|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
9.5.2012 15:02:03   
marinčii
vesela hvala na odgovoru,ma meni je dosad bilo uredu al evo zadnja dva mjeseca mi urani,još izgleda da mi je druga faza ciklusa skraćena pa se bojim da ću imati problema sa zatrudnjivanjem,

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
9.5.2012 17:28:45   
Ella_H
marincii znam par zena koje imaju takve
cikluse i normalno su zatrudnile.
I sama sam s poremecenim ciklusom, trenutno sam
na Kariva pilulama i one mi jako pomazu s hormonima,
bolovima s mjesecnicom i uredjivanjem iste.
Ja sam ostala trudna kao sto vec znas. Opusti se
i manje price vise rada oko trudnoce znas kako to vec ide.
Ako se par mjeseci nista nedesava u pozitivnom smislu
posjeti ginekologa i sve ce biti ok.

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
9.5.2012 18:21:50   
Amani12
Marincii mila ja isto imam problema sa ciklusom,oduvijek.

Dobijem mjesecnicu jednom u dva mjeseca,tako da ja to regulisem pilulama.

Kad smo poceli raditi na bebi najprije sam prestala piti pilule i par mjeseci smo se cuvali metodom rikverc,a onda se opustili i nakon tri mjeseca ugledali zeljeni plusic.

Krajem godine planiramo poceti raditi na drugoj bebici,pa sam ja jos ovaj mjesec na pilulama a onda odmor.

Mislim da to kod tebe ne bi trebao biti nikakav problem i smetnja zacecu,no sikiriki.

Ipak,ako se nastave neredovni ciklusi ne bi bilo lose da posjetis i ginica.

Ja ti saljem veliki zagrljaj,cmokni nam lijepog M. user posted image



_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
10.5.2012 9:46:07   
marinčii
ženice drage hvala vam ,malo ste me smirile,user posted image
amani i ja i mm ubrzo počinjemo raditi na drugoj bebici ,samo da sredim zubiće pa da sam mirna da mogu bez brige uživati u trudnoći,i vama želim puno sreće i da što prije ugledate user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Amani12)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
21.5.2012 20:38:13   
lutkica25
Meni uvijek traje tacno 4 dana,i 5 dan ono kao vise se cisti nego sto ima krvarenja,a znam mnoge cure kojima po 7 ili 10 dana traje koje su bile kod doktora i sve je ok

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
23.5.2012 22:39:41   
CICIKA MICIKA 74
a ja sam ovaj ciklus dobila nakon 32 dana inace su mi od kad sam na stimulacijama postali nepredvidivi al ipak najcesce dobijem na 28dan ,al ovaj put je kasnila prvo ,a danima me i dok imam menzes bole sike uzasno i s grudnjakom i bez ,malo sam se uplasila od toga ,jel se nekome to desilo,mene uvijek sike bole pred manje ili vise,al ovo jos nisam dozivjela ,i jutros me tako bolio lijevi jajnik kao da ce eksplodirati,a papa test mi je ok skoro sam radila.

(odgovor članu lutkica25)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
25.5.2012 9:58:06   
lutkica25
meni se zna desiti da me grudi uzasno bole,ne mogu ih dodirnut,a i grudnjak mi smeta,a opet nekad samo mi narastu ne bole me ...jos imam malo odignutu maternicu tako mi doktorica rekla tako da imam uzasan pms i uvijek mi kad dobijem prvo udari u ledja,kod mene je ciklus uglavnom svakih 28 dana,al onda jednom u godini i to negdje uvjek u martu zakasni jedno 6 dana preokrene se......

(odgovor članu CICIKA MICIKA 74)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
25.5.2012 10:21:23   
novi kolacic
nemam vremena da citam sve vase postove, al evo moje iskustvo, mozda neku koja zeli zanijeti utjesi...
Od kad sam sa 13 god.dobila prvo put, ciklusi su, kad su optimalni, po 35 dana, a krvarenje u normalnim uslovima traje do 4-5 dana. Odmah sam saznala da imam PCOS tezeg oblika, koji sam ja sa godinama pogorsala sa ogromnom kilazom (preko 100 kg).
Davali mi Diane 35 i ko regulise se , cim prestanem piti ciklus se odmah poremeti i logicno zakljucim da to ne vodi nikako trudnoci. Sa 20. god. u stalnoj vezi izbacim sve pilule, po principu da nikad necu biti mlada, pa reko ako se zalomi-zalomi, ako ne - kad diplomiram idem na vjestacku. Opterecena sam uradila milion testova trudnoce jer sam cesto imala mucnine i bolove u grudima i nista. Na kraju mi se ciklus toliko poremetio da sam imala samo 2 menstruacije godisnje sa krvarenjima po 20 dana koje su mi zaustavljali ergometrin injekcijama i 113 kg. Kad sam se pomirila s tim da od trudnoce nista i kad sam se psihicki opustila, saznam da sam trudna i to vjerovali ili ne, skoro tek u 5. mj. trudnoce!
Rodim  u Novembru 2006. i otad opet ciklusi godinu i pol kao normalni, na svakih 35 dana - tad sam koristila kontracepciju. Negdje pocetkom 2008.izbacim kontracepciju zeleci drugu trudnocu, odmah ciklusi svaki treci mjesec, pa cetvrti i opet dodem na 2 - 3 ciklusa god. Ovaj put sam vec imala 130 kg i uz puno muke skinem na 110 kila za god. - ginekolog kaze i dalje strasno policisticni jajnici, ne funkcionisu, necu ti davati hormone, nema smisla jer si predebelja...
Ja pronadem endokrinologa dr Zeliju-Veliju, otkrije mi inzulinski rezistenciju i da mi Gluformin da mi regulise secer i PCOS (odlicno djeluje na jajnike!). Pocela piti Gluformin u februaru, vec u Decembru sam bila trudna!
Pa eto, ako je neko u slicnim problemima, mozda mu moje iskustvo pomogne....

(odgovor članu lutkica25)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
3.6.2012 14:24:30   
slatkica19
od kada sam dobila svoju prvu menstruaciju sa 15 g bila je uredna svakog 28 u mjesecu zatim od kada sam rodila nakon 7 mjeseci dolazila je svakog 4 u mjesecu sada moj mali ima 4,5 g a menstruacija je svakog 6 ili 8 malo se sve poremetilo ima veze sa stresom prehladom i tako...

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
3.6.2012 14:44:45   
ajla86
ja sam sa menzesom vodila ratove citav zivot
dobila sam sa 9 godina i zalijepila flaster na kokicu kontala udarila se nekako user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
i nikad redovne nisam imala...nekad 2 puta u godini i sto je najgore ja se napusem ko zaba a dobijem toliko da dnevni ulosak mi je dovoljan i 2 dana je trajao...
naravno PCOS tezeg oblika hormoni haus u meni radili....
regulisala sam gluforminom i mrsanjem sam dobivala 35 dan....receno mi da se nemoze zatrudnicti na taj razamk da folikule ostare....i mnogo strucne terminologije su upotrijebljavali da bi mi objasnili da ja i trudnoca smo na VI....
ali ja sam user posted image bez obzira na menzese,PCOS,adenom hipofize i mali milion drugih dijagnoza....
kad su mi sve dijagnoze poredali na papir i pricali o svemu i svacemu meni beta HCG taj isti dan bila 105.... taj dan niakd necu zaboraviti..24.01.2012

(odgovor članu slatkica19)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
7.6.2012 15:24:20   
CICIKA MICIKA 74
A sad sam dobila krvarenje na 17 dan ciklusa i evo traje jos ,od 4.6.dakle sam sa uloskom ,pucam po savovima ...........

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
2.7.2012 16:18:56   
indy 89
drage moje kad sam se udala imala sam obilnu user posted image i to po 7 dana .3 godine sam u braku i vec godinu dana imam po 3-4 danauser posted image i to samo bude prvi dan obilna ona ostalo malo mi bude i prije nego ce pocet i zavrsit user posted image bude mi smjedzi iscjedak neznam zbog cega ako imati iskustva sa tim javite mi user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 2.7.2012 18:36:30 >

(odgovor članu hanin)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
2.7.2012 17:58:16   
sretna sam jako
Moja je takva od kada sam rodila. Prvi dan eventualno 2 je obilna jos dan dva smeđeg iscjedka. Kod dr.bila sve u redu.

(odgovor članu indy 89)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
2.7.2012 18:03:47   
indy 89
pa i ja sam bila kod doktora i kod mene je sve uredu......malo mi je lakse kad znam da neko ima istu user posted image ko ja

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
2.7.2012 18:33:28   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: lutkica25

meni se zna desiti da me grudi uzasno bole,ne mogu ih dodirnut,a i grudnjak mi smeta,a opet nekad samo mi narastu ne bole me ...jos imam malo odignutu maternicu tako mi doktorica rekla tako da imam uzasan pms i uvijek mi kad dobijem prvo udari u ledja,kod mene je ciklus uglavnom svakih 28 dana,al onda jednom u godini i to negdje uvjek u martu zakasni jedno 6 dana preokrene se......

I mene grudi bole pred menstruaciju i nadodju miuser posted image Bole me i krsta, a prvi dan ili drugi zna me opasno glava zaboljeti. Prvi dan menstruacije gotovo da i nemam krvarenja, drugi dan je krvoprolice, treci dan kao prvi, a 4 i 5 mogu sa dnevnim uloskom. 5 dana mi traje. Dobijam svakih 30 dana. Evo zadnja 3 mjeseca dobijam prvog u mjesecu(dobila 1.maja, 1. juna i evo jucer, 1. julauser posted image )
A dok Farah nisam dobila imala sam grozne menstruacije. Prvi dan bih imala takve bolove da sam uvijek od bola povracala, i nekoliko puta sam zavrsila u Hitnoj...imala sam osjecaj(taj prvi dan) kao da mi materica ispada...(zato sam ja super podnijela porod, jer sam bas bila navikla na te identicne bolove, a katastrofa jake).

(odgovor članu lutkica25)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
2.7.2012 20:20:07   
Bihter
Moja stize za par dana ivec osjevam da ce mi grudi eksplodirati...vruce mi je..sva sam zivcana i to mi je najgore... Mm me ponekad sam üpodsjeti da cu uskoro dobiti jer veli da se sa mnom zivjeti ne moze za vrijeme pmsauser posted image A kad stigne,prva dva dana teski iz kreveta ustajem od grceva i temperature..terci dan je sve gotovo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Dužina menstrualnog ciklusa
4.7.2012 18:11:41   
sretna sam jako
A dal plodni dani mogu da budu prije ustaljenog obrasca?? Citala sam negdje da mogu biti kasnije al dal mogu biti ranije? user posted image

(odgovor članu Bihter)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
10.7.2012 13:35:50   
felix
da vas pitam jel se nekome mozda ovo desilo???
ja sam mengu imala 30 juna , a pre 4 dana mi se sam vuklo smedje kao nikad dosad uzas me stomak boli, isla sam ginicu imala sam u brisu najprije e. coli pa izlecila pa onda kad sam ponavljala bris onda je bila candida .
kad me pregledala kaze da imam jako bj. pranja sekreta puno u meni koje nece da izadje stavljala sam 2 puta poliginaks vag .

dobila sam mengu uzas me stomak bolio rešim se, posle 3 dana imala odnos koji me bolilo jako neugodn imala sam osjecaj kao da se nešto u meni spustilo i u to mi udara tupa bol , tak da smo prekinuli ne ide.
da bi sutra dan vidjela na gacicama smedjkasto-crveno stalno prepala sam se uzas.
odem ginicu nema moje dokt. guzva katastrofa , dignem papu loš nal. piše upala i vam još nešto zaboravila sam šta i pored toga dodano od njih MASA L user posted image

ne stigo taj dan ginicu , sutra cu valjda ne bude guzve sinoc imala 3 vag poliginaks da stavim stavila ujutro puno sekreta i sukrvice na ulošku bilo
ev opet skoro ošla na wc ono opet ide smedjkasto crveno joj boze šta je ovo pravo sam se uzbrinila ....
znal neko????

(odgovor članu Misica84)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
10.7.2012 13:44:54   
Malenaoduvijek
felix
koji ti je sada dan ciklusa?meni se to znalo desiti kod jake upale takodje ti moze sukrvica biti oko ovulacije kada puca jajna celija oko 15 dana.
ti svakako otidji ljekaru da dobijes adekvatnu terapiju jer to kod tebe se prvdugo vuce.

a sto se odnosa tice po meni nisi trebala stupati u odnose jer ti upala nije sanirana,jer to puno moze biti leukocita i sluzi od upale mokracnioh kanala.

duso moja pazi se user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
10.7.2012 13:49:38   
felix
pa danas 11 dana ja nikad nemam više od 5 dana menge normalne , a ovo mi nije ok vuce se stalno se vuce ev opet ide al sukrvica cista bez smedjeg joj boze koji mi je djavo baš me strah jer nije mi se ovo, nikad desilo .

pa više mi tih upala na vrh glave boze nikad na zelenu granu da ih izlecim a di cu što mama mi kaze kad imam slab organizam imunitet svaka mi boljka napada i + od krajnika sad sve sišlo dole .
icu sutra pa makar cekala do 3 sata moram strah me , ovoga šta je zbog cega mi se ovo dešava da i dalje mi se pokazuje krv, i smedje i zaboli me stomak podnu stomaka ...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
10.7.2012 21:39:03   
felix
ev mene opet da se jadam do sutra citav dan meni se pokazuje najprije smedje bilo, sad cista krvuser posted image uzasno me strah kad vidjeh skoro na gacicama cistu krv sledila sam se u sekundi od straha, panike brige misli .....
stomak me boli podnu stomaka tupa bol koja neda mi da sjedim .....
jao boze mili nikad mi se ovo nije desilo , šta li se ovo dešava dal je moguce sve ovo od upale il je nedo Bog nešto deseto jao boze .....

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
10.7.2012 21:44:22   
R&T@
Felix, bit ce to dobro...

Samo MORAS otici ginekologu i traziti kompletne nalaze... kvalitetan ultrazvuk, nalaz hormona i vaginalni bris...

Predugo ti vuces te neke "boljke dolje"...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
10.7.2012 21:45:55   
Lady26
Felix zao mi je, nemam iskustva s tim, sutra pravac doktoru i cekaj cijeli dan ako treba....
Po meni to nije normalno...kad je ovulacija zna se desiti po koja smedja kap ali ne bas krv i tako u naletima...
Kad odes, sve fino ispricaj kao i ovdje...kako ti je na pocetku bilo smedje, pa menstruacija i sad ovo...nista ne zaboravi reci...
Sretno user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu felix)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
10.7.2012 21:54:34   
koka i po
upala moze izazvati produzeni men.ciklus.
koliko obilno krvaris?
sutra obavezno ginekologu.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: duzina mjesecnog ciklusa
10.7.2012 21:55:09   
felix
kakav sam a znam se panicar mislim da cijelu noc cu se prevrtat user posted image user posted image od straha misli jašta cu abd cim svane odoh al me jako strah jer mi se ovo nikad dešavalo nije , mozda sam se bojim da se nije e.coli vratila pa mi ona sve ovo radi mada odma sam posle terapije radila nal. bio je o.k cuj ok imala sam drugog naseljenika candidu ne e.coli
na papi piše sam upala i još nešto što ja ne razumijem .....
uh boze proce abd nadam se strah me puno jer se nisam s ovim nikad susretala .....sam da me ne cackaju puno dole , još me boli .....
hvala vam user posted image

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *