|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
2.11.2009 13:49:05   
hanabanana


Ja sam na intenzivnoj bila od 20.00. do 10.00., nakon toga su mi odmah donijeli dijete, tako da sam je odmah mogla staviti na prsa. Ali ako i budeš na intenzivnoj, to je max 24 sata. Pa da budeš i duže, nema veze.
Moje dijete su hranili u rodilištu, pa nam to nije smetalo da dojimo 13 mjeseci, od toga punih 5 mjeseci je bila samo dojena.
Tako da nema veze što ćeš roditi na carski rez i što će je u bolnici tih par dana nahraniti koji put adaptiranim mlijekom.

D3 kapi sam pila i ja, a i njoj sam davala. Davala sam od 15 dana pa do godinu dana, a od godinu dana dajem samo u mjesecima koji imaju slovo R u nazivu.

Grčeve nisam tretirala kapima, nego sam je stavljala na grudi. TO je najprije smirivalo.

Samo polako i bez nervoze, sve će to biti uredu.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
2.11.2009 13:51:42   
leona81
trebam li uzeti flasice ili je dovoljno ono sto dodje u kompleticu aventovom s pumpom?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
2.11.2009 13:53:20   
hanabanana
Ja sam imala komplet flašica i kutiju Comformila, čisto radi svoje smirenosti.
Bočice sam poslije koristila, kutiju adaptiranog bacila jer joj je istekao rok trajanja.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
2.11.2009 14:06:37   
Đenifer
Ćao svima,
imam pitanje,
moj bebač je napunio danas 20 dana, i doji od prvog dana, al je pored dojenja još gladan i mm i ja smo odlučili da mu damo nadohranu, hipp za novorođenčad( 1) , žao mi je al šta ću kad je stalno gladan i nezasit, i malo malo kenka,čak sam mu malo davala čaja od kamilice i komorača, čajna kačikica , nekoliko kapi, pored što ja pijem, al već imamo problema sa grčevima, pa me zanima da li vi svojim bebicama dajete neke od kapi za grčeve, i koje, a za nadohranu , šta mislite koja je najbolja.pozz

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
2.11.2009 14:08:40   
hanabanana
A što misliš da je gladan??
Nažalost moram reći da si napravila veliku grešku.
Beba ti upravo prolazi svoj prvi skok u razvoju.

Pročitaj malo o tome.
http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=96&Tekst2ID=111&Show=260

MOj ti je savjet da nastaviš dojiti, pa ako kenka, stavljaj ga na prsa. Sada je vrijeme da navuče nove količine mlijeka, ako daš flašicu prekidaš prirodan tok uspostave laktacije.

Vidim da ti je to prvo dijete, šta imaš drugo raditi nego hraniti dijete?!


< Poruku je uredio hanabanana -- 2.11.2009 14:10:27 >

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
2.11.2009 14:40:33   
Amrino
Dovoljno ti je to sto imas a ja AD ne bih ni slucajno uzimala jer u onim najtezim trenucima to bi moglo "prevagnuti" u korist dojenja ili protiv....(nisam jednom cula majke kada pricaju kako bi dale AD samo da su ga u tom trenutku imale u kuci...pa su nastavile uspjesno dojiti) a ako ne daj boze zatreba- pa uvijek ima dezurna apoteka. user posted image
Kao sto hanabanana rece- samo se ti opusti. Nece tu biti nikakvih problema. user posted image
Mnogim majkama mlijeko ionako nadodje tek treci dan i to je normalno.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
2.11.2009 14:59:16   
lilith
slazem se sa delilah,ja sam rodila prirodno,bebu mi donijeli nakon dva sata ai bez obzira na sve prva dva dana mlijeka bilo kap po kap mada je ona visila na siki...tek treci dan krenuo kako treba...rodjena je sitna sa 2650 ali ja sam ipak izbjegavala ad...doduse ,bila je radi zutice dva dana u bolnici i kombinovano jela moje i ad,ali bez vode i caja...imala je prestrasne grceve skoro dva mjeseca i opet bez vode i caja,samo smo probali,nije pomogao ni jedan caj,niti je ona htjela piti...evo,guzli je 5 mjeseci,iskljucivo je na siki,bez vode ,caja,bilo cega i normalno napreduje

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 14:13:18   
scarlett
Zdravo Đenifer, pročitaj na temi i sika i flašica Atarkin problem i kako ga je riješila, čisto da dobiješ motivaciju i ne sumnjaš u sebe i izdržiš krizu.

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 14:16:43   
scarlett
Leona, ja imam taj aventov set - izdajalica + 2 flašice i prezadovoljna sam. Kada smo koristili flašicu, bila je super zbog cuce na kojoj se rupica skoro i ne vidi. Nikada nismo ni koristili ništa drugo.
Taj paket je stvarno skup, ali obzirom da dođu 2 flašice (koje su i same skupe) i rezervni dijelovi, isplati se.
Ja sam rodila na CR i sa mnom je u sobi bilo 5 žena i sve su bez problema dojile 3 dan kada su nas premjestili sa intenzivne. Nadam se da ćeš imati sreće sa sestrama, jer su nama bebe donosile samo 2x dnevno po 1 min. (fakat po 1 min. - ne pretjerujem), ali ti ipak pokušaj dojiti ako budeš u stanju (ja nisam imala snage da se počešem), jer ti niko nema pravo to uskratiti.
3 dan jedino ja nisam mogla dojiti jer sam imala problema sa grudima, a niko mi nije htio posvetiti vrijeme i adekvatno objasniti i pomoći, zato skupljaj informacije ovdje i obavezno pogledaj onaj film koje sve evo hvalimo na forumu - Mliječna staza - put do uspiješnog dojenja.

< Poruku je uredio scarlett -- 3.11.2009 14:28:55 >

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 14:23:10   
leona81
super hvala vam

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 14:26:18   
bebacha
malo je off topic al koliko kosta taj komplet Avent

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 14:31:17   
scarlett
Moj suprug ga je kupio prvi dan kad smo izašli iz bolnice, jer sam imala upalu pa mi je hitno trebao i evo pitam ga za cijenu i ne sjeća se. Ja mislim da je bio oko 110-120 KM.

Leona zaboravila sam gore navesti, da sam se ja do islaska iz bolnice max. trudila da dojim i napravila rane na bradavicama, beba očito nije vukla dovoljno, pa sam s upalom došla kući. Ta 3 zadnja dana u bolnici zbog mojih problema povremeno je dobivao dohranu i vjeruj mi da sam se kod kuće onda 3 sedmice borila s user posted image da prihvati dojku i to su bile žive muke.

Ja sam jedan slučaj od 6, od kojih je 5 bilo bez problema u dojenju, ali dešava se i bolje je u svakom slučaju izbjegavati flašicu.

< Poruku je uredio scarlett -- 3.11.2009 14:36:51 >

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 14:33:22   
marinčii
ja sam ga kupila i kod nas je koštao 110km

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 15:55:42   
ena23
ja da nisam citala koliko jesam o dojenju evo danas bi uvela AD. Moj mikan je evo citav dan na siki. ali bas citav dan i kenjka uzasno,meni bradavice otpadaju od bola. ne znam sta mu je, ali znam da ni u kom slucaju necu da mu dam AD, ako i nema mlijaka neka ga nek vuce, navuci ce.  a mozda ga jednostavno nesto boli pa trazi utjehu u cuclanju sike...u glavnom: No AD! user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 17:46:37   
Amrino
A mozda je skok u razvoju? user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 20:44:35   
ena23
Joj vjerovatno jeste taj famozni skok. Citav da je evo na meni i evo vec je proslo njegovo doba spavanja a on ne moze- siki, siki, na kraju pocne plakati, otvori oci i to bi bilo to od spavanjauser posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 21:06:43   
Amrino
Ma jeste to 100 %! Kad se to desi 90 % majki krene za AD mlijekom...a to ustvari znaci da njemu dosadasnja kolicina mlijeka nije dovoljna...pa pravi sebi vise...No sikiriki...proci ce za dva- tri dana. user posted image user posted image user posted image
I mene su ti skokovi znali izluditi...sve dok ne skontam sta je u pitanju...user posted image .
Eto- sad znas kako i to izgleda.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 21:11:34   
ena23
user posted image haha, ma ja sam sto puta rekla- da nema RR-a ja bi davno pobudalila user posted image

evo sad sjedi kod mene u krilu,drzim mu cuclu na ustima (jer je ne zna cuclati sam i nece) i slusamo baby beethovena user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 21:30:06   
muby
Amrino RR da li se povremeno hranjenje bebe na flasicu izdojenim mlijekom ubraja u iskljucivo dojenje?
Moj bebac ima nepuna 3 mjeseca a ja cu se morati vratiti na posao prije nego on napuni 5 mjeseci.
Za sada doji skoro svakih sat vremena i tesko mi je bilo gdje otici bez njega. Kad pocnem raditi pokusat cu izlaziti na pauzu da ga podojim ali mislim da ce trebati nesto jesti i dok sam na poslu. Ne bih da mu dajem AD mlijeko vec sam se mislila izdajati, a drugu hranu sam mu mislila poceti uvoditi tek kad napuni 6 mjeseci.


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 21:49:44   
Aki Sa
Draga Ena23 sve rodice, sreca pa postojis i imas slicne probleme. Ja sam danas izludila od stalnog kenkanja od pola 6 ujutro nije spavao ni pola sata sve zajedno do 20.30,spava ko zec 3 do 5 minuta i hopsa u naramak ili na siku. Ja sam jucer primjetila da poslje podoja na avent izdajalicu uspijem izvuci 20 mil sto je malo u poredjenju sa prijasnjim izmuzanjem , znam da ga ima dovoljno jer je samo danas imao 6 zlatnih stolica ali od kud snaga da se bude budno 12 do 15 sati

Samo kad bi znala da ga nista ne boli bilo bi mi lakse

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
3.11.2009 22:46:48   
ena23
Aki Sa ja mislim da je i kod vas u pitanju ovaj famozni skok. I moj je danas bas k osto kazes spavo ko zec, ma samo pet minuta i pocne kmeziti. Ja sam se isikerala ziva i onda mi naupadne, kad sam skontala da samo hoce na siku, da je to vjerovanto taj skok i onda sam se prestala brinuti. Kad sam s eja presala brinuti i on je presto plakati i poceo smijati se, ali je opet kmazio redovno za sikom... eno ga sad zaspo, pile moje, i to da mu je nisam izvukla iz usta mislim do jutra bi bio konektovan user posted image znaci, ja i ti djelimo istu sudbinu user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
4.11.2009 0:16:40   
Amrino
muby- jeste i to je iskljucivo dojenje- jer beba ne jede nista osim tvog mlijeka a to sto njega pojede na flasicu nema veze.
Imas teme
"i sika i flasica" i " pohranjivanje majcinog mlijeka" pa tamo mozes naci korisnih savjeta.
Sretno u svakom slucaju! Drzimo vam fige! user posted image user posted image user posted image

a vas dvije...sa bebarama sto stalno hoce sise...sabur. Proci ce i to dok si reko "keks" user posted image .
Aki Sa- a zasto se izdajas nakon podoja? Skupljas zalihe mlijeka ili...?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
4.11.2009 0:20:58   
milenium
ja sam skontala da izdaja zato da navuče više mlijeka.tako sam i ja radila.to je vrlo dobro.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
4.11.2009 1:31:43   
nikita
uh evo procita i ovu temu, oci su mi otpale user posted image ponesto se i zapisalo..Bog sam zna koliko sam procitala od dojenju i koliko zelim dojiti , nadam se da ce mi uspjeti a kad me uhvati kriza (ako ih bude ) zovem tebe Amrino samo da mi kazes jednu recenicu  za ohrabrenje user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Cisto dojenje do 6.mjeseci
4.11.2009 1:33:47   
Rina26
staje niki pa nespavas

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *