|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
31.5.2010 10:45:21   
Mya_81 RR
Meni je jasno da su bebe često nervozne i da plaču zbog toga i budu ljute jer drugačije to ne znaju ispoljiti, ali zadnjih 10 dana je njeno ponašanje postalo drastično drugačije. Ta ljutnja je postala baš primjetna, a pogotovo ova tri dana kad je počela 'kašljati'...nadam se samo da je faza...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
31.5.2010 11:07:29   
R&T@
Evo utjehe za mame beba2009.
One su jednostavno takve po rođenju, u kineskom horoskopu su bivol/bik, a oni su:

Bivol
Bivoli su postojane, pouzdane i vjerne osobe koje krasi i nevjerojatna snaga volje. Zato su najbolji i najvjerniji prijatelji od svih znakova. U životu vole plivati protiv struje i ne trpe prigovaranja. Svatko tko im se usudi proturječiti, pa bio to i najbolji prijatelj, izlaže se opasnosti da doživi izljev njihova, inače po život opasna bijesa. Dakle, bivoli jednostavno ne trpe ničije mišljenje osim vlastitog.
 
Ovo je opis moje mladje kcerke i ja je vec vidim na podu prodavnice
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
31.5.2010 11:16:18   
Anoniman
ej,moja mya nije ni kod nas bajno.Jos kad nespava tj.nervozan uh muko moja jedno se vrijeme bio naucio kad je ljutica cupa sam sebe za uho kosu sta stigne vec..ja se na sve to smijem mu on od huje kao sta se smijes samo vise cupa,cupa do te mjere dok nezaplace user posted image
Kad,nije po njegovom baca se unazad obavezno stipa,ujeda a nema s cimuser posted image
Pitam se samo,sta ako ovakav ostane kad bude veci.Tj.sa god ili dvije  nece valjati


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
31.5.2010 11:30:23   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: tajra
Ovo je opis moje mladje kcerke i ja je vec vidim na podu prodavnice
user posted image user posted image user posted image


Onda ćemo tješiti jedna drugu user posted image

Mene samo zanima da li u tim situacija njenog 'ispada' ja trebam da je zagrlim i utješim (mada se tada počne otimati i mlatarati rukam) ili da je jednostavno ignoriram user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
31.5.2010 11:33:58   
Anoniman
mya,ja sam probala ga uzeti al se izvija otima neda se tako da ga pustim da ga huja prodje tj.bjes.A nevoli kad mu se na sve to smijeuser posted image kao sto sam ja znala samo bude gori.
Tako da ga pustim da ga prodje

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
6.6.2010 1:24:22   
sike
Ja imam problem sa svojim blizancima,ustvari sa kcerkom.Kad god uzmem sina presvlaciti,dati mu vode,umiti ga i sl.ona dobija napade bijesa:vristi od placa,udara njega,pa mene,gura mu casu da ne pije...dok je on drugaciji i nema problema sa ljubomorom.Oboma sam uvijek davala isto paznje.Ne bih voljela da se to nastavi u buducnosti,takav njen agresivan odnos prema njemu.Moje mame sa foruma Dvojke,trojke...su malo uspavane pa moram pitati vas sta mi je ciniti,kako je urazumiti,sa njenih 16 mjeseci.

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.6.2010 9:14:18   
Majčica
Mom je skoro 19 mjeseci i slicno se ponasa, kad mu nesto nije po volji zadnjih mjesec dana vristi, baca se i sl. Iskreno, jako nezgodan period u odgoju, sve razumiju a ne znaju reci. A granice se  moraju postaviti, ako nesto ne moze - onda to ne moze i gotovo. A kod stvari koje voli, npr kupanje, vriska je uvijek kad ga izvadim iz kade, kad je na ljuljacki u parku, ne da se skinuti s nje i pravi mi scene, kad peremo ruke on bi do beskonacnosti dirao i prskao vodu - znaci ne postoji vremensko ogranicenje za njega, a ja sam cesto umorna od tog njegovog vristanja i nekad se pitam sta mi se desava s djetetom, ali cujem cesto od drugih mama da je i kod njih slicno, pogotovo u tom uzrastu, pa mi bude lakse. 

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu sike)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
11.6.2010 9:34:46   
Anoniman
I ja vam se komotno priključim,mojoj mlađoj je 15 mj,dosta je ljubomorna,smeta joj ako mi starija sjedi u krilu,trči,noge polomi da i ona sjedne.Agresivna također,kad joj nešto ne paše odmah slijedi bacanje po podu,nebitno bili vani ili u kući,kad je baaaš ljuta onda se baci,većinom se samo spusti,srećom.Ili ako joj nešto ne dam onda trči po sobi k´o muha bez glave i vrišti.Ako joj starija uzme igračku ili nešto udara je.
Ali ja se tješim da je to period takav,mada mi starija nikada nije bila agresivna,ali proći će valjda s vremenom.
I da,nikad joj ne popustim u njenim ispadima,ako nešto ne može onda ne može,ignoriram je,pustim neka vrišti,nekad iziđem u drugu sobu,ona lopov ušuti dođe za mnom i onda nastavi vrištati...user posted image


< Poruku je uredio Gracanka -- 11.6.2010 9:38:25 >

(odgovor članu Majčica)
  Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
24.6.2010 12:48:04   
škorpija
Interesira me da li neko ima sličan problem: moj dječak koji ima 14 mjeseci kad je ljut ili kad mu nešto ne damo da dira lupa glavom. pošto je najčešće na podu lupa glavom (čelom) od pod, a ako ga držim u naručju onda pokušava da lupa od moje čelo ili prsa. Isto tako ako stoji lupa glavom od vrata ili zid i to po 5-6 puta, naravno to ga zaboli pa onda plače još više. ja pokušavam da to ignorišem, ali traje već neko vrijeme i ne znam trbam li nešto uraditi po tom pitanju. Da li je to samo faza i kad će proćiuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
24.6.2010 13:01:08   
emma.L
Meni se čini da je tvoj dječak jedna ljutica koja dobro zna što želi, ali je premali da skonta i kako to dobiti user posted image .
Ja bih isto ignorirala, mislim da neće dugo trajati. S druge strane, znam da si mama i da srce boli kad sebi nanosi bol, pa ako možeš - ignore.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
24.6.2010 13:07:10   
škorpija
Ema hvala na odgovoru user posted image , ja pokušavam da ignorišem, ali pored zabrinutosti, to često bude tako smješno da se mm i ja suzdražavamo da ne prasnemo u smjehuser posted image , jer znam da bi time postogli kontraefekatuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
24.6.2010 13:16:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

Interesira me da li neko ima sličan problem: moj dječak koji ima 14 mjeseci kad je ljut ili kad mu nešto ne damo da dira lupa glavom. pošto je najčešće na podu lupa glavom (čelom) od pod, a ako ga držim u naručju onda pokušava da lupa od moje čelo ili prsa. Isto tako ako stoji lupa glavom od vrata ili zid i to po 5-' puta, naravno to ga zaboli pa onda plače još više. ja pokušavam da to ignorišem, ali traje već neko vrijeme i ne znam trbam li nešto uraditi po tom pitanju. Da li je to samo faza i kad će proćiuser posted image
lupa i moj...ne samo kada nesto zeli nego i kad se slucajno lupi pa onda se namjerno jos par puta  zvekne valjda da potvrdi da to boli...udara se od stol i place pa stane s plakanjem... skoncentrise se... pa se opet zvekne pa place...i tako sve u krug dok mu nedosadiuser posted image user posted image user posted image ...prvo sam se sekirala...govorila mu ne...a sad ga samo zbunjeno gledam

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
24.6.2010 13:20:38   
škorpija
lupa i moj...ne samo kada nesto zeli nego i kad se slucajno lupi pa onda se namjerno jos par puta  zvekne valjda da potvrdi da to boli...udara se od stol i place pa stane s plakanjem
 
 
heeej i moj isto ovo radi, uf pade mi kamen sa srca, milila sma da je jedini luđak na RR user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
24.6.2010 13:26:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

lupa i moj...ne samo kada nesto zeli nego i kad se slucajno lupi pa onda se namjerno jos par puta  zvekne valjda da potvrdi da to boli...udara se od stol i place pa stane s plakanjem
 
 
heeej i moj isto ovo radi, uf pade mi kamen sa srca, milila sma da je jedini luđak na RR user posted image
nije...nijeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
24.6.2010 13:31:37   
mamaajna
curica ima 9 mjeseci,sve mora biti po njenom ,jutros zadigla cilim i gleda sta ima ispod njega i kad sam je odmakla pocela je plakati i skicati i to je trajalo skoro sat vremena.skoro smo bile kod jedne forumasice,i ona kaze masAllah sto ti je mirna,jest kod tebe a kucu naopacke prevrnu.

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
24.6.2010 13:36:21   
Majčica
IZVORNA PORUKA: škorpija

Interesira me da li neko ima sličan problem: moj dječak koji ima 14 mjeseci kad je ljut ili kad mu nešto ne damo da dira lupa glavom. pošto je najčešće na podu lupa glavom (čelom) od pod, a ako ga držim u naručju onda pokušava da lupa od moje čelo ili prsa. Isto tako ako stoji lupa glavom od vrata ili zid i to po 5-' puta, naravno to ga zaboli pa onda plače još više. ja pokušavam da to ignorišem, ali traje već neko vrijeme i ne znam trbam li nešto uraditi po tom pitanju. Da li je to samo faza i kad će proćiuser posted image

Ovo sam cula da je faza, kod nas je jos nema, a kad ce ne zna seuser posted image user posted image user posted image
Moj se baca po podu kad mu nesto nije pravouser posted image


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
15.7.2010 9:47:17   
Anoniman
e mi imamo novu, ja se nadam da je samo faza...... bacanje predmeta u zrak...pomogucnosti, odmah iznad glave...i to sa takvom hujom da mene prpa hvata...isto kao da je pun energije koju ne zna kako izbaciti, a ipak je on premali da ga se moze usmjeriti na pozitivno trosenje e energije...utjesite meuser posted image

(odgovor članu Majčica)
  Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
15.7.2010 9:50:01   
acudesa
ne daji mu teške predmmete u ruke dok ne prođe faza, daj mu one mekane lopte, kockeuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
15.7.2010 10:04:24   
Anoniman
ma on recimo pije iz svoje case...flasice...pa je upofrke frkne..

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
15.7.2010 10:08:52   
acudesa
joj...dadada...jest zafrkanuser posted image
na mami user posted image
pazi malo do ga ne prođe, moj malac je takav da svaki dan dobije veću čvorugu (na  glavi, na koljenu, ..)...al ništa mu, ne brini, jači su oni nego što misliš
neki dan je pao na ružu, sav je krvav bio od trnjauser posted image
al za 10 min ko nov..navikni se da imaš "bekriju" u kućiuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
15.7.2010 10:13:56   
Anoniman
e i ti ga znas utjesituser posted image user posted image user posted image

odosmo malo vani da se austoben, sto bi svabe rekle



< Poruku je uredio dadada -- 15.7.2010 10:16:48 >

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
17.7.2010 10:47:47   
dacy
Mi imamo isto problem sa bacanjem stvari kad nije po njegovom. Već smo usavršili izbjegavanje, a neki dan mi tetka reće, od sada kad ti budemo dolazili na kavu svi nosimo kacige.
Kad pije nešto iz flašice, ćim popije flašicu baci, kad izađemo vani i ne idemo tamo gdje on hoce ond se sav iskrivi tako da ga ne možemo uzet, ili samo sjedne na pod.
Nedavno nas je počeo i udarat. Ne znam otkud mu to jer nije vidio da je iko ikoga udario.
Što je najgore, ima tešku ruku pa kad mi opali šamar lice mi odmah utrne.


_____________________________

Soul of My Soul

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
17.7.2010 11:49:09   
škorpija
i moj je isto često agresivan, ali zasad još ne baca stvari, valjda je to faza koja tek slijedi. doduše i on često pokušava da me udari po licu, ali ja mu iste sekunde vratim, naravno blago, ali vidim da je shvatio poruku i odustao je od toga, kaže mi neki dan kolgeica ima malca tri godien ubi ih sviju po kući, uzme šipku i udari koga gdje stigne. ja ću nastojati da izbjegnem tu fazu, pa i po cijeni malo po guzi da se pucne

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
17.7.2010 21:06:58   
Medić*
Evo jos jednog ponekad agresivnog vragolana user posted image , danas me totalno iznenadio, znala sam da ima momenata kada vristi i placem pokusava dobiti to sto zeli ali danasnja situacija me ostavila bez teksta jer to nikada nije do sada uradio odnosno legao na zemlju u basti gdje smo bili kafu i tako lezeci urlao da mi je doslo da ga dobro pucnem po guzi ali me bilo stid sto je bilo puno ljudi, znam da i druga djeca slicno rade samo me zanima sta cinite u takvim situacijama user posted image . To je trajalo par min ali meni vjecnost cini mi se, razlog lezanja je taj sto ga baba nije htio bacati na ljulji u basti, cim je muz sjeo on je dosao do naseg stola i legao na zemlju, pustili ga malo da place i lezi nije se smirio i nije htio ustati ostao da lezi ali prestao plakati, toliko je uporan kad nesto naumi da se svrata covjeku ne skida. sta raditi u tim situacijama da li ih pucnuti da dobro osjete ili ignorisati, nisam pobornik batine ali vidim da se polako i to mora po malo u nekim situcijama jer prica ne pije vode.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Agresivno ponasanje, bebe od 1-2 godine
17.7.2010 22:23:01   
iv@ncica
dadaa,  škorpija,  medic-   sta  da  vam kazem   ako  ovaj  moj  nije  i  gori.....ma  ne  smijem  ni  pisati....i  zamislite  nas  neki  dan  na  MORU.. ..  ma  sta  poludila...pa  dolje  nista  nije  bulo  po  njegovu  tako d a  je  cijeli dan  bila  vriska..bacanje...lupanje  nogama  i ostale  gfore  navedene  stvari  da  me bilo  stid  i  muka....ma  nisam  za  sipke..al  mi  bilo  doslo  da  uberem  granu  uhhhhh...jos  me  sad  zovu  da  mi  nasli  povoljan  smjestaj  u  promajni....ooo rekoh   hvala  ali  ne..dok  barem  ne  bude  malo   veci  pa  mu  mognem  barem  nesto  objasniti...i  kazu   faze  ovo sto  nasi  klinci rade  ha.....o  sta  me  tek  sve  ceka  kad  je  sad  ovakavuser posted image user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *