|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 23:36:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teta berta

Kod nas isto ljudi muslimanske vjeroispovjesti nisu nikad kitili jelku... Moji susjedi nisu htjeli ni cuti za to kad ih je mali moli za to, jer mu se svidjela nasa jelka... Isto i kod moje prijateljice u Bosni, posto ja gore imam rodbine blizu Sa, nikad nisu kitili jelku...
Sjecam se kako sam ja tom malom dala kuglice koje su meni njegovi roditelji vratili i nasli se uvrijedeniuser posted image
A mali je bio tak tuzan........



nekada se zaista upitam jesmo li mi svi rasli u istoj drzaviuser posted image

Ja ne znam, govorim o periodu prije rata, za porodicu koja nije kitila jelku i da nije dolazio DM ...u svakoj firmi si imao deda mraza i podjelu paketica za novu

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 23:36:39   
Ilhana RR
Stavili smo i snjeska da nam svijetli =)

user posted image

a vazda su mi svijece upaljene u kuci kad smo...

user posted image



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 23:38:02   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: milenium

mi imamo i za prozore one naljepnice na vakuum što mogu svake godine se skidati i ponovo stavljati.u obliku pahuljica,zvonca,djeda mraza itd.a ove god će nam glavna atrakcija u kući biti Djed Mraz padobranac koji pjeva i izvodi neku točku u zraku kojeg ćemo objesit za luster,uslikat ću ga sada ako uspijem prebacit postavit ću.user posted image


slikaaaaj obavezno, ja uzivam u tome...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 23:38:43   
anidla
slazem se sa noaa
ja poznajem stvarno puno porodica, pa iskreno i mlojih blizih rodjaka koji su prije rata kitili jelku za Novu godinu a od rata to vise ne cine....user posted image user posted image user posted image user posted image nije mi to ok nikako....za mene je to kultura zivljenja od malih nogu (za mene)



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 23:41:14   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: anidla

slazem se sa noaa
ja poznajem stvarno puno porodica, pa iskreno i mlojih blizih rodjaka koji su prije rata kitili jelku za Novu godinu a od rata to vise ne cine....user posted image user posted image user posted image user posted image nije mi to ok nikako....za mene je to kultura zivljenja od malih nogu (za mene)




Ni meni to nije okej sto se tako radi...

Meni i bratu su moji kupili jelku vec kad smo bili u kampu i cekali papire da ostanemo jer nisu htijeli da izostavimo to nijednu godinu... moji roditelji su pravo pobozni ali kicenje jelke i DM nesmatraju da je samo kriscansko...

Prosle godine za novu godinu moj otac je bio Deda Mraz Lamiji, Emi i Umi... bilo je extra i on je ponosan na to...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 23:41:20   
milenium
ma ja bi da svi kite to je tako slatkooo,a posebno maloj dječici. odo sad slikat da mogu i video prebacit pa da se i to vidi al neznam user posted image odo!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 23:41:34   
noaa

IZVORNA PORUKA: anidla

slazem se sa noaa
ja poznajem stvarno puno porodica, pa iskreno i mlojih blizih rodjaka koji su prije rata kitili jelku za Novu godinu a od rata to vise ne cine....user posted image user posted image user posted image user posted image nije mi to ok nikako....za mene je to kultura zivljenja od malih nogu (za mene)



ma vidis kako se ti i ja slazemo cak nam i bebe imaju ista imenauser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 23:48:49   
anidla
IZVORNA PORUKA: noaa


IZVORNA PORUKA: anidla

slazem se sa noaa
ja poznajem stvarno puno porodica, pa iskreno i mlojih blizih rodjaka koji su prije rata kitili jelku za Novu godinu a od rata to vise ne cine....user posted image user posted image user posted image user posted image nije mi to ok nikako....za mene je to kultura zivljenja od malih nogu (za mene)



ma vidis kako se ti i ja slazemo cak nam i bebe imaju ista imenauser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  
predivno ime nam djeca imaju, i stoje i curicama i djecacima user posted image user posted image user posted image user posted image ja sam mislila dodati h na kraju, ali gubi se kad se izgovara pa sam odustala user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 23:49:57   
teta berta
U Alzasu, u Biblioteci Humanista u Selestatu se može naći prvi pismeni pomen o prodaji jelki u 1521 godini u arhivama grada. Iz tog razloga, Alzas je kolijevka Božićne jelke. Evo njene kratke povijesti... Postojanje okićenog stabla u Alzasu datira iz Srednjeg stoljeća. 24 decembra, jedna jelka je bila postavljena u crkvenom horu gdje je, za vrijeme predstave „Adam i Eva“ predstavljala Rajsko stablo prepuno jabuka simbolizirajući voćku izazova. Tokom vremena, dodali su joj hostije, simbol pričešća i voće iskupljenja. Tako su u županijama postepeno zamjenjivali grane jelke cijelim  stablom, okićenim u tom stilu, bez sumnje već početkom 16. stoljeća. Prve jelke su dakle visile sa plafona sa jabukom pri dnu,ili okićene malim crvenim jabukama zvanim "Christkindle". Krajem 16. stoljeća dodaju im se ruže i drugi predmeti od šarenog papira ili ponekad od finog tankog metala, rađenog u zlatu podsjećajući na stablo Jeseovo koje predstavlja vezu sa Hristom, ali i Božićna Ruža.  Zatim ,krajem 18. i početkom 19. stoljeća počinju se koristiti zlatni i srebreni orasi u dekoraciji. Malo po malo, hostije su zamijenjene poslasticama od šećera, badema i hljebom od anisa. Drugom polovinom 19. stoljeća,  širi se upotreba obojenih i presanih sjajnih slika, izrezanih i presanih u reljef koji se onda nalijepi  na predmete od šećera ili čokolade. U to vrijeme se izmišlja preljev od šećera i posipa se hljeb šarenim zrnima šećera. Medenjaci su slikovito preliveni šećerom i obojenim motivima.
I najzad, krajem 19. stoljeća do naših dana, pojavljuju se figure od voska, posebno figure malih anđela od tankih listova zlatnog i srebrenog metala, od kojih se takođe prave vijenci ili zvjezdice. Boje se jabuke, ukrašavaju se kuglice, cjevčice, zvona, napuhani orasi i umjetne ledenice od stakla, kosu anđela, kuglice od napuhanog stakla, inspiracije staklara iz Meisenthala. 

E nisam ovo znala... Bas slatkouser posted image


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Zasto volim BOZIC....
6.12.2009 23:50:48   
anidla
IZVORNA PORUKA: Ilhana


IZVORNA PORUKA: anidla

slazem se sa noaa
ja poznajem stvarno puno porodica, pa iskreno i mlojih blizih rodjaka koji su prije rata kitili jelku za Novu godinu a od rata to vise ne cine....user posted image user posted image user posted image user posted image nije mi to ok nikako....za mene je to kultura zivljenja od malih nogu (za mene)




Ni meni to nije okej sto se tako radi...

Meni i bratu su moji kupili jelku vec kad smo bili u kampu i cekali papire da ostanemo jer nisu htijeli da izostavimo to nijednu godinu... moji roditelji su pravo pobozni ali kicenje jelke i DM nesmatraju da je samo kriscansko...

Prosle godine za novu godinu moj otac je bio Deda Mraz Lamiji, Emi i Umi... bilo je extra i on je ponosan na to...




ovo mi je predivno za citati....odmah u svojoj glavi vratim film svog djetinjstva i mog tate kao djeda mraza user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Zasto volim BOZIC....
7.12.2009 0:01:36   
teta berta
Ja volim najvise Bozicne pjesme...
Koja je vasa najdraza???user posted image
Meni  su sve drage ali najvise volim "Radujte se narodi", "Veselje ti navjescujem"... A imamo i cd Bozicnih pjesmica koje pjevaju djecica, joj kako je dobar cd ima neka pjesmica"Saonice hitre sve su blize, jer Bozicnjak k nama s vrecom stize, sa sjevera juri pozna ga svak, poklone djelit nije poso lak... Pjevaj plesi s nama oko bora, pjesma nek jeci sve do mora, daj nam darove pregrst snova, stize nam Bozic i godina nova...


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Zasto volim BOZIC....
7.12.2009 0:02:33   
anidla
zvoncici, zvoncici, zvone cijelu noooc user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Zasto volim BOZIC....
7.12.2009 0:04:44   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: anidla

zvoncici, zvoncici, zvone cijelu noooc user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


hahaha taman mislim ta tu pjesmu... na Lamijinom djecijem cd-eu evo vec dva mjeseca kako pjeva svaki dan hhahaha

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Zasto volim BOZIC....
7.12.2009 0:07:14   
noaa
Moja Noa najvise voli zvoncice,valjda ove crkvene jos ne konta a na zvoncice guzamo vec par danauser posted image user posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Zasto volim BOZIC....
7.12.2009 0:09:51   
milenium
user posted image Djed Mraz u akcijiuser posted image ovo je kad se upali,svijetli,svira i pjeva nešto''...I'm sool maan...ta na na na...'' i vrti ove grugove na rukama i nogama kao klaun u cirkusuuser posted image ...a jesam dočaralauser posted image

user posted image ovo je kad miruje.kolutovi su sad mirni pa se bolje vide.

user posted image i ovo je kad je OFF.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Zasto volim BOZIC....
7.12.2009 0:11:30   
dana3
Nismo okitili jelku niti kucu iz razloga sto nemam kad-volim taj ugodjaj i ja ga ne vezem za Bozic vec kako neko rece tradiciju.
Volim vrijem Bozica kad je sv eovako okiceno,grad svijetli ma milina a najvise zbog snjizenja user posted image
Kako god ovom priliko cestitam Bozic svima onima koji ga slave a ako neko hoce da me daruje,rado poklon primamuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Zasto volim BOZIC....
7.12.2009 0:17:09   
milenium
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.cedeterija.hr%2Fizdanja_search.php%3Fpizvodjac%3DSHORTY%26affiliate%3D673f604c1258da98706fbc8bbe54429f&h=56bee930d87e9a0bc7c9a8ace0e8d9df

ova mi je pjesma šegauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Zasto volim BOZIC....
7.12.2009 0:19:40   
milenium
Shorty
Zeka

Juri zeka iz daleka, obliva ga znoj
trci jadan, zedan, gladan, i uzdise, joj
draga djeco, stize iz sume nova prica
vama koji ste propustili zadnju seriju crtica

Sve se pocelo desavati onoga momenta
kad je zeko poceo slusati 50 cent-a
zelio je od tog dana da postane gangster
jos je ispod oka kao Nelly zalijepio flaster
usput diz'o tegove i uzimao proteine

Nedugo nakon toga opljacko par radnji Ine
ulago je pare na kuje, drogu i hip hop
pa se pola sume
preko njega navuklo na dop
i stari cuk, zmija, kornjaca i vuk

Svima je nabio kamate
nisu vracali dug
vise im nije bio drug
al' zarada je bila cista
starci ga se odrekli
preko Kupusovog lista

On nije mario, im'o je love pune vrecice
hrpu mrkvi, oko sebe
playboy-eve zecice, po sumi djecice
ali je poremetio tijek
jedan vikend kad se zeko
navuk'o na crack

Um mu se pomutio
pa naredi da likvidiraju tri prascica
koji mu, satro, u biznis diraju
osim toga, jos je nes poslo u krivi smjer

Cinkali su ga sto nije htio
dati speed na ler
s lisicama na sapama
dok je krocio kroz hodnik
znao je, druk'o ga je
nitko drugi nego medo svodnik

Ref.
Tako glasi ova
sumska prica iz davnina
koju su mi kao malom
pricali pokraj kamina

Preko sedam mora
sedam gora i sedam planina
jos mi se vraca
ko vjetar, djeco, tisina

Poslusajte kako glasi
ova prica iz davnina
koju su mi kao malom
pricali pokraj kamina

Zelite li saznati zasto se
ne isplati biti zlocest
tada pazljivo slusajte nastavak price

Kad je odgulio sest kuka
opet je set'o sumom
pa je svratio do krcme
tamo se opio rumom
kuci se vratio drumom
al' samo po pusku

Prica si u bradu
da ce medu zgaziti ko krusku
propucat' mu njusku
isjec' ga ko repice

A od krzna mu napravit' zepice
sjetio se da ga je maltretir'o
dok je bio malac
jer je medo bio homoseksualac

Pos'o je do baba roge
da mu rijesi neke droge
prije nego ode nekom slomit' noge
mor'o je vodit' ljubav s njom
za dva komada bijelog

Al' su se u njenoj buksi
vec razvalili od cijelog
pitao se, di je medo
al' pretpostavlj'o je di je
u javnoj kuci na kraju sume
kod gospodje lije

Putem je progut'o slije, usmrtio zmije
misleci da od njega
jos netko nesto krije
zabrij'o na agresivu
slusajuci pjesme dade i radio Zagija
maskotu Univerzijade

Medu je ubio lako, ne sjeca se kako
htio je svima ispricat' da je ovaj plak'o
al' nazalost, nije stig'o
jer se tad u oblak vine

Sa mjesta gdje mungosi nisu ocistili mine
preko potocica snjega
nasred sumskog brijega
sad ga ima sirom
a sve zbog loseg alter-ega

Ref.

Djeco, ucite na tudjim greskama
a ako mislite da je tu kraj
grdno se varate

Ako me pitate, kako glasi poruka dana
ne pokusavajte sve
sto vidite s TV ekrana
ne cinite sve lose sto i vasi idoli

Nemojte snimat' roditelje
dok su u sobi goli
stavljat' ih na net
da dobiju zivcani slom
na stranicu www.shorty.com

Spavajte pravednim snom
ne radite sve sto vam kazu
ne vjerujte osobama koje lazu
ne pitajte mame nist' vezano za kilazu
ni tate zasto idu na nudisticku plazu
nemojte zakopat' bakinu zubnu protezu
niti djeda dok spava osisati na irokezu

Nije lijepo curicama viriti pod minice
niti bacati bombe po skoli zbog jedinice
do sljedeceg slusanja
vrijeme ce nam brzo proc'
zato ostanite dobri
draga djeco, laku nocuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Zasto volim BOZIC....
7.12.2009 8:50:16   
tea lana
ja cu svojoj kuci za vikend da kitim jelku,one koje su iz Sa imate predivnog nakita u Merkuru koji nije ni skup.A kod mame i tate se jelka kiti na Badnjak od kada znam za sebe.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Zasto volim BOZIC....
7.12.2009 9:04:26   
marinčii
mi ćemo isto ovaj vikend kitit jelku ,jedva čekam ja sam što se toga tiče kao malo dijete,ma uživam u ovim danima prije Božića i na Božić nekako mi je to vrijeme najdraže,još ove godine bit će prvi Božić s mojim sinom tako da će mi biti još posebniji

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Zasto volim BOZIC....
7.12.2009 23:57:55   
milenium
mene samo strah da ne obori jelku na sebe ili da m ne poskida kuglice,da se ne sprži na lampice...user posted image

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Zasto volim BOZIC....
8.12.2009 0:04:48   
teta berta
Joj i mene je toga strah, a znam da im nece odoliti...user posted image user posted image
Jos kad sam danas cula na tv kakve se lampice kod nas i u Hrvats.prodajuuser posted image Neispravne, mogu uzrokovati pozar ili strujni udar... Obavezno prije upotrebe provjerit imaju li garanciju i upustvo... One iz Kine bez ove garancije slobodno baciti...


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Zasto volim BOZIC....
8.12.2009 0:07:03   
teta berta
IZVORNA PORUKA: milenium

user posted image Djed Mraz u akcijiuser posted image ovo je kad se upali,svijetli,svira i pjeva nešto''...I'm sool maan...ta na na na...'' i vrti ove grugove na rukama i nogama kao klaun u cirkusuuser posted image ...a jesam dočaralauser posted image

user posted image ovo je kad miruje.kolutovi su sad mirni pa se bolje vide.

user posted image i ovo je kad je OFF.


Super ti je Djed Mraz, hocu i ja ovakvoguser posted image user posted image


_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Zasto volim BOZIC....
8.12.2009 0:07:56   
Mirkica
ne slavim Bozic ali volim kad je dodez vrijeme Bozica ovdje tako lijepo volim otici n aBozicni markt ima u svakom mjestu jako lijepo mozda i slikam pa vam postavim , volim sto je grad okicen , ljudi su sretniji oko mene i naravno cim prodze Bozic snizenje na sve strane ::)))

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Zasto volim BOZIC....
8.12.2009 0:08:10   
milenium
user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *