|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  204 205 [206] 207 208   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 12:23:31   
moja suncica
NEKA MALO NOVINARI ISTRAZE ....NA TVSA OBJAVITIuser posted image

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 5126
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 12:35:25   
Hanady RR
Čitam i stavrno tuga user posted image
mislim da je vrijeme za sojalne nemire...
nema smisla...
al bašuser posted image

na nivou kantona je ovaj bezobrazluk...Ministarstvo za rad i colijanu politiku naldežno je za ovo...
Njima se cool zezat stavrt i ukidat nove vlade po starančkoj osnovi...i za to uredno naplate dnevnice...a porodilje a bebe....

sramno...sramno totalno...

do sada je sarajevski kanton kao utjeha bio, nada d aid rugi kantoni nekada krenut će na bolje...
šta da očekuju kantoni u kojima godinama nema siplata po ovom sonovu uopće ako sarajveski kao ''najbogatiji'' kanton u federaciji ovo činiuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 5127
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 12:51:33   
KupusLivada
Miimy, jesi li probala ganjati tu neku pomoć za prehranu bebe preko opštine? Al ako imaš auto odmah zaboravi user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5128
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 15:14:47   
mamina princeza
ja sam za da se nesto pokrene .. hajmo zene nesto raditi pa ovo je uzas. .... cuj ne znaju hocel biti pa zarnije dosta sto se kasni preko 20 dana nego sad jos toliko. sram da ih bude sve redom.
kome se obratiti i kako. HAnady mozda ti znas .....
jel s emozemo pojedinacno nekom obratiti ili je bolje da djelujemo zajedno i da li treba ici u medije direktno. Kako god ovo je bas strasno .....

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 5129
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 15:45:08   
mirelaf
zene ako cemo se zaliti onda sve zajedno ako odemo pojedinacno nista od toga samo ce nas ismijat,ne znaju oni kako je sa ovih 400stoje kad su njima plate po 1,1000 minimalno,ja sam ZA

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 5130
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 16:05:04   
M kao Mama
i ja sam da se nešto pokrene, zaista je ovo veliki bezobrazluk, imam osjećaj da se pare vrte doslovno, svaki mjesec kradu po koji dan,

(odgovor članu mirelaf)
Neposredna veza do poruke: 5131
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 16:11:53   
Hanady RR
Samo zajedno žene idite...
i prema kantonu naravno...pare su kod njih...opština je samo služba koja to odrađuje za njih...

Moj prijedlog...otvoreno pismo vladi kantona sarajevo ( ministarvo određeno) -sročeno adekvatno sa komletnom porblematikom,  putem medija...sa potpisima žena porodilja kako u radnom odnosu tako i ove koje to nisu....
možda čak naći žen i sa drugih kantona, koliko god da vas ovdje ima na forumu pa osto neka i one urade na svojim kantonima...one čak imaju i jače argumenet koji s etiču zakona o ipslati nakanda koji s ene poštiva nikako il nekako il s akašnjenjima strašnim...

al najprije kontaktirajte administraora portala našu Višnju ... ipak u ovoj priči smatram potrebnim je konultirati se sa njom



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5132
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 16:45:46   
Medi_87
Jedno pitanje sestra mi je dobila rješenje za jednokratnu pomoć i za ishranu jos nesto, ne znam tacno e gdje se to dize, je li donosi postar tu jednokratnu, ili se negdje ide po touser posted image

(odgovor članu moja suncica)
Neposredna veza do poruke: 5133
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 17:00:24   
ajla86

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Samo zajedno žene idite...
i prema kantonu naravno...pare su kod njih...opština je samo služba koja to odrađuje za njih...

Moj prijedlog...otvoreno pismo vladi kantona sarajevo ( ministarvo određeno) -sročeno adekvatno sa komletnom porblematikom,  putem medija...sa potpisima žena porodilja kako u radnom odnosu tako i ove koje to nisu....
možda čak naći žen i sa drugih kantona, koliko god da vas ovdje ima na forumu pa osto neka i one urade na svojim kantonima...one čak imaju i jače argumenet koji s etiču zakona o ipslati nakanda koji s ene poštiva nikako il nekako il s akašnjenjima strašnim...

al najprije kontaktirajte administraora portala našu Višnju ... ipak u ovoj priči smatram potrebnim je konultirati se sa njom







dzabe ovaj mjesec,ja pripadam kantonu i jos platu nisam dobila koja je inace do 5 u mjesecu,nasi iz finansija zvali kanton kazu nemaju para.nema plate....nema naknade moje djete od have da zivi?'''''

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5134
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 17:56:29   
mirelaf
e drage ja sam poslala na facebuku poruku Mimi Šahinpasic nadam se da ce objaviti nasu pricu al bilo bi dobro da jos nekoliko vas posalje bolje je kad nas je vise pa mozda i objavi

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 5135
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 18:01:10   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ajla86


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Samo zajedno žene idite...
i prema kantonu naravno...pare su kod njih...opština je samo služba koja to odrađuje za njih...

Moj prijedlog...otvoreno pismo vladi kantona sarajevo ( ministarvo određeno) -sročeno adekvatno sa komletnom porblematikom,  putem medija...sa potpisima žena porodilja kako u radnom odnosu tako i ove koje to nisu....
možda čak naći žen i sa drugih kantona, koliko god da vas ovdje ima na forumu pa osto neka i one urade na svojim kantonima...one čak imaju i jače argumenet koji s etiču zakona o ipslati nakanda koji s ene poštiva nikako il nekako il s akašnjenjima strašnim...

al najprije kontaktirajte administraora portala našu Višnju ... ipak u ovoj priči smatram potrebnim je konultirati se sa njom







dzabe ovaj mjesec,ja pripadam kantonu i jos platu nisam dobila koja je inace do 5 u mjesecu,nasi iz finansija zvali kanton kazu nemaju para.nema plate....nema naknade moje djete od have da zivi?'''''



U principu ne mislim samo na ovaj mjesec...
Ovo je mnogo dublja problemtika od jednoga mjeseca...

Kašnjenja naknada su već mjeseci unazad česta  da uopšte ne ulazimo u visinu istih kako zapolenih tako nezapolenih porodilja



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 5136
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 19:27:27   
Miimy
jao uzasa jel ni danas nista dajte da napravimo nesto ovo nema smisla .....
Kupus livada nemamo auto nemamo stan, MM samo radi al nismo mogli nista dobiti vise od 120 km jer MM je prijavljen na 420 km kazu dovoljno za 3 clana porodice i 8 kutija mlijeka mjesecno ....

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 5137
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 19:56:15   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: Miimy

jao uzasa jel ni danas nista dajte da napravimo nesto ovo nema smisla .....
Kupus livada nemamo auto nemamo stan, MM samo radi al nismo mogli nista dobiti vise od 120 km jer MM je prijavljen na 420 km kazu dovoljno za 3 clana porodice i 8 kutija mlijeka mjesecno ....


Ma joj imaju sve, oboje rade,imaju stan,i opet su izganjali to i sve sto je moglo,jos se javno hvalili time ovdjeuser posted image Dobro se sjecam togauser posted image

Nepravda na svakom korakuuser posted image

< Poruku je uredio Emica_sa -- 23.1.2013 19:59:30 >


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 5138
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 19:59:50   
Miimy

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: Miimy

jao uzasa jel ni danas nista dajte da napravimo nesto ovo nema smisla .....
Kupus livada nemamo auto nemamo stan, MM samo radi al nismo mogli nista dobiti vise od 120 km jer MM je prijavljen na 420 km kazu dovoljno za 3 clana porodice i 8 kutija mlijeka mjesecno ....


Ma joj imaju sve, oboje rade,imaju stan,i opet su izganjali to i sve sto je moglo,jos se javno hvalili time ovdjeuser posted image Dobro se sjecam togauser posted image


pa nemamo Stelu sta se moze ... znam ija par ljudi koji imaju svoj stan, auto, plate pa primaju i mlijeko i jednokratno itd ... lijepo se vidi kakva nam je drzava sve se moze ...

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 5139
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 20:06:08   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: Miimy


IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: Miimy

jao uzasa jel ni danas nista dajte da napravimo nesto ovo nema smisla .....
Kupus livada nemamo auto nemamo stan, MM samo radi al nismo mogli nista dobiti vise od 120 km jer MM je prijavljen na 420 km kazu dovoljno za 3 clana porodice i 8 kutija mlijeka mjesecno ....


Ma joj imaju sve, oboje rade,imaju stan,i opet su izganjali to i sve sto je moglo,jos se javno hvalili time ovdjeuser posted image Dobro se sjecam togauser posted image


pa nemamo Stelu sta se moze ... znam ija par ljudi koji imaju svoj stan, auto, plate pa primaju i mlijeko i jednokratno itd ... lijepo se vidi kakva nam je drzava sve se moze ...



Da upravo tako,nazalostuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 5140
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 20:27:06   
ini246
Pozdrav raja ... Ja sam jos jutros obavijestila Hayat tv user posted image i zamolila da urade prilog... Zar mi majke s djecom ne možemo biti na nekom od prioriteta user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 5141
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 20:47:16   
Marija13
hoce li biti taj prilog, kada?



IZVORNA PORUKA: ini246

Pozdrav raja ... Ja sam jos jutros obavijestila Hayat tv user posted image i zamolila da urade prilog... Zar mi majke s djecom ne možemo biti na nekom od prioriteta user posted image



_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu ini246)
Neposredna veza do poruke: 5142
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 22:36:20   
mamma mumi
Ja udjoh s nadom na forum, reko sad ces vidjeti postari poceli podijelu kaduser posted image -Kakva nam drzava, takve i isplate. Nemaju para, ma nek imaju za svoje administracije tolike, a za porodilje jok. Jos se zale "bijela kuga", ma kako se ponasaju i kakva je besparica, raja ce radjati 1 dijete i tacka, pa ce 2 opstine se sastaviti i otvoriti jednu osnovnu skolu, eto toliko ce djece imati, ma sramota.
Zenice i ja sam za pokretanje pitanja naknada, bujrum sta treba aktivno se ukljucujem da znate. To sa prilogom na tv nece biti nista, jer sam ja jednom isto slala na TVSA mail, ma nisu se udostojili ni da odgovore, a kamoli prilog da napisu, briga medije za bebe, nije senzacija nikakva.

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 5143
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 23:02:25   
disaaa
I ja se prikljucujem za pokretanje pitanja "naknada porodiljna""

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 5144
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 23:08:47   
Nasa princeza
zenice moje evo cijeli dan ne dolazim sebi sta nas snade,umjesto da jutros pisemo ciji je postar brzi i kome je stigla naknada mi deveramo sta dalje.kako da sutra kupimo mlijeko,pelene,kremice...ma kako da kupimo hljeb.oni nama nema para,kako da djetetu od 7 godina objasnim da kanton nema para,a da mama ne moze da radi jer imamo bebu i mama treba da je sa njom.puno se tu stvari povlaci nije tu samo rijec o tih 400 km.kako mi se cini lakse se nadati muzevoj plati koja ce 1. februara,nego ovoj mojoj sirotinji i sramoti.ja sam isto za to da nesto pokrenemo.pa ako nista nek se cuje kako ni djecu ne smijemo radati,jer ih nema ko da hrani ako je mama na porodiljskom....

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 5145
   RE: Porodiljska naknada
23.1.2013 23:26:56   
M kao Mama
ja sam za, ali mislim da se ne smijemo nadati čudo, jer kako vrijeme prolazi, sve sam ubjeđenija da je našim glavonajma u cilju da ovo zaista bude država staraca i onda oni rade dibidus šta žele i hoće

ovo je sramotno, strašno, ne znam kako bih nazvala, ali evo šta da radimo, nisam pametna

(odgovor članu Nasa princeza)
Neposredna veza do poruke: 5146
   RE: Porodiljska naknada
24.1.2013 8:11:42   
Miimy
ja se nadam i drzim fige da je danas nas dan user posted image user posted image

_____________________________

‎"Odluka o tome da ćeš imati dijete – izuzetno je važna. To znači da će tvoje srce zauvek koračati negdje izvan vlastitog tijela."

Nase malo Sunce doslo na svijet 3..8.2012. 9:10h

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5147
   RE: Porodiljska naknada
24.1.2013 8:16:03   
tajra26
evo cure da kazem da imate i moju podrsku user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Miimy)
Neposredna veza do poruke: 5148
   RE: Porodiljska naknada
24.1.2013 8:42:41   
nenojka
ej cure zna li iko broj opstine novo sarajevo ili broj poste za upit ovih naknada da znam ubuduce da ne sjedim ko budala kuci i cekam ove pare...inace danas 24, ovo je krajnji bezobrazluk da nije jos stiglo...i jos nesto da pitam,citam ovdje nekakva 13.ta uplata, za koga to vazi? jel i za nas koji primamo ovih 400 i nesta ili samo za one koji su na birou

(odgovor članu moja suncica)
Neposredna veza do poruke: 5149
   RE: Porodiljska naknada
24.1.2013 8:50:50   
mirelaf
broj poste centar je 723-426

(odgovor članu nenojka)
Neposredna veza do poruke: 5150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  204 205 [206] 207 208   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  204 205 [206] 207 208   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *