|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  215 216 [217] 218 219   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiljska naknada
5.2.2013 11:20:32   
Marija13
zna li neko na kojem broju opštine NG mogu provjeriti da li sam na spisku ovaj mjesec...

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu amery)
Neposredna veza do poruke: 5401
   RE: Porodiljska naknada
6.2.2013 8:42:20   
Svilica
Marija, 291 141. Sad zavisi koliko će biti ljubazni da ti kažu, nekada im je i to teškouser posted image Sretno!!! Očekujem te sa lijepim vijestima user posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 5402
   RE: Porodiljska naknada
6.2.2013 9:51:10   
buci buci
amery evo ovo je pravilnik za porodiljske
http://www.sarajevo.ba/ba/files/pravilnik-porodilje-2011-bos.pdf
e sad,ako ne dobijes odma poslije 12-e 13-u,zovi u svoju opstinu da vidis sta je
meni kasne vec 4 mjeseca,a sve zbog tete u opstini koja me nije uvrstila u spisak user posted image
sretno ti user posted image

(odgovor članu amery)
Neposredna veza do poruke: 5403
   RE: Porodiljska naknada
6.2.2013 10:33:39   
Marija13
Svilice hvala puno...rece teta "Trebali biste ovaj mjesec, ali kao sto je u januaru bilo skroz krajem mjeseca tako ce biti i u februaru da ocekujemo zadnji dan isplatu"...


IZVORNA PORUKA: Svilica

Marija, 291 141. Sad zavisi koliko će biti ljubazni da ti kažu, nekada im je i to teškouser posted image Sretno!!! Očekujem te sa lijepim vijestima user posted image



_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Svilica)
Neposredna veza do poruke: 5404
   RE: Porodiljska naknada
6.2.2013 18:29:33   
amery
Hvala buci buci puno,procitala sam pravilnik,e sad mi nije jasna samo jedna stvar da li se isplacuju sve ove naknade jedna poslije drugeuser posted image ,izvini nisam u toku,a ja sam opstina centar pa cu valjda dobiti tu 13 ako ne,javljam se opet za broj,u svakom slucaju hvala,sretno i tebi za 13-u valjda ces dobiti uskorouser posted image svu srecu zelim oduser posted image ..

(odgovor članu buci buci)
Neposredna veza do poruke: 5405
   RE: Porodiljska naknada
10.2.2013 10:28:58   
buci buci
amery,dobivaju se valjda jedna iza druge.....
tako bi bar trebalo user posted image
prvo se dobije ovih 240 nakon sto isprimas sokove i mlijeko
a onda kad primis ovih redovnih 12 sa biroa,slijedi ovo od grada
sretno i tebi,nadam se da neces cekat k'o ja user posted image
pozzuser posted image

(odgovor članu amery)
Neposredna veza do poruke: 5406
   RE: Porodiljska naknada
11.2.2013 11:03:43   
malamacamaca
Djevojke imam pitanje...recite sta se desava sa naknadaom ako nisi na toj adresi, npr. meni roditelji zive na toj adresi i mogu li oni primiti novac za mene jer ja malo selim sa adrese na adresu, u starom gradu sam prijavljena,a muz na Ilidzi i meni se ne prelazi dole u Opstinu nikako.akvi su postari po tom pitanju?Hvala na odgovoru :)

(odgovor članu buci buci)
Neposredna veza do poruke: 5407
   RE: Porodiljska naknada
11.2.2013 11:09:18   
veeseelaa
ako te poštar zna ostaviće lovu kod tvojih a ako ne ostavi obaviejst pa se javiš u poštu da digneš mani

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malamacamaca)
Neposredna veza do poruke: 5408
   RE: Porodiljska naknada
11.2.2013 11:19:36   
Marija13
u opstini popuni punomoc sa podacima ko ce primati u tvoje ime, mozes navesti dvije osobe, moja komsinica koja bude kod mame u tuzli napravila punomoc na moje ime i postar regularno nama donosi...



IZVORNA PORUKA: malamacamaca

Djevojke imam pitanje...recite sta se desava sa naknadaom ako nisi na toj adresi, npr. meni roditelji zive na toj adresi i mogu li oni primiti novac za mene jer ja malo selim sa adrese na adresu, u starom gradu sam prijavljena,a muz na Ilidzi i meni se ne prelazi dole u Opstinu nikako.akvi su postari po tom pitanju?Hvala na odgovoru :)



_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu malamacamaca)
Neposredna veza do poruke: 5409
   RE: Porodiljska naknada
11.2.2013 11:20:12   
bebaa
postar ce ostaviti samo ako imaju tvoju licnu kartu...ako ne ostavit ce ti obavijest da se javis u postu koja je navedena...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5410
   RE: Porodiljska naknada
11.2.2013 11:25:37   
pipi_duga_capara

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ako te poštar zna ostaviće lovu kod tvojih a ako ne ostavi obaviejst pa se javiš u poštu da digneš mani

moja porodiljna je stizala na moju staru adresu, bez problema je postar ostavljao mojim roditeljima cak je i brat preuzimao, nije nikad ni pitao za mene user posted image niti je trazio licnu, punomoc.. user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5411
   RE: Porodiljska naknada
11.2.2013 11:31:33   
malamacamaca
Hvala na brzim odgovorima....super ste :)

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 5412
   RE: Porodiljska naknada
11.2.2013 11:41:29   
chuci

IZVORNA PORUKA: malamacamaca

Djevojke imam pitanje...recite sta se desava sa naknadaom ako nisi na toj adresi, npr. meni roditelji zive na toj adresi i mogu li oni primiti novac za mene jer ja malo selim sa adrese na adresu, u starom gradu sam prijavljena,a muz na Ilidzi i meni se ne prelazi dole u Opstinu nikako.akvi su postari po tom pitanju?Hvala na odgovoru :)

ako ih poštar zna trebalo bi da ostavi bez problema. moj zna mene pa ostavi ko god mu otvori vrata u mojoj kući.

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu malamacamaca)
Neposredna veza do poruke: 5413
   RE: Porodiljska naknada
11.2.2013 11:51:11   
bebaa
pa dje meni zapade ovaj hajvan pa moram klapat do poste ko mahnita...ionako cekamo ko mahnite i jos moram dezurati kad ce on doci jer ovaj ne ostavlja nikom...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 5414
   RE: Porodiljska naknada
12.2.2013 18:01:21   
bozijidar
Drage moje, imam jedno pitanje. U stalnom radnom odnosu sam vec 18 mjeseci kod privatnika. Interesuje me da li mogu ostvariti pravo na porodiljsku naknadu. BRINE ME SLJEDEĆA ČINJENICA. Danas sam provjerila, poslodavac nije redovno uplaćivao doprinose. Da li je neko imao sličnu situaciju? Unaprijed hvala

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 5415
   RE: Porodiljska naknada
12.2.2013 19:09:41   
dady
Možes ostvariti,samo ce ti trebati potvrda da si prijavljena kod njega,al opet zavisi koja si opština?!

_____________________________

DAWUD 20.06.2009.
Mrvica je postala mrvetina!!!
:)))))))))

ZEJD 07.11.2012.
Nova Mrvica :)))

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 5416
   RE: Porodiljska naknada
12.2.2013 19:20:34   
ksily
@bozijidar

i kod mene je to bio slucaj ali sam ostvarila pravo na punu naknadu, tako da ti to mislim nece uticati na visinu bitno je samo da si u radnom odnosu duze od 6 mjeseci

_____________________________

Život ćine male stvari, koje se rade na veliki način

Nas svijet je postao ljepši kada se rodila nasa grudvica 31.10.2012.

(odgovor članu dady)
Neposredna veza do poruke: 5417
   RE: Porodiljska naknada
12.2.2013 21:27:41   
bozijidar
Drage moje, hvala vam puno na odgovoru. Bas ste me obradovale. A opština je Novo Sarajevo! U radnom odnosu sam vec 18 mjeseci!

(odgovor članu ksily)
Neposredna veza do poruke: 5418
   RE: Porodiljska naknada
12.2.2013 23:59:25   
assmiras
Pozdrav,

zna li ko kad mozemo ocekivat naknade????

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu bozijidar)
Neposredna veza do poruke: 5419
   RE: Porodiljska naknada
13.2.2013 8:42:54   
mamina princeza
ja sam na porodiljskom bila do 9.2. znate li kako meni sad placaju - trebam dobiti za januar i onda u martu za ovo 9 dana jel tako? Pitam jer sam srela zenu koja radi u mojoj opstini na ovome i ona nesto rece kao doslo mi da si ti zavrsila sa porodiljskim i bas se iznenadih da je godna prosla i ja joj kazem jeste do 9.2 a ona kao nesto u smislu al ulazis sa zavrsetkom u januaru ....
tek kasnije kad se rastadoh s njom u glavi mi da je rekla da kao necu dlobtii februarsku.
zna li neko nesto o tome. mislim - i to dodje kao nekih 100 KM otrpilike mozd ai malo vise i nije za baciti da mi samo tako uzmu jel tako ... ne znam kako su racunali na pocetku jel moguce da su oni zaokruzili pa od pocetk aplacali za onaj tamo februar da ne bi za ovaj ...

jel neko imao lsicnu situaciju ...
i kad sad da ocekujem od grada 13...
kad primim svih 12 pa nakon toga koliko vremena?

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 5420
   RE: Porodiljska naknada
13.2.2013 12:26:29   
ini246
Draga naša ti ces dobiti i te dane u februaru al kad se bude dijelila naknada za februar... A 13ta ide mjesec iza toga tako no sikiriki bice jos parica ...

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 5421
   RE: Porodiljska naknada
13.2.2013 12:29:13   
ini246
A kako bi se mi obradovali postarku s paricama ... Jao da nas iznenade user posted image ali ......... da Bog da

(odgovor članu ini246)
Neposredna veza do poruke: 5422
   RE: Porodiljska naknada
13.2.2013 12:34:11   
chuci

IZVORNA PORUKA: mamina princeza

ja sam na porodiljskom bila do 9.2. znate li kako meni sad placaju - trebam dobiti za januar i onda u martu za ovo 9 dana jel tako? Pitam jer sam srela zenu koja radi u mojoj opstini na ovome i ona nesto rece kao doslo mi da si ti zavrsila sa porodiljskim i bas se iznenadih da je godna prosla i ja joj kazem jeste do 9.2 a ona kao nesto u smislu al ulazis sa zavrsetkom u januaru ....
tek kasnije kad se rastadoh s njom u glavi mi da je rekla da kao necu dlobtii februarsku.
zna li neko nesto o tome. mislim - i to dodje kao nekih 100 KM otrpilike mozd ai malo vise i nije za baciti da mi samo tako uzmu jel tako ... ne znam kako su racunali na pocetku jel moguce da su oni zaokruzili pa od pocetk aplacali za onaj tamo februar da ne bi za ovaj ...

jel neko imao lsicnu situaciju ...
i kad sad da ocekujem od grada 13...
kad primim svih 12 pa nakon toga koliko vremena?

ja sam od 4.6. i za 6 mjesec sam dobila samo dio nadoknade ne cijli iznos koji ste vi dobile za taj mjesec. zato je valjda logično da mi u junu isplate za 1,2,3 sljedeće godine odnosno kad završim.

mislim da će ti platiti i u februaru za tih 9 dana. ako ne plate nazovii pitaš šta je. ali meni kad je s ajšom bilo dobila sam i za dio septembra na početku porodiljskog odsustva i za dio na kraju. znači 13 puta sam dobivala jer nisam od početka mjeseca bila. plus 13ta nadoknada

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 5423
   RE: Porodiljska naknada
13.2.2013 15:33:54   
moj pilic
trebala bi da dobijes za tih 9 dana jer si na pocetku dobila naknadu koja se vodila iza 9....a od 1 do 9 ti nisu platili znaci zovi opstinu iduci mjesec i vidi sa njima.......

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5424
   RE: Porodiljska naknada
13.2.2013 15:36:01   
moj pilic
mogu li znati ko ima pravo na tu 13 naknadu....imaju li zene koje rade ili ide po opstinama.......

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 5425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  215 216 [217] 218 219   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  215 216 [217] 218 219   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *