|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:31:29   
reallove
svaki rastanak je tezak posebno kada ostavljas svoje najmilije,ja sam ostavila mamu,tatu i dvije sestre..pratili su me tuznim pogledom,plakali su..jos cujem rijeci svoje mame"cuvaj se molim te,budi dobra"nedostaju mi puno ali sada imam svoju malu porodicu pa mi oni olaksavaju malo..ma prezivjet cemo mi to drage moje,sta cemo samo smo slusale svoje srce,krenule  tamo gdje nas sudbina vodi

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:32:51   
mube
slazem se i ja s tobom,i ovdje ima svega i svacega,ovo je drzava koja nudi svakakve mogucnosti,mozes sve sto zelis samo ako hoces naravno,ima radnji,zelenila,svega bas svega lijepoga ali nema rahatluka ko u bosni,mozda drugacije misle oni koji su vani a kojima su svi s njima tu,vjerovatno ih manje vuce bosan i to je razumljivo,ja cu se truditi da barem sto cesce idem dole zbog roditleja dok su jos zivi a poslije cemo vidjeti,nadam se da cemo ja i mm uspjeti ostvariti nas dogovor koji imamo a koji podrazumijeva povratak,ne su korije vrijeme ali ipak prije penzije,hehe

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:33:10   
acudesa
ili sam ja u pms ili nešto drugo ali i vi ste me rasplakaleuser posted image user posted image user posted image user posted image
(joj što ne volim što sam ovako osjetljiva)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:38:05   
Anoniman
...ja sam prije rata otisla u Njemacku...zivjela sam tamo tri godine pa onda u Ceskoj jos toliko...prema tome vrlo dobro znam sta je zivot vani. Meni je predobro bilo u Pragu...ali zato mojoj mami nije pa smo se '96 vratile...moj brat je ostao u Njem. a otac je osnovao novu porodicu u Madj....tako da vrlo dobro znam sta znaci rasuta porodica...

ZIVOT JE TAKAV, CUPAV I DLAKAV!

treba se priviknuti...treba nauciti jezik, ne zatvarati se u krugove i ne druziti se samo s nasim ljudima, poprimiti neke obicaje (nista u tome nema lose) i uzivati...jer nigdje covjek nece naci srecu ako sam s sobom ne raskrsti...Ja sada mogu napisati 3 stranice kako je uzasno zivjeti u BiH...al' sta imam od toga?!?

(odgovor članu Hocu bebu)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:39:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mube

slazem se i ja s tobom,i ovdje ima svega i svacega,ovo je drzava koja nudi svakakve mogucnosti,mozes sve sto zelis samo ako hoces naravno,ima radnji,zelenila,svega bas svega lijepoga ali nema rahatluka ko u bosni,mozda drugacije misle oni koji su vani a kojima su svi s njima tu,vjerovatno ih manje vuce bosan i to je razumljivo,ja cu se truditi da barem sto cesce idem dole zbog roditleja dok su jos zivi a poslije cemo vidjeti,nadam se da cemo ja i mm uspjeti ostvariti nas dogovor koji imamo a koji podrazumijeva povratak,ne su korije vrijeme ali ipak prije penzije,hehe


ma sta ti je...u bosni ni lokum vise nije rahatuser posted image

(odgovor članu mube)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:39:36   
Misica84
Naravno da je drugaci kada su roditelji ovde, a dole ostala porodica, jer ipak su roditelji, braca i sestre najglavni. Sto se mene tice ja dole rahatluka nemam. sve mj je trka frka. Svako hoce da te vidi a niko ne skonta da smo dosli da se odmorimo. Tako da se vasi umorim nego odmorim. Zato idem samo jednom godisnje dole, jednom na pravi godisnji na more u strane zemlje. Da bar znam zasto radim.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:45:37   
_melina_
Neki dijasporasi se promijene na silu sto se kaze a neke promijeni okolina...
Sasvim je normalno da se promijene koliko toliko jer svugdje zivot ide brzo i brzo se zivi samo kod nas je to natenane...
Ima onih koji se nafuraju pa za 3 godine zaborave svoj maternji jezik, glume neku elitu a do tada nisu imali pojma o zivotu, a naravno ima i onih koji ostanu ono sto jesu ...
Iskreno, kad bi mi se pruzila prilika da odem iz ove Bosne, ne bih se dvoumila ni sekunde...

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 3.10.2009 21:39:28 >


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:50:31   
mube
ja nisam nikad tako mislila,ono da bi otisla iz bosne prvom prilikom,cak su se mnogi i cudili kad sam pristala da se udam i odem tako daleko,ali sta cu kad sam se zaljubila i stvarno volim svog muza,s njim bi i na kraj svijeta otisla,sad tek vidim koliko bi jos sretnija bila da je recimo on zivio u bosni,imas divnog muza,divne svekra i svekrvu a roditelji blizu,ma savrseno:)

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:50:51   
Hocu bebu
ma sta ti je...u bosni ni lokum vise nije rahatuser posted image

[/quote]
ma dobro , znam da se salis...Ja mislim da treba covjek da prihvati ono sta je odlucio, odredio i da snosi posljedice toga. Bez obzira gdje zivi, sta radi, ali isto tako da niakd ne treba da se zaboravi odkud se poteklo i doslo, i svoju djecu treba uciti da smomi Bosanci, bez obzira gdje bili i sta radili.
Naravno da treba svoj zivot da se prihvati, i od njega da se izvuce ono najbolje (takvo me razmisljanje i spasilo) ali nikada licno ja necu zaboraviti svoje korijene, niti ako Bog da moja djeca, i nikada mi nigdje nece biti rahatnije nego u mojoj Bosni, tamo je meni kafa najdraza uz moju familiju, moj narod, pa i uz rahat lokum...
Ja ovu zemlju postujem, svidja mi se mjesto gdje zivim, svidja mi se red i ostalo,ovdje mi je sad zivot, ali nikad mi nece ova zemlja zamjenit moju domovinu, to treba tako da bude, ne samo sto mi fali familija, nego zato sto moja djeca akobogda ce znati gdje je Bosna i kako je dole, nije bitno, ali nije dzaba odbranjena da bi mi radjali nove Njemce, Svedjane, nego da znamo svi odakle smo i gdje nam je domovina ( bar bi tako trebalo da bude)
To je samo moj stav, a razumijem i ljude koji po losem pamte svoju zemlju, ali moj slucaj to nije

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:55:48   
_melina_
IZVORNA PORUKA: mube

ja nisam nikad tako mislila,ono da bi otisla iz bosne prvom prilikom,cak su se mnogi i cudili kad sam pristala da se udam i odem tako daleko,ali sta cu kad sam se zaljubila i stvarno volim svog muza,s njim bi i na kraj svijeta otisla,sad tek vidim koliko bi jos sretnija bila da je recimo on zivio u bosni,imas divnog muza,divne svekra i svekrvu a roditelji blizu,ma savrseno:)


lijepo je to ko ima sve divno u Bosni, ja nemam nista da me veze za Bosnu tako da bih prve prilike otisla


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:57:31   
Hocu bebu
IZVORNA PORUKA: _melina_

...
Iskreno, kad bi mi se pruzila prilika da odem iz ove Bosne, ne bih se dvoumila ni sekunde...

vjeruj mi da nigdje nije ni bajka ni idila, niti padaju pare s neba, Ja razumijem i vjerujem da u Bosni teze ljudi nadju poso, da su uvjeti losiji, sve to ima svoje, i losu i dobru stranu, ali zasto ostavit normalan zivot u Bosni, i doc ovdje zivit na socijali ili cistit tudje klozete ( i to je poso), ja to postujem, ali zasto da se misli da je divno i krasno.Valja se i ovdje snaci, jezik nauciti, poso naci...A ima neko pa svoj zivot cijeni prema broju divnih trenutaka , a ne prema parama...
Ja da sam mogla birati, da dragi Bog propise tako radije bi bila dole , zivjela normalno, nego ovdje a bez ikoga skoro...

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 3.10.2009 21:41:56 >


_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:58:52   
acudesa
vidim da ste mi u behutu, daleko ste, žao vam-ja sam svojoj familiji rekla-jedino ako ste skroz poludjeli vratit ćete se, zašto?-pa, gledam svoje rođake od dvadesetak godina koji žive tamo, sretna djeca, a gledam njihovu generaciju ovdje u BiH-već imaju milion problemai nisu više djeca nago odrasli ljudi sa brigama-radi svoje budućnosti im je ljepše tamo i sigurniji su i obezbjeđeniji i mirniji i sve im je bolje tamo, izdržat će se želja za domovinom lakše nego beznadežnost (posao, škola, novac,..sve je jako loše, korumpirano i grozno)


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 14:59:05   
mube
u tom slucaju te razumijem,sto se tice materijalnih stvari nisam ja u bosni imala nesto specijalno,ovdje je po tom pitanju mnogo bolje,sad imam i previse hvala Alahu dragom ali s druge strane sam bila potpuno ispunjena i sretna,sretna sam i ovdje nesmijem biti nezahvalna,medjutim uporediti se nemoze,haman da nije za svakoga ni inostranstvo,hehe

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:02:35   
_melina_
IZVORNA PORUKA: Hocu bebu


IZVORNA PORUKA: _melina_

...
Iskreno, kad bi mi se pruzila prilika da odem iz ove Bosne, ne bih se dvoumila ni sekunde...

vjeruj mi da nigdje nije ni bajka ni idila, niti padaju pare s neba, Ja razumijem i vjerujem da u Bosni teze ljudi nadju poso, da su uvjeti losiji, sve to ima svoje, i losu i dobru stranu, ali zasto ostavit normalan zivot u Bosni, i doc ovdje zivit na socijali ili cistit tudje klozete ( i to je poso), ja to postujem, ali zasto da se misli da je divno i krasno.Valja se i ovdje snaci, jezik nauciti, poso naci...A ima neko pa svoj zivot cijeni prema broju divnih trenutaka , a ne prema parama...
Ja da sam mogla birati, da dragi Bog propise tako radije bi bila dole , zivjela normalno, nego ovdje a bez ikoga skoro...


slazem se u potpunosti da nigdje nije idila ali makar djeca imaju bolje obrazovanje, bolju zdravstvenu zastitu i bolje uvjete za zivot...

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 3.10.2009 21:42:55 >


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:04:07   
Hocu bebu
da da tu si u pravu, Bosna je trenutno u losem stanju , politickom i ekonomskom, mor ase razumjeti ljude koji bi rado izasli iz nje da mogu, ne osudjujem ni ove ni one, nazalost je nasa Bosna puna nezaposlenosti, ima toga svugdje, samo sto je veci red, ali ja ne osudjujem ni one sto bi htjeli otic, niti vratit se Bosni meni je samo zao kada nasi ljudi koji su vani Bosnu zaborave, djeca im samo strani jezik pricaju, i oni kobojagi zaborave nas pricat, dodju dole i da izvinete user posted image nasem narodu, a ovdje zive normalno, ili na socijali, ili nemaju vrmena odahnut dusom...
Budi covjek gdje da se nalazis nije bitno i voli svoje, ne glumi da si Svabo, Irac, kad si Bosanac!

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:08:23   
mube
protiv toga se svi roditelji trebaju boriti i moraju shvatiti da njihova djeca a pogotvo oni nikad nece biti nista drugo nego bosanci i hercegovci,znaci nikad nece i nemogu biti nijemci,svedjani ili francuzi,sve i da hoce domacini u zemlji u kojoj zive uvijek ce ih gledati samo kao strance,vjerujte

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:13:47   
_melina_
IZVORNA PORUKA: mube

protiv toga se svi roditelji trebaju boriti i moraju shvatiti da njihova djeca a pogotvo oni nikad nece biti nista drugo nego bosanci i hercegovci,znaci nikad nece i nemogu biti nijemci,svedjani ili francuzi,sve i da hoce domacini u zemlji u kojoj zive uvijek ce ih gledati samo kao strance,vjerujte


slazem se u potpunosti user posted image
ne smijemo zaboraviti ko smo, sta smo i odakle smo


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:14:16   
Misica84

IZVORNA PORUKA: Hocu bebu


Budi covjek gdje da se nalazis nije bitno i voli svoje, ne glumi da si Svabo, Irac, kad si Bosanac!


to je lahko reci onima koji su tek nekoliko godina u dijaspori.
Ja neglumim da neznam nas jezik, ali kako cu ga znati kada sam u BiH zavrsila pola 1. razreda a u Berlinu skolu i fakultet zavrsila. Ja razmisljam na njemacki, sanjam pola pola, ali isto vise na njemacki. Imam osnovni rjecnik nasek jezika, ali da se mogu ljepo, pismeno izraziti - nemogu. Tako je i sta sad. Ja sam zivjela 7,5 godina u BiH i 17,5 u Berlinu. Ja sam gotovo sav moj zivot ovde provela. Sozijale smo samo imali napocetku, dok nije rat stao i znalo se da ostajemo za uvjek. Od tada smo svaki feninig na fini posten nacin zaradili, mislim sada moje roditelje, ja tek sada radim . nista na crno, nego sve na papire. To je izuzeta, nazalost vecina Bosana ovde prima Sozijalu i radi na crno, i jos kukaju.
Radimi, zivimo, grademo svoju buducnost ovde. Ovde je moj zivot, na bosni i nemislim. odem rdi rodbine i to je to.

Tako je bar moj stav

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:16:09   
Misica84

IZVORNA PORUKA: mube

protiv toga se svi roditelji trebaju boriti i moraju shvatiti da njihova djeca a pogotvo oni nikad nece biti nista drugo nego bosanci i hercegovci,znaci nikad nece i nemogu biti nijemci,svedjani ili francuzi,sve i da hoce domacini u zemlji u kojoj zive uvijek ce ih gledati samo kao strance,vjerujte


Kako ?? Jesam ja Bosanka, i mm Bosanac, ali nasa djeca ce biti njemci. Rodjeni u Njemackoj, imace njemacki pasos, znaci oni su njemci s roditeljima iz Bosne! I drugacine nemoze biti. nikako oni nemogu biti Bosanci

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:19:17   
mube
imace njemacki pasos ali bosansko ime i prezime..

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:22:20   
reallove
ja zivim ovdje ali moja zemlja je  bosna  i ja sam bosanka..vidim vecina vas se planira vratiti u bosnu sa muzevima,mi to ne planiramo jos uvijek a ako nekad bude rijeci o tome odmah prihvatam pa se vidimo mozda nekad u nasoj bosni

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:22:49   
_melina_
IZVORNA PORUKA: mube

imace njemacki pasos ali bosansko ime i prezime..


ma kad je krv bosanska onda se moze roditi u svemiru ali ces i dalje biti bosanac user posted image


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:26:09   
Hocu bebu
Izvini, to je stvar pojedinca. Moj muz je rodjen i odrasto u Njemackoj. Nikad nije uzeo njemacki pasos, nije ga zelio. Ima bosanski pasos, i osjeca se ko Bosanac. Normalno da on voli vise ovu zemlju nego ja. Ali Bosna je na prvom mjestu. To mi se svidja kod njega. Ne kazem da neko glumi nesto, svatko ima pravo na svoje misljenje, da se osjeca kako hoce i moze. Ali on se osjeca ko Bosanac, bez obzira sto je ovdje rodjen.

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:26:42   
Misica84
I? Pa znaci ako je musko i ozeni svabicu, i negova djeca ce biti bosnanci, i ako im je babo u njemackoj rodjen i mam njemica, samo sto imaju bosansko prezime?
To nema logike.

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Dijasporo, sreco? Tugo?
30.9.2009 15:27:04   
indy_26
Joj misice ja se ne slazem s tobom. ja sam porijeklom crnogorka roditelji su mi crnogorci a rodjena u bosni i odrasla i nikada za sebe nisam rekla da sam bosanka nego crnogorka. Udala sam se u Holandiju i trudna sam i djete cu roditi ovdje i moje djete nece biti holandjanin iako ce imati pasos holandski a imacu ga i ja znaci moje djete ce biti bosanac zato sto mu je tata iza bosne to ti se gleda po porijeklu a  ne gdje si rodjen i odrastao. I gleda se ocevo korijenje. Meni je drago sto sam vani hvala Bogu ali stvarno ja nikada ne mogu biti holandjanka kao i moja djeca. Pa turci se vide iz aviona da nisu njemci ili holandjani ili ne bitno a ima ih puno u tim zemljama i rodjeni su tamo. Znaci za njih sigurno ne kazes njemac nego turcin.

_____________________________

indy_26

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *