|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako fetus štuca? :)
30.4.2008 23:42:51   
triplemama
Kada beba štuca meni je bio ojećaj kao da i ja štucam ali negdje u sebi. Inače moj Emir je dosta štucao u stomaku i dan danas (6 mj.) često štuca.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako fetus štuca? :)
1.5.2008 20:53:38   
eni_24
Eminica hvala. Ja svaki dan osjetim svog bebca kako stuca al sve dok nisam eminino objasnjenje o stucanju procitala nisam znala da je to touser posted image  E vidim da je to vama simpaticno al mene to nervira, ponavljam inace je Tarik jako zivahan, znaci stalnoooooo je u pokretu, od jutra do sutra, pricam mu , pjevam , mazim....itd itd... ali kad pocne to kuckanje ,stucanje , imam osjecaj kao da osjetim neku dosadnu sekundaricu koja odjekuje negdje u dubini, ako sam u pokretu nesmeta mi toliko ali ako sam legla da spavam , svaki put kad stuca moram da ustanem i prosetam al on neprestaje... ako malo duze potraje onda se zabrinem, mada svaki dan se pitam sta bi to moglo da bude, kako bas moze u istim intervalima da kucka , jao Boze samo da je sve u redu i da nije nedaj boze nesto oko pupcane vrpce .... naravno brinula sam se , majka sam , mada me pored tog i slatko al sigurno nerviralo . EMINICA zahvaljujuci tebi sada znam u vezi cega se radi .user posted image Hvala , pozz

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako fetus štuca? :)
6.5.2008 12:32:28   
bubamara80
Moram ispricati ovo: sad za prvi maj mi familijarno na izletu. Dan prije toga bebac stucao upravilnim intervalima i cak je i suprug osjetio rukom. Eh sad oko mene na izletu nana, mama i tetka i pitaju kako sam, sta sam, mrda li se i ja onako hladno aha juce je stucao a one se sve tri odvale smijati ali ne malo zavalile se zene od smjeha. Kao cuj stuca i to da cujemo. Gdje ce to u stomaku.
Meni bi  krivo, napravise me budalom , zene koje je vrijeme pregazilouser posted image  Tako im i rekoh: Zene vi kad ste trudne bile ni UZ niste imale a sada se smijete novim saznanjima o zivotu ploda u utrobi majke.user posted image Pahh... user posted image

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako fetus štuca? :)
7.5.2008 10:20:51   
lana84
moja malena je stalno štucala, poslje 30 tjedna svaki dan jednom ili nekoliko puta na dan. Točno se osjeti lupkanje svakih par sekundi po nekoliko minuta... najsmješnije je kad u noći dok spavam ili pred spavanje user posted image  pa nikad stati, a ja nemogu zaspati dok ona ne stane...ma prelijepi trenutci za sjećanje.

_____________________________

Lana 2008
Mihaela 2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako fetus štuca? :)
1.8.2008 7:22:54   
idana_85
Moj bebson stuca par puta dnevno,al dusa mu stucati kad mama legne da spava ili ujutro kad tata ustaje na posao. Slomi me. Evo od pola 7h ujutro surfam po netu ko budala kakva, ne mogu da spavam ,njegovo stucanje traje i po 15 min. Moze li se kako zaustaviti to stucanje?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu lana84)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako fetus štuca? :)
1.8.2008 8:08:36   
bubamara80
ista sam ti. kod mene isto tako počne štucati i po par minuta,  meni ne smeta ali mi žao jer ja ne volim štucati, promijenim par položaja, ili se lupkam prstima po stomaku da me čuje, čini mi se da primjeti pa se koncentriše da čuje šta to lupka spolja i prestane štucati, možda mi se samo čini ali ja tako uvijek

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako fetus štuca? :)
1.8.2008 10:54:01   
Okarica
Prvi put sam osjetila njeno štucanje prije nekih dvadesetak dana. Osjetila sam još jednom da štuca, neko veče. Brzo je prestalo. Ja isto mrzim kad štucam, pa mi je užasno žao bebe, kad osjetim da štuca.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako fetus štuca? :)
1.8.2008 12:59:36   
Romali
Moj user posted image je jako često štucao u stomaku, pravo glasno i dugo. Sada ima malo više od 3 mjeseca i isto štuca, ali sve rijeđe. Pitala sam dr.o tome, on kaže da to bebama ništa ne smeta, nego više nama, roditeljima, stvara osjećaj nelagode. Nisam imala foru kako zaustaviti štucanje u stomaku, niti sam to htjela raditi-  to je neka bebina potreba pa mi bilo žao.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako fetus štuca? :)
1.8.2008 13:31:58   
Anoniman
Ja se uvijek šalim, mala poguzija, naguta se vode pa onda hik hik! A ne znam kako da je zaustavim jer mogu mislit kako joj je, kontam sve glavom udara o posteljicu:).

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako fetus štuca? :)
3.8.2008 14:42:05   
Skvo RR
Meni je bebe juce prvi put stucala. Trajalo je negdje 10-tak minuta. Osjecala sam isto kao da mi je srce sislo u stomak.user posted image user posted image user posted image .






(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako fetus štuca? :)
6.8.2008 13:20:17   
Mrka
I meni je bilo tako s prvim djetetom. Stalno je stucao. Pa cak i posle poroda nekih 5-6 mjeseci.
Evo i ova bebica svremena na vrijeme stuca, ali ne tako cesto kao prvo dijete.

_____________________________

Adin 12.01.2007.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako fetus štuca? :)
10.10.2008 20:22:10   
Mara*
Ni doktori ne mogu objasniti zašto beba u stomaku štuca, jer obično štucamo kad progutamo zraka, samo kod beba u stomaku se ne prizvodi nikakav zvuk baš zbog nedostatka zraka. moj mališauser posted image sve više štuca i po nekoliko puta dnevno i bude mi ga žao.

(odgovor članu Mrka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako fetus štuca? :)
12.10.2008 19:14:09   
Lorna
Jao kako je moja djevojcica stucala! Pa to je za nepovjeroavti, skoro svaki dan, cak i po nekoliko puta dnevno! Nekad se vidjelo i kako sotmak poskakuje, MM i meni je to bilo najdraze gledati i osjecati; cim osjetim da podje da stuca, legnem na ledja i opustim se, i uzivam! evo i dan danas cesto stuca.
jao kad se sjetim svoje trudnoce...Koliko god sam iz sata u sat strahovala hoce li sve biti u redu ( a strah je vec prelazio u paranoju!), toliko sam uzivala u svakom njenom udaru, okretu, stucanju... Bas smo mi zene sretne sto mozemo iskusiti nesto tako...

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako fetus štuca? :)
10.11.2008 14:46:29   
ringeraja
I ja juce osetila blago pulsiranje negde sa strane stomaka u trajanju od minut-dva.user posted image  
Taman sam se htela zabrinuti, kad se setih da ovde postoji tema o stucanju ploda, pa mi laknu.user posted image
Sad mogu na miru da osluskujem svaki pokret bebice.user posted image  

_____________________________

"Stpljivo podnositi i prastati, - tako treba svako pametan postupiti!"

(odgovor članu majabaja)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako fetus štuca? :)
10.11.2008 14:52:52   
camm
mene je stalno stucala
svaku noc kad bih legla ona bi stucala
ja sam se vrtila i mjenjala polozaje da bi stalo to stucanje
kazu da se bebica naguta vodice pa da zbog toga stuca
ali lijep je to osjecaj bio.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu ringeraja)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako fetus štuca? :)
10.11.2008 21:01:17   
melissad
i kod mene se isto desava, ali verujte mi dok nisam citala,predhodna iskustva, ja nisam znala o cemu se radiuser posted image user posted image  desava mi se uvece kad legnem i izjutra, bas me nekad nervirauser posted image , jer ne mogu da nadjem ugodan polozaj, kao da mi je srce u stomakuuser posted image user posted image , ali jos samo malo ako bog dauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

19.11.2008. rodila se DINA, sreca moja najveca

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako fetus štuca? :)
10.11.2008 21:38:43   
Skvo RR
Samo da podijelim iskustvo sa vama...dok sam bila trudna bebi je stucala 3-4 puta dnevno...vjerujte i sada stuca.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu melissad)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako fetus štuca? :)
10.11.2008 22:08:22   
andji
i meni je ostalo u sjećanju sergejevo štucanje,i to po nekoliko puta dnevno.Evo večeras ga uspavljivala i sutra mu je god. dana a ja počela plakati sjetila ga se dok je bio u stomaku i kad se rodio,ma sve mi je prošlo kroz nglavuuser posted image user posted image user posted image ,malo sam tužna,vrijeme baš leti,ali nek je on meni živ i zdrav i hvala Bogu što je sve ok

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako fetus štuca? :)
10.11.2008 22:39:18   
dinciii
moj  bebac isto stuca svaki dan barem 2 puta dnevno...
ja se sva uzivim kad stuca user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako fetus štuca? :)
12.11.2008 21:24:43   
malaaaa
i moj malisa svakodnevno stucauser posted image jako lijep osjecaj tad sam bas nekako sretna...user posted image

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako fetus štuca? :)
12.11.2008 21:34:26   
mnn
baš sam jučer čitala o tome i mislim si kako to može beba štucati?A Onda osijetih nešto kao da imam zraka u trbuhu i pomislim ma to su crijeva, ponovilo se par puta, možda je to bila beba.svaki dan nešto novo otkrivamuser posted image

(odgovor članu malaaaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako fetus štuca? :)
8.2.2010 14:18:22   
Nrla
Moze se zaustaviti..popij casu vode i setaj...tako i moja beba prestane da stuca....


< Poruku je uredio Skvo RR -- 8.2.2010 14:31:00 >

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako fetus štuca? :)
8.2.2010 14:26:13   
new mama
Nrla iskljuci caps lock,nije dozvoljeno pisanje velikim slovima,pozzzuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Nrla)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako fetus štuca? :)
8.2.2010 14:28:15   
acudesa
IZVORNA PORUKA: new mama

Nrla iskljuci caps lock,nije dozvoljeno pisanje velikim slovima,pozzzuser posted image user posted image user posted image

hvalauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako fetus štuca? :)
11.2.2010 13:47:46   
Mamica24
A to je tooooo.... ja sam prije dva dana osjetila "otkucaje srca u stomaku" ritmiče, jednake u isto mjesto..

nijemi ni na u m palo da beba štuca... hahahahhaha

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a ja se bila prepala da nisam sjedeći pritisla neku venu pa ne može krv fino da prolazi,

a to moje cunce majo štuca...


_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *