|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slab apetit djeteta
5.6.2010 22:55:36   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: medic slatki

hvala mila moja, sutra cemo aBg probati


user posted image user posted image user posted image
Košta oko 15KM user posted image , ali i da je 100 isplati se!
Još zaboravih napisat, mom dječaku je sada krvna slika odlična!!!

_____________________________

:-)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Slab apetit djeteta
6.6.2010 20:38:45   
sike

IZVORNA PORUKA: Inayat

Moja curica ima 20 mj i evo vec 10 dana ne jede nista sto je prije jela tj da je ja hranim kasikom. Uvijek je bila pekava sto se tice hrane, ali uz pomoc crtica, slikovnice ili igracke bi pojela ono sto joj dam. Pravila sam joj i corbe, i supe i voce je jela redovno, pa i uz moje mucenje sam opet bila zadovoljna jer bi unosila u organizam ono sto joj treba. Medjutim evo 10 dan ona nece da vidi kasiku ni hranilicu. Vristi cim joj ponesem kasiku ili cim vidi stolicu.
Kad ogladni trazi mlijeko, cips, keks i ostale gluposti. Pustila sam je tako jedno 4 dana i onda nisam mogla vise. Pusitim je da ogladni jedan dan znaci ne mlijeko, ne kekse, ne cips i dijete nece nista da jede citav dan. Place od gladi, ali nece kasiku da pogleda. Doktoru sam je vodila i sve je u redu s njom, samo mi kaze da je ovo period kad hoce da bude samostalna i da vidi moje granice. Sad joj dajem sama da jede kad je vrijeme jela. Jede krompirice, przenu piletinu, palacinke i sl. Voce nece, povrce nece. Hajde bar nesto hoce tjesim se i to jede dok gleda crtice (losa navika znam, ali sta mogu bolje nego da gladuje). Pitam se da li je neko bio u ovoj situaciji, koliko traje ako je samo faza i sta vise da radim. Uskoro treba da se porodim i ovo je nesto o cemu ne bih trebala brinuti bar sada ionako sam pod stresom....ughhhh!


Moji imaju 16 mjeseci i otkako su poceli sa dohranom svekrva se,da bi pojeli,igrala s njimauser posted image tako da im se bila stvorila ta navika ,a svekrvice kasnije nigdje user posted image .E onda sam bas ludila i uz svaki obrok gubila po kiluuser posted image ,ali eto,u zadnjih mjesec dana,sami od sebe idu prema svojim stolicama kada kazem rucak.Zaista nisam nista cinila po tom pitanju,nego sam radila sto zele da radim samo da bi jeli.Da se sad porodim,nikad to vise ne bih dopustila-ako hoce da jede nek jede,ako nece ne mora.Mislim da ti je doktor dobro rekao u vezi samostalnosti.Sad jedino sto svojim bebama moram dati po dvije kasike u ruke i malo istresti hrane po tanjiricu(onom od stolice)i kao oni sami jedu dok im i ja usput dajem.Mozda im je tako zanimljivo pa su poceli jesti bez mog glupiranja.

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Slab apetit djeteta
6.6.2010 22:15:28   
*Seve*
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

draga, moja Asja je jos ''gora"
ona bi samo flasicu, caj, sokic... nece vise kasikom nista... a ni da zvace... voce uopste nece... samo ponekad hiip kasicu od marelice...
ponekad jede sirnicu i ponekad par makaroncica... ponekad par kasika jogurta... predvece nekd uspijem da je zavram i dam joj cokolesnik (na dnu zdjelice) a preko premazem sa Monte... ali i to ne svako vece vec kad upali...
kad nedam flasicu ona toliko cvili da mi se srce cjepa...na kraju popustim jer me strah da se ne razboli jer ne jede...
kazu faza, ali ima li joj ikada kraja... jer se ja toliko nasekiram kad nece da jede da se cesto i rasplacem... nekad je bila bucka a sad je prava glista user posted image
pokusala sam joj dati sirup dr.Tajsa ali ni primirisati ga nece... pa kapi joj stavila u sok... ona samo pomirisala ( a sok pije jos iz flasice) i samo rekla NEEEEE...i onda je bojkotovala i sok 4 dana....


Ovako je i kod mene Visnja,samo sto kod mene 2-3 dana super jede...
I onda 2-3 dana nece skoro nista...Poceo je tako, negdje poslije rodjendana.I jos uvijek traje...
Bas sam citala po netu o slabom apetitu kod dijece,pa naletila na RR.......

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Slab apetit djeteta
6.6.2010 22:31:00   
sike
I mi smo poceli jesti duplo manje poslije rodjendana,ali eto kazu da je to normalno,kao djeca bi bila ogromna da nastave jesti kao dotad.Ne znam...

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 3:47:57   
Inayat
Malo je lakse kad vidim da moje dijete nije jedino koje nece da jede. Sinoc je kupam i doslo mi da placem. Rebra joj se vide, noge tanke, pa stvarno sto se vise trudis ova djeca gore.
Kod nas ne daju nista za apetit. Roditelji su mi u Bosni i vracaju se nazad uskoro, gdje bih mogla im reci da nadju taj sirup i kako se zove?
Jutros je Meryem ustala trazi mlijeko i povuce jednom i baci flasu, do 12 sati nista nije jela. Onda uzela palacinak sa eurokremom i to je ja prevarila i rekla cokolada i onda je jela. Trebalo joj je 2 sata da jedan pojede. Piletinu nije htjela, ribu przenu nije htjela sto  inace sama jede ako pohujem i isprzim... izrezala joj jagode i banane, dodje lizne i baci. Sta joj dam uzme mrvu da joj nedo Bog ne bi sta bilo lizne malo i baci. Jos je alergicna na kasiku, vriska. Pokusam joj staviti vocnu teglicu u casu sa vodom da pije kao sok i skonta sta je pa nece ni vode, odbija sad i to evo 3 dan. Mala je tako tvrdoglava, a ja se iskida za njenim jelom. Ona bas ogladni, postane nervozna, ali nece jesti ono sto nece pa dzaba sve. Nikada ovakva nije bila....


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 8:29:38   
mama_debeljuca
Ako misliš na sirup, o kojem sam ja pisala zove se REDAPIN. Ja se kunem u njega user posted image Može se naći, ja mislim, u svakoj apoteci, slovenački proizvod je.

_____________________________

:-)

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 11:02:56   
dinaa
Mama debeljuca je li ovaj sirup za apetit ili pomaze i kod poboljsanja krvne slike,mislim da moramo malo poraditi i na ks,nije losa u granicama je ali malena bolesna evo vec drugi put u jednom mjesecu.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 12:35:00   
Medić*
Inayat, ima li tvoja curica sve zubice, da nisu petice krenule pa zato odbija da jede, i moj odbija ovih dana ali opet se moze prevariti nekako, danas opet normalno jede, nama kada zubi probijaju imamo problem s jelom bas sve pocne odbijati, pa et pomislim da kod nje nisu zubici u pitanjuuser posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 13:58:02   
sike
I kod nas su petice bile uzrok slabog apetita,pa sigurno jedno mjesec dana.

_____________________________

Duboko u srcu,znam kako zivot treba da tece...
Sanjin i Ines,9.februar 2009.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 13:59:41   
mama_debeljuca
Dinaa, ovaj sirup je za jačanje organizma, ali i super multivitaminski pripravak koji utiče na poboljšanje apetita, a cvekla je kao i što znamo za krv dobra. Moje dijete je nešto isto tako na nekoj granici imalo hgb, a sada 128.

_____________________________

:-)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 23:25:41   
dinaa
Hvala na info.vec sutra idem da ga kupim,naravno ako ga bude u apoteci.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 23:27:35   
Visnja RR
danas mi se prijateljica kune u ampule natura mix...10 kosta oko 50 km ali kaze da su njenu djevojcicu bas "podigle"

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 23:34:07   
taurus
To je tačno, odlične su. Samo što se sada rade u obliku granula i nešto su jeftinije ali to je touser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 23:37:36   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

danas mi se prijateljica kune u ampule natura mix...10 kosta oko 50 km ali kaze da su njenu djevojcicu bas "podigle"


ovo je meni definitvno super bilo....
moja starija je popila nakon teškog virusa...ma djete mi se preporodilo od tada...nemožeš je nahranit mašala koliko jede...
prošli mjesec i mlađoj sam turu dala...čekala sam da napuni godinu dana i bome evo nema ni nosića ni brohitisa dugo...ojačala uje maksimalno.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 23:39:09   
Visnja RR
zar nema ampula user posted image  kako ovoj mojoj zloci da dam granuleuser posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 23:43:19   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

zar nema ampula user posted image  kako ovoj mojoj zloci da dam granuleuser posted image

ja sam poršli mjesec kupila amapule u remediji na m. dvoruuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 23:44:21   
taurus
Po mojim poslijednjim saznanjima su se prestale proizvoditi u obliku ampula, jedino ako negdje nađeš staru zalihu.
A grnulice možeš rastvotiri u soku ili čaju i ukusne suuser posted image

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 23:44:54   
Visnja RR
a da ...hvala ...sad se sjetih da si mi ti pricala o tim ampulama... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 23:46:01   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: taurus

Po mojim poslijednjim saznanjima su se prestale proizvoditi u obliku ampula, jedino ako negdje nađeš staru zalihu.
A grnulice možeš rastvotiri u soku ili čaju i ukusne suuser posted image


ma nemam pojma sta se moze s njima ...al ako moze u caju onda mojoj sreci nema kraja user posted image user posted image user posted image  asja je cajoholik user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 23:51:03   
Medić*
znate li mozda koliko kostaju te granulice, poceli smo bolje jesti, ali za svaki slucaj neka nam ih pri ruci user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 23:54:13   
taurus
Koštaju oko 35,50 KM

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Slab apetit djeteta
7.6.2010 23:55:54   
Medić*
hvala puno

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Slab apetit djeteta
9.6.2010 2:10:46   
Inayat
Hvala svima na odgovorima. Malo sam sad zbunjena. Vise ne govorite o sirupu, nego o nekim ampulama? Sta da kazem ocu da trazi sada i gdje? Please help probala bih bilo sto samo da jede.
Petica jedna donja joj je izasla ima 3 sedmice. Druga je na pomolu. Tacno je da slabije jede zbog toga, ali sam uvijek do sada nalazila nacin da je prevarim, medjutim ovaj put nista ama bas nista ne pali.
Juce nije vristala kad je vidjela kasiku ja jela sladoled, danas kontam prevericu je stavim pola sladoleda pola vocne kasice i nece da pridje, bas kao da zna sta sam uradila. Ma ni blizu mene....uhhhhh sta mi radi!


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Slab apetit djeteta
20.6.2010 12:30:30   
sarayka
Nisam htjela otvarati novu temu da ne pravim posao moderatoricama nasim dragim user posted image ,
moje pitanje glasi :

kad zadnji obrok imaju vaša djeca??

Mislim na veceru, da li je to netom prije spavanja ili sta??
Već neko vrijeme sam u nedoumici oko toga pa rekoh pitat cu moje zenice...
user posted image user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Slab apetit djeteta
20.6.2010 12:37:30   
Medić*
draga, moj maleni vecera oko 20 h, ide spavati oko 21 h uz flasicu mlijeka, ako smo vani u vrijeme vecere onda obavezno pojede kiflu ili neki sendvic koji nosimo od kuce, kad se vratimo kupanje i spavanjac. 

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *