|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
1.9.2014 12:44:13   
pihtija
meni rekose da je cijeli test privatno 250
ako ispadne da je 180 za ta 2 koja nemaju..onda je to bas puno

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
1.9.2014 13:02:00   
9months
Pihtija, kada pitaš za cijene dobro pazi koje faktore rade.

Ja sam radila one koje ti je Aavalon navela (MTHFR, Faktor II, Faktor V Leiden, ACE i PAI) na INGEB-u i koštali su 500 KM
Zvala sam razne privatne ustanove ali nitko nije radio sve ove faktore osim INGEBA.
Neki su mi usmeno rekli da rade faktore na trombofiliju ali kada sam ih zamolila da mi pismenu napišu koji su to markeri i koliko koštaju, na kraju se ispostavi da njihovi testovi ne obuhvate sve markere.

Skupo jeste, ali ako si ikako možeš to priuštiti bilo bi dobro da uradiš.

Ja nisam nikada imala spontani, ali u sklopu obrade steriliteta mi je doktorica dala da uradim te markere na trombofiliju i na kraju je dobro što sam to uradila jer imam dvije mutacije (ACE i MTFHR) i znam šta mi je činiti kada jednoga dana aBd zatrudnim

< Poruku je uredio 9months -- 1.9.2014 13:03:50 >


_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu pihtija)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
1.9.2014 13:05:59   
djudrdjica
Pihtija, mozes li mi reci na koji test mislis, ko ti je rekao? I to sve za 250 KM? Pitam zbog sebe jer ove cijene koje ti ja spominjem se odnose na pojedinacne faktore, a kako trebam uraditi jos 2 to mi je 400 KM.

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 7:36:14   
AAvalon
Zene, slazem se sa 9months, provjerite koje faktore rade kad pitate za cijene. I ja sam se na sve strane raspitivala, i samo u INGEBu rade svih 5 mutacija. U Konziliju u B.Luci rade 4 ( koliko se sjecam oni ne rade PAI, rade sve ostale). Tako da dobro pazite da na kraju ne platite vise... A pokusajte traziti i povrate sredstava za te nalaze, znam da je neka forumasica pisala o tome

djudrlice ja sam antikardiolipinska radila u Tuzli, tako da ti ne mogu pomoci za Sarajevo. Ali ovde kostaju 100 KM, eto cisto da imas info

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 9:20:53   
pihtija
nisu mi govorili koje tacno faktore rade
u prolabu su rekli da imaju neki paket Lajden, on je 300KM, pa sam pretpostavila da i ostale lab rade po tom nekom testu-paketu

ovo sto sam spominjala 250KM se odnosi na mehmedbasica, samo nisu govorili koje faktore jer ni ja nisam znala pitati koje rade..

< Poruku je uredio pihtija -- 2.9.2014 9:22:04 >

(odgovor članu pihtija)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 9:24:59   
mimi_2in1
I ja vidjeh ovo kod mehmedbasica, naravno nisam znala koje faktore treba..tako da to svakako treba vidjeti. ABd ja cu pokusati ovo izganjati dio da se uradi na transfuziologiji a ove ostale privatno.
Uglavnim hvala Vam puno na informacijama user posted image sad se osjecam manje izgubljeno user posted image

(odgovor članu pihtija)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 9:31:04   
idas
ja sam radila kod Mehmedbasica i oni za 250KM rade MTHFR, Faktor II, Faktor V Leiden...ja tad nisam znala da trebam još 2 (nikad ih nisam ni uradila user posted image ....)

Kad sam ja vadila te nalaze, prije nešto manje od godinu dana, na transfuziologiji nisu radili analizu na mutacije, ali su mi rekli da bi uskoro mogli početi radtii mislim samo Faktor V (ovo nisam sigurna).

Ja sam refundirala pare od zavoda za zdravstvo KS. Znam da sam prvo dobila odgovor da moraju provjeriti da li KCUS radi te nalaze, a kasnije i rješenje za refundaciju, jer KCUS ne radi ni jedan od pomenutih nalaza....


(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 9:38:19   
9months
Zato vam kažem da dobro pazite koje faktore nalaz uključuje i po kojoj cijeni, jer se na prvu može učiniti da je neko jeftiniji a u biti nalaz nije kompletan.
Zato i jesmo ovdje da se informiramo i razmjenimo iskustva i da nas niko ne može praviti blesavima user posted image user posted image

Aavalon, jesi li ti uspjela refundirati sredstva?

_____________________________

Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav - to troje, ali najveća je među njima ljubav. (1 Kor 13,13)

(odgovor članu idas)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 11:55:44   
djudrdjica
Cure, znam da ovo nije ta tema, ali ako moze neko samo kratko, posto vidim da ste radile dosta tih pretraga: jeste li nekon spontanih radile nalaz prolaktin, progesteron i sl? Naime, moj dr smatra kako ja ne trebam jer ostajem trudna, ne radi se o neplodnosti, tako da je to po njemu ocito ok, a kako imam hypo i hasimoto, kao visok TSH cesto vuce i prolaktin, itd. Da napomenem, imala sam tri sponatana nakon jedne sasvim zdrave trudnoce. Ciklusi mi nisu bas po p.s., nisu nikad ni bili.

(odgovor članu 9months)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 12:01:07   
animagical
zene, ako moze pitanje, nevezano za antifosfolipidni i trudnoce...da li vi imate problem s glavoboljama, koje su kod ovog sindroma jedan od najcescih simpotoma? danima imam glavobolju, jedva gledam na oci...inace, zadnjih mjeseci me boli glava bar par dana u sedmici...imam osjecaj da je neprekidnouser posted image

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 12:13:49   
idas
djudrdjice, ja sam vadila i te nalaze, ali mi je dr. rekao da ne bih ostajala trudna da mi je prolaktin loš. On smatra da sam to bez potrebno radila...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 13:13:31   
djudrdjica
Ma da, i moj nesto slicno kaze, ali ne znam... citam po netu da brdo zena nakon spontanog radi prolaktin. Ma mozda cu kad budem kontrolidsala stitnu uraditi da znam da sam i to ucinila. Iskreno, nije meni to neki veliki problem, jer svakako kontrolisem stitnu non-stop, kad vec placam dodam i to, sta sad. Nego sam u zadnjih gpdinu dana toliko puta isla u lab. da vadim i toliko nekakvih nalaza cekala da sam bas postala pravi panicar. I sad vadim samo ono sto bas, bas moram :)
Nego meni je i frka za ova kardiolipinska antitijela. Radila na DIP-u nekad u junu, bila slabo pozitivna. Ponovim prije 15 dana na DIP-u takodjer, da bi mi sestra rekla kako nije sigurna da li njima uopce ti regaenci valjaju, ipak mi uzme krv pa kao da nazovem nekad 5. sept. da mi kazu da li su ok reagensi. Ako jesu izdace mi i nalaz. Petljavina prava.
E sad, da li je neko od vas samo na osnovu tih pozitivnih antitijela imao neku terapiju u trudnoci? Znaci, meni su ostala antitijela za antifosfolipidni negativna (lupus i beta ant.)
Mada, sad razmisljam, ako mi kazu da reagensi nisu dobri, onda bih morala ponoviti i njih da budem sigurna. user posted image

(odgovor članu idas)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 14:19:39   
idas
meni su svi nalazi bili uredni (mutacije, antitjela, kariogrami, stitna...) ali poslije dva missed-a su mi preporucili aspirin u trecoj trudnoci. Ja sam alergicna na aspirin pa sam pocela sa heparinom preventivno cim sam zatrudnila i hB sad sam u 9. mjesecu.

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 14:22:20   
ljiljo
posto znam da se u nekim kantonima clexan placa, imam prijateljicu kojoj je ostalo poslije trudnoce i zeli ih prodati povoljno i jeftinije regularnog datuma i mislim da ima 4kom od 0.6 i ne znam koliko od 0.4 pa ako ima ko zainteresovan neka se javi u pp

_____________________________

20.01.2009 ispunile sve naše želje

02.11.2013 - 8 sedmica - vanmatericna

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 14:51:13   
djudrdjica
idas, a zasto si onda uzimala heparin, ako je sve bilo ok? Je li to terapija za probleme sa zgrusavanjem krvi? Jer meni dr iako sam imala tri sopntana nije spominjao te preventivne teraije - je li to uobicajena praksa? Izvini ako ovo zvuci kao neko ispitivanje, pokusavam se informisati o bilo kakvoj vrsti prevencije.

(odgovor članu ljiljo)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 14:51:48   
djudrdjica
I ako mozes da mi kazes ko ti je preporucio - tvoj ginekolog ili?

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 14:57:06   
kokouli
Ja danas pitala mog dr.strucnjaka ,buduci sam imala spontani da li da radim te faktore sve ,kaze nema potrebe ,ako i kad dodemo opet do trudnoce sto mi danas zvuci za grohotom se nasmijati ....user posted image user posted image user posted image ,pokrice me svim lijekovima koji su potrebni ....eto ,al ja ipak krisom to na uputnicu da izvadim ,nek ja imam .Zlu netrebalo .user posted image Vadila sam te ostale LAC protein C i sve ono citav spisak ,bili su u redu ,pise u fizioloskim granicama ,nije bilo reagensa za protein S .A ta antikardiolipinska se vade na hematologiji ,sjecam se da me gin .slao kod neke dr.Dizdarevic .Al ja nisam otisla .

< Poruku je uredio kokouli -- 2.9.2014 14:59:16 >

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 15:03:21   
idas
djudrdjice,

imas PP

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 15:40:37   
kokouli
djurdjice ,meni su davali heparin nakon VTO postupka 12 dana ,to sad ukljuce preventivno ,i dr.mi je rekao u slucaju trudnoce nastavlja se cijelih 9 mjeseci .

(odgovor članu idas)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 17:04:17   
djudrdjica
Kokouli, oni nakon jednog spontanog ne rade skoro nista osim briseva, a ne jos da daju uputnice za genetiku. Kazu skupo i nepotrebno. Moze se o svemu tome diskutovati, zavisi iz cije koze gledas :)
Ma i ja radila na DIPu ta antitijela ali sad me zbunjuje sestra jer je rekla da reagensi ne valjaju. Vidjet cu uglavnom sta ce reci kad nazovem. Hvala

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 17:14:35   
mimi_2in1

IZVORNA PORUKA: djudrdjica

Kokouli, oni nakon jednog spontanog ne rade skoro nista osim briseva, a ne jos da daju uputnice za genetiku. Kazu skupo i nepotrebno. Moze se o svemu tome diskutovati, zavisi iz cije koze gledas :)
Ma i ja radila na DIPu ta antitijela ali sad me zbunjuje sestra jer je rekla da reagensi ne valjaju. Vidjet cu uglavnom sta ce reci kad nazovem. Hvala



ne rade ocito ni nakon jedne tromboze. kazu pa bila samo jedna tromboza... ja kotam bez tih parametara nema sanse da se upustim u avanturu zvana nova beba, svjesno nosat glavu u torbi necu kad ne moram. by the way kroz sve ovo upoznam zenu troje djece dvije tromboze user posted image ne daj Boze nikome prolazit sve ono ni jednom, kamoli vise puta...

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 17:23:46   
kokouli
Samo da kazem da sam ja sve na uputnici dobila od svog ginekologa odmah nakon sto sam zatrazila ,a dr.porodicne medicine prepisala i isla sam na transfuziologiju radila sve to ,osim ovik faktora za trombofiliju .Danas sam pitala dr.kod kojeg idem privatno na kliniku strucnjak za MPO ,rekao je da nema potrebe .Znaci morate traziti svojim ljekarima to i to cete dobiti ,imate pravo taman da ste imale 1 spontani ili ni jedan ,osigurane ste i to je vase pravo .Ipak je neozbiljno ja mislim cekati da neko ima uopste i jedan spontani a ne tri ili vise ne daj boze ,pa da se onda uputi na pretrage .To sa trombofilijom su novija otkrica razloga koji mogu dovesti do komplikacija u trudnocama ,svi ginekolozi to znaju iole edukovane ,dakle trazite trazite i dobicete .Na koncu ima i privatno da se uradi ,malo je skupo ali sve mi to sebi priustimo .

< Poruku je uredio kokouli -- 2.9.2014 17:26:44 >

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 17:27:56   
kokouli

IZVORNA PORUKA: mimi_2in1


IZVORNA PORUKA: djudrdjica

Kokouli, oni nakon jednog spontanog ne rade skoro nista osim briseva, a ne jos da daju uputnice za genetiku. Kazu skupo i nepotrebno. Moze se o svemu tome diskutovati, zavisi iz cije koze gledas :)
Ma i ja radila na DIPu ta antitijela ali sad me zbunjuje sestra jer je rekla da reagensi ne valjaju. Vidjet cu uglavnom sta ce reci kad nazovem. Hvala



ne rade ocito ni nakon jedne tromboze. kazu pa bila samo jedna tromboza... ja kotam bez tih parametara nema sanse da se upustim u avanturu zvana nova beba, svjesno nosat glavu u torbi necu kad ne moram. by the way kroz sve ovo upoznam zenu troje djece dvije tromboze user posted image ne daj Boze nikome prolazit sve ono ni jednom, kamoli vise puta...

Naravno da se neces upustati u rizik ,nije to mala stvar ugroziti zivot i sebi i bebi .

(odgovor članu mimi_2in1)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 17:53:59   
animagical
tema je stvarno aktivna, ima vas prilican broj i sa pozitivnim nalazima i onih koje su kao i ja sama primale heparin u trudnoci...pa vas opet molim da mi odgovorite, da li imate jake, neobicne i ceste glavobolje? da ili ne, pobogu ne trazim naucnu studiju na temu..

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 18:04:10   
idas
ja nisam imala nikad glavobolju, ali znam druge zene koje su imale glavobolje u trudnoci iako nisu primale heparin, mada glavobolja moze biti jedna od nus pojava heparina.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *