|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 18:13:46   
animagical
ma nisam ja sada trudna, mali vec ima tri godine, a glavobolje postaju jako ceste i dugo traju...doslovno jedva gledam na oci danas.

(odgovor članu idas)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 18:24:37   
idas
ne vezano za temu, jesi li razmisljala da provjeris vid? mozda imas neku dioptriju...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
2.9.2014 18:30:30   
animagical

IZVORNA PORUKA: idas

ne vezano za temu, jesi li razmisljala da provjeris vid? mozda imas neku dioptriju...

imam, 0.5 minus, imam naocale...glavobolje su periodicne i prejake da bi im smislila ikakav drugi logican razlog...takodjer se uz glavobolje jave modrice na nogama, a da ne znam da sam se udarila....ma otici cu opet hematologu, nisam bila godinama...ovo stanje me brinulo u pokusaju da zatrudnim i iznesem trudnocu, a kasnije ga nekako ignorisem...

(odgovor članu idas)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 10:35:58   
djudrdjica
Animagical, moja prijateljica ima takve glavobolje da bukvalno zivotari kad je uhvati, radi se o migrenama i znam da je bas muce. Kod nje to nije povezano sa antifosfolipidnim.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:15:52   
AAvalon
IZVORNA PORUKA: animagical

tema je stvarno aktivna, ima vas prilican broj i sa pozitivnim nalazima i onih koje su kao i ja sama primale heparin u trudnoci...pa vas opet molim da mi odgovorite, da li imate jake, neobicne i ceste glavobolje? da ili ne, pobogu ne trazim naucnu studiju na temu..


nema potrebe da budes ovako abruptna, niko ovde nije placen da odgovara. inace bih ti dala iscrpan odgovor, ali posto hoces da ili ne, onda je moj odgovor NE.

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:19:23   
AAvalon
IZVORNA PORUKA: djudrdjica

Ma da, i moj nesto slicno kaze, ali ne znam... citam po netu da brdo zena nakon spontanog radi prolaktin. Ma mozda cu kad budem kontrolidsala stitnu uraditi da znam da sam i to ucinila. Iskreno, nije meni to neki veliki problem, jer svakako kontrolisem stitnu non-stop, kad vec placam dodam i to, sta sad. Nego sam u zadnjih gpdinu dana toliko puta isla u lab. da vadim i toliko nekakvih nalaza cekala da sam bas postala pravi panicar. I sad vadim samo ono sto bas, bas moram :)
Nego meni je i frka za ova kardiolipinska antitijela. Radila na DIP-u nekad u junu, bila slabo pozitivna. Ponovim prije 15 dana na DIP-u takodjer, da bi mi sestra rekla kako nije sigurna da li njima uopce ti regaenci valjaju, ipak mi uzme krv pa kao da nazovem nekad 5. sept. da mi kazu da li su ok reagensi. Ako jesu izdace mi i nalaz. Petljavina prava.
E sad, da li je neko od vas samo na osnovu tih pozitivnih antitijela imao neku terapiju u trudnoci? Znaci, meni su ostala antitijela za antifosfolipidni negativna (lupus i beta ant.)
Mada, sad razmisljam, ako mi kazu da reagensi nisu dobri, onda bih morala ponoviti i njih da budem sigurna. user posted image



djudrlice, da kratko odgvorim na tvoja pitanja. nakon prvog psontanog nisam radila nikakve nalaze. poslije drugog sam uradila zenske spolne hormone, ali to onako reda radi, da vidim na cemu sam prije nego pokusam ponovo.

a sto se tice antifosfolipidnog sindroma, i on je kao stecena trombofilija apsolutna indikacija za terapiju clexanima, kao i nasljedna trombofilija. moja najbolja prijateljica ima APS, imala je jedan spontani nakon cega su joj uradili sve nalaze. nema mutacije, ali je imala visoka antitijela. drugu trudnocu sasvim normalno iznijela uz clexane, i evo je treci put trudna, opet sve ide hB kako treba uz clexane preventivne doze. ali ako imas i jednu mutaciju, onda ti je nebitno da li imas APS, jer je terapija za sve ista.

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:20:19   
animagical

IZVORNA PORUKA: AAvalon

IZVORNA PORUKA: animagical

tema je stvarno aktivna, ima vas prilican broj i sa pozitivnim nalazima i onih koje su kao i ja sama primale heparin u trudnoci...pa vas opet molim da mi odgovorite, da li imate jake, neobicne i ceste glavobolje? da ili ne, pobogu ne trazim naucnu studiju na temu..


nema potrebe da budes ovako abruptna, niko ovde nije placen da odgovara. inace bih ti dala iscrpan odgovor, ali posto hoces da ili ne, onda je moj odgovor NE.

nisam ja mislila nista lose, ali sam pitanje vec postavljala i bila ignorisana...svi s antifosfolipidnim, a niko ne reaguje...tu smo valjda da pomognemo jedni drugimauser posted image i hvala na odgovoru

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:26:56   
djudrdjica
Hvala, Aavalon, ja jos nisam stigla do hematologa ili ginekologa s kojim bih prodiskutovala ova antitijela. Cekam da dobijem i drugi nalaz pa da stvari budu, nadam se, jasnije, jer sam citala da antitijela moraju biti pozitivna dvaput u razmaku od barem sest sedmica da bi se prihvatilo da zaista i jesu pozitivna trajno a ne uzrokovana nekom upalom i sl. Zato mi i nije bilo jasno da li je prisustvo samo jednih antitijela, u mom slucaju antikardiolipinskih, i to slabo pozitivnih, dovoljno za dijagnozu antifosfolipidnog, te da li za to ide terapija.
Vidjecu naravno sa dr, ali koliko vidim i njihova misljenja se pocesto razlikuju, pa me zbog toga zanimaju i vasa razlicita iskustva - ako postoji nesto sto bih mogla preventivno uzimati a ne skodi mi, ne vidim zasto to ne bih i ucinila.


< Poruku je uredio djudrdjica -- 3.9.2014 11:27:54 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:27:34   
kokouli
Ja imam glavobolje u vrijeme ocekivane menstruacije strasneee ,i par dana u toku menzesa ,takode sam primijetila da mi pucaju kapilari po nogama i imam modrice ,takode imam dioptriju plus 5,5 ......Mi mozemo nagadati ,ali postoje testovi koji se urade pa se dobije crno na bijelo sta je i kako je .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:29:16   
kokouli

IZVORNA PORUKA: djudrdjica

Hvala, Aavalon, ja jos nisam stigla do hematologa ili ginekologa s kojim bih prodiskutovala ova antitijela. Cekam da dobijem i drugi nalaz pa da stvari budu, nadam se, jasnije, jer sam citala da antitijela moraju biti pozitivna dvaput u razmaku od barem sest sedmica da bi se prihvatilo da zaista i jesu pozitivna trajno a ne uzrokovana nekom upalom i sl. Zato mi i nije bilo jasno da li je prisustvo samo jednih antitijela, u mom slucaju antikardiolipinskih, i to slabo pozitivnih, dovoljno za dijagnozu antifosfolipidnog, te da li za to ide terapija.
Vidjecu naravno sa dr, ali koliko vidim i njihova misljenja se pocesto razlikuju, pa me zbog toga zanimaju i vasa razlicita iskustva - ako postoji nesto sto bih mogla preventivno uzimati a ne skodi mi, ne vidim zasto to ne bih i ucinila.


Mozda mozes aspirin protekt ....jedan dnevno ....ali to ipak mora dr.da ti odredi kao terapiju .

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:31:53   
djudrdjica
Pa vidi, ti kapilari i modrice stavrno ne moraju nista znaciti. Ja isto imam pocesto manje modrice, ljubicaste kapilare po nogama, pa od svih nalaza za mutacije i stecene trombofilije, probleme za koagulacijom do sada nemam pozitivno nista osim nisko kardiolipinska antitijela, a radila sam stvarno svasta. Tako da ne mora znaciti da je povezano sa tim.
Naravno, pravi odgovor moze dati samo laboratorija i dr, ali ja forum i shvatam kao neku prvu pomoc i sugestiju dok ne dodjem do dr, ne ocekujem bas dijagnozu vec iskustva drugih (a priznajem, treba mi godina da se nakanim :) kod dr.)

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:33:11   
djudrdjica
kokouli, uzimala u prosloj trudnoci, i opet spontani.

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:35:33   
kokouli
Pa to sam i napisal a kao paralelu da to nista ne znaci ,moji nalazi su uredni ...nemam te sindrome ...glavobolje mogu imati razne uzroke od visokog prolaktina ,dakle hormonskog disbalansa ,pa do ne znam vremena itd .probava cesto losa ,izaziva glavobolju .Pusenje ,kao i posao koji iziskuje napor na nogama moze uzrokovati pucanje kapilara ......itd.itd.

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:36:47   
AAvalon
pa dobro, spontani moze biti uzrokovan i masom drugih stvari i razloga, nije trombofilija jedini razlog. ali ako trombofilija postoji, onda se barem moze iskljuciti kao uzrok spontanih.

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:36:58   
mimi_2in1
Evo i ja imam glavobolje, mada mislim da su migrene, jer ne migu da zivim kad me soucaju, treba mi mrak tisina, apaurin i nesto protiv bolova.Dioprtiju 0,5 na jednom oku, modrice..ih vazda puna modrica...neke znam kako sam dobila..neke ne. Pomalo sam smotana po prirodi. user posted image al reci o primjetila sam da ako se udarim jako na tom juestu dobijem modricu i onda se kroz malo vremena oojave sitnije modrice na toj nozi... Al sto reče kokuli moze bit 1000 stvari, najbolje ako te brine otic popricat sa dr user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:37:20   
kokouli

IZVORNA PORUKA: djudrdjica

kokouli, uzimala u prosloj trudnoci, i opet spontani.

Onda moras vidjeti to sa heparinom ili clexanom ....ispitaj to podrobno i nadi dobrog ljekara .Ponavljam meni su sa ginekologije u SA rekli da saraduju sa dr.hematologom Dizdarevickom i da mozda potrazis nju ....ako si iz SA .

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:40:15   
animagical
hvala vam na odgovorima, moracu opet do hematologa i pozaliti se na stalne glavobolje...nadam se da nema potrebe da ponavljam sve one nalaze, jer ja imam dijagnozu i visoko pozitivna antitijela na svim ponavljanjima nalaza...

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:43:28   
djudrdjica
Jesam, kokouli, hvala za info

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:43:35   
AAvalon
mimi, posto ja inace sve istrazujem user posted image , pogledala sam u svjetke vodice za terapiju i prevenciju tomboza u trudnoci (tu sam i za sebe gledala, da potvrdim da mi moja doktorica zna sta prica). u tvom slucaju (jedna DVT u prijasnjoj trudnoci) apsolutno ide prevencija clexanom tokom trudnoce i poslije poroda. znaci, ne moras ni vaditi nalaze, Amerikanci i sav ostatak zapadnog svijeta to preporucuje. evo ti link, samo se trebas pronaci u onoj tabeli: http://www.guideline.gov/content.aspx?id=47061

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:44:11   
kokouli
Drugo ,treba uraditi i kariotip oba partnera kad su ponavljani spontani pobacaji ,jer cesto do istih dolazi zbog kromosomopatije .....znam ,zvuci strasno ali eto na zalost ima i to ,od nesretnog slucaju do pogresno spojenih stanica sto onad tijelo prepozna kao gresku ...AAvalon ,i trebamo istrazivati ,jer cesto od ljekara na vrijeme ne dobijemo potrebne informacije .user posted image

< Poruku je uredio kokouli -- 3.9.2014 11:46:41 >

(odgovor članu djudrdjica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:47:23   
kokouli

IZVORNA PORUKA: animagical

hvala vam na odgovorima, moracu opet do hematologa i pozaliti se na stalne glavobolje...nadam se da nema potrebe da ponavljam sve one nalaze, jer ja imam dijagnozu i visoko pozitivna antitijela na svim ponavljanjima nalaza...

I provjeri usput hormone za svaki slucaj na 3 dan ciklusa .

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:48:40   
animagical

IZVORNA PORUKA: kokouli


IZVORNA PORUKA: animagical

hvala vam na odgovorima, moracu opet do hematologa i pozaliti se na stalne glavobolje...nadam se da nema potrebe da ponavljam sve one nalaze, jer ja imam dijagnozu i visoko pozitivna antitijela na svim ponavljanjima nalaza...

I provjeri usput hormone za svaki slucaj na 3 dan ciklusa .

zasto?

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:51:45   
kokouli
Zato da znas da li su svi u balansu ,jer i oni znaju praviti probleme s npr.glavoboljom ciklusom trudnocom itd .Govorim o polnim hormonima i hormonima i antitijelima stitne zlijezde .

< Poruku je uredio kokouli -- 3.9.2014 11:52:17 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:52:21   
djudrdjica
kokouli, uradili smo mi i kariotip, sve ok. Radila sam razne nalaze, hepatitis, torch, briseve, listeriju, antitijela, koagulaciju, nasljdene faktore trombofilije... sve bilo ok osim ovih nisko pozitivnih antitijela. Da, i imam dijagnozu hasimoto i hipotireoza, mada moja dr endokrinolog smatra da stitna nije mogla sama napraviti tri spontana. Zato me zanima daju li zenama samo sa ovim antijtelima inace terapiju. (Nije tema, ali otkako mi je dr koji je radio kiretazu spetljao dane moze poslati plod na analizu jer nije "svjeza intrauterinarna smrt", na sto su mi druga dva dr rekla da je to cista glupost, ne mogu si vise pomoci - pokusavam sama uciniti sto mogu. A mozda bi me postedio ovog traganja i ponudio barem smjer u kojem traziti odgovore.)
Zato mi je bas super sto ovdje mozemo ovako razmjenjivati iskustva, hvala vam puno

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i ...
3.9.2014 11:52:24   
mimi_2in1
Avalon hvala puno, user posted image sad cu ovo da iscitam. Bilo bi super kad ne bi morala vaditi. aBd planiram zakazati jedan razgovor kod ginekologa i dr opce prakse, sve fino se raspitati. Do sada je sve nekako bilo haoticno i tek se smiruje. I ja sam bila nekakva svakakva, nikakva...tek dolazim sebi i pocinjem istrazivat. Hvala jos jednom, mozda jesma uletila na temu al bas ste mi pomogle i dosta sam naucila user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *