|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biohemijska trudnoća
25.8.2011 14:56:58   
Lejla Ka
Mama alma, jesi li se ikad testirala na klamidiju?

Mene je doktorica nakon prvog pobačaja (missed) odmah testirala na klamidiju da nju isključi, jer ona jako često izaziva rane pobačaje.

Ma ne znam koliko ti je sad pametno raditi testove malo prije očekivane menstruacije. Obično takve menstruacije imaju neke neuobičajene simptome, pa ako primjetiš nešto neobično možeš tada napraviti test.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Biohemijska trudnoća
25.8.2011 14:57:13   
Lulu_08
Nema na čemu, znam kako ti je user posted image . Ali to je dobar znak, tj. znaš da možeš ostati user posted image  hvala Bogu.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Biohemijska trudnoća
25.8.2011 15:05:10   
M kao Mama
Lejla nisam, i ovo mi se baš desilo možda dva ili tri puta od prošle godine , evo sad razmišljam tačno, kada sam bila sigurna da ću ostati trudna, pa onda kasnilo, a meni nikada ne kasni i onda dobijem i bude ovako,

idem redovno kod ginekologa (mislim redovno na pola godine ili godišnje kako kad), radim papa test, briseve i sve bude ok, nema nikakvih upala , niti slično, za klamidiju ne znamjel treba postojati neki indikator ili ona se pokaže na nekom od ovih gore navedenih testova

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Biohemijska trudnoća
25.8.2011 15:07:30   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Lejla nisam, i ovo mi se baš desilo možda dva ili tri puta od prošle godine , evo sad razmišljam tačno, kada sam bila sigurna da ću ostati trudna, pa onda kasnilo, a meni nikada ne kasni i onda dobijem i bude ovako,

idem redovno kod ginekologa (mislim redovno na pola godine ili godišnje kako kad), radim papa test, briseve i sve bude ok, nema nikakvih upala , niti slično, za klamidiju ne znamjel treba postojati neki indikator ili ona se pokaže na nekom od ovih gore navedenih testova


Ovo ti ne znam sto posto, meni je rađen ciljano na klamidiju. Mada mislim da bi se vidjela na brisu. Priupitaj gina.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Biohemijska trudnoća
30.1.2012 14:13:49   
choirgirl
Da li iko zna sta uzrokuje biohemijsku trudnocu? je li se to zna uopste?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Biohemijska trudnoća
30.1.2012 15:23:14   
Lulu_08
choirgirl evo citiracu sta smo ranije diskutovali, tj. prije par mjeseci:

IZVORNA PORUKA: Djana

Najčešći razlog je isti kao i u regularnog pobačaja, tojest hromozomski defekti u ploda. Pročitah da je također moguće da je kvalitet jajašca nedovoljan (nedovoljno zrelo jajašce koje biva oplođeno) a pored toga je moguće da sperma koja je oplodila jajašce nije bila kvalitetna (oštećena, stara i sl.).

Eh sada, kao što je misterij zašto dolazi do spontanog pobačaja tako je i misterij zašto dolazi do biohemijske trudnoće.



IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

E, svašta ja i dalje ne mogu sebi da dođem, sada ide pitanje koje me muči, što dolazi do te biohemijske trudnoće,


Biohemijska je trudnoća kod koje se desi oplodnja, ali se zametak dalje ne razvija, tijelo počne proizvoditi "bio-hemijske" uslove za trudnoću, pa se pojavi i beta HCg u malim količinama koje dovedu do blijedo pozitivnih testova za trudnoću, međutim sve to vrlo brzo prestane i kreće krvarenje, koje može nešto kasniti, a i ne mora. Jedini siguran pokazatelj da jeste bila biohemijska trudnoće ja ako napraviš test u tom nekom periodu oko očekivane menstruacije.

Žene koje se bore sa neplodnošći, naročito one koje idu na IVF češće otkriju bio-hemijsku trudnoću zato što prate porast bete. Žene koje pokušavaju prirodno zatrudniti najčešće ne primjete.




IZVORNA PORUKA: Djana

Evo citirat' ću jedan članak:

Tijekom biokemijske trudnoće krvarenje je pojačano, često s komadićima krvavog tkiva, a redovito ga prate i bolni grčevi.

Kao najčešći uzroci ranog pobačaja navode se kromosomske anomalije, pa je 'greška' prilikom spajanja jajne stanice i spremija često ona koja koja je presudna. Većina ostalih uzroka je, tvrdi Dragun, zanemariva, iako rani pobačaj mogu izazvati bakterije poput primjerice, klamidije.

Gotovo polovica svih prvih trudnoća završava spontanim pobačajem, uglavnom jer se oplođeno jajašće ne uspijeva implantirati, a kada se implantira ubrzo nakon toga propadne.

A evo i link: KLIK



_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Biohemijska trudnoća
30.1.2012 15:38:29   
Hanady RR





IZVORNA PORUKA: Djana

Evo citirat' ću jedan članak:

Tijekom biokemijske trudnoće krvarenje je pojačano, često s komadićima krvavog tkiva, a redovito ga prate i bolni grčevi.

Kao najčešći uzroci ranog pobačaja navode se kromosomske anomalije, pa je 'greška' prilikom spajanja jajne stanice i spremija često ona koja koja je presudna. Većina ostalih uzroka je, tvrdi Dragun, zanemariva, iako rani pobačaj mogu izazvati bakterije poput primjerice, klamidije.

Gotovo polovica svih prvih trudnoća završava spontanim pobačajem, uglavnom jer se oplođeno jajašće ne uspijeva implantirati, a kada se implantira ubrzo nakon toga propadne.

A evo i link: KLIK



kao i streptokoka B, dokazano

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Biohemijska trudnoća
30.1.2012 16:44:44   
D_K
IZVORNA PORUKA: Hanady RR






IZVORNA PORUKA: Djana

Evo citirat' ću jedan članak:

Tijekom biokemijske trudnoće krvarenje je pojačano, često s komadićima krvavog tkiva, a redovito ga prate i bolni grčevi.

Kao najčešći uzroci ranog pobačaja navode se kromosomske anomalije, pa je 'greška' prilikom spajanja jajne stanice i spremija često ona koja koja je presudna. Većina ostalih uzroka je, tvrdi Dragun, zanemariva, iako rani pobačaj mogu izazvati bakterije poput primjerice, klamidije.

Gotovo polovica svih prvih trudnoća završava spontanim pobačajem, uglavnom jer se oplođeno jajašće ne uspijeva implantirati, a kada se implantira ubrzo nakon toga propadne.

A evo i link: KLIK



kao i streptokoka B, dokazano



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Biohemijska trudnoća
31.1.2012 10:36:08   
choirgirl
Hvala Djana, sad tek vidim da si i ovdje pisala.

Ja sam sinoc uradila test, kucni, i pokazao je dvije crtice..

Test ima osjetljivost na 25 jedinica... pa ne kontam ako je u krvi bilo 14, kako moze biti u urinu vise HCGa isti taj dan...
Zar ne bi trebalo da HCG u urinu malo kasni?
Po mojoj nekoj logici ako je u krvi 14 u urinu bi trebalo biti jos manje, i test to ne bi mogao detektovati?

< Poruku je uredio choirgirl -- 31.1.2012 10:38:17 >

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Biohemijska trudnoća
31.1.2012 10:37:01   
choirgirl

IZVORNA PORUKA: Hanady RR






IZVORNA PORUKA: Djana

Evo citirat' ću jedan članak:

Tijekom biokemijske trudnoće krvarenje je pojačano, često s komadićima krvavog tkiva, a redovito ga prate i bolni grčevi.

Kao najčešći uzroci ranog pobačaja navode se kromosomske anomalije, pa je 'greška' prilikom spajanja jajne stanice i spremija često ona koja koja je presudna. Većina ostalih uzroka je, tvrdi Dragun, zanemariva, iako rani pobačaj mogu izazvati bakterije poput primjerice, klamidije.

Gotovo polovica svih prvih trudnoća završava spontanim pobačajem, uglavnom jer se oplođeno jajašće ne uspijeva implantirati, a kada se implantira ubrzo nakon toga propadne.

A evo i link: KLIK



kao i streptokoka B, dokazano


Hanady, je l se tebi ovo desilo?user posted image

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Biohemijska trudnoća
13.4.2012 12:14:34   
gagala
definitivno sigurna da sam ih imala MNOGO ........ no, meni su uvijek rekli da se plod "ne stigne ugnijezditi u stijenku materice zato što je kratak ciklus" ....... tada sam imala cikluse do 23 dana, a ovulacija je bila na 12 do 14 dan, pa nije bilo dovoljno vremena da jajšce stigne do stijenke, i da se učvrsti - jer dođe user posted image i spere ga - u bukvalnom smislu

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 36
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *