|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolaci....
13.2.2010 21:53:52   
milenium
pa neće se mlijeko samo zgusnit na osnovu neke magije.treba se mješat na tihoj vatri dok god ne postignete željenu gustinu,tako uvjek kad radite s gustinomuser posted image

a za slike kolača ,ma šta ima veze ako mi ih netko i uzme,ta nije mi ga ukra iz tepsijeuser posted image user posted image user posted image (to je meni bitno)

< Poruku je uredio milenium -- 13.2.2010 21:57:10 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 901
   RE: Kolaci....
13.2.2010 22:06:35   
sporty mamaa
ma nije milenium kora nego bijela krema evo mutim margarin u mikseru pa sad cu dodat gustin u taj margarin i pomjesat s mikserom... sahara a joj stvarno i ja sam mislila da se samo doda u mlijeko dok nisam malo mucnula glavomuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 902
   RE: Kolaci....
13.2.2010 22:10:02   
Ilhana RR
IZVORNA PORUKA: milenium

pa neće se mlijeko samo zgusnit na osnovu neke magije.treba se mješat na tihoj vatri dok god ne postignete željenu gustinu,tako uvjek kad radite s gustinomuser posted image

a za slike kolača ,ma šta ima veze ako mi ih netko i uzme,ta nije mi ga ukra iz tepsijeuser posted image user posted image user posted image (to je meni bitno)


upravo tako... jos ako i neko uzeo sliku za primer znaci da si uspio... to je samo super ;)


---> Hajmo drage nema vise OT, drzimo se teme <----


< Poruku je uredio Ilhana -- 13.2.2010 22:11:16 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 903
   RE: Kolaci....
13.2.2010 22:10:55   
milenium
ne!sporti mama nije tako!izmiksan margarin dodaj u kremu kad se krema ohladi.pa onda sve zajedno opet izmiksaj.user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 904
   RE: Kolaci....
13.2.2010 22:12:28   
DM
user posted image
Kopiraj mi ilhana sliku pa da napišem recep(a)t!

< Poruku je uredio Ilhana -- 13.2.2010 22:26:24 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 905
   RE: Kolaci....
13.2.2010 22:13:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: milenium

pa neće se mlijeko samo zgusnit na osnovu neke magije.treba se mješat na tihoj vatri dok god ne postignete željenu gustinu,tako uvjek kad radite s gustinomuser posted image



Lako je sad biti pametanuser posted image

Uglavnom, ovo se pocelo zgusnjavati, i ja sam sad izmijesala sve i keks malo izdrobila, i sto je najbitnije ukus je ok, a izgled ce biti originalan ali necu stavljati da me ne kopirate, dok ne zastitim autorski raduser posted image

dadada, ti si moja dusa, ma evo bona opet sam veselauser posted image

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 906
   RE: Kolaci....
13.2.2010 22:23:42   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: milenium

koje kore?nema ti tu kora osim petit keksa!user posted image

i zašto se čokolada mora topiti u vrhnju,zar sev ne može prije rastopiti čokolada na pari i onda dodat u izrađeno vrhnjeuser posted image


Vrhnje ne treba izraditi, cokolada se samo otopi u vrhnju i onako tecno se prelije preko bijele kreme, pa se to preko noci stisne...

Sahara, bitno je da je ukusno, izgled manje-vise...user posted image


< Poruku je uredio IvanaTz -- 13.2.2010 22:24:38 >


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 907
   RE: Kolaci....
13.2.2010 22:34:25   
DM
IZVORNA PORUKA: doublemum

user posted image
"moj kolač"
Ovo sam napravila kombinaciju nekoliko kolača,ali je ukusan!
KORA:3 jaja,6 kašika šećera,6 kašika mlijeka i 6 kašika brašna,1 prašak za pecivo! Miksati, redom sastojke dodavajući i ispeći! Ohladiti i  malo zaliti da ne bude suh(ja stavila malo kompota od malina)
FIL 1:500 g petit keksa samljeti i dodati 1 čašu soka(bilo kojeg,ili mlijeka) a toj masi dodati izrađen margarin sa štaubom!
FIL 2:5oo g petit keksa (mljevenog) izmješati sa 100 g otopljenog putera 1 šoljom šećera,1 šoljom mlijeka i 1 čokoladom za kuhanje!
FIL 3: Umutiti vrhnje za šlag-250 mL i dodati mu otopljenu čokoladu za kuhanje(100 g)!
FIL 4: 250 mL vrhnja za šlag umutiit i premazati na kraju!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 908
   RE: Kolaci....
14.2.2010 16:33:57   
milenium
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Danas pravila mm za godisnjicu braka, al sam ljuta jer ga jos nema kuci... Grrrrrrrr dode mi da ga bacim...

user posted image




user posted image
evo i ja sam pravila ovaj ledeni za valentinovo,ali ljudi moji šta je ovo?user posted image dođe mi da se ubijem mokrom kiflomuser posted image nije mi se krema stiskla ili je to do toga što smo odmah navalili i nismo mogli čekatuser posted image ako ništa bar je okus dobar.user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 909
   RE: Kolaci....
14.2.2010 16:38:06   
sporty mamaa
ta nisi valjda vrucom kremom filovala kolac ili stavljala margarin u vruce??? Meni se super stisnula a treba ti malo o stojat prije rezanja...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 910
   RE: Kolaci....
14.2.2010 16:39:53   
milenium
nisam vrućom ,ali nije mi nimalo stala u frižderu,mm navalio koda se okusio ništa nije.neznam do čega jeuser posted image drugi put će biti bolje.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 911
   RE: Kolaci....
14.2.2010 16:44:38   
sporty mamaa
kod mene je presjek bio taman tj.smeđ sta si ti stavljala u kremu

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 912
   RE: Kolaci....
15.2.2010 13:54:48   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Koalinka

Evo jedan odličan kolač "MONTE", sinoć sam ga pravila, skinula recept sa Coolinarike:
Izgleda ovako:
user posted image
Jednostavan za napraviti, samo mora stojati preko noći u frižideru...
Bijela krema:
2dl mlijeka + 12 kaš.gustina + 8kaš.šećera, sipati u 8dl prokuhalog mlijeka. U ohlađeno izmiješati 200gr putera/margarina.
Crna krema: otopiti 300gr.čok.za kuh. u 1/2 slatkog vrhnja, miješati ali da ne provri
U dublji lim složiti petit keks, poškropiti mlijekom, istresti bijelu masu, preliti crnom i ostaviti preko noći u fridžu.
I to ovako jutros izgleda, mislim da me zabolio želudac od degustiranja hladnog hahaha :)))))))))))k'o kad ne mogu čekati....



Hej draga jel u bijelu kremu neide vanilin secer?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Koalinka)
Neposredna veza do poruke: 913
   RE: Kolaci....
15.2.2010 17:25:32   
nikita
zna li netko recept za kolac s kivijem

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 914
   RE: Kolaci....
15.2.2010 18:17:16   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: Koalinka

Evo jedan odličan kolač "MONTE", sinoć sam ga pravila, skinula recept sa Coolinarike:
Izgleda ovako:
user posted image
Jednostavan za napraviti, samo mora stojati preko noći u frižideru...
Bijela krema:
2dl mlijeka + 12 kaš.gustina + 8kaš.šećera, sipati u 8dl prokuhalog mlijeka. U ohlađeno izmiješati 200gr putera/margarina.
Crna krema: otopiti 300gr.čok.za kuh. u 1/2 slatkog vrhnja, miješati ali da ne provri
U dublji lim složiti petit keks, poškropiti mlijekom, istresti bijelu masu, preliti crnom i ostaviti preko noći u fridžu.
I to ovako jutros izgleda, mislim da me zabolio želudac od degustiranja hladnog hahaha :)))))))))))k'o kad ne mogu čekati....



Hej draga jel u bijelu kremu neide vanilin secer?


Sorry sto se ubacujem u razgovor al' posto sam i ja pravila Monte da ti odgovorim - ne ide vanilin secer, samo obicni...user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 915
   RE: Kolaci....
16.2.2010 9:00:10   
Koalinka
Ilhana, ne ide vanil.šećer.
Hvala IvanaTz, no problem user posted image

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 916
   RE: Kolaci....
16.2.2010 19:44:14   
ivana st
Ovaj tiramisu sam radila mm za Valentinovo, to mu je jedan od dražih kolača user posted image .
Napišem i recept

user posted image

user posted image


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Koalinka)
Neposredna veza do poruke: 917
   RE: Kolaci....
16.2.2010 20:05:41   
milenium
ja sam baš za vikend naručila goste na tiramisuuser posted image ,pravila sam ga i dosad često,ima i recept i slika na ovoj temi negdje.user posted image

nikita napisat ću ti jedan s kivijem,sličan je ledenom vjetru(ako hoćeš)

< Poruku je uredio milenium -- 16.2.2010 20:06:26 >

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 918
   RE: Kolaci....
16.2.2010 20:06:51   
nikita
moze milenium

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 919
   RE: Kolaci....
16.2.2010 20:11:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivana st

Ovaj tiramisu sam radila mm za Valentinovo, to mu je jedan od dražih kolača user posted image .
Napišem i recept

user posted image

user posted image

nja, njam daj recept bas sam htjela da pitam kako se pravi tiramisuuser posted image


(odgovor članu ivana st)
  Neposredna veza do poruke: 920
   RE: Kolaci....
16.2.2010 20:26:05   
ivana st
Tiramisu

20 dag piškota (dva pakovanja)
4 dl kave
5 dl slatkog vrhnja
20 dag mljiečnog namaza (mascarpone,Dukat,kis. pavlaka...)
15 dag šećera u prahu
1 vanilin šećer
3 žlice kakaa u prahu

1. Izmiksa se sl. vrhnje sa šećerom i vanilin šećerom.Kad se dobije čvrsti šlag doda se mliječni namaz i  sve se dobro promiješa.
2. Piškote se namoče u kavu i slože se u jedan red, premažu sa pola kreme, složi se drugi red piškota i premaže se ostatkom kreme.
3. Krema se pospe kakaom i stavi se nekoloko sati u hladnjak.



_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 921
   RE: Kolaci....
16.2.2010 20:28:13   
ivana st
Ovako ja slažem piškote

user posted image


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 922
   RE: Kolaci....
16.2.2010 20:30:24   
sara.at

IZVORNA PORUKA: ivana st

Tiramisu

20 dag piškota (dva pakovanja)
4 dl kave
5 dl slatkog vrhnja
20 dag mljiečnog namaza (mascarpone,Dukat,kis. pavlaka...)
15 dag šećera u prahu
1 vanilin šećer
3 žlice kakaa u prahu

1. Izmiksa se sl. vrhnje sa šećerom i vanilin šećerom.Kad se dobije čvrsti šlag doda se mliječni namaz i  sve se dobro promiješa.
2. Piškote se namoče u kavu i slože se u jedan red, premažu sa pola kreme, složi se drugi red piškota i premaže se ostatkom kreme.
3. Krema se pospe kakaom i stavi se nekoloko sati u hladnjak.




a ovo je mnogo bolji recept moj mm stavi jaja u namaz a posto sam ja trudna svijeza jaja nisu dobra. Sad cu ja ovo njemu da prevedem i on ce meni da pravi user posted image mmmmmm volim tiramisu

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 923
   RE: Kolaci....
16.2.2010 20:34:07   
ivana st
Ima više recepata za tiramisu, a meni je ovaj najdraži jer nema puno posla oko pripreme i jako je ukusan.Mi ga isto volimo user posted image .Nadam se da će se i vama svidjeti user posted image !Pusa za bebicu user posted image

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 924
   RE: Kolaci....
16.2.2010 20:36:58   
sara.at

IZVORNA PORUKA: ivana st

Ima više recepata za tiramisu, a meni je ovaj najdraži jer nema puno posla oko pripreme i jako je ukusan.Mi ga isto volimo user posted image .Nadam se da će se i vama svidjeti user posted image !Pusa za bebicu user posted image


mm je pravio slicno ovako samo puno jaja (oko 5kom) a sad kako raste piba kaze radije da je nejedem vise il da kupimo jer oni nestavljaju jaja, a ovo obavezno se da se pravi mozda vec sutra i onda stavim slikicu...
Hvalaaaaa user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *