|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
24.8.2013 20:05:51   
dajana4
Ev mene Sa sretnom vjescu....10 sedmica je,i svaki dan idem na bocu clexan 20mg....no isto tako strah me je,nakon svega sto sam prosla..zelim ostalim zenicama da budu ponovo trudne i da iznesu kako tako trudnocu da dobju svog bebaca,tome se svaku noc molim

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
25.8.2013 10:41:25   
miks

[quKada i koliko si spontanih imala? Znam dasi negdje pisala ali sada ne mogu da se sjetim sta si pisala tacno. Ja planiram raditi nalaz ...cijeli koagulogram u ponedeljak....koliko se ceka nalaz? Osim toga sam radila torch i hocu da radim kariogram i briseve nakon menstruacije.
Drago mi je sto si trudna i sada pijes lijekove tako da ce to sve sigurno biti ok. Ko ti je doktor?

IZVORNA PORUKA: dajana4

Ev mene Sa sretnom vjescu....10 sedmica je,i svaki dan idem na bocu clexan 20mg....no isto tako strah me je,nakon svega sto sam prosla..zelim ostalim zenicama da budu ponovo trudne i da iznesu kako tako trudnocu da dobju svog bebaca,tome se svaku noc molim


(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
25.8.2013 11:15:35   
Loretta
Jel mi može netko od vas ženica što koristite clexane u trudnoći odgovoriti, jeste li ga počeli primati čim ste saznali za trudnoću ili su vam pratili d dimere i na osnovu njih uključili terapiju?

_____________________________

If your heart turns blue, I want you to remember...
This song is for you, and you are full of wonder...

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
26.8.2013 16:16:18   
miks
Da li je iko vadio nalaze na transfuziologiji? Sta tacno da kazem da trazim kad odem...koagulorgram cijeli ili?

(odgovor članu Loretta)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
27.8.2013 10:17:31   
dajana4
zdravo miks, ja sam imala 2 spontana i jedno mrtvorodeno djete , dogurala do 9 mj. i nista.. no ev me opet sa trudnocom, nadam se., strah me... a ujedno i srecna sam.. ja sam radila sve moguce nalaze, isla u sarajevo,tuzlu,banja luku,krv slala za tesanj,zagreb.. dok nisam ustanovila sta mi je.. sada sam na clexanu 20 mg svaki dan i aspirin 100 protect.. zivim od uzv douzv... sa strahom idem , kontajuci da nije ok,al sta ces ko prode nesto kao ja tesko je da se smiri. radila sam od nalaza torch,ogtt,kariogram,hormoni stitnjace, zenski hormoni,koagulam,test na trombofiliju,neke faktore 8,9 11,13..sada vadim krv 2 puta mj i urin ... nadat se..pozz valjda sam pomogla..ako te sta interesuje pitaj

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
27.8.2013 10:19:55   
dajana4
draga loretta ja sam pocela da primam clexan odmah po saznanju da sam trudna.. no isto tako sam procitala da se moze primat i prije trudnoce, al njima se ne isplati ako se dobija na recept.. jer ja inekciju 1 placam 6 km.. sada zamisli ako si na receptu koliko drzavu kostas... oni ne zele uzalud da bacaju novac..pozz

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
28.8.2013 12:14:45   
miks
Drage moje ja sam danas dobila nalaze od trombofilije i nadam se da su mi dovoljno toga izvadili.
Jedino mi je fibrinogen malo povisen 5...a gornja granica je 4....sestra koja mi je dala nalaze kaze da on bude cesto malo povisen nakon spontanog tako da ne bi trebao biti problem.
Da li se iko razumije u nalaze o kojima pricam?
Isto tako su mi vadili Protein C i S aktivnost ali mi je jedna dr rekla da trebam vaditi te proteinu kao faktor nepravilnosti genetske pa sada ne znam jeli to taj pravi nalaz sto su mi izvadili?
Zbunjena sam.....

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
23.9.2013 18:21:33   
miks
Drage moje odem ja kod doktora sa nalazima i kaze mi da na transfuziologiju ne vade sve nalaze potrebne..ne vade neke mutacije na gene.
Uradim ja te nalaze..FV, FII I MTHFR mutacije i pokaze mi pozitivno na FII..
Interesuje me da li iko ista zna na tu temu?

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
15.10.2013 9:15:02   
suzanah

IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje ja sam danas dobila nalaze od trombofilije i nadam se da su mi dovoljno toga izvadili.
Jedino mi je fibrinogen malo povisen 5...a gornja granica je 4....sestra koja mi je dala nalaze kaze da on bude cesto malo povisen nakon spontanog tako da ne bi trebao biti problem.
Da li se iko razumije u nalaze o kojima pricam?
Isto tako su mi vadili Protein C i S aktivnost ali mi je jedna dr rekla da trebam vaditi te proteinu kao faktor nepravilnosti genetske pa sada ne znam jeli to taj pravi nalaz sto su mi izvadili?
Zbunjena sam.....



Izvini, a gdje se radi test za trombofiliju? U Sarajevu? U Mostaru kažu da nema u BiH, da moraš ići u Split. Hitno je, pa ako može odgovor

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
17.10.2013 23:43:39   
miks
veliki koagulogram sam radila ma transfuziologiji a dodatna 3 nalaza za mutacije sam radila privatno kod mehmedbasica....

IZVORNA PORUKA: suzanah


IZVORNA PORUKA: miks

Drage moje ja sam danas dobila nalaze od trombofilije i nadam se da su mi dovoljno toga izvadili.
Jedino mi je fibrinogen malo povisen 5...a gornja granica je 4....sestra koja mi je dala nalaze kaze da on bude cesto malo povisen nakon spontanog tako da ne bi trebao biti problem.
Da li se iko razumije u nalaze o kojima pricam?
Isto tako su mi vadili Protein C i S aktivnost ali mi je jedna dr rekla da trebam vaditi te proteinu kao faktor nepravilnosti genetske pa sada ne znam jeli to taj pravi nalaz sto su mi izvadili?
Zbunjena sam.....



Izvini, a gdje se radi test za trombofiliju? U Sarajevu? U Mostaru kažu da nema u BiH, da moraš ići u Split. Hitno je, pa ako može odgovor


(odgovor članu suzanah)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
28.10.2013 23:07:15   
Fantica
Nalaz na trombofiliju mozete uraditi u SA kod dr. Mehmedbasica, kosta 250KM ili u TZ kod dr. Omeragica, kosta 300 KM. Da li mi neko moze reci da li se na Tuzlanskm Kantonu placa clexane? Ja samu 10. sedmici imala missed ab, nakon potvrdjene trombofilije.

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
30.10.2013 10:05:50   
AAvalon
Fantice, ja koliko znam Clexane nije na listi TK, tako da ga moras platiti sama... neka me neko ispravi ako grijesim, i mene ce obradovati user posted image

a izvini, a koje testove mozes raditi kod Omeragica? mutacije (koje) ili nesto drugo?

ja sam zasad u BIH najpotpunije genetsko testiranje nasla i Konzilijumu u Banja Luci (gdje rade mutacije na 4 gena: MTHFR, FII, FVL i PAI-1) i kosta 280KM i u INGEB-u u Sarajevu (gdje rade 5 mutacije - ove 4 gore navedene + ACE, kosta 500KM za svih 5 mutacija).

< Poruku je uredio AAvalon -- 30.10.2013 10:06:26 >


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Fantica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
4.11.2013 15:48:57   
dajana4
draga aavalon jesil pokusala sa zagrebackim labaratorijem genesis koliko kosta.. ja znam da sam radila neki faktor 12 i kosto me 80 km,.. a sto se tice clexana ja ga koristim od pocetka trudnoce sad sam usla u 6 mj. i vjeruj da ga kupujem.. mj. trebas ako ces se bost kao ja svaki dan , trebas izdvojiti 180 km, jer kosta 6 km.skupo al isplati se..za djete..

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
5.11.2013 18:02:32   
AAvalon
Dajana, hvala na informaciji. Ja sam sve vec uradila u INGEB-u i jako su mi se svidjeli, jeste skupo, ali su jako profesionalni i urade i analizu nalaza, sto je meni bilo bitno. A za Clexane sam tako i pretpostavljala, ali da je meni samo doci dotle da se bockam, da potrosim 9 puta po 180 KM user posted image

Tebi zelim puuuno srece u ostatsku trudnoce i brz porod i naravno zdravu bebicu user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
7.11.2013 18:07:46   
dajana4
zdravo da pitam , trudnice koje su su primale clexan, dal vama gin.predlozio da se radi carski rez u 7 mj.trudnoce il se islo do kraja.. znate meni jedan gin.predlaze carski u 7 mj, a drugi da idemo do kraja, a znajuci da sam imala 3 neuspjesne trudnoce,.,..

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
7.11.2013 18:23:05   
animagical
ja sam sa clexanom presla termin i rodila vaginalno...

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
8.11.2013 15:34:17   
dajana4
izvini sto pitam al moram.. znam da sam citala postove tvoje al ne mogu da se sjetim., koliko si ti imal sppontanih i u kojem mj. su bili, ja sam imala 2 u ranim mj, i treci sam se porodila u 9 mj.mrtvorodeno djete,.. tako da me strah da opet se nesto ne desi. zato sam pitala za carski rez u 7 mj.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
8.11.2013 18:44:33   
animagical
jedan missed u devetoj sedmici, i jedna biohemijska davno. sta znam, sve je od doktora do doktora...nije bas odgovorno ni pustiti tako rizicnu trudnocu na takvim lijekovima da prenese hladno termin i da se poradja dva dana, ali mi je i uzas za cuti planirati porod tako rano, u sedmom mjesecu...sve prije 34 sedmice je po meni prerzicno za bebe, osim ako samo krene i nema nazad... gdje zivis, ko ti je ginekolog?

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
8.11.2013 19:40:46   
dajana4
zivim u zenici i trudnocu mi vode dr.karahasan i dr.granic, prvi misli da idemo do kraja normalno, a ovaj dr. da me porodi u 7 mj.kad vidi da je beba spremna..mene je strah i jednog i dr. nacina,, zato pitam jel ko imao ovakav slucaj..

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
25.11.2013 23:29:48   
miks
Pitanje: Da li si primala heparin odmah na pocetku ili si ipak odlucila da pratis te nalaze pa poslije ukljucila terapiju?

Ja imam putaciju na fii gen i svaki dr ima razlicito misljenje..neko kaze nista uzimati, neko uzimati samo aspirin, neko i aspirin i heparin, neko kaze u prvom tromjesecu neko u drugom neko u cijeloj trudnoci...PA BUDI PAMETAN!

Kod kojih si ljekatra isla sve?

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
25.11.2013 23:30:30   
miks
PITANJE POSTAVLJENO ANIMAGICAL

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
6.12.2013 12:52:47   
dajana4
ja sam otpocetka pocela primat clexan-- kad sam saznala za trudnocu tako mi rekla hematologinja.. isla sam privatno kod karahasan i granica.. i sada lezim u bolnici ,preko vikenda sam kuci ..

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
23.1.2014 23:07:45   
miks
gdje oni rade?

IZVORNA PORUKA: dajana4

ja sam otpocetka pocela primat clexan-- kad sam saznala za trudnocu tako mi rekla hematologinja.. isla sam privatno kod karahasan i granica.. i sada lezim u bolnici ,preko vikenda sam kuci ..


(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
25.1.2014 11:23:09   
Lilli28
Pozdrav zenice.. Evo ovak ja sam se preselila iz Hrvatske u Bih, tocnije Brcko, imam trombofiliju i iza mene su 2 spontana u 10 i 12 tt..
Iducu trudnocu cu voditi ovdje,sve sam se dogovorila s doktoricom hematologinjom. Medjutim zaboravila sam je pitati jednu stvar, dal se u Bih heparin placa il ga pokriva zdravstveno osiguranje? I ima li koja heparinka iz Brckog? :)

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
27.1.2014 22:55:10   
miks
Ja imam mutaciju heterpzygot na fii gen i skroz mi daju razlicita misljenja o terapijama.
Prevagnulo je misljenje da ipak trebam primati hepatin clexan 20mg a dok ne pocnem aspirin 100mg....
Da li cu morati to dvoje skupa i ako mi kazu tako da li je ta kombinacija opasna?
ja sam sitna i pijem aspirin od 100...da li je to prevelika doza?

(odgovor članu Lilli28)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *