|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiljska naknada
7.1.2009 15:30:32   
neki
Moja Mukice,papirologije silne,ko da nam milione daju,uh,uhuser posted image user posted image user posted image Ali eto zauhar i to sto daju...Pozz

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Porodiljska naknada
7.1.2009 15:32:48   
mukica
E taman tako ko da daju milione ali kako je u drugim kantonima ovo je superuser posted image  Kad i muha uleti u g..... dobro je

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Porodiljska naknada
7.1.2009 15:33:32   
neki
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Dobra siuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Porodiljska naknada
8.1.2009 15:18:50   
mukica
Ovaj postarko definitivno zaboravio na mene?

Jel iko dobio u Centru lovu??????

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Porodiljska naknada
8.1.2009 15:22:59   
Skvo RR
Nisam ni ja ..a u Novom Sarajevu samuser posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Porodiljska naknada
8.1.2009 15:24:14   
mukica
Ovo sve prolupalo

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Porodiljska naknada
8.1.2009 20:20:14   
juni
Ja sam u centru i nema jos nista user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Porodiljska naknada
8.1.2009 20:25:46   
idana_85
I ja sam u centru, predala sam krajem novembra i nista, a porodila se pocetkom oktobra. Znam dvije forumasice isto iz centra koje su dobile nakon sto je rjesenje stiglo. Meni je stiglo 3 dana nakon predavanja, ali jos love nema....

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Porodiljska naknada
10.1.2009 22:32:48   
Visnja RR
i meni je tako bilo pa  odjednom dosle tri novcane naknade... ah kako je to bilo lijepo user posted image ... taman bi mi toliko trebalo mjesecno user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 10.1.2009 22:33:23 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Porodiljska naknada
12.1.2009 13:36:55   
juni
Napokon stigao postar user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Porodiljska naknada
12.1.2009 13:38:06   
mamyca
Cestitamouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,cekamo kolacuser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Porodiljska naknada
12.1.2009 17:18:47   
juni
Moze, svakako uskoro dolazim u Mostar pa vas zovem user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Porodiljska naknada
12.1.2009 19:24:39   
Nana_Ze
Citam ovih nekoliko zadnjih  stranica koje ste ispisale. Ja sam u Zenici i vec sam dobila naknadu za 10 dana novembra. Platu za prvih 20 dana novembra sam dobila oko 28.12., a naknada je kasnila za platom samo 3 dana. Kod nas je to dobro regulisano. Meni novac liježe na banku. Inace moja naknada je 641 marka, a dok sam bila na cuvanju trudnoce( oko2,5 mjeseci) primala sam puni iznos plate. Kod vas brate dragi to nesto malo?!??

_____________________________

http://www.pampers.ba/profile/4746

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Porodiljska naknada
17.1.2009 21:51:44   
emsica
blago vama. koliko je god dobro je. ja sam iz mostara i nas kanton ne daje ni marke porodiljne naknade. sad ocekujemo drugo dijete, a ja na porodiljnom necu imati nikakvih primanja. nepravda je to velika. isto nam se svima uzima za davanja na placu, a od kantona do kantona drugi propisi. gade mi se. ovi su nasi u prosloj godini prvo jednoglasno izglasali povecanje svojih placa.


(odgovor članu Nana_Ze)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Porodiljska naknada
19.1.2009 0:35:05   
Anoniman



user posted image  A jeste cule ovaj novi zakon, da se zenama na porodiljskom ne uplacuju doprinosi ni plata od nove godine. Ne mogu vjerovat. Uzas. Sve kontam pa sto nam sve za jedan dan ne ukinu.

_____________________________

MOJE SREĆICE
M. 25.07.2004.
D. 11.06.2008.

(odgovor članu emsica)
  Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Porodiljska naknada
19.1.2009 0:36:11   
Anoniman
A meni se učinilo da sam danas na vijestima u 7 na ntv Hayat čula da se zbog "bijele kuge" donosi novi zakon da se ženama porodiljama koje su u radnom odnosu isplaćuje puni iznos plate za vrijeme porodiljskog odsustva user posted image  ne bi li to promijenilo natalitet u BiH.

_____________________________

Sara 05.10.2002. a drugo nam stiže, aBd, početkom Juna :))))

(odgovor članu Maida28)

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Porodiljska naknada
19.1.2009 8:59:41   
Blue rose RR
Zakon da se ženama na porodiljskom odsustvu ne uplaćuje niti plata, niti doprinosi, važi samo na državnom nivou, dok u entitetima je još to uređeno tako-tako.
A što se tiče, enisa_sara, tih Vijesti u 7 - Hayata- upravo se o gore navedenom raspravljalo, a kao podsticaj su napomenuli naš drugi entitet, gdje upravo da bi podstakli porast nataliteta, isplaćuju ženama porodiljama cjelokupni iznos plate.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Porodiljska naknada
19.1.2009 20:20:26   
Anoniman
Znači za Federaciju - ništauser posted image
E joj user posted image user posted image  a ja se ponadala da su konačno nešto pametno predložili....

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Porodiljska naknada
19.1.2009 22:00:16   
mnn
kod nas u rh je naknada največa porodiljna je oko 400eura...ako su primanja u tom rangu ili veča...ako ne onda pola ili manje sve ovisi o stažu...ja imam maxsimum...ali s obzirom na cjene neznam što bi da mm ne zarađuje puno više od mene...user posted image  sad su uveli naknade i za žene koje nisu nikada radile...iznos je mali ali opet je dobro što su to uveli...jedino je problem onoj ženi koja ima veča primanja od toga pa ti uvijek fali...ja sam jedna od njih...uh baš mi fali još taj mali dio...ali što je tu je...

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Porodiljska naknada
19.1.2009 22:24:50   
mamina princeza
IZVORNA PORUKA: enisa_sara




user posted image  A jeste cule ovaj novi zakon, da se zenama na porodiljskom ne uplacuju doprinosi ni plata od nove godine. Ne mogu vjerovat. Uzas. Sve kontam pa sto nam sve za jedan dan ne ukinu.



Kako to ...mozes li malo pojasniti ...


< Poruku je uredio mamina princeza -- 19.1.2009 22:25:46 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Porodiljska naknada
19.1.2009 22:27:45   
Anoniman
Evo i ja čekam da se Maida28 javi user posted image  da nam saopšti gdje je čula tu informaciju...

(odgovor članu mamina princeza)
  Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Porodiljska naknada
19.1.2009 22:39:10   
ewica
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Zakon da se ženama na porodiljskom odsustvu ne uplaćuje niti plata, niti doprinosi, važi samo na državnom nivou, dok u entitetima je još to uređeno tako-tako.
A što se tiče, enisa_sara, tih Vijesti u 7 - Hayata- upravo se o gore navedenom raspravljalo, a kao podsticaj su napomenuli naš drugi entitet, gdje upravo da bi podstakli porast nataliteta, isplaćuju ženama porodiljama cjelokupni iznos plate.


U Republici Srpskoj stvarno po zakonu svaka porodilja ima pravo da tokom porodiljskog odsustva prima platu u iznosu od 3 prosjecne zadnje plate /bez TO+P/,no malo poslodavaca postuje tu uredbu.Ja,doduse, dobijam platu, ali zna kasniti po 3 sedmice...Zene koje rade u trgovinama,trafikama i sl ako su prijavljene veoma cesto dobijaju otkaz kad poslodavac sazna za trudnocu...

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Porodiljska naknada
19.1.2009 23:01:25   
Anoniman
Pa bilo je na vijestima na Hayatu, u nedjelju u 19:00. I rekli su da je kod nas ukinuto, a u RS da je ostalo. I bile su gosti dvije zene, majke na porodiljskom koje su nazvale kolegice s posla i rekle da se vise za njih ne uplacuju doprinosi dok su na porodiljskom. Jedna radi u nekom ministarstvu, nisam sigurna u kojem, a za drugu ne znam.
Mene licno ne dotice ovaj zakon, ali mi smeta nepravda prema zenama. Bila bi srertna da sam u krivu i da sam nesto pogresno skontala.

(odgovor članu ewica)
  Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Porodiljska naknada
20.1.2009 14:54:03   
tresnjicaaa
Da vas pitam nesto. Ja sam na po zavrsetku fakulteta bila prijavljena na biro. Inace mm radi vani pa sam i ja sa njim tako da se na biro nisam mogla jaljvati redovno. Sada treba da se porodim i ne znam da li ja imam nekih prava na porodiljsku nadoknadu. Znaci niti sam zaposlena a niti sam na birou. Da li se mogu opet prijaviti na biro? 

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Porodiljska naknada
20.1.2009 17:00:01   
luna77
IZVORNA PORUKA: Maida28

Pa bilo je na vijestima na Hayatu, u nedjelju u 19:00. I rekli su da je kod nas ukinuto, a u RS da je ostalo. I bile su gosti dvije zene, majke na porodiljskom koje su nazvale kolegice s posla i rekle da se vise za njih ne uplacuju doprinosi dok su na porodiljskom. Jedna radi u nekom ministarstvu, nisam sigurna u kojem, a za drugu ne znam.
Mene licno ne dotice ovaj zakon, ali mi smeta nepravda prema zenama. Bila bi srertna da sam u krivu i da sam nesto pogresno skontala.


rade u Graničnoj policiji mislim.bila je već emisija na tu temu.jedna se mislim zove Maja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

U zemlji krvi i meda
DM

Hoćete li pogledati istoimeni film Angeline Jolie?!

DA (80%)

NE (20%)


Broj svih glasova: 274

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *