|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
25.1.2010 16:08:27   
Misica84

IZVORNA PORUKA: hanin

Draga Milenium, tu si u pravu. I ja cesto mijenjam uloske radi higijene. ne mogu zamisliti nekog da ima 8 sati jedan te isti. Uzasna mi je pomisao na to....



Zato ja i nenosim uleske. Pomisliti da sjedim u svojoj krvi mi je bez veze. Sve sam se gadila toga vec kao cura. Cim sam dosle u neke godine pocela sam iz tog razloga koristiti tampone. To mi je najhigijenice (izvinja vam se ako se nekaze tako, neznam pravu rjec)

(odgovor članu hanin)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
25.1.2010 16:11:05   
hanin
Da Misece84 u pravu si. Tamponi su najhigijenskiji user posted image user posted image user posted image . Ja ih koristim tokom dana. A nocu stavljam uloske.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dalia, moj Zivot, moja Sreca, moja Ljubav.....

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
25.1.2010 16:16:01   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: hanin

Da Misece84 u pravu si. Tamponi su najhigijenskiji user posted image user posted image user posted image . Ja ih koristim tokom dana. A nocu stavljam uloske.user posted image user posted image user posted image



potpisujem tamponi su najbolji i najhigijenskiji user posted image user posted image a po noci je preporuceno da se stavi ulozak zbog sindroma toksicnok soka kojeg tampon moze izazvati i ja to prakticiram

(odgovor članu hanin)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
25.1.2010 16:18:07   
Emica_sa
toksicnog hehehe lapsus tastatureuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
27.1.2010 0:23:05   
milenium
jeli zdravi oći zubaru kada imaš user posted image .ja sam misla otići sljedećih dana a baš bih trebala dobiti i jedna mi je poznanica rekla,da je možda bolje pričekati tih par dana se strpiti da neb možda izgubila previše krvi,user posted image  te vađenje zuba ...user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
27.1.2010 0:24:27   
milenium
user posted image user posted image user posted image muke mi ja ko mojca iz slovenije.htjela sam napisati ''jeli zdravo ići...''?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
27.1.2010 0:25:52   
sporty mamaa
A
IZVORNA PORUKA: milenium

jeli zdravi oći zubaru kada imaš user posted image .ja sam misla otići sljedećih dana a baš bih trebala dobiti i jedna mi je poznanica rekla,da je možda bolje pričekati tih par dana se strpiti da neb možda izgubila previše krvi,user posted image  te vađenje zuba ...user posted image


A sta ces jadna vadit zub??? "Okoje" ti touser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
27.1.2010 0:52:36   
milenium
a ne znam nija oću li ga vadit,ne boli me,al kad čistim koncem oko njega koda mi duču čupa kako me konac vrijeđa,a ne vidim na ogledalo karijes,na izgled je zdrav,sigurno je sa strane kvar pa se ne vidiuser posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
27.1.2010 0:56:47   
milenium
šta da radimuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
27.1.2010 1:17:21   
milenium
IZVORNA PORUKA: milenium

jeli zdravi oći zubaru kada imaš user posted image .ja sam misla otići sljedećih dana a baš bih trebala dobiti i jedna mi je poznanica rekla,da je možda bolje pričekati tih par dana se strpiti da neb možda izgubila previše krvi,user posted image  te vađenje zuba ...user posted image


jel ovo točno iliuser posted image sad sam zbunjenauser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
27.1.2010 1:23:50   
Hanady RR
user posted image i vađenj zuba neidu zajedno...naravno to je logika...pa ne preporučuje se farbanje kose kad imaš user posted image a kamoli vađenje zuba. naime organizam je osjetljiv za vrijeme user posted image po nekim studijama čak se i dio PMS i trajanja mjesečnice nazivaju drugim stanjem što znači da tvoj organizam može na to regirati suprotno u odnosu na one nazovimo normalne dane.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
27.1.2010 1:24:25   
MELLI
pa neznam,mislim da ti neće nogu amputiratiuser posted image user posted image
koliko to može biti krviuser posted image
mislim da nema veze žto imaš,ja bih išlauser posted image

O.T milenium,evo upravo ovako nastaju zbunjujući odgovori na temama.Ti maloprije pitaš za temu prestanak dojenja i žališ se kako ne možeš naći odgovor,jer je sve O.T
A vidi bona gdje ti tražiš odgovor za zubara user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
27.1.2010 1:26:45   
milenium
ovdje se radi o mjesečnici i postavila sam to jedno pitanje!jer druge teme o mjesečnicama nema,a o dojenu ima sto!hvala hanady.user posted image

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
27.1.2010 8:18:56   
vjestica
za vrijeme menstruacije možeš slobodno ići zubaru popravljati zub, ali ne smiješ vaditi zub, jer je vrijeme krvarenje produženo, pa možeš obilnije krvariti nakon vađenja zuba (mislim na krvarenje iz rane)
što se tiče higijene, apsolutno se ne slažem da su tamponiviše higijenski od uložaka, jer se stavljaju u vaginu i tu moraš strogo voditi računa o higijeni, jer tada lako postoji mogućnost unosa infekcije
da ne spominjem sindrom toksičnog šoka
tamponi su nužno zloi samo ti prividno stvaraju osjećaj higijene
a najhigijenski su pamučni ulošci


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
29.1.2010 14:09:29   
nenna
zdravo svima...nedavno sam se ukljucila na ovaj form..i moram reci da sam odusevljena sto mogu s nekim podijeliti svoje zabrinutosti...Skoro 3godine sam u braku a evo nepunu godinu kako zelim bebu..ali ona nedolazi.Imam dug menstrualni ciklus koji varira nekad traje i po 40 dana a nekad 29..s tim da krvarim najvise 6 dana. Htjela sam da vas pitam da li je neka od vas imala isti problem i sta mislite o mome..hvala vam unaprijed....

(odgovor članu hanin)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
29.1.2010 14:14:45   
vjestica
prije svega dobro nam došla i što prije ostala user posted image
jesi li radila hormonalni status ili neke detaljnije pretrage da vidiš šta je razlog zbog ciklusa koji tako variri?
ako nisi, moj ti je savjet da uradiš te pretrage, pa ćeš onda znati u čemu je problem i kako ga riješiti


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu nenna)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
29.1.2010 15:33:36   
nenna
Pa jos uvijek nisam otisla da radim taj test jer cekam da malo prodje vremena jer sam u poslijednje vrijeme nervozna i imam stres...pocela sam da uzimam caj macinu travu pa cu ga piti sljedeci ciklus...cula sam da je taj caj dobar pa da probam...hvala vam sto ste javili da diskutujete sa mnom...puno vam hvala...nadam se da ce ovo vrijeme provedeno na ovom forumu smanjiti i moj stress......HVALA OD SRCA

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
28.2.2010 12:33:58   
yasemin
evo da se i ja pridružim na ovoj temi
do novembra 2008 moj ciklus je bio OK al tad sam popila prvu turu onog prokletog dabrastona i utragestana sve je otišlo do vraga  od ciklusa koji je trajao 5 dan sa 2i3 danom obilniji 4,malo 5 na kraju dana čisto
dobila sam ciklus koji se znao razvlačiti i po 10 dana ...srednje obilni 1 dan je bio i bi i nebi 2 bi krenulo i tako bi se razvlačilo i po 7-10 s tim da bi 9 i 10 dan bilo nešto smeđe i tako da mi je razmak između dva ciklusa lani bio (od decembra 17.2008 do 3.2. 2009) znači u januaru nisam ni dobila -haos
ja sam prestala sa glupostima svog ginekologa koji je sad ex novom sam očitala bukvicu i konačno nakon skoro godinu i više evo mogu sad reći ciklus 5 dana u razmaku 31 dan (otprilike je uvjek 28-31) i nadam se da će tako i ostati user posted image dok user posted image
a 2 i 3 dan men.ciklusa je normalno je da je obimnije jer se endometrijum izbacuje tad.

(odgovor članu nenna)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
28.2.2010 12:45:55   
malena27 RR
yasemin, ciklus nije isto sto i mensturalno krvarenje, ciklus je period od 1. dana menstruacije pa do 1. dana naredne.
ono sto ti zoves ciklusom je period menstrualnog krvarenja. 

< Poruku je uredio malena27 RR -- 28.2.2010 12:55:28 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
2.3.2010 17:35:49   
misica
Drage moje zenice!!!!
Meni su ciklusi uvijek tacni znaci svakih 28 dana.
Mjesecnica mi je uvijek trajala nekih 7 dana, ali zadnje tri ili cetri traju duze pa jos po 3 ili 4 dana. Evo ovaj put sam dobila 21.02 a evo jos uvijek mi ide tamno ono ko pred kraj ciklusa stane pa se pojavi. Pravo sam se zabrinula!?!
Ako se nekom desilo ili ima slicnu situaciju neka mi javne dali je to ok!!! Pravo sam se zabrinula.
Pila sam cajeve, ali sam prestala znaci nije do toga. Pussa!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
2.3.2010 20:10:44   
yasemin
da malena u pravu si malo sam se zbunila ....menstr.krvarenje mi traje 5 dana a men.ciklus 28do 31 dan u ta 4 dana dobijem mada je više od 80% to 28 dan

misice meni se to dešavalo da mi se rastegne i do 10dana , taman misliš kraj kad onouser posted image al kao smeđe  ili profuzno tačkasto krvarenje
nakon dabrastona i utragestana
radila sam hormonalni status i estrogen mi je ispod normale tako da je i on bio uzrok tog "razvlačenja "kraj mens.krvarenja al bila sam izložena i stresu , pounato je da nivo estrogena opada usljed stresa.
tako da to ne mora biti nešto strašno


(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   Dužina menstrualnog ciklusa
2.3.2010 20:15:33   
misica
Mila hvala!! Ma ne znam ja sam ti se plaho prepala,a inace imam povisen prolaktin i nije mi nikad bilo problema sa ciklusom.
Mozda je stvarno od stresa?!!! user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 21.4.2010 14:20:18 >

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
8.5.2012 9:23:21   
marinčii
ja sam naime prije trudnoće uvijek imale duže cikluse i do 35 dana nekad čak i 40,posle poroda su mi se ustalile i dobivala sam svakih 28 dana,al evo zadnja dva ciklusa dobijam 6 dana ranije pa me to brine,neznam jel uredu i jeli bi mogla imati problema sa zatrudnjivanjem zbog toga?

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu misica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
9.5.2012 14:28:47   
marinčii
ja sam naime prije trudnoće uvijek imale duže cikluse i do 35 dana nekad čak i 40,posle poroda su mi se ustalile i dobivala sam svakih 28 dana,al evo zadnja dva ciklusa dobijam 6 dana ranije pa me to brine,neznam jel uredu i jeli bi mogla imati problema sa zatrudnjivanjem zbog toga?
user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
9.5.2012 15:00:03   
veeseelaa
ne znam marinci, nadam se da se neko već javi
inače ja imam ciklus svakih 27 ili 28 dana, tako oduvijek
nikad ne kasni, nikad ne urani


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *