|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odlazak na babine
23.9.2008 12:29:08   
Mara
Ja obično kad idem na babine muž poludi user posted image
Za bliske prijatelje moje i njegove: Obično nazovem i pitam šta im fali od "velikih" stvari tipa :bebifon, auto sjedalo, hodalica, ona sjedalica što se može i ljuljati, hranilica ili vrtić. Uz to ubacim 1 pakiranje pampersa +maramice, presvlak za bebu i igračku ( u zadnje vrijeme je to onaj magarac iz crtanog Winnie the Pooh user posted image ) i "korpu" (nekako mi je kesa izmodirala) sa kavom, šećerom, piće za nju (Baileys) i njega (neki whiskey),bombonjera,  miješano voće i sve to fino upakiram. Za ove nema love user posted image
Nedavno sam bila u 2 tjedna 2 puta kuma na krštenju. Za to sam svakom kumčetu kupila po mali lančić sa privjeskom i naušnice, otvorila štednu knjižicu i stavila novce na nju, za jedno kumče sam kupila auto sjedalicu, a za drugo kolica ( na 3 djela sa sestrama jer je to kćerka od brata), presvlak sa igračkama (magu sam obuklauser posted image : šorc+majica+šeširić+čarapice), napravila tortu od pelena i na nju okačila nakit od kutijica sa dudom, nakitom šta sam kupila, maramice u stredinu i kozmetika za bebu,  a za postolje sam kupila radosnicu i popunila je malo (ostatak neka roditelji popune user posted image )
Za roditelje je bila korpa, malo bogatija user posted image
Za one naše dalje frendove s kojima se ne čujem tako često i s kojima nismo bliski toliko da se vidimo 1 mjesečno obično odnesem malu korpu  i za djete male pelene + maramice+ presvalk i sitnicau za bebu i čestitka sa novcem.
MM kaže da stvarno nemam "karara" tj granice kad idem na babine pogotovo zato što on mora vući puno stvari user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Odlazak na babine
23.9.2008 12:45:53   
ziki
Sad razmisljam da ja bas nesto i nemam prijatelja koji imaju djecu...To 2-3 put kad sam bila na babine nosila sam za bebu jednom igracku drugi put dekicu, kesu za ostale sa onim sto ide i normalno muz da pare za bebu. Ja sam zapisivala sta sam od koga dobila da znam kad ako Bog da dodje vrijeme da idem kod njih. Pelene mi niko nije donijo a to je npr super jer sam dobila gomilu stvarcica, narocito kod muzevih koje Tarik nije mogo ni da obuce... nisu ga videli prije. Kod mene kuci zene iz komsiluka su donosile uglavnom pidzamice i trenercice i sve to fino velicina 2 pa sam to ostavila kad malo poraste, bas ce mi tad dobro doc jer je sad pretrpan stvarima.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Odlazak na babine
22.1.2012 14:02:34   
MicoTico
Drage mame, pomagajte!
Sljedeće sedmice se spremamo da idemo na babine kod naših vjenčanih kumova i stvarno ne znam šta da uzmemo. Mi smo stvarno bliski sa njima i puno ih volimo, te ne bih htjela otići tek tako. Njima je to druga kćerka. Znam da imaju sve od prvog djeteta.Inače, do sad smo kuma i ja praktikovale da jedan drugoj posuđujemo sve što treba za bebu, tipa: auto-sjedalica, nosiljka, kolica, krevetac, odjećica, ma sve... I prije nego je rodila, već sam joj prebacila dosta stvari što bi joj moglo zatrebati, tako da sam baš u dilemi. Nazvala sam je jutros i iskreno je pitala šta joj treba, na šta mi je ona rekla da znam dobro da sve ima i da stvarno ne treba ništa, samo da mi dođemo da se vidimo.
Stavićemo bebi novac pod jastuk, piće za kuma, cvijeće i milošta za kumu, neku igračku za stariju seku,ali to mi nešto malouser posted image
Imate li kakav prijedlog???












_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Odlazak na babine
22.1.2012 14:05:35   
veeseelaa
pa kupi bebici neki odjevni predmet a svakako ako ti je malo podebljaj novac pod jastuk i riješen problem



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Odlazak na babine
22.1.2012 14:07:43   
mamine oci
ma ako ces novac cvjece igracka mislim da je dovoljno mozda neka torta od pelena sto ce obradovat tvoju kumu a i pelene ce bebi obro dociuser posted image user posted image imas temu totre od pelena tamo imas puno ideja kako ovo napravitiuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Odlazak na babine
22.1.2012 14:30:35   
MicoTico
Malo sam "gatala" po internetu i nađem ovu korpicu


user posted image


probaću ovako nešto slično napraviti, moglo bi biti OK


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Odlazak na babine
22.1.2012 15:38:45   
mamine oci
user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Odlazak na babine
6.3.2013 9:03:02   
veeseelaa
http://www.cafe.ba/lifestyle/95731_BABINE-Tek-rodjenim-bebama-obavezno-nosite-pile-s-glavom-i-pitu-da-se-momci-i-djevojke-za-njih-raspituju.html

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Odlazak na babine
18.2.2014 11:02:50   
Majkovski
Ja sam uvijek nosila novac za bebicu i eventualno uz to jos i neki odjevni predmet. Medjutim kada se rodila nasa bebica samo od porodice smo dobili novac, ova fancy raja je udarila po kompleticima koje beba nikada nije ni obukla jer je u startu bila velika za to. Pocetnicka greska kupiti bebi komplet za mjesec u kojem je. Moj savjet je uvijek novac, ne zbog obicaja nisam taj tip vec zbog prakticnosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Odlazak na babine
18.2.2014 12:31:03   
elmaL
Mi uvijek nosimo kovertu, uz to obavezno spakujem nešto od robice, nekad dodam i vlažne maramice npr. i tako neke sitnice, koje svako može iskoristiti...ako idemo kod nekoga ko ima i veće dijete, uzmem bar majčicu za to dijete...uz to, kesa sa kafom (neka modernija ili starinska-zavisi kod koga idemo user posted image ) sok, slatkiši ako ima djece, bobmbonjera, i to je to user posted image

dok nismo mi dobili bebu, meni je uvijek bilo malo šta god ponesem, ja bih uvijek dodatno nešto ubacila, pa gdje ću recimo samo kopletić odnijeti uz kovertu i sl...ili samo novac bez da uzmem još nešto user posted image al kad su nama ljudi počeli dolaziti, tek sam onda vidjela da pretjerujem i da smo svugdje otišli s obrazom user posted image a negdje i pretjerali user posted image al eto, bez obzira i kako su nama neki ljudi dolazili, opet ne bih mogla vratiti istom mjerom user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Majkovski)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Odlazak na babine
18.2.2014 12:40:35   
mishkica
Kod rodbine obično idemo sa sveki, jer tada ona daje novac a mi poklon, i vuk sit i ovce na broju, ja kolegice upitam šta treba, kupim, dodam jos ono sto svima znam da treba, novac rijetko, mm nije bas darezljiv takouser posted image a doduse, meni je slabo ko novac stavljao, tako da ne osjecam ni potrebu...user posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Odlazak na babine
18.2.2014 12:41:58   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: mishkica
meni je slabo ko novac stavljao, tako da ne osjecam ni potrebu...user posted image

Nam su svi novac nosili na babine + poklončić nekakav, piće, bombonjera, cvijeće i sl.
Tako i mi kad idemo.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Odlazak na babine
18.2.2014 12:44:29   
mum82

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: mishkica
meni je slabo ko novac stavljao, tako da ne osjecam ni potrebu...user posted image

Nam su svi novac nosili na babine + poklončić nekakav, piće, bombonjera, cvijeće i sl.
Tako i mi kad idemo.

i kod nas isto,uvijek novac i poklon,a cesto je i B dobio poklon kad sam S rodila,i ja se trudim tako kad idemuser posted image

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Odlazak na babine
18.2.2014 12:46:11   
Medić*

IZVORNA PORUKA: mum82


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: mishkica
meni je slabo ko novac stavljao, tako da ne osjecam ni potrebu...user posted image

Nam su svi novac nosili na babine + poklončić nekakav, piće, bombonjera, cvijeće i sl.
Tako i mi kad idemo.

i kod nas isto,uvijek novac i poklon,a cesto je i B dobio poklon kad sam S rodila,i ja se trudim tako kad idemuser posted image


I nama, mi takodjer.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Odlazak na babine
18.2.2014 12:47:31   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: mum82


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: mishkica
meni je slabo ko novac stavljao, tako da ne osjecam ni potrebu...user posted image

Nam su svi novac nosili na babine + poklončić nekakav, piće, bombonjera, cvijeće i sl.
Tako i mi kad idemo.

i kod nas isto,uvijek novac i poklon,a cesto je i B dobio poklon kad sam S rodila,i ja se trudim tako kad idemuser posted image

Da, da, i M je dobijalauser posted image
Neki dan sam bila kod prijateljice na babinama. IŠla sa još jednom kolegicom.
Kupile smo piće za tatu, cvijeće i bombonjeru za mamu, za seku kao paketić(nekakvi slatkiši u korpici) i za bebu kovertapod jastuk.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Odlazak na babine
18.2.2014 12:54:35   
Alma_27
jedan poklon koji mi je ostao u sjecanju (od moje kume): kovertica za bebu a za mene velika, jako lijepo aranzirana, korpa puna voca.
ja obicno nosim cvijece za mamu, koverticu za bebu i neki poklon za starije dijete.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Odlazak na babine
18.2.2014 12:55:16   
Medić*

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: mum82


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: mishkica
meni je slabo ko novac stavljao, tako da ne osjecam ni potrebu...user posted image

Nam su svi novac nosili na babine + poklončić nekakav, piće, bombonjera, cvijeće i sl.
Tako i mi kad idemo.

i kod nas isto,uvijek novac i poklon,a cesto je i B dobio poklon kad sam S rodila,i ja se trudim tako kad idemuser posted image

Da, da, i M je dobijalauser posted image
Neki dan sam bila kod prijateljice na babinama. IŠla sa još jednom kolegicom.
Kupile smo piće za tatu, cvijeće i bombonjeru za mamu, za seku kao paketić(nekakvi slatkiši u korpici) i za bebu kovertapod jastuk.

I F kad se U rodila.
I sada ko god dodje a donese nesto jednom, obavezno i drugom. Ne odvajaju ih. Ni ja djecu ne odvajam, radije svakome po nesto.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Odlazak na babine
18.2.2014 12:59:13   
mishkica
Ja sam mojoj drugarici kojoj sam bila kuma vjencana buket cvijeca, djetetu set kozmetike onaj u nivea ruksaku i haljinicu za bebu, njenom muzu korpu slatkisa, ne pije, ne pusiuser posted image

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Odlazak na babine
18.2.2014 13:53:23   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Alma_27

jedan poklon koji mi je ostao u sjecanju (od moje kume): kovertica za bebu a za mene velika, jako lijepo aranzirana, korpa puna voca.
ja obicno nosim cvijece za mamu, koverticu za bebu i neki poklon za starije dijete.


bas super poklon, i ja bih ga pozeljela user posted image user posted image

a sto se tice cvijeca, ja nesto nemam taj obicaj, nisam nikad nosila bas na babine cvijece user posted image nesto mi bolje dati 20KM za nesto drugo, ili vise zavisi koliko kosta cvijece, ono je ovdje preskupo po meni..
mi kad odemo u holandiju pa idemo kod nekoga u goste, vecinom ponesemo buket cvijeca, 7eura ogrooman buket jedva ga ponesem, raznog cvijeca, al dobro oni su zemlja lala i tulipana user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Odlazak na babine
18.2.2014 22:50:41   
aidana

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: mishkica
meni je slabo ko novac stavljao, tako da ne osjecam ni potrebu...user posted image

Nam su svi novac nosili na babine + poklončić nekakav, piće, bombonjera, cvijeće i sl.
Tako i mi kad idemo.


Nama su svi dali pare a neki su uz to dali i poklon za bebu. Eh jedino pice, bombonjere i to nisam bas dobijala ali mi i ne smeta user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Odlazak na babine
19.2.2014 10:51:02   
Majkovski
Super su mi i ove torte od pelena sa svim i svacim. Meni se toga nije niko sjetio. Medjutim za novopecene roditelje kovertica je koverta ;)

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Odlazak na babine
19.2.2014 12:39:40   
teacher75
Nama je koverte donosila samo rodbina, a prijatelji neki pokloncic, garderobu il igracku za bebu pa tako i mi praktikujemo. Mami odnesemo cvijece il bombonjeru

< Poruku je uredio teacher75 -- 19.2.2014 12:40:27 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Majkovski)
Neposredna veza do poruke: 47
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *