|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nekvalitetno mlijeko
25.10.2009 10:45:39   
Anoniman
Kad smo off topic... da i ja pitam. Kad dođe drugo dijete (ako Bog da), a mojoj Esmici bude 2-3-4 godine... da li bih joj i tada mogla nuditi svoje mlijeko (naravno, ako bude sve ok i ako ga bude htjela). Da li je kasno za nju da tada iskoristi blagodati majčinog mlijeka? (Po mojoj logici - nije) Nju sam dojila svega 2,5 mjeseca i prestala (što zbog mog neznanja, što zbog uvjeravanja od strane drugih... i niza drugih faktora). Sad sam mnogo pametnija i planiram neke stvari drugačije odraditi, ako me Bog obraduje sa još jednom bebicom.

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Nekvalitetno mlijeko
25.10.2009 11:24:18   
Amrino
Nije kasno pingpong! Zsto bi bilo?! user posted image
Citala sam kako mnooge majke i svojoj velikoj djeci recimo izdoje solju svog mlijeka i ono popije svako jutro (posto su djeca u toj dobi nezainteresovana npr. za dojenje). Pa kada najnormalnije dajemo djeci da piju mlijeko raznoraznih zivotinja- zasto bi bilo cudno dati im mlijeko koje proizvodi njihova majka?! Pa zar ima sta prirodnije od toga?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Nekvalitetno mlijeko
25.10.2009 11:53:52   
MELLI
kada smo već toliko skrenuli s teme,da se i ja nadovežemuser posted image (prebacite nas na temu tandemsko dojenje,da tamo nastavimo),negdje sam pročitala da se prilikom tandemskog dojenja u pljuvačci bebe(valjdauser posted image ) pojavljuju hormoni koji signaliziraju tijelu koje mlijeko da luči,mada meni to i nema puno logike,logičnije mi je prihvatiti da se prvo dijete prilagodi bebi i sa njom dijeli kolostrum prvih nekoliko dana,a kasnije to ide normalno.

Što se tiče izmuzanja i davanja tog mlijeka starijem djetetu,ja sam to radila sve dok sam mogla  izmusti,sad već ne mogu,ali ovo starije dođe s vremena na vrijeme " na špricanje",naštima se na dojku i traži da joj "špricnem" u grlouser posted image
Ne želi ni u kom slučaju staviti bradavicu u usta(ne kontam zašto),ali eto ponekad se samo malo nasloni,pomiriše i odeuser posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Nekvalitetno mlijeko
21.4.2010 21:38:36   
Husic10
Neznam zasto neke majke "ne zele dojiti svoju djecu" ja licno znam jednu koja ni dan nije htjela da doji bebicu a imala je mlijeka...to mi je grozno i bas zlo neko user posted image Pogotovo kad kazu da se boje da im se izgled grudi ne promjeni...user posted image

Za majke koje nemaju dovoljno mlijeka , neznam jer ako beba redovno doji, ti jedes redovno, pijes dosta tekucine neznam kako moze biti da nema dovoljno mlijeka....ja naprimjer znam sto je meni ponestajalo je zbog toga sto je mala manje dojila jer je vec pocela da jede "ostalu hranu" sa punih 12 mjeseci... i onda sam odlucila da je polahko odbijem.
Da ne zaboravim reci da sam svoje mlijeko redovno ispumpavala na masinu, jer mala nije htjela da doji i nikada mi nje bilo tesko sjesti unaprijed i ispumpati mlijeka dokle tece sto kazu...puna flasica.user posted image

Za ovu stariju djecu sto piju majcino mlijeko slazem se sa Amrino...ako je prihvatljivo da im dajemo mlijeko od zivotinja zasto ne majcino ...ali istovremeno u Islamu nam pise da dojimo djecu do 2 godine jer im poslje toga majcino mlijeko i nije bas toliko potrebno za prezivjeti jelihehe...

Gledala sam snimak na you-tube djevojcice od 8 godina koja jos uvijek doji , i bas mi je nekako cudno i glup vidjeti toliko staro djete da doji majku... haj da ona sad ispumpa mlijeko svoje pa joj da u solji ali onako da doji ne mislim da bi ja to tako radila

_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:25:45   
niki83
drage mame..procitala sam ovu temu kao i dosta drugih clanaka  o ovome..i znam da ne postoi majcino mlijeko koje je nekvalitetnu...ali danas sam beskrajno tuznauser posted image
naime, moja beba ima 7mj..i danas smo bile na kontrli (jer prije 15 dana nije mogla primiti vakcinu) i vaga nam je pokazala opet 7kg..dakle ama bas ni grama nije dobila za 2sedmice..onda je pedijatrica sabrala i uzela prosjek tj. 450 g na mjesec je dobivala..ali ponavljam ni sa 7 mj jos nismo udvostrucile porodjajnu tezinuuser posted image
onda nas je pitala sta jede i rekla sam da naravno doji ali i da smo vec 2mjeseca krenuli sa gustom hranom..i ona me tako pogledala i rekla da joj moje mlijeko vjerovatno nije dovoljnouser posted image user posted image user posted image ja zaista ne znam sta da radim..imate li slicno iskustvo?ili barem savjet? hvala unaprijed


_____________________________

N&N

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:32:44   
Lejla Ka
Da li se dobivanje smanjilo od kad ste uveli dohranu ili je konstantno "slabo" dobivala na težini?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:34:01   
koka i po
Majčino mlijeko ne može biti nekvalitetno.E sad je pitanje koliko beba podoji tvog mlijeka.A i to ne možeš znati.Ne znam koliko je beba stara ali čim si počela sa krutom hranom znači da je to već starija bebača.Slušaj ,prati koliko ti pojede krute hrane.Možda ti ne pojede količinski dovoljno.Koliko ti ima krutih obroka dnevno? I to je bitno.A čim počne da jede krutu hranu manje će ostati u pupi mjesta za mlijeko.Nemoj da se sekiraš sve je to dio majčinstva.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:36:26   
Anoniman
a joj moje mlijeko vjerovatno nije dovoljnouser posted image user posted image user posted image ja zaista ne znam sta da radim..imate li slicno iskustvo?ili barem savjet? hvala unaprijed
vjeruj da se i ovo meni desilo mila isto.Slabo je dobivao na kg.i sporo.
Kad sam otisla  tako mi rekla da moje mlijeko nije dovolnjo,da ce mi samo mrljaviti ovako ako nastavim ni tam ni vam.
Uvela nadohranu,,cim je probao flasu sisku nije htjeo nije da nije htjeo vec povraco nije islo obadvoje
Tako,da sam ostala na flasi samo.Jer nije imao ni dovoljno mog mlijeka stalnoooo plakao.
A da probas uvesti sa siskom i nadohranu,sta ti na to kaze???user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:38:55   
Anoniman
Koka i po, rekla je daje beba stara 7 mjeseci.

Niki, da li ti user posted image isprazni skroz siku kad doji?
Trudi se da je potpuno isprazni, jer mlijeko na pocetku dojenja je vise vodenasto, a poslije, sto vise izvlaci, sve je hranljivije, tj. kaloricnije.

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:40:00   
Anoniman
Majčino mlijeko ne može biti nekvalitetno

izvini al bas neslazem se sa tobom,znas i sama kad zene kazu kao jest joj dobro mlijeko ili recimo slabo tj.rijetko ko voda.Nijedno mlijeko majcino nije isto neko,je gusce neko rijedje
Bas mi babica tj.glavana babica u ZE.govorila da imam  ispocetka dobro kvalitetno mlijeko tj.gusto pogotovo kad sam izdajala A.u inkub.nosili.
Kad sam dosla kuci oslabilo od mog nejela stresa i tko zna sta jos.......
Od mm.rodica doji bebu bebi ima preko 10kg.dobro joj mlijeko bas gusto
A dok mi od prijateljice bebi slabo napreduje rjetko joj mlijeko ...
Ima nesto u tome nebi se slozila bas s tobom
Nije ono nezdravo ili nekvalitetno da nevalja al razlike ima kako da ne.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:45:49   
niki83
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Da li se dobivanje smanjilo od kad ste uveli dohranu ili je konstantno "slabo" dobivala na težini?


pa ona je uzela prosjek da je to 450g mjesecno..ali ja znam da je prvih 2-3mj dobijala u prosjeku 600g sto znaci da je posljednjih par mjeseci to bilo i manje od 400-350g na mjesec..i sad znam zaista je malouser posted image
ona sad lijepo jede u krutu hranu i mislim da pojede nekih 60ml otprilike, ali joj dajem i neke medjuobroke..ma sve sam uvela i sad kad sam vidjela da se nismo pomjerile ni grama za 2sedmice stvarno sam se zabrinula..ja mlijeka imam sasvim dovoljno..ali ona zasita zna mrljaviti sa tim dojenjem nekad..ne znam sta da radim sada..nije spomenula nadohranu u smislu ad mlijeka..dala nam da izvadimo nalaze krvi i urina..bas se bojim..


_____________________________

N&N

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:47:24   
Hanady RR
majčino mlijeko ne može biti ne kvalitetno.
Ono može biti manje ili više masno ali nekvalitetno nikako. čak i prvo vodenstao mlijeko kao i sam kolostrum najzdraviji i najbolji je za bebu. Beba češćim podojem proizvest će više mlijeka. Posljednje mlijeko u dojci je najmasnije.

niki kako je bilo do nadohrane krutom kranom...jeli bebi dobivao dovoljno na težini.
kako ide sada sa krutom hranom, koliko i šta jede...koliko podoja imate jer njemu je 7 mjeseci.

baš mi nije logično da pedijatrica smatra da bebi nije dovoljno majčino mlijeko kada bebi ima 7 mjeseci. Znači da je to beba koja je na majčinom mlijeku odgojena do 6. mjesac zar ne?

daj nam više podatka i naćićemo adekvatan savjet za tebe mila.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:48:22   
niki83
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Koka i po, rekla je daje beba stara 7 mjeseci.

Niki, da li ti user posted image isprazni skroz siku kad doji?
Trudi se da je potpuno isprazni, jer mlijeko na pocetku dojenja je vise vodenasto, a poslije, sto vise izvlaci, sve je hranljivije, tj. kaloricnije.


pa kazem da zna mrljaviti s dojenjem..znale smo onako bas puno prosipati mlijeka..a i ostane uvijek u dojkama..uvijek curi, ona povuce pa pusti i tako cesto bas


_____________________________

N&N

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:48:24   
Anoniman
NEBRINI mila i mi smo slabo jeli a bilo je i do manjka zeljeza tj.anemicnost.Bas skoro vadili .Dobili ferum sirup pili mjes.prekinili pa cemo provjerit nalaz,pa opet nastavit sa sirupom
Bas sam primjetila kako pije sirup vec dugo,da puno bolje jede i cesce i cak je poceo opet napredovati masallah.
Ma bit ce to sve dobro vidjet ces kad,nalazi dodju

(odgovor članu niki83)
  Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:50:22   
koka i po
Pahuljica farah oprosti malo sam rasijana danas.

Felix možda si upravu ali je majčino mlijeko najbolja hrana za bebu.U početku podoja svako mlijeko je vodenasto a  na kraju dodje ono masno i kalorično.Možda da naša kolegica promjeni ishranu.I od ishrane majke zavisi kvalitet mlijeka.Ja sam otprilike kad je malom bilo tri mjeseca pila c vit..Mlijeko ko voda ja se zabezeknula.Čim sam prestala piti vit. sve je bilo ok.Ne znam bogami svako ima svoje mišljenje i ja ga poštujem ali ja ipak mislim da majčino mlijeko ne može biti nekvalitetno.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:50:59   
Hanady RR
e niki u isto vrijeme pisale smo post.

jel beba ima redovnu stolicu....

mislim da bi trebalo da npraviš porgram dojenja i dodavanja hrane. beba treba da ima slanu kašicu i voćnu i dojenje svakih 3 sata. Mora uzeti mlijeko iz cijele dojke. Posljednje mlijeko je najmasnije. Zašto mrljavi sa dojkom jesu li krenuli zubići???

Ako bebi ne podeje sve do kraja iz dojke nemoj nuditi drugu već opet tu mora uzeti zadnje mlijeko. Ima te li noćne podoje...koliko spava.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:52:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: koka i po

Pahuljica farah oprosti malo sam rasijana danas.

Felix možda si upravu ali je majčino mlijeko najbolja hrana za bebu.U početku podoja svako mlijeko je vodenasto a  na kraju dodje ono masno i kalorično.Možda da naša kolegica promjeni ishranu.I od ishrane majke zavisi kvalitet mlijeka.Ja sam otprilike kad je malom bilo tri mjeseca pila c vit..Mlijeko ko voda ja se zabezeknula.Čim sam prestala piti vit. sve je bilo ok.Ne znam bogami svako ima svoje mišljenje i ja ga poštujem ali ja ipak mislim da majčino mlijeko ne može biti nekvalitetno.

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:53:34   
niki83
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

majčino mlijeko ne može biti ne kvalitetno.
Ono može biti manje ili više masno ali nekvalitetno nikako. čak i prvo vodenstao mlijeko kao i sam kolostrum najzdraviji i najbolji je za bebu. Beba češćim podojem proizvest će više mlijeka. Posljednje mlijeko u dojci je najmasnije.

niki kako je bilo do nadohrane krutom kranom...jeli bebi dobivao dovoljno na težini.
kako ide sada sa krutom hranom, koliko i šta jede...koliko podoja imate jer njemu je 7 mjeseci.

baš mi nije logično da pedijatrica smatra da bebi nije dovoljno majčino mlijeko kada bebi ima 7 mjeseci. Znači da je to beba koja je na majčinom mlijeku odgojena do '. mjesac zar ne?

daj nam više podatka i naćićemo adekvatan savjet za tebe mila.



pa i meni nije logicno, narocito zao sto mi dosad nisu nista govorili, a iskljucivo je dojila do 5mj, tad smo uveli i voce i povrce..sad jedemo jos intenzivnije tj. vise puta dnevno joj nudim i krutu hranu, ali pazim da je zdrava pa mislim mozda ni to nije kaloricno..a ima nekih 10 podoja u toku dana i noci..mada opet ponavljam neki su bas kratki, pa vjerovatno popije samo ono vodenasto..i da napomenem da tako doji od samog pocetka..prosipa, mlijeko curi..znala sam se zezati s muzem da mogu dojiti jos jednuz bebu pored nje..cesto je dojila ali i kratko traju ti njeni podoji


_____________________________

N&N

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:56:39   
niki83
ma lahko je reci natjeraj je da izdoji sve..ali ona nekada jednostavno nece..a doji na svaka 2-3 sata u zavisnosti od togaje li izmedju dojenja jela krutu hranu

_____________________________

N&N

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 15:59:32   
Hanady RR
niki nalaze uradite i možda je anemija a opet biti ne mora. a i ako jeste to nije razlog da se plašiš mila.

tvoja beba je velika i molim te napravi djetetu da jede hranu koja je zdrava i kalorična. ja nisma portivnik tipa rižine pahuljice i te karafeke ali opet savršeno je normalno da bebi iskuhaš pileću supicu i u njoj mrku i da to bebi pojede. neka ima dva oroka dkenvo, slani i voćni a dojenje inteziviraj. Kada mrljavi siku nedaj da se igra pa nakon tri sata daj ponovo, nemoj davati siku djetetu kad god je nervozno i nešto mu fali. Gledaj na sat i kad je daš neka jede ako je ne pojede ponovo ponudi istu na narednom pododju jer opet napominjem posljednje mlijeko je najmasnije i najkaloričnije.

Ti pazi na ishranu bar sada kada bebač treba još da napreduje...za masnoću mlijeka toplo ti preporučujem da jedeš kuhano geršlo. na sebi sam ovaj sistem isporbala i funkcioniše. Sigurna sam za 15 dana sve će biti ok.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 16:02:48   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: niki83

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Da li se dobivanje smanjilo od kad ste uveli dohranu ili je konstantno "slabo" dobivala na težini?


pa ona je uzela prosjek da je to 450g mjesecno..ali ja znam da je prvih 2-3mj dobijala u prosjeku '00g sto znaci da je posljednjih par mjeseci to bilo i manje od 400-350g na mjesec..i sad znam zaista je malouser posted image
ona sad lijepo jede u krutu hranu i mislim da pojede nekih '0ml otprilike, ali joj dajem i neke medjuobroke..ma sve sam uvela i sad kad sam vidjela da se nismo pomjerile ni grama za 2sedmice stvarno sam se zabrinula..ja mlijeka imam sasvim dovoljno..ali ona zasita zna mrljaviti sa tim dojenjem nekad..ne znam sta da radim sada..nije spomenula nadohranu u smislu ad mlijeka..dala nam da izvadimo nalaze krvi i urina..bas se bojim..


Najnormalnije je da dijete, kad krene uvođenje krute dohrane smanji brzinu dobivanja na težini. Ovo kako ste vi dobivali nije malo, a činjenica da za 15 dana niste dobili ništa u uzrastu od 7 mjeseci nije baš alarmantna.
Što se dojenja tiče, važno je da ono bude na zahtjev (kad god beba traži), da se dužina i broj podoja ničim ne ograničava. Ako beba želi desert dojenja iza krute dohrane, dati, ako želi prije, dati.
Što se tiće dohrane, nema potrebe da žurite, da forsirate neke "zasitne" namirnice, možete samo napraviti problem.
Ja lično niki83 mislim da u opće nema mjesta nekoj posebnoj brizi, a kamoli strahu i panici.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 16:45:55   
niki83
hvala vam mnogo na odgovorima..probat cemo svasta, nadam se da nije nista alarmantno i da cemo se ubrzo popraviti, te da mama nece brinuti je li mlijeko ok ili ne..

_____________________________

N&N

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 18:13:31   
Lejla Ka
Prvo - ne postoji nekvalitetno mlijeko.
Drugo - ako je beba uredno dobivala na težini tokom isključivog dojenja, a smanjila kad je počela dohrana onda nije do mlijeka (koje se nije moglo pokvariti) već do dohrane.
Zaključak: to što se dobivanje na težini usporilo nema nikakve veze sa vašim dojenjem!


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Nekvalitetno mlijeko
5.5.2010 18:34:25   
acudesa
Meni sam naziv teme jako smeta...jako, kako neko zna da li je mlijeko nekvalitetno, ko to uzme pa ga izanalizira
Drage moje mame dojilje, prvo mlijeko koje izlazi na početku svakog dojenja je vodenkasto i služi da se utali žeđ, nakon toga ide ono "gušće" koje hrani bebu, ja se sjećam kad sam ja malog dojila (14 mjeseci, znači imam iskustva),nakon podoja- dojka prazna, ja je stisnem-mlijeka ni kapi, a mali vuče i vuče i vuče, a onda ja samo osjetim strujanje, tj.nadolaženje mlijeka u dojke...
i bio je najbuckastiji dok je samo dojio, a to mlijeko,  koje bih ja ponekad vidjela kad bih stisnula dojku, je zaista izgledalo vodenkasto...a, on se gojio, a mlijeko vodeno (po nekima nekvalitetno)...nešto ne štima, nema logike...
Znači ne postoji nekvalitetno mlijeko (hoćemo li reći da je kvalitetnija formula, sorry...ne može, ali nikako, biti)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Nekvalitetno mlijeko
9.6.2010 3:55:48   
Anoniman
Ja dojim malog od rodjenja 3 i pol mjeseca, bez nekih velikih problema osim onih kojih mi je babica nasavjetovala, naime napocetki mi rekla da ga dojim svaka 2 i pol/3 sata i ja budala poslusala..Po danu sam dojila kako mi je babica rekla a po noci je znao prespavati...Mali je plakao,histerisao to je bilo grozno za slusati, i ja sam mislila da ima grcice, mislila da nesto nije ok sa mojim mlijekom...Sve dok mi drugarica nije dala savjet da ga dojim cesce, pa makar svakih pola sata..Od tad hb da kucnem nema problema, stolica mu nije vise zelena, prducka, stolicu svaki dan par puta...Jedino sam mu dala malo vode kad je primio vakcinu, imao je visoku temperaturu.....
Zivjela sisa



(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *