam je čula, a tek 400 dolara, ali valjda i to nešto govori...
A, ti Niobe, stvarnouser posted image user posted image
oni imaju banke mlijeka-da ima i kod nas, cure kako bi vam dobro došlouser posted image
kakav drugi posao-ne bi bilo potrebe
(nešto računam-svaki dan 400x30 dana=12 000 dolara, pretvori u KM, čovječe)

< Poruku je uredio acudesa -- 2.10.2009 19:57:35 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 19:57:05   
acudesa
Bebano, nisi mislila ništa loše-samo realno predstaviti svoje viđenje, ok, ali ja mislim da je bolje biti podrška budućim mamama jer ovaj tekst nije puka činjenica nego onako malo ushićeni prikaz dojenja
pozzuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 21:57:15   
Suzana
Zene, brzo okrenite na NATIONAL GEOGRAPHIC emisija o dojenju!!!

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 21:59:56   
jupajdi
Evo gledam. Hvala Suzana user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *