|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 66 [67] 68   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolaci....
18.3.2012 8:58:16   
ElmaB
Svakako u vreo puding to i ne možeš umijesiti. Moraš čekati da se ohladi, pa dodati puter, keks i bananice i lijepo napraviš smjesu. Postat će kompaktna, vidjet ćeš.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 1651
   RE: Kolaci....
18.3.2012 9:17:39   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: chantal

Meni treba malo pomoći...hoću da pravim onaj brzi kolač s pudingom,keksom i krembananama (puding se skuha i samo se umiješaju u njega keks i krembanane,pa se premaže šlagom) e sad ne znam jel ide margarin u njega??




mogul ja dobiti na PP ovaj recept da ne tražim, ko ima neka šalje, ovo mi zvuči primamljivo, lako za pravljenje

(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 1652
   RE: Kolaci....
18.3.2012 9:22:12   
chantal
Dobro me napomenu mama alma user posted image ni ja zapravo nemam neki recept,par puta jela kod drugih i svi mi onako odokativno prepričaju recept,a sad se ne sjećam baš,zanima me još ako neko pravi ovaj kolač,jel ide 1 ili 2 pudinga na pola l mlijeka?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1653
   RE: Kolaci....
18.3.2012 9:34:11   
ElmaB
Skuhati dva pudinga u pola litre mlijeka. Ohladiti, dodati smekšali puetr, keks i bananice. Staviti u kalup, dekorisati šlagom i držati u frižideru par sati. Ovako ja pravim.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu chantal)
Neposredna veza do poruke: 1654
   RE: Kolaci....
18.3.2012 9:47:30   
Alhemicarka
a koliko putera?

_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 1655
   RE: Kolaci....
18.3.2012 9:50:37   
ElmaB
Ja stavljam 100 grama.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 1656
   RE: Kolaci....
18.3.2012 9:59:44   
M kao Mama
Super hvala, moram pokušati ovo, izgleda pravo ukusno

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 1657
   RE: Kolaci....
27.3.2012 17:00:05   
sretna_mama
Kolačić by me..

Kora: 3 bjelanjka umutiti mixerom..
         3 žumanjka i , 5 kašika brašna, 5-6 kašika šečera umutiti mixerom...Polako istresti bjelanjke u žumanjke i POLAKO odozdo ( sa dna kružno miješati dok se smjesa ne sjedini)..Istresti u pleh i peći na 180 stepeni..,zavisi od rerne...tijesto neka ostane svijetlo, probati kašičicom je li gotovo..

Skuhati 2 pudinga od vanilije s 1l mlijeka (šećer koliko ko voli, ja sam 4 kašike);
Skuhati 2 pudinga od čokolade s 1l mlijeka; (šećer koliko ko voli, ja sam 4 kašike)--- OBA FILA OHLADITI..

Kad se ohladi..u oba fila mixerom umiješati po 172 putera/maslaca/margarina za kreme(pustiti da puter omekša na sobnoj temperaturi..

Na koru mazati fil od čok.pudniga, pa redati petit/plazmu keks umočeno u mlako mlijeko..ili ness..,pa fil od vanilije..

Na kraju umutiti HULALA(HOPLALA,HALTU), ko šta voli i staviti u frižider..

Prijatno!
user posted image


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 1658
   RE: Kolaci....
28.5.2012 13:16:21   
Malenaoduvijek
brzo ¸a pravo ukusno http://www.coolinarika.com/recept/764458/

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1659
   RE: Kolaci....
28.5.2012 13:20:55   
bebacha
ovo po mjeri moje Ajleuser posted image moram joj napravit

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 1660
   RE: Kolaci....
28.5.2012 13:25:00   
Hanady RR
user posted image user posted image

ja sma ovo zimuz bona ekseprimentisala hamana...
pa sma polovila ovu koru i mazala između bestiljem i preko čoko glazurauser posted image
mi je nazavali bosanska torta jer smo je u torrten plehu pravitliuser posted image

dnas je na meniju
i tako s juče pojeli kmlet rolatuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1661
   RE: Kolaci....
13.9.2012 14:49:09   
sretna_mama
Nisam imala priliku slikati..ali divan je..

Probajte!

Sastojci i Priprema:
Tepsija od prilike 3ox2o cm. Dno tepsije prekrijete sa petit keksom.
Fil br. 1:
• 4oo ml mlijeka
• 4 kasike secera
• 1 puding od cokolade
Puding razmutite u sest kasika mlijeka koje ste oduzeli od ovih 4oo ml. Ostatak mlijeka i secer stavite da prokuha, dodajte razmuceni puding i skuhajte ga. U vruc puding dodajte 1o do 15 grama maslaca iz frizidera dobro umutite da se maslac istopi i puding prelite preko keksa. Sad preko pudinga poredajte drugi sloj keksa.
Fil br. 2:
• 25o grama visanja
• 3 kasike secera
• 1 vanilija secer
• 2 kasike gustina
• 1/2 dcl vode
Visnje prokuhajte sa secerom i vanilija secerom. Gustin razmutite u vodi, dodajte u visnje i kuhajte dok se ne zgusne. Kad se fil zgusne kao puding stavite ga na drugi red keksa. Preko fila poredajte treci sloj keksa.
Fil br. 3:
• 4oo ml vrhnja za slag
• 25o grama cokolade za kuhanje
Vrhnje za slag zagrijete samo pazite da vam ne prokuha, dodajte izlomljenu cokoladu i cijelo vrijeme mijesajte da dobijete jednu finu glatku kremu. Kad je krema gotova polako je prelijete preko treceg reda keksa, ostavite da se kolac ohladi i nakon toga ga stavite u frizider na nekoliko sati da se treci fil stegne kako bi se mogao lijepo sjeci.
Prijatno!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1662
   RE: Kolaci....
1.10.2012 11:22:22   
jasmin
Alternativa (user posted image )

Potrebni sastoji:
1 l mlijeka
3 pudinga vanilija
7 kasika secera
3 kasike eurokrema
100 g kokosovog brasna
petit keksi (otprilike 250 g)
2 slag pjene,kreme ili sta vec volite

Skuhate puding sa secerom u 1 litar mlijeka. Gotov puding prespete u zdjelu da se brze ohladi. Odmah dodate eurokrem,izjednacite kremu,zatim dodate kokos. Keks namocite u mlijeko,redate u pleh 3 uspravno,4 vodoravno. Redoslijed svakako prilagodite vasoj volji.
Dakle,red keksa,red kreme,zatim opet tako dok ne potrosite kremu. Na kraju kremu izravnajte i premazite umucenim slagom. Pospite orasima za bolju okus user posted image .
user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sretna_mama)
Neposredna veza do poruke: 1663
   RE: Kolaci....
1.10.2012 20:18:18   
Esmica
Ja pravila Monte kolac prije koji dan,super bio.
Toliko mi se svidio da sam morala ponoviti,veceras pravila...
Ali ovaj put cu biti u kuharskim neuspjesima,jer nisam mogla cekati crnu kremu sa vrhnjem da se bar malo ohladi,vec sam je onako skroz toplu prelila prako bijele,tako da ce ovo biti mjesani Monte,jer su mi se kreme izmjesale user posted image

Usput da kazem Alternativa od Jasmin je samo takva user posted image ,
I taj kolac sam pravila...isto mi nije kao kod nje user posted image
Ma vjerovatno je do serpe,nije do mene (ovako kaze jedna moja prijateljica).

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1664
   RE: Kolaci....
15.10.2012 17:31:29   
jasmin
Ringeraja kolac user posted image
Fil: 7 zumanaca
1.5 solja secera
3 kesice pudinga vanilija
3 kasike kakaoa
1 l mlijeka
2 kasike eurokrema (ili slican namaz)
3 kasike mljevenih oraha

Kora:7 bjelanaca
7 kasika secera
100 g kokosovog brasna
100 g mljevenih oraha
3 kasike brasna
3 kasike gustina
pola praska za pecivo

Priprema:Od litra mlijeka odvojiti casu,a ostatak staviti da provri. Umutiti zumance sa secerom,dodati prah puding,kakao i dobro izmijesati,zatim istresti u provrelo mlijeko i mijesiti dok se ne zgusne. U vruc puding dodati eurokrem i orahe,zatim pustiti da se ohladi.

Napraviti snijeg od bjelanaca,dodati secer i brasno s praskom za pecivo,gustin,a onda dodati kokos i orahe. Kad je smjesa ujednacena istresti u pleh i peci u vec zagrijanoj pecnici na 200 stepeni ili manje. Provjeriti cackalicom pecenost kore.

Na ohladjenu koru istresti ohladjen fil i premazati umucenim slagom (vrsta po zelji),i za kraj posuti orasima. Neodoljivo je dobar.
user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 1665
   RE: Kolaci....
16.2.2013 14:01:35   
ninuska
Evo jedan brzinski kolač, a koji je jakoooooooo ukusan, mljac user posted image

Toblerone

1 margarin od 250 gr
3 jaja
300 gr šećera
200 gr čokolade
2 kašike kakao praha
100 gr prženog susama
100 gr sjeckanog prženog neslanog kikirikija
200 gr mljevenog keksa
100 gr čokolade za glazuru
nekoliko kapi ulja

Priprema:

1. Zagrijati margarin i sačekati da se istopi.
2. Jaje i šećer izmiješati i dodati margarinu.
3. Kuhati dok se šećer ne otopi, dodati kakao, čokoladu, polako mješajući dodati masi kikiriki, keks i susam.
4. Odgovarajuću tepsiju ili kalup namazati sa nekoliko kapi ulja i toplu smjesu staviti u nju. Sačekati da se masa stvrdne, pa staviti čokoladnu glazuru.


stavila bih i sliku ali nisam bas vjesta user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 1666
   RE: Kolaci....
27.2.2013 16:01:57   
MAMA MA
Evo jedan od mene..za sve nas koji brojimo kalorije...bez jaja,bez brasna...ljeti dobro rashlađen mjenja i najbolji sladoled...Omiljeni kolac mm(ako ima recept izvinjavam se...nisam citala sve stranice...)

LAGANI KOLAČ OD JABUKA

U tepsiju 35X20 poslagati dva reda petit keksa...(i najmanje rupice sa strana tepsije obloziti komadicima keksa)..
1 kg jabuka(ja koristim ajdared)oguliti,isjeći na ploškice,preliti sa 1 litar vode,i staviti 20 kašika šećera...kuhati desetak minuta..
Kuhane jabuke vaditi resetkastom kasikom i rasporediti preko keksa u tepsiji...U tu vodu u kojoj su se kuhale jabuke dodati jos cca 100 ml.vode i jos 5 kasika secera i vratiti na ringlu da provri...ovamo razmutiti 2 pudinga od vanilije sa malo vode i dodati u onu provrelu vodu..bude odma gotovo...vruc puding preliti preko jabuka u tepsiji,poravnati malo,i ostaviti da se dobro ohladi...Umutiti slag kremu vanilija ili vrhnje za slag i premazati ohlađen kolac...dekorisati ribanom cokoladom...

Probajte-necete se pokajatiuser posted image

_____________________________

"Why fool around with hamburger,when you have steak at home."-reče moj dragi i osvoji me...

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1667
   RE: Kolaci....
2.3.2013 14:25:19   
Daliyah92

Lambada - desert
https://www.youtube.com/watch?v=-dFFHO-BUC8&feature=endscreen&NR=1



_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu MAMA MA)
Neposredna veza do poruke: 1668
   RE: Kolaci....
8.3.2013 10:54:38   
damma
BAJADERA SA BRONHI BOMBONAMA ( pronasla sam recept user posted image )

izmutiti 3 jaja, 300 gr šećera, stavitti na šporet dodati 250 gr margarina, 200 gr bronhi bombona. kad se marg i bomb istope sklonitit šerpu sa šporeta i dodati 300 gr plazme mljevene, izmiješati dobro da se smjesa ujednači i staviti je u tepsiju obloženu najlonskom folijom . kad se smjesa ohladi isjeći na parčad i preliti glazurom od 20 gr čokolade i 6 kašika ulja.

i to je to, dobar tek user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 1669
   RE: Kolaci....
8.3.2013 11:07:13   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

a otkad čekam da nam postaviš...nešto sam se naložilauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 1670
   RE: Kolaci....
8.3.2013 11:10:34   
damma
ma i ja sam bona, sturila se tražeci dok ne naleti user posted image

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1671
   RE: Kolaci....
11.3.2013 20:50:41   
Amam
Moja brza pita od malina,po potrebi mozete pojacati sastojke;
Prhko tijesto
1 jaje,50 gr ribanog margarina ili maslaca,2 supene kasike kristal secera,1/2 pzp i brasno,umijesate tijesto,po potrebi dodati 1-2 kasike mlijeka,umotati tijesto u foliju plasticnu i ostaviti 15-ak min u friz.
Tijesto razviti na debljinu 0,5 cm namazati dzemom (bilo kojim) i poredati maline(ja imala zaledjene,moze bilo koje voce),rasporediti po tijestu,u jednoj posudi dodati 2 supene kasike secera u prahu,grubo sjecene orahe/bademe/ljesnjake,1-2 kasike brasna,malo cimeta i ribanog maslaca,napraviti mrvice i posuti po vocu,krajeve zavrnuti i peci 25 min na 200 stepeni.

Najlakse je da tijesto razvaljate na pek papiru,pobrasnenom oklagijom i tako prenesete u pleh.

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu damma)
Neposredna veza do poruke: 1672
   RE: Kolaci....
11.3.2013 20:57:38   
draguljče
Ja imam super recept za Kapri kolač. Stavim ga čim ga nađem. Negdje sam rokovnik zagubila.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 1673
   RE: Kolaci....
12.3.2013 16:38:12   
toncica
Izvinjavam se svima taman sam posla da napisem recept kad ono nekakve smetnje na forumu,
KOKOS RAVANIJA
KORA3jaja 12kas. secera 12 kas. brasna 12 kas. mlijeka 12 kas. ulja 1 kas. kakaoa 200g. kokosa i 1 pecivo.
Sve to sastavite a kakao stavite zadnji da malo prosarate kao za mramor kolac.
ZA SERBET-400g secera i 600 ml vode. Koru peci 30min. na 200stepeni. Napraviti serbet i toplim preliti kolac. PRIJATNO

(odgovor članu toncica)
Neposredna veza do poruke: 1674
   RE: Kolaci....
12.3.2013 16:41:07   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: draguljče

Ja imam super recept za Kapri kolač. Stavim ga čim ga nađem. Negdje sam rokovnik zagubila.



daj..pravila kolegica plaho mi se dopao

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 1675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  64 65 66 [67] 68   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  64 65 66 [67] 68   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *