|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zasto volim BOZIC....
12.11.2009 16:38:42   
Hocu bebu
Mislim da je svaki praznik, bilo koje vjere, nesto lijepo i posebno. Posebno mi se svidja sto se bas u tim danima poveze familija, i poklonima odaje se paznja i ljubav,ali ipak su vrijednije posjete jedni drugima , koje stvaraju tu toplu atmosferu...
Mene licno zadive ukrasene ulice, sve svijetli, jos kad pada snijeg, zaista je posebno...
Kad sam bila mala kitila sam malu jelku iako nisam te vjeroispovjesti!
Uzalud meni mama pokusavala objasnit, kad sam i ja htjela da imam boric user posted image i smazala sam sve one cokoladne ukrase user posted image

Uzivajte u predstojecim praznicima, slavite Boga, slavite obitelj , sve najbolje vam zelim user posted image

_____________________________

Ti si zelja iza koje druge zelje nema

(odgovor članu marinela)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Zasto volim BOZIC....
12.11.2009 21:51:26   
mišur
To mi je najdraži praznik...
Od kad sam bila dijete, moji nisu ništa obilježavali osim Božića...
I uvijek su mi u sjećanju ti prelijepi dani, mama koja nas ujutro budi, nas četvoro...
Danas ga volim jer na taj dan idemo prvo kod mojih, pa kod porodice mm i sve je toplo i veselo i radosno i u znaku Božića...
Nisam nikad išla na ponoćnu liturgiju(valjda se ovako kažeuser posted image )...To se poslijeratnih godina pretvorilo u obično pijančenje i krkanluk...
Ja nisam neko ko se baš razumije u vjeru i od onih sam koji ne znaju nikakvu pozadinu priče vezanu za Božić, osim da se tada rodio Isus, ali jako volim i veselim se ovom prazniku..

(odgovor članu Hocu bebu)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Zasto volim BOZIC....
13.11.2009 8:37:53   
Anoniman
Prosle godine nismo obiljezavali slavljem ni Bozice, ni Novu, ni Uskrs/Vaskrs zbog smrtnog slucaja u porodici...user posted image user posted image Nismo kitili ni jelku....Ove godine to namjeravam uraditi, nemam puno familije ali imam dosta dobrih prijatelja...
Akb okupit cu nas na veceru, a ja cu i na ponocku...
Moj dragi ne slavi Bozice ali bas mi je juce obecao kupiti veliku jelku...Jupiiii....
Radujem se tim nekim malim stvarima, zajednickoj veceri, sitnim iznenadjenjima, kicenju jelke, postaru koji donosi cestitke, okicenim ulicama, nadam se i snijegu mada je to u Dk rijetkost, ali ipak citava ta atmosfera me vrati u djetinjstvo, kad je sve nekako bilo mnogo drukcije, mirnije....

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Zasto volim BOZIC....
13.11.2009 14:07:43   
milenium
IZVORNA PORUKA: Nellica

Neopisivo volim onu čaroliju Badnje večeri i iščekivanje ponoćke, onaj posebni miris doma na Božić ujutro, mi ne pretjerujemo sa darovima, ako darujemo to su obično neke sitnice nešto tek tako, ali volim obitelj na jednom mjestu, volim kada se skupimo za stol, okićeni bor....

Volim danima prije peći kolače i onaj miris, cimeta, vanile, ruma....

Volim osjećaj koji mi dušu ispunjava jer kao što rekoh sve vezano za Božić mi je oduvijek jedna neopisiva čarolija.
Volim jednostavno tu neku euforiju, koja me nosi na krilima...

Ove godine mu se posebno radujem jer ABd u naručju ćemo imati našu malu princezu :)


Nellica i Pretty mama,čitajući vaše postove dobila sam u tom trenu osjećaj ko da je već Božićuser posted image .Svake godine idem na misu polnoćku,zatim ujutro na Božić kad imamo običaj da svatko zauzme neko mjesto ispred ili oko crkve i tu stojimo uokrug poredani i jedemo kolače koje smo tog jutra ponijeli,a proba se i rakijauser posted image .Primjećujem da svake god sve manje i manje ima petardi posle one mise polnoćke,tako da mi je sve...ma super mi je sve!!!

(odgovor članu Nellica)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Zasto volim BOZIC....
13.11.2009 14:11:42   
nikita
Prosli Bozic mi je bio jako poseban jer mi je bio prvi s mojim mužicem i kitila sam jelku u svojoj kuci a ovaj ce biti jos posebniji jer ce biti uz mog sina user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Zasto volim BOZIC....
22.11.2009 21:59:28   
teta berta
Kako planirate provesti ovaj Bozic??? Vec se u zraku osjeti da doaze blagdani.... Jes...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 16:46:00   
teta berta
Kazu da bi mogao za Bozic pasti i snijeg....

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:01:34   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: teta berta

Mene samo  po
nekad nervira sto judi kazu da slave Bozic, a Bozic im je zapravo samo se najesti i napiti... A to zapravo nema veze s Bozicem ako ne otvorimo srce malenom Isusu koji se nas rodio u jaslicama...
ijepo je i pojesti i popiti, ai otici na ponocku neprocjenjivo...



I mene to nervira ovde, ja neslavim bozic al zivim u drzavi gdje se to slavi al radi pogrsni razloga... kao sto ti kazes neki slave da bih se nazderali i napili i radi poklona... mogu se kladiti da pitas svedjane sto se bozic slavi nebi vam mogli odgovoriti na to pitanje...

Ja volim svu svijetlost sto bude po gradu, nisam nikad bila kod nekoga gdje se slavi bozic al radim svaki i steknu se neke navike sto se radi za bozic i stvarno se trudim sto vise da pacijentima bude sto ljepse da bar mogu slaviti koliko toliko....

Imam samo jedno pitanje, neznam jel ovo samo u svedskoj al oni "slave" advente, to je svake nedelje 4 sedmice prije bozica... jel se to slavi u bivsoj jugi ili samo ovdje?



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:06:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: teta berta

Mene samo  po
nekad nervira sto judi kazu da slave Bozic, a Bozic im je zapravo samo se najesti i napiti... A to zapravo nema veze s Bozicem ako ne otvorimo srce malenom Isusu koji se nas rodio u jaslicama...
ijepo je i pojesti i popiti, ai otici na ponocku neprocjenjivo...



I mene to nervira ovde, ja neslavim bozic al zivim u drzavi gdje se to slavi al radi pogrsni razloga... kao sto ti kazes neki slave da bih se nazderali i napili i radi poklona... mogu se kladiti da pitas svedjane sto se bozic slavi nebi vam mogli odgovoriti na to pitanje...

Ja volim svu svijetlost sto bude po gradu, nisam nikad bila kod nekoga gdje se slavi bozic al radim svaki i steknu se neke navike sto se radi za bozic i stvarno se trudim sto vise da pacijentima bude sto ljepse da bar mogu slaviti koliko toliko....

Imam samo jedno pitanje, neznam jel ovo samo u svedskoj al oni "slave" advente, to je svake nedelje 4 sedmice prije bozica... jel se to slavi u bivsoj jugi ili samo ovdje?




u Hrvatskoj se i advent obiljezava...tj. zapali se svijeca na krancu

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:07:23   
Ilhana RR
ma ja tako i ovde rade... imaju te cetri svijece i svake nedelje upale po jednu... ovaj vikend im je druga bila na redu...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:07:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teta berta

Kazu da bi mogao za Bozic pasti i snijeg....


e to bi bilo extra, extrauser posted image

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:08:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ilhana

ma ja tako i ovde rade... imaju te cetri svijece i svake nedelje upale po jednu... ovaj vikend im je druga bila na redu...


da,da...ili imaju samo s jednom svijecom a ona se onda pali za badnjak

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:08:57   
teta berta
Naravno da i kod nas postoji advent ili dosasce... To je vrijeme pripreme za Bozic, vrijeme u kojem se sadi psenica, ide se na mise zornice, na stol se stavljalja adventski vijencic sa cetiri svijece i svake nedjelje se pali po jedna svijeca...

< Poruku je uredio teta berta -- 6.12.2009 17:09:25 >


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:16:14   
Ilhana RR
Bas cool, ja sam mislila da to samo ovi ovde da izvines izraz to rade jer oni puno sta izmisljaju oko ovi razni praznika...

Sta je tradicionalno jelo za bozic?

Svedjani jedu sunku, nesto sto se zove lutfisk, to je riba koja se stavi u nesto mjesec prije i to tako stoji i onda na kraju skuhaju (to je nesto tako ruzno to je nevjerovatno), minicufte i minivirslice... za dezert im je Ris A La Malta... to je sutlijas koji pomjesaju sa vrhnje za slag sto je...

Jedu i one keksice sto imaju u raznim oblicima... piju glögg, moj muz kaze da se to kod nas zove sangrija i piju nesto poput coca cole al ima drukciji ukus...

user posted image
ovo su ti keksici....

Jedu i lussekatter, to je napravljeno sa safranom...
user posted image

Lutfisk izgleda ovako... isto ko puding bude, svo ljigavo...

user posted image



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:16:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teta berta

Naravno da i kod nas postoji advent ili dosasce... To je vrijeme pripreme za Bozic, vrijeme u kojem se sadi psenica, ide se na mise zornice, na stol se stavljalja adventski vijencic sa cetiri svijece i svake nedjelje se pali po jedna svijeca...


ja kod ovih vjernika u sarajevu (one koje poznajem) nikada nisam vidjela kranc...pretpostavljam da je u hercegovini to ipak malo drugcije (tj. da se o tim stvarima vise vodi racuna)...ali moram priznati da se prije rata ne sjecam tih vijenaca

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:21:25   
anitaMO
šta vam je kranc?

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:21:32   
Anoniman
moji dida i nona(pokojna) su pravili za badnjak bakalar (to je vjerovatno ta riba sto se kiseliuser posted image ) inace suhi bakalar potopis 3 dana prije pa se skuha s krompirom...onda se to sve izgnjeci...i doda se persun, bijeli luk, biber...ja to obozaJemuser posted image

i naravno kolacici su...medenjaci, sape...ma ima masa tih kolacica njaaaaaaam...peglacu tetu bertu za recepte ako imauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:22:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anitaMO

šta vam je kranc?


user posted image

(odgovor članu anitaMO)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:23:45   
anitaMO
moja mama svake godine pravi bakalar.pojedemo ga ali što kuća smrdi.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:24:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anitaMO

moja mama svake godine pravi bakalar.pojedemo ga ali što kuća smrdi.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sta jest, jestuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anitaMO)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:24:33   
anitaMO
vijenac sad sam skontala.hajde neka sam nešto naučila.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:25:04   
Ilhana RR
ja to bez rukavica nediram hehehehe =) fuj jos kako je ljigavo...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:27:30   
anitaMO
ne smrdi kad se jede.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 17:31:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anitaMO

vijenac sad sam skontala.hajde neka sam nešto naučila.
ma svabe to zovu kranc user posted image

(odgovor članu anitaMO)
  Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 22:28:22   
milenium
i mi smo danas zapalili drugu svijeću,još su ostale dvije i onda....Božiiiić user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *