|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ospice u trudnoci
5.7.2008 15:57:08   
Rabi
Ma naravski  draga moja aazra, najbitnija mi je bebica sada....
Zove svekrva pita kad cemouser posted image  Ma reko vala kad prodje opasnost!
Jos nije prosao 21 dan, ma mjesec kad prodje pa onda....
A vala mi se i ne ide, ISKRENOuser posted image
Termin mi je pocetkom oktobra, a ja i MM smo svakako mislili doci kod mojih kad se porodim.Pa bih ja voljela da i do tad budemo ovdje.....Da se tamo bezvezeuser posted image  ne vracamouser posted image
Decy je nedavno bila tu, na RR.... Nije nam se htjela javiti ili mozda nije imala vremenauser posted image  Ko zna? Ma, valjda je sve dobro proslo..... Al u svakom slucaju bi bilo dobro da nam se javiuser posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Ospice u trudnoci
19.7.2008 14:21:54   
dacy
da bila sam tu ali nisam se stigla javiti. Ospice su srecom prosle, beba dobro napreduje, ali nakon ospica sam dobila kontrakcije i pocela sam se otvarati tako da sam sada primorana mirovati. Kada dodjem na forum sve je nekako brzinski i nemogu dugo sjediti da se dopisivam. Hvala vam na brizi 

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Ospice u trudnoci
19.7.2008 14:53:56   
Rabi
Nek si nam se javila pa barem na kratko...
Bar znamo da si dobro i ti tvoja bebica hB...
Ja ih nisam dobila, al me nekako samo obilaze...
Bila nedavno sa kolegicom na bazenu i sa njenom sestricnom.Poslije toga dva dana mala Hanica dobila pljuskeuser posted image Bas sam peh!

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Ospice u trudnoci
20.7.2008 0:29:03   
aazra
Dacy, drago mi je da je sve Ok, proci ce i to. neka si nam se javila. Termin ti je negdje u sept? Meni je oktobar.
Nadam se da nisi puno napatial dok ti nije proslo. Jesi li isla na neke pretrage? I sretno u svakom slucaju.

Raby, sto se fino ne vakcinises protiv pljuskavica a ne da stalno zivis u strahu hoces li ih dobiti? Mislim da doktori to rade, da mozes dobiti uputnicu da ti to obave u nekoj bolnici, citala sam da je to cak i preporucljivo za zene koje od toga nisu bolovale.
ja sam se lani napatila pravo, ali sad mi je drago da sam ih dobila prije trudnoce.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Ospice u trudnoci
21.7.2008 14:48:17   
Rabi
Ma nemam pojmauser posted image Nisam o tome razmisljala!
A valjda ih necu fasovati u ova dva zadnja mjeseca trudnoceuser posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Ospice u trudnoci
21.7.2008 14:52:41   
Okarica
Drago mi je da je sve ok. Baš sam razmišljala o tebi. Sreća pa ih nisi dobila u prvom tromjesečju, tad je opasno. Ja nikad nisam prebolovala ospice i užasno me je strah. Ostalo mi je još  nekih mjesec dana do poroda. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Ospice u trudnoci
14.3.2011 10:54:25   
emma.L
Naravno, čim se šta novo dogodi, ja pravac RR da vidim kako i šta user posted image . elem, trudna 8 tjedana, kući curica od 2.5 godine koja od jučer ima temperaturu a jutros sva tačkasta. Pomislila sam odmah na pljuskavice, iako je izgledalo više kao osip od preznojavanja (u vrtiću ima jedan slučaj pljuskavica).
Ja sam ih prebolovala kao dijete i sad iščitam ove dvije stranice pa nazovem svog liječnika. Kaže sljedeće:
Ako si imala, ne možeš sigurno ponovno dobiti. Ako se plašiš, svejedno stavi masku i nema potrebe za izolacijom. Ako se ne možeš sigurno sjetiti jesu li to bile baš pljuskavice, iz krvi vidiš postoje li antitijela i znaš.
Nadam se da će nekome pomoći.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Ospice u trudnoci
18.1.2014 15:59:14   
Rabi
Ko bi reko da ce me sudbina dovesti ponovo na ovu temu :) i da ce me strefiti nesto od cega sam bjezala prije skoro sest godina! Al'' sudbina je sudbina, sta ce te strefiti strefit ce te kolko god ti pokusavao pobjeci. Ja sam trenutno 33. Sedmica a pljuskavice sam prebolovala na samom pocetku, mozda sam bila trudna neke 4 sedmice kad su mi se manifestovale, a zarazila sam se mozda u 2.-3. sedmici trudnoce! Savjeti SVIH ginekologa su bili prekid trudnoce! Taj korak nisam mogla napraviti... Odlucila sam se ici do kraja i vjerujem da ce sve aBd biti dobro! Do sada je sve ok, nisam imala nikakavih problema sto se tice trudnoce, a i pljuskavice sam prezivjela bez ikakvih problema :) Terapiju hernovirom sam pila samo jedan dan a ostatak sam uzimala homeopatske tabletice! Kako se priblizava termin poroda ja sam vise zabrinuta i zamisljena, sta ako... Iskreno, vjerujem da ce sve aBd biti dobro, al'' opet crv straha mi neda mira!

< Poruku je uredio Rabi -- 18.1.2014 16:02:03 >


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Ospice u trudnoci
27.1.2014 12:59:32   
miks
Ja sam tek na pocetku trudnoce saznala sam da sam
Bila u kontaktu snekim ko je nedavno dobio pljuskavice...
Dijete je u pitanju. Kako mogu znati da li sam dobila?
Ginekolog mi je rekao da je opasno od trenutka kada je toj osobi
Izasla prva pa na dalje da ne budem u kontaktu 3 sedmice.
Da li je to istina??? Strasno me strah posto sam nedavno imala spontani
Krajem 3 mj!

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Ospice u trudnoci
27.1.2014 13:35:42   
MicoTico
Rabi, vjerujem da će sve biti OK. Veeeeeeliki user posted image  ti šaljemuser posted image


Miks, meni su rekli da je prelazno prije nego što izađu ospiceuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Ospice u trudnoci
27.1.2014 13:51:37   
MicoTico
Miks, evo šta nađoh na netu:
Kada i koliko dugo zaraženi može širiti bolest?
Zaraženi može širiti ospice od četvrtog dana prije pojave prvih znakova ili simptoma do četiri dana nakon
pojave osipa.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Ospice u trudnoci
27.1.2014 14:01:58   
miks
Meni Divanovic danas kaze samo kad krenu...ja sam bila u kontaktu sa curicom koja je dobila 3 dana nakon naseg kontakta.
Ne znam ima li neki nalaz da mogu izvaditi da vidim imam li jesam li dobila?
Postoji li neka vakcina protiv...trebala sam je prije primiti...
Bas se sekiram!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Ospice u trudnoci
28.1.2014 2:58:19   
Rabi
Ima vakcina koja se zove varicela zoster imuniglobulin, cini mi se! Ali je jako skupa. Ja sam je trazila tada al' sam Zakasnila, tj. To jutro kad sam ustala i trebala zvati apoteku, bila sam vec istackana! Tako da od vakcine nista u mom slucaju!
Koja ti je sedmica?
Nemoj samo da brines previse, sve ce. Biti dobro

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Ospice u trudnoci
3.2.2014 4:23:29   
miks
Rabi evo muz i ja sjedimo ne mozemo da spavamo....ja sam 4 sedmica trudnoce i izgleda da mi je sin dobio pljuskavice.....budio se maloprije svrbi ga cijelo tijelo plus ima bubuljicu na nosu.
Ne znam sta da radim! Kako mogu znati dali cu dobiti.....fakticki tek mogu znati nakon 20 dana i onda cu biti puna 3 mjeseca trudnoce.....
Dali si ti isla na infektologiju?
Ja sam imala jedan spontani u 4 mjesecu trudnoce orije 5 mjeseci i ne mogu da vjerujem da sam toliki peh!
Jeli se tebi ikako manifestovalo prije prve bubuljice? Mene sve svrbi ne znam jeli i meni krenulo ili psiha nervoza

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Ospice u trudnoci
3.2.2014 11:01:59   
ajla86
Ja sam bolovala plhuskavice u 4 sedmici trudnoce doduse nisam imala temp.pratila se beba kako se razvija i sad joj je nazdravlje 17 mj i ona je ko beba sa reklame....zao mi je sto to prolazite al nadam se sa ce bit sve uredu

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Ospice u trudnoci
8.2.2014 22:20:11   
miks
Bas mi je drago i divim ti se sto si riskirala....vrijedilo je truda! Ja sam odlucila vakcinisati sina pa se nadam da nece dobiti di tad...

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Ospice u trudnoci
9.2.2014 8:16:40   
AAvalon
Pljuskavice su zarazne od par dana prije pojave prvog osipa, dok se ne naprave krastice preko ospica. Nije istina sto nasi doktori pricaju da se prenosi tek nakon pojave ospica, u stvari je osoba najzaraznija tacno prije same pojave osipa. Svaki direktni kontakt sa oboljelim u tom periodu moze za posljedicu imati prenos oboljenja. Imunoglobulin nije vakcina, vec antitijela protiv VZ virusa, koji moze sprijeciti nastanak bolesti ili olaksati klinicki tok, ali se mora dati unutar nekoliko dana od trenutka izlaganja virusu ( dok jos nemas ni S od simptoma). Nakon toga nije efikasan i dzaba bi ga primila.
Ja se nadam da nisu ospice, ali treba imati na umu i da vecina ospica u trudnoci prodje bez problema. Jeste da su rizik, i za majku i za plod, veci rizik nego kod ne-trudne osobe, ali opet ne 100% rizik od posljedica. Sretno draga, bas te sastavilo

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Ospice u trudnoci
11.2.2014 13:48:51   
miks
Mi cemo vakcinisati dijete prekosutra tako da se nadam da cu biti osigurana barem da ne dobijem od njega a skupove cu izbjegavati barem do 4 mjeseca.

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Ospice u trudnoci
13.2.2014 10:16:36   
miks
Mi smo nabavili vakcinu i mislili danas odvesti dijete da vakcinisemo ali smo slucajno procitali na internetu da moze imati reakciju sto bi isto bilo opasno meni tako da sada nisam pametna sta da radim. Gore bi bilo da dobije prave u vrticu nego od reakcije a u isto vrijeme prizivam belaj sa vakcinom a u biti nema pljuskavice !!

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Ospice u trudnoci
20.8.2017 10:43:29   
Mrgica
Vidim ova tema je na srecu odavno neaktivna.A evo na zalost ja ju obnavljam.user posted image Dobila sam ospice u 8mj trudnoce od svoje petogodisnje kcerke.Sve sam iscitala sto sam mogla i u glavnom kazu da nema rizika po bebu,ali ja se uzasno brinem.Interesuju me iskusta drugih trudnica koje su prosle isto,je li sve na kraju bilo ok sa bebom?user posted image

(odgovor članu miks)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Ospice u trudnoci
20.8.2017 15:26:58   
manuela RR
Ajoj draga. ..
Šta kaže ginekolog. ..?
Ne znam nikoga ko je imao slicnu situaciju znam da ih nije dobro dobiti u trudnoći e sad koliko to ima uticaja na plod u 8 mj. ne znam najbolje tvoj ginekolog zna...
Nadam se da će sve biti ok.Potpuno te razumijem i ja bi se brinula. ..
Al generalno gledajući u 8 mj kod bebe sve već razvijeno tako da vjerovatno bebi neće biti nita. ..

< Poruku je uredio manuela RR -- 20.8.2017 15:43:32 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Mrgica)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Ospice u trudnoci
20.8.2017 21:20:34   
Mrgica
Pa dva dr ginekologa i infektolog su mi rekli da sam u "dobrom" periodu dobila iste Jer kod bebe je vec sve formirano,kazu da je opasno u orva tri mjeseca kad se formiraju organi bebe.A opet imam jos do poroda da bi beba mogla dobiti moja antitijela i da se ne zarazi tokom porodjaja.Mislim smirili su me poprilicno,ali znas kako je covjek ne moze da ne brine i kad je sve ok, a ne ovako.Zato pitam za druga iskustva, vecina sto sam cula su pozitivna.I ja se nadam da ce biti sve ok aBd.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Ospice u trudnoci
20.8.2017 22:28:51   
idana1812
Mrgica, moja mama je imala istu situaciju, dobila ospice od mene. Išla kod par ginekologa koji su joj isto kao tebi rekli. Brat se rodio živ i zdrav. Nema potrebe da se izlažeš dodatnom stresu pri kraju trudnoće.

_____________________________

Majke ruke svoje djece drže kratko, ali njihova srca zauvijek..

(odgovor članu Mrgica)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Ospice u trudnoci
21.8.2017 13:40:30   
Mrgica
Hvala Idana.user posted image Nadam se da ce i kod mene biti tako aBd.Danas sam radila more nekih nalaza i sutra kod dr na pregled.Nadam se da ce sve biti ok.

(odgovor članu idana1812)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Ospice u trudnoci
21.8.2017 15:29:20   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Mrgica

Hvala Idana.user posted image Nadam se da ce i kod mene biti tako aBd.Danas sam radila more nekih nalaza i sutra kod dr na pregled.Nadam se da ce sve biti ok.



evo ti jedan tekstić

http://www.ringeraja.ba/clanak/trudnoca-i-vodene-kozicepljuskaviceospice_2863.html

mislim da nisi u kriznom periodu jer si u 38 sedmici a i ima još do poroda :)))

Moja mama je prije bezbroj godina imala istu situaciju...i sve proslo kako treba ...ja sam ospce bolovala kao beba....oko mog 6. mjeseca...ali to veze nije imalo s tim što je mama u 38 sedmici imala ospice...
sretno i javljaj nam user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Mrgica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *