|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  119 120 [121] 122 123   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko ste se udebljale?
5.5.2014 15:43:20   
vildanab
zaista se trudim zdravo jesti, ali promakne tu koji sladoled i paket Hariba :) 16 kg i nije puno, al imam ja jos do poroda a kazu da je ovaj kraj najgori za kile.
Pa eto vidjet cemo :)

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3001
   RE: Koliko ste se udebljale?
5.5.2014 18:14:31   
dandi84

IZVORNA PORUKA: vildanab

zaista se trudim zdravo jesti, ali promakne tu koji sladoled i paket Hariba :) 16 kg i nije puno, al imam ja jos do poroda a kazu da je ovaj kraj najgori za kile.
Pa eto vidjet cemo :)

To nije pravilo da je zadnji trimestar najgori po pitanju debljanja...Neko se udeblja najvise u prvom ako ne povraća a najčešće u drugom trimestru a već u trecem bebica se podigne pa pritišće želudac i tako da se manje apetita ima...Dakle sve je individualno kako koja trudnica...Svakako zadnja tri mjeseca i beba najvise dobija i najviše joj treba jer je sve veća i veća...Tako da ne brini a moramo pojesti nešto što nam se jede pa bilo i nezdravo...Ja sam u početku samo pizzu jela i pomfrit...Znam da nije zdravo al to mi se jelo...Sta bi user posted image ....Sladoled sam probala al ne ide, nesto mi nije sjeo a inače ga volim pojesti...Sad pojedem katkad i ljuto ( mada ne bih smjela) i prženo baš baš volim...Zadnjih dana su mi opet mučnine krenule i žgaravica tako da slabije jedem al valjda se smiri i to.user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu vildanab)
Neposredna veza do poruke: 3002
   RE: Koliko ste se udebljale?
5.5.2014 18:30:51   
swedica
evo i mene da i ja kazem svoje na pocetku sam slabo dobivala na kilazi sad sam u 20 sedmici i nesto se povecao apetit jedem i vidi se odma vise kila ali sta bi sad ostala sam sa 68 trudna sad imam 72,5 ujutro nekad zanam otic po danu i na 73,200 opet kazem neka je sve uredu a kile ce otic,jedem sve bas ve kad mi se jede nekad i sladoled ja ga pojedem naravno i hamburger sta cu boze kad se trazi ...

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3003
   RE: Koliko ste se udebljale?
5.5.2014 18:40:17   
dandi84

IZVORNA PORUKA: swedica

evo i mene da i ja kazem svoje na pocetku sam slabo dobivala na kilazi sad sam u 20 sedmici i nesto se povecao apetit jedem i vidi se odma vise kila ali sta bi sad ostala sam sa 68 trudna sad imam 72,5 ujutro nekad zanam otic po danu i na 73,200 opet kazem neka je sve uredu a kile ce otic,jedem sve bas ve kad mi se jede nekad i sladoled ja ga pojedem naravno i hamburger sta cu boze kad se trazi ...

Swedi ti si visoka pa ti se nista ne vidi...Prava si zgodnica...Samo papaj user posted image sta ti se traži...Ja i ti kad se zagegamo u septembru ima da budemo kao loptice user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu swedica)
Neposredna veza do poruke: 3004
   RE: Koliko ste se udebljale?
5.5.2014 18:49:35   
vildanab

IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: vildanab

zaista se trudim zdravo jesti, ali promakne tu koji sladoled i paket Hariba :) 16 kg i nije puno, al imam ja jos do poroda a kazu da je ovaj kraj najgori za kile.
Pa eto vidjet cemo :)

To nije pravilo da je zadnji trimestar najgori po pitanju debljanja...Neko se udeblja najvise u prvom ako ne povraća a najčešće u drugom trimestru a već u trecem bebica se podigne pa pritišće želudac i tako da se manje apetita ima...Dakle sve je individualno kako koja trudnica...Svakako zadnja tri mjeseca i beba najvise dobija i najviše joj treba jer je sve veća i veća...Tako da ne brini a moramo pojesti nešto što nam se jede pa bilo i nezdravo...Ja sam u početku samo pizzu jela i pomfrit...Znam da nije zdravo al to mi se jelo...Sta bi user posted image ....Sladoled sam probala al ne ide, nesto mi nije sjeo a inače ga volim pojesti...Sad pojedem katkad i ljuto ( mada ne bih smjela) i prženo baš baš volim...Zadnjih dana su mi opet mučnine krenule i žgaravica tako da slabije jedem al valjda se smiri i to.user posted image
izgleda da kod mene jeste pravilo, jer ja i dalje jedem i imam apetiti. A i ja sam luda ali sve vrijeme, osim prva tri mjeseca kad mi se sve gadilo, za junk foodom. Znaci mogla bi zivjeti na sendvicima, hamburgerima itd... A i sladoleda ne mogu da se zasitim :) iako prije trudnoce godine su prosle da se ja i ne sjetim sladoleda. Al eto sve se mijenja :):)


(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3005
   RE: Koliko ste se udebljale?
5.5.2014 18:53:59   
dandi84
Vildanab samo nek su nam mrvice dobro a kilograma cemo se otarasiti nakon poroda kad krenu obaveze i dojenje aBd...Jedi i uzivaj sad pa ćemo se posle boriti da smršamo user posted image Svakako se moramo udebljati, bez obzira da li jela samo voće ili nekad malo čokolade ili hamburger koji po želji. Ja se ne brinem za skidanje kilaže i za prirast. Ja sam tek u 6-tom mjesecu i tek cu sad da se raširim i mogu ti reći da jedva i čekam.user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu vildanab)
Neposredna veza do poruke: 3006
   RE: Koliko ste se udebljale?
5.5.2014 18:58:41   
vildanab

IZVORNA PORUKA: dandi84

Vildanab samo nek su nam mrvice dobro a kilograma cemo se otarasiti nakon poroda kad krenu obaveze i dojenje aBd...Jedi i uzivaj sad pa ćemo se posle boriti da smršamo user posted image Svakako se moramo udebljati, bez obzira da li jela samo voće ili nekad malo čokolade ili hamburger koji po želji. Ja se ne brinem za skidanje kilaže i za prirast. Ja sam tek u 6-tom mjesecu i tek cu sad da se raširim i mogu ti reći da jedva i čekam.user posted image


naravno, al moramo se malo zaliti :p a jedna drugu najbolje razumijemo :):)

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3007
   RE: Koliko ste se udebljale?
5.5.2014 19:04:11   
dandi84

IZVORNA PORUKA: vildanab


IZVORNA PORUKA: dandi84

Vildanab samo nek su nam mrvice dobro a kilograma cemo se otarasiti nakon poroda kad krenu obaveze i dojenje aBd...Jedi i uzivaj sad pa ćemo se posle boriti da smršamo user posted image Svakako se moramo udebljati, bez obzira da li jela samo voće ili nekad malo čokolade ili hamburger koji po želji. Ja se ne brinem za skidanje kilaže i za prirast. Ja sam tek u 6-tom mjesecu i tek cu sad da se raširim i mogu ti reći da jedva i čekam.user posted image


naravno, al moramo se malo zaliti :p a jedna drugu najbolje razumijemo :):)

Trudnice pisu na ovoj temi svakodnevno o svemu i svačemu pa nam se i ti pridruži

http://www.ringeraja.ba/forum/razgovori-u-ocekivanju-bebe-maj/m_2183138/mpage_12/tm.htm#2185861

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu vildanab)
Neposredna veza do poruke: 3008
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 13:12:53   
MamaMaa
Evo i mene da se ovdje upišem. Mi smo danas 19+4, a kile idu ovako... ili stoje. user posted image
Razmak između kontrola mi je 3 sedmice.

I kontrola: 80 kg
II kontrola 79 kg
III kontrola 79.5 kg
IV kontrola 80 kg

Nisam povraćala, ta jedna kila mi se nekako misteriozno izgubila/dodala, nemam pojma. Uglavnom, zadovoljan doktor, a i ja jer beba dobro napreduje. Pošto sam u trudnoću ušla sa 80 kg na mojih 168 cm, pribojavala sam se da ću puno dobiti u trudnoći, ali zasad sam zadovoljna. Samo se nadam da mi se kile neće odjednom početi lijepiti ko lude. user posted image
Inače, normalno jedem, istina imam manji apetit nego prije, ali nastojim zato zdravije da se hranim.

_____________________________

Na jesen naš duo postaje trio... iako smo "gađali" tatin mjesec maj, naša bebica odlučila da se rodi u maminom najdražem mjesecu...

30.9. O, happy day

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3009
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 14:08:01   
dandi84
MamaMa prirast tezine zavisi I od toga koliko je zena imala kilograma prije trudnoce. 1 kg je malo za zenu koja je prije trudnoce bila pothranjena odnosno mrsava. Na tvoju tezinu prije trudnoce 1kg je sasvim ok zbog zaliha koje imas. I na kraju preporuceni prirast tezine nije isti za zene koje su ranije bile mrsavice, normalne tezine ili buce. Mrsavicama se preporucuje prirast do 16 kg a buckama od 8-10 a zenicama normalne tezine do 12 kg za cijelu trudnicu. S toga sve je kod tebe superiskauser posted image Uzivaj. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu MamaMaa)
Neposredna veza do poruke: 3010
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 14:57:37   
Lala87
Da i ja prijavim svoje kilice :)
Ukupno 3, znaci 64 sad imam, a trudna sam 21+4. Stvarno mnogo jedem, mislila sam da ce biti i vise :),mada kako sam trudna jedem cesce, a manje :) Sve je otislo u stomak i grudi :) Beba je sa 19+6 sedmica imala 300 grama, znaci, ona napreduje kako treba, ostalo je manje bitno :)

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3011
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 15:36:03   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Lala87

Da i ja prijavim svoje kilice :)
Ukupno 3, znaci 64 sad imam, a trudna sam 21+4. Stvarno mnogo jedem, mislila sam da ce biti i vise :),mada kako sam trudna jedem cesce, a manje :) Sve je otislo u stomak i grudi :) Beba je sa 19+6 sedmica imala 300 grama, znaci, ona napreduje kako treba, ostalo je manje bitno :)

Ja 23 nedelje pune 63,800 gr a krenula sa 61 kg...Visina 163cmuser posted image
Znaci 2kg i 800 gr do saduser posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Lala87)
Neposredna veza do poruke: 3012
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 15:43:57   
Lala87
Znaci, kile i visina su nam poprilicno iste :) Moj pupa je od prvog dana iskocio, sad je bas okrugao:)
Ja se trudim da jedem sto vise voća, sira, mlijeka, mesa :), stalno nesto jedem :)
IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: Lala87

Da i ja prijavim svoje kilice :)
Ukupno 3, znaci 64 sad imam, a trudna sam 21+4. Stvarno mnogo jedem, mislila sam da ce biti i vise :),mada kako sam trudna jedem cesce, a manje :) Sve je otislo u stomak i grudi :) Beba je sa 19+6 sedmica imala 300 grama, znaci, ona napreduje kako treba, ostalo je manje bitno :)

Ja 23 nedelje pune 63,800 gr a krenula sa 61 kg...Visina 163cmuser posted image
Znaci 2kg i 800 gr do saduser posted image



< Poruku je uredio Lala87 -- 8.5.2014 15:44:40 >

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3013
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 16:23:11   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Lala87

Znaci, kile i visina su nam poprilicno iste :) Moj pupa je od prvog dana iskocio, sad je bas okrugao:)
Ja se trudim da jedem sto vise voća, sira, mlijeka, mesa :), stalno nesto jedem :)
IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: Lala87

Da i ja prijavim svoje kilice :)
Ukupno 3, znaci 64 sad imam, a trudna sam 21+4. Stvarno mnogo jedem, mislila sam da ce biti i vise :),mada kako sam trudna jedem cesce, a manje :) Sve je otislo u stomak i grudi :) Beba je sa 19+6 sedmica imala 300 grama, znaci, ona napreduje kako treba, ostalo je manje bitno :)

Ja 23 nedelje pune 63,800 gr a krenula sa 61 kg...Visina 163cmuser posted image
Znaci 2kg i 800 gr do saduser posted image



Znas kako ja sad fino doručkujem obično sendvič i mlijeko ili neki sirni namaz ili jaje...Rucak kuvanje, obevezno, povrće i meso i večera isto nesto prezalogajim i na sjeckalicu izerendam cveklu, mrkvu, jabuku i iscjedim jedan limun, sinoć dodala jednu narandžu i smatram da mi je dovoljna ta tura dnevno i da sa njom zadovoljim unos voca i povrća...user posted image Slatko jos ne mogu, muka mi od slatkisa bude i to je to...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Lala87)
Neposredna veza do poruke: 3014
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 16:46:07   
Bubydina
MamaMaa user posted image da tako možeš održavati kilažu,
polako se debljaj,
ali nemoj da se ustručavaš neke hrane,
papaj ti,a o kg cemo kasnije...

Dandi napokon i naše kg krenule,
samo ja mislim da ću te preći s obzirom kako mi se
slatko jedeuser posted image

Ja sam dobila 3kg u 24sedmice...
započela trudnoću sa 52,500kg , 163cmuser posted image

< Poruku je uredio Bubydina -- 8.5.2014 16:47:13 >


_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3015
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 19:04:47   
*SunShinE*
Citam vase komentare i bas vam zavidim...user posted image
Ja sam zatrudnila sa 54kg,,,zbog mucnine i povracanja izgubila 2kg, a sada imam 59kg a u 17-oj sam sedmici (+,-2)
Uglavnom sam sve vrijeme gladna i jedem u poprilicno velikim kolicinama i uglavnom nezdravu hranu koja se lijepi. Zdrava hrana mi izaziva mucninu i povracanje user posted image tako da je izbjegavam,,, od voca mogu samo kruske, a od povrca dobro posoljen paradajz obavezno sa pavlakom,,,posve nepozeljno u ovom stanju user posted image

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 3016
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 21:06:37   
Lala87
Ja vecinom jutru pojedem pahuljice, uz kafu i caj :)
Poslije toga na red dodji jaja ili sir:) u toku dana voce, pahuljice, plazme..rucak je vecinom neko meso i povrce...
Samo cekam da krene neko drugo voce, jagode, tresnje, grozdze, breskve...narandze, grejp i jabuke su mi bas dojadile :)
I da pijem mnogooo vode, bas mi se trazi...

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3017
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 21:17:00   
dandi84

IZVORNA PORUKA: *SunShinE*

Citam vase komentare i bas vam zavidim...user posted image
Ja sam zatrudnila sa 54kg,,,zbog mucnine i povracanja izgubila 2kg, a sada imam 59kg a u 17-oj sam sedmici (+,-2)
Uglavnom sam sve vrijeme gladna i jedem u poprilicno velikim kolicinama i uglavnom nezdravu hranu koja se lijepi. Zdrava hrana mi izaziva mucninu i povracanje user posted image tako da je izbjegavam,,, od voca mogu samo kruske, a od povrca dobro posoljen paradajz obavezno sa pavlakom,,,posve nepozeljno u ovom stanju user posted image

Nije to puno uopste mada si u periodu kad trudnica tek treba da dobija na kilazi. Redukuj ishranu radi bebe jedi I goni se jesti voce I povrce pa I povracaj. Od przenog, hamburgera, pomfrita, masnoce samo ti dobijas a beba apsolutno nista od toga ne koristi. Svakako ako ti se jede mozes I to ponekad al pokusaj da ti osnov ishrane bude sto vise vitamina I minerala koji su potrebini za zdrav razvoj bebe. Svi mi ponekad pojedemo I pastetu I hamburger al to treba da ostane na ponekad.user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu *SunShinE*)
Neposredna veza do poruke: 3018
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 21:22:27   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Bubydina

MamaMaa user posted image da tako možeš održavati kilažu,
polako se debljaj,
ali nemoj da se ustručavaš neke hrane,
papaj ti,a o kg cemo kasnije...

Dandi napokon i naše kg krenule,
samo ja mislim da ću te preći s obzirom kako mi se
slatko jedeuser posted image

Ja sam dobila 3kg u 24sedmice...
započela trudnoću sa 52,500kg , 163cmuser posted image

Ne jedem slatko uopste a I ne brinem pretjerano oko kilaze. Ako doktor kaze da treba da jedem vise jescu I tjeracu se. Najvaznije mi je koliko mrvica napreduje. Do sad je bila naprednija u odnosu na nedelje u kojima se nalazi. A ti si mrsavica I normalno je da dobijes do 16 kg. A ja sam trudnocu na visinu od 163cm zapocela s 61 kg I imala sam normalni indeks tjelesne mase I do 12 kg mi je normalno da dobijem al cu tolerisati do 20 kg user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 3019
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 21:23:42   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Bubydina

MamaMaa user posted image da tako možeš održavati kilažu,
polako se debljaj,
ali nemoj da se ustručavaš neke hrane,
papaj ti,a o kg cemo kasnije...

Dandi napokon i naše kg krenule,
samo ja mislim da ću te preći s obzirom kako mi se
slatko jedeuser posted image

Ja sam dobila 3kg u 24sedmice...
započela trudnoću sa 52,500kg , 163cmuser posted image

Ne jedem slatko uopste a I ne brinem pretjerano oko kilaze. Ako doktor kaze da treba da jedem vise jescu I tjeracu se. Najvaznije mi je koliko mrvica napreduje. Do sad je bila naprednija u odnosu na nedelje u kojima se nalazi. A ti si mrsavica I normalno je da dobijes do 16 kg. A ja sam trudnocu na visinu od 163cm zapocela s 61 kg I imala sam normalni indeks tjelesne mase I do 12 kg mi je normalno da dobijem al cu tolerisati do 20 kg user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 3020
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 22:15:39   
*SunShinE*
IZVORNA PORUKA: dandi84
Nije to puno uopste mada si u periodu kad trudnica tek treba da dobija na kilazi. Redukuj ishranu radi bebe jedi I goni se jesti voce I povrce pa I povracaj. Od przenog, hamburgera, pomfrita, masnoce samo ti dobijas a beba apsolutno nista od toga ne koristi. Svakako ako ti se jede mozes I to ponekad al pokusaj da ti osnov ishrane bude sto vise vitamina I minerala koji su potrebini za zdrav razvoj bebe. Svi mi ponekad pojedemo I pastetu I hamburger al to treba da ostane na ponekad.user posted image


Przeno i ne jedem toliko, al bijeli kruh trpam u sebe po pola kile na dan, ako ne i vise. Argeta mi je svako jutro za dorucak,cijela naravno(u prvoj trudnoci je nisam mogla vidjeti na policama u trgovini-odmah bih povrati al sada nadoknadjujem za citav zivot), rucak mi je paradajz sa pavlakom i masom kruha i vecera kad se svi skupimo je neko kuhanje, il pita il neko meso sa rizom ili tjesteninom. Uglavnom sve sto se lijepi sa malo cega sto je zdravo. Ne pijem, ne pusim, kafu sam izbacila i prije zaceca djeteta al mi sada problem stvara to sto malo koju hranu mogu da jedem a da je ne "odbolujem". Ne bi bio problem i da se recimo najedem dobre i zdrave salate pa da odem sve povratiti al da mi je lahko povratiti(kad povracam ne zna se kuda ce mi prije izaci, na usta, na nos, na oci, na usi-glava mi puca a grlo mi se skroz ispara kao da ga ribacom cetkom izribam-valjda kiselina, ne znamuser posted image ),,,,i onda pored svega toga cijeli dan mi bude muka, stomak napuhan, ja nikakva, dijete hoce da se igra, muz hoce da se jede, a ja se od sofe odlijepiti ne mogu, jos se gosti najave...user posted image Tako da sam uveliko pocela izbjegavati svu hranu koju ne mogu da podnesem, slatkise takodjer user posted image

Nego kako vi znate koliko vam dijete vaze u stomaku? Ja ko sa marsa user posted image


< Poruku je uredio *SunShinE* -- 8.5.2014 22:20:42 >

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3021
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 22:48:32   
Bubydina
Dandi imam ja još 3 i pol mjeseca,
još ja mogu nakupiti kg i do 20user posted image
Ja sam do sad slušala neke komentare,ako žena više deblja da manje ide djetetu,
i kao ako manje deblja,onda beba bolje napreduje,
to sam najviše čula od sveki,
"sve ošlo njoj,a bebi manje"
ja iskreno u to ne vjerujem,narod svašta izmišlja...
Za sad sam sitnija,ali ako i ne udebljam puno ne znači da user posted image
neće imati dovoljno kg,
ja i mm smo oboje sitni i mršaviuser posted image

*SunShinE* draga nemoj se previše opterećavati težinom,
sve zavisi od osobe,neko deblja u prvom više,
nego u drugom,a neko u trećem trimestaru trudnoće,
probaj jesti više voća,i manje nezdrave hrane,
tek toliko da se zdravije hraniš

Ja stvarno ne pazim na to šta jedem,
jedem k'o i do sad(kuhano),samo više voća unosim,
nisam ni prije jela često paštete,hamburegere...tako ni sad...
nekad za doručak pojedem samo voće,nekad ništa,
jer ručak mi je ranije

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu *SunShinE*)
Neposredna veza do poruke: 3022
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 22:50:52   
dandi84

IZVORNA PORUKA: *SunShinE*

IZVORNA PORUKA: dandi84
Nije to puno uopste mada si u periodu kad trudnica tek treba da dobija na kilazi. Redukuj ishranu radi bebe jedi I goni se jesti voce I povrce pa I povracaj. Od przenog, hamburgera, pomfrita, masnoce samo ti dobijas a beba apsolutno nista od toga ne koristi. Svakako ako ti se jede mozes I to ponekad al pokusaj da ti osnov ishrane bude sto vise vitamina I minerala koji su potrebini za zdrav razvoj bebe. Svi mi ponekad pojedemo I pastetu I hamburger al to treba da ostane na ponekad.user posted image


Przeno i ne jedem toliko, al bijeli kruh trpam u sebe po pola kile na dan, ako ne i vise. Argeta mi je svako jutro za dorucak,cijela naravno(u prvoj trudnoci je nisam mogla vidjeti na policama u trgovini-odmah bih povrati al sada nadoknadjujem za citav zivot), rucak mi je paradajz sa pavlakom i masom kruha i vecera kad se svi skupimo je neko kuhanje, il pita il neko meso sa rizom ili tjesteninom. Uglavnom sve sto se lijepi sa malo cega sto je zdravo. Ne pijem, ne pusim, kafu sam izbacila i prije zaceca djeteta al mi sada problem stvara to sto malo koju hranu mogu da jedem a da je ne "odbolujem". Ne bi bio problem i da se recimo najedem dobre i zdrave salate pa da odem sve povratiti al da mi je lahko povratiti(kad povracam ne zna se kuda ce mi prije izaci, na usta, na nos, na oci, na usi-glava mi puca a grlo mi se skroz ispara kao da ga ribacom cetkom izribam-valjda kiselina, ne znamuser posted image ),,,,i onda pored svega toga cijeli dan mi bude muka, stomak napuhan, ja nikakva, dijete hoce da se igra, muz hoce da se jede, a ja se od sofe odlijepiti ne mogu, jos se gosti najave...user posted image Tako da sam uveliko pocela izbjegavati svu hranu koju ne mogu da podnesem, slatkise takodjer user posted image

Nego kako vi znate koliko vam dijete vaze u stomaku? Ja ko sa marsa user posted image


Ja sam povracala punih 15 nedelja svakodnevno po nekoliko puta. Povratim I opet iz wc za sto u kuhinju I jedem. Bila smrsala I krvna mi slika bila uzasna. Povracala sam stalno I znam kako izgleda kad grlo iziritiras. Mene je I kivi vrijedjao I pekao I ujedao koliko sam povracala. Caj od mente kad pijem isto kao da vatru gutam tako da te razumijem u potpunosti. Al opet misli na mrvicu. Jedi voce pa povracaj. Sta ces moras. Ako ti nemas volje onda to je druga stvar. Sve je do tebe. Meni je doktor rekao da uvijek nesto ostane, ne moze se sve povratiti. Ti jedi kvalitetno pa povracaj. Hljeb I tjestenina je smrt za kilazu. Jedi i to al umjereno.
Sto se tice velicine bebe to ti doktor kaze na kontroli na osnovu UZV pregleda.
Negdje sam gore u prethodnom postu ostavila link gdje se trudnice druze pa nam se pridruzi da caskamo o svemu.user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu *SunShinE*)
Neposredna veza do poruke: 3023
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 22:53:45   
dandi84
BUBY moja snaha se udebljala 30 kg a beba bila teška 2kg I 850 gr. Mozda I ta tvoja ima logike user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3024
   RE: Koliko ste se udebljale?
8.5.2014 23:13:30   
Bubydina

IZVORNA PORUKA: dandi84

BUBY moja snaha se udebljala 30 kg a beba bila teška 2kg I 850 gr. Mozda I ta tvoja ima logike user posted image user posted image user posted image


Nemoj mi reći da je sveki upravu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 3025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  119 120 [121] 122 123   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  119 120 [121] 122 123   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *