|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
31.10.2012 21:02:12   
mama21e
Draga nema potrebe za brigom, od sedme sedmice pila dabroston i svaki drugi dan depo progesteron injekcije primala i apaurin pp, sve tako do 5-tog mjeseca, onda presla na ginipral, i to 4x1, pila izoptin 3x1 i apaurin 3x1 + pregnital, kalcij i Mg user posted image Jest da sam prenijela 10 dana (mozda to uopce nema veze s lijekovima) ali porod je bio mashaAllah za pozeljeti... jest boljelo naravno ali je bilo brzo. Eto draga nemoj da brines, bice to ako Bog da sve uredu. user posted image

_____________________________

Boze ne prepustaj me samoj sebi ni na treptaj oka!

¦ 28.05.2012. ...moje srce kuca za tebe pahuljo moja mirisna...¦

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
31.10.2012 23:08:49   
stella
Hvala na odg,nadam se najboljem user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu mama21e)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
31.10.2012 23:40:47   
vila_7
ma ja sad bas ne znam koliko G. utice na porod - cak neki i dr.kazu da zabetonira,a evo moja prijateljica - oba puta bila od 20-36 tjedna , i jest da prenese i ode na indukciju ali porod za 3-4 sata od prvih trudova....
A ja u prosloj nista pila nisam, doduse prenijela samo 2 dana, ali trudovi trajali 22 sata i jaaako se sporo otvarala...Sad pijem G. pa reko mozda se od njega i brze porodim user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2012 9:17:29   
ninuska
Nemoj se skirati. evo info iz prve ruke user posted image . Pila sam ginipral do 37 sedmice. Porodila sam se 10 dana prije termina, a od pocetka bolova koji su bili kao menstrualni u pocetku, pa do poroda je proslo samo 3 sata. Znaci, jakooooooooooo brzo user posted image , da ni sama nisam mogla vjerovati.
I mene je bilo strah zbog giniprala, pogotovo sto sam slusala razlicite price i to najcesce ruzne, ali eto prodje bolje nego sto sam mislila.

samo se opusti user posted image

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2012 9:41:18   
Leena
I ja sam uz gynipral, koji sam uzimala cijelu trudnocu, plus u 8. mjesecu neku bas jaku dozu (ne mogu se sjetiti koliko dnevno, ali znam da je bilo max koliko smije), rodila 7 dana prije termina, normalno sam se otvarala, bez ikakvih problema. Indukciju su mi dali da "ubrzaju", voljela bih da nisu, jer su bolovi od indukcije mnooogo snazniji od prirodnih, ali i dalje, gYnipral nije imao nikakav utjecaj na tok poroda.

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2012 9:47:00   
animagical
meni je trebalo 13h indukcije da rodim Auser posted image ova tema je isto kao da pitate kakav ste imale porod u plavoj spavacici, a kakav u zelenoj

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2012 9:47:59   
Mya_81 RR
I kod mene nije bilo utjecala lijeka na porod, mada jesam rodila 4 sedmice ranije, ali to je druga priča. Dok sam bila pred porod slušala sam raznorazne priče o tom 'betoniranju' user posted image ali ne bih rekla da to ima neki utjecaj. Što više, kod mene je sve bilo poprilično brzo user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2012 12:26:53   
vila_7

IZVORNA PORUKA: animagical

meni je trebalo 13h indukcije da rodim Auser posted image ova tema je isto kao da pitate kakav ste imale porod u plavoj spavacici, a kakav u zelenoj


user posted image joj ja tebe - pa i tu ima razlike - lakse u zelenoj jer odmara oci user posted image

Hvala vam zenice na ohrabrenju, jer stvarno kakvih prica ima pa covjek ne zna sta da misli....al eto kazem i ja sad kad ga pijem mozda se i ja aBd brzo porodim kao vi user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2012 12:35:24   
M kao Mama
Ja sam od 4 nedjelje trudnoće bila na terapiji, u petak popila zadnju terapiju u nedjelju otišla da se porodim, i ja noćima nisam spavala od razmišljanja i svaki put bih pitala dr. kako ću ja roditi, baš zbog tih priča zabetonirana i slično, i na kraju imala sam takav porod da je to za poželjeti, mada moram zahvaliti i mom dr. koji je cijelo vrije bio uz mene, i koji mi je maksimalno pomogao da mi i ovaj porod ostane u najljepšem sjećanju.

Stela, tvoja dioptrika je momentalna indikacija za CR, jesi li pričala sa dr. svojom, jer od naprezanja ti može još više skočiti dioptrija.



(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2012 14:02:14   
stella
Lijepo je cuti i druga iskustva.

Almic nisam pitala dr,sad sam kod Nenada jer je Aida bolesna,al sl sedmice idem na kontrolu pa cu pitati.
user posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
1.11.2012 14:08:26   
felix
nikakve veze nije bilo, pila dabraston pa gynipral da me cuva da se ne otvaram Al na kraju nije pomogao ni gynipral ifuzije majka priroda i ovaj šejtan zvrk odluciše da pre izadju , da me ništa dole nije moglo zabetoniratiuser posted image dzaba me fiksali
a ja se jadnica tješila da cu izgurat do kraja . Sve u svemu cuvao me gynipral do 34 sed posle toga krvarenje jaki bolovi, hitno gynipral inf jer se nisam otvarala a krvarila cilj bio fiksajmo je inf dokle moze bolje receno derimo je do kraja patimo sa ludjackim bolovima

I na kraju opet rodi pre vremena ...user posted image to su babske price po meni da gynipral zabetonira jok kod mene nebi pomoglo ni betnon cigla dole user posted image kak je ovaj nemir biouser posted image

_____________________________

Zlonamjernog prijatelja treba se bojati više nego divlje zvijeri; zvijer će vam možda raniti tijelo, ali zao prijatelj će vam raniti duh.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
24.12.2012 12:57:49   
vila_7
evo me i ovdje! user posted image
GLUPOSTI! Pila Gynipral zadnja 2-2,5 mjeseca - prestala u 37-om tjednu, naslusala se horor prica-od betoniranja do neizlazenja posteljice- na kraju:
Porodila se 5 dana prije termina, dosla sa slabim bolovima vec otvorena 3 cm, i porod kao i prvi put-sasvim OK

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
29.3.2013 12:45:14   
cipi
ja sam se isto ziva isprepadala tim pricama, kazu da se tesko poroditi, beba nece van, ne moze se otvoriti... u prvoj trudnoci nisam nista pila i 36 sati sam bila samo prst otvorena, kako sam dobila napone,a i dalje se nisam otvarala dobila sam infuziju i sve je bilo gotovo u roku od 10 min.
Sad me strah da me opet isto ili jos gore ne zadesi user posted image
U svakom slucaju je utjesno cuti i iskustav vas kojima nije imao nikakvog uticaja :)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
29.3.2013 20:01:12   
vila_7
ma Cipi vjeruj to nije istina-kazem ti - imala sam drugi porod malo tezi samo jer je beba bila krupnija, ali se normalnije otvarala dok su trudovi isli nego kad ga nisam pila. I posteljica sasvim normalno izasla-jedva da sam i osjetila.

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cipi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
29.3.2013 22:19:01   
cipi
hvala puno vilo, nadam se da se ovaj put necu dugo muciti

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
29.3.2013 22:41:53   
vila_7
Ma cipi neces-ako nista trudovi oni najgori-krace traju..... sretno user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu cipi)
Neposredna veza do poruke: 41
   Gynipral, zanima me da li ime negdje kupiti o...
25.6.2014 15:07:12   
Makili55
Da li mozda neko od vas ima mozda neke zalihe lijeka? potrebno je za 1 mjesec, mozda malo jače. Ako ima, molim da mi se javi na e-mail makili55@yahoo.com.

(odgovor članu mama21e)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Gynipral
25.6.2014 15:14:48   
Makili55
zanima me da li ime negdje kupiti ovaj lijek obzirom da je povucen iz prodaje u BiH? ima li neko zalihe neke, hitno potreban lijek. Javite mi molim vas na e-mail makili55@yahoo.com

(odgovor članu Makili55)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Gynipral
26.6.2014 14:10:26   
Mamica24
Ja ga pila prije dvije godine.. Ljuljao me ko zemljotres..

Porodila se za 35-40 minuta i to vrloooo lahko!!

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Makili55)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Gynipral
28.6.2014 23:38:21   
Latinka
Makili, jesi li nasla gynipral? Ja mislim da imam jednu neotvorenu kutiju. Moram provjeriti

< Poruku je uredio Latinka -- 28.6.2014 23:39:04 >


_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu Makili55)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kakav ste imale porod uz gynipral?
26.3.2015 13:23:43   
Arijana2
Pozdrav,drage i buduce mame!Ja sam u obe trudnoce koristila i dabraston i gynipral,interesuje me sta sada daju trudnicama za kontrakcije jer razmisljam o jos jednoj trudnoci a svijesna sam i da ce me vjerovatno pratiti kontrakcije.

(odgovor članu mama21e)
Neposredna veza do poruke: 46
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *