|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 9:58:07   
dana3
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

tobe jarabi ja i na ovoj temi o sexuuser posted image user posted image user posted image






citala ja ovo i sjetih se starih zena kad su govorile da smo MI zene grijesne ako muza odbijemo.Cak i ako rucak peavimo, obrisi ruke i u posaouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 9:59:18   
dana3
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

dana kakv je to zem-zem voda,nisam čula za to,šta liječi ?





Tako zovu vodu koju je Merjem po uputi ALaha dz.s. nasla u pstinji kad je pobjegla cuvajuci svog sina Isaa.a.s. ne znam napisem li pravilno imena.

< Poruku je uredio dana3 -- 16.2.2010 10:00:24 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:02:22   
Anoniman
aha to je to

i ja sam čula ako su ženi ruke u tijestu,a pritom muž zatraži hm user posted image ,da mora sve ostaviti,oprati ruke i udovoljiti mužu,ako je tako ja ću u sred Džehenema user posted image

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:04:21   
dana3
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

aha to je to

i ja sam čula ako su ženi ruke u tijestu,a pritom muž zatraži hm user posted image ,da mora sve ostaviti,oprati ruke i udovoljiti mužu,ako je tako ja ću u sred Džehenema user posted image




moras, moras, nema necu hahahahaahaha-ako hoces dzehenem izbjeci-user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:07:58   
mamine oci
samo da kazem da mi je drago sto je tema fino pihvacena kao sto mozete zakljucit da zene sa hidzabim su normalne osobe za druzenje komunikaciju i da to nike nikakva tabu tema znaci mozemo otvreno o svemu pricati,vesela tebi hvala po ko zna koji put sto nas uvjek obradujes sa divnim tekstom,e drago sto na ovoj temi mozemo fino da komuniciramo kao i na drugim...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:09:48   
Lalana
Nije Merjem nasla vodu, nego zena Ibrahima a.s. kada ih je ostavio u pustinji bez vode i hrane po naredbi Allaha dz.s. a sa njom je bio mali sin Ismail. Allahovom miloscu je tada potekao zemzem, kojeg se napila i napojila malog sincica, i taj izvor do dan danas tece, nalazi se u blizini Kabe u Mekki. Zapravo vrelo zemzem je i uzrok izgradnje zivota u Mekki.
Zem zem voda je zaista djelotvorna za ono za sto covjek nanijeti da ga popije jer je Poslanik salallahu alejhi we sellem rekao da je zemzem za ono za sto ga covjek pije.





< Poruku je uredio Lalana -- 16.2.2010 10:11:19 >


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:10:27   
Anoniman
joj veeseelaa ja sam gotova,nema mi hajra od života user posted image  kad ovo tvoje pročitah

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:10:44   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

dana kakv je to zem-zem voda,nisam čula za to,šta liječi ?


''Zemzem je doista jedinstvena i posebna voda, razlikuje se od ostalih voda po svom sastavu i kristalnim sastojcima (kristalima) koje sadrži, i svi pokusi koji su izvedeni na zemzem-vodi nisu izmijenili njene osobine i svojstva, što ukazuje da zemzem-voda nije obična voda kao ostale''.
dr. Mesaru Imuti istakao je da je prilikom izvoðenja eksperimenta na zemzem-vodi puštao kasetu s učenjem Kur'ana u blizini zemzem-vode što je utjecalo na zemzem-vodu te je dolazilo do stvaranja posebnih kristalnih oblika u zemzem-vodi, koji su bili izuzetno čisti i blistavi, i dodao je da mu je to bila jedna od najčudnijih stvari koje su se pojavile prilikom ovog eksperimenta.

Također je rekao da zemzem-voda ima mogućnost ''pamćenja'', odnosno pohranjivanja podataka u sebi, tako recimo ako bi se učila neka sura kod zemzem-vode, kasnije bi se tehnologijom moglo otkriti o kojoj se suri radi, stoga što se stvaraju posebni talasi u zemzem-vodi prilikom učenja Kur'ana, dakako nevidljivi golim okom.
Ibn Abbas r.a. prenosi da je Allahov Poslanik a.s. rekao: „Najvrednija voda na svijetu je Zemzem voda. U njoj je sitost za glad i lijek za bolest!“
U ovome hadisu koji ima mnogo verzija koje do nas stižu se jasno kaže da je Zemzem voda najvrednija od svih voda ovoga svijeta. Allahov Poslanik a.s. je posebno spomenio dvije odlike a to je odlika njegove sitosti i odlika njegove ljekovitosti. Prenosi se da su neki ljudi od Selefa dugo vremena živjeli samo pijući Zemzem vodu, a da uopšte nisu oslabili, nego su se čak i udebljali! I zasta, tako mi Allaha i sam sam se uvjerio u sitost Zemzem vode i to više puta! Također, su mi ovakve doživljaje govorili i mnoge hadžije koji su zajedno sa mnom ili posebno obavljali hadžske obrede. Odlike koje ima Zemzem nema ni jedna voda na svijetu i bez ikakve sumnje ona je najvrednija voda na svijetu.


< Poruku je uredio veeseelaa -- 16.2.2010 10:12:17 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:12:53   
Anoniman
Tobejarabi estakfirulah,onda je meni poruka u snu bila da trebam otići na Hadž da bi ostala trudna i možda doći do te vode da se napijem,sad sam totalno zbunjena

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:14:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci

samo da kazem da mi je drago sto je tema fino pihvacena kao sto mozete zakljucit da zene sa hidzabim su normalne osobe za druzenje komunikaciju i da to nike nikakva tabu tema znaci mozemo otvreno o svemu pricati,vesela tebi hvala po ko zna koji put sto nas uvjek obradujes sa divnim tekstom,e drago sto na ovoj temi mozemo fino da komuniciramo kao i na drugim...


mila moja ja zaista uživam u ovome, volim da učim i čitam razne tekstove vezane za Islam


IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

joj veeseelaa ja sam gotova,nema mi hajra od života user posted image  kad ovo tvoje pročitah


uh neznam šta bi ti rekla, čovjek treba nastojati približiti se vjeri što više
Nekad se i sama pribojavam nekih svojih postupaka odnosno ne postupakauser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:15:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

Tobejarabi estakfirulah,onda je meni poruka u snu bila da trebam otići na Hadž da bi ostala trudna i možda doći do te vode da se napijem,sad sam totalno zbunjena


kako misliš poruka u snu? sanjala si da bi trebala otiči na HAdž i napiti se zem zem vode da bi ostala trduna?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:19:29   
Anoniman
sanjala sam mila da se mm i ja spremamo da idemo na Hadž i sve ono ko nazor ne ide mi se i govorim mm joj kako ću ja na Hadž neću moći obući šorc i maicu na bretele (tobejarabia) i onda mu kažem ma ja moram ići da bih bila trudna i onda sam se probudila i cijeli dan mi je san bio na hatru,imam osjećaj da je to neka poruka,a zemzem vodu nisam sanjala

to je bilo kad sam došla iz bolnice u januaru ove godine,znači ni blizu ni Hadža ni Bajrama

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:24:40   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

sanjala sam mila da se mm i ja spremamo da idemo na Hadž i sve ono ko nazor ne ide mi se i govorim mm joj kako ću ja na Hadž neću moći obući šorc i maicu na bretele (tobejarabia) i onda mu kažem ma ja moram ići da bih bila trudna i onda sam se probudila i cijeli dan mi je san bio na hatru,imam osjećaj da je to neka poruka,a zemzem vodu nisam sanjala

to je bilo kad sam došla iz bolnice u januaru ove godine,znači ni blizu ni Hadža ni Bajrama


neznam šta bi ti rekla, a da odeš na Hadž? možda je to zaista bila neka porukauser posted image
 
Poslanik je rekao:

Poslanstvo i Božija Objava su završeni. Poslije mene više poslanika i vjerovjesnika nema. To ljudima koji su čuli teško pade. Vidjevši to Poslanik nastavi:
-A ostale su vijesti i nagovještaji.
Neko upita: -A šta su to vijesti i nagovještaji, Božiji Poslaniče?
-Snovi vjernika –odgovori Poslanik

< Poruku je uredio veeseelaa -- 16.2.2010 10:32:18 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:27:10   
Anoniman
joj mila znaš kako za Hadž moraš biti spreman,nikom ništa ne smiješ biti dužan,što kažu u mahali ti komšije trebaju biti obezbijeđenje sa hranom da bi ti otišao kako treba.

A ja u kreditima do vrata i plus što treba dosta para za Hadža a ja to trenutno nemam.

Vjeruj da bih voljela otići imam osjećaj da bi mi duša bila ispunjena

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:28:28   
mamica87
Kada muz i u šali kaze zeni da joj daje rastavu braka, ona je prema islamskim propisima zaista razvedena od njega quote]jel ovo vazi i za zeneuser posted image user posted image Zena ne treba uzimati muzevo prezime prilikom udaje [/quote] akod nas svi praktikuju da uzmu muzevo preizime a ako samo spomenes da bi ostavila svoje mnogi se nadu uvrijedenim!Lijepa tema svaka castuser posted image .Vesela samo nastavi pisati tamam ako sta ne znamo procitat cemo ovdjeuser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:30:38   
Anoniman
veeseelaa je toliko mila u sve se uklapa,odnosno na svaku temu i svaka joj čast,od nje možemo svašta dobro naučiti

(odgovor članu mamica87)
  Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:33:36   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:39:31   
mamica87
Ja sam jedno vrijeme htjela da se pokrijem bas sam se bila posvetila vjeri,ali sejtan mi ne dade sve me strah da necu se pokajati!Mmje isto bio kriv mi smo se tad zabavljali i ja mu kazem da bi se voljela pokriti a on mi tad govorio de bonma pa kako cemo na more kad se vjencamo kako cemo hodati i ja odustanem pravi mali sejtanuser posted image user posted image .Ali najsmjesnije u svemu tome je sto on potice iz vjerske porodice roditelji mu hadzije i sve a on naso se izroduser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:44:44   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: mamica87

Ja sam jedno vrijeme htjela da se pokrijem bas sam se bila posvetila vjeri,ali sejtan mi ne dade sve me strah da necu se pokajati!Mmje isto bio kriv mi smo se tad zabavljali i ja mu kazem da bi se voljela pokriti a on mi tad govorio de bonma pa kako cemo na more kad se vjencamo kako cemo hodati i ja odustanem pravi mali sejtanuser posted image user posted image .Ali najsmjesnije u svemu tome je sto on potice iz vjerske porodice roditelji mu hadzije i sve a on naso se izroduser posted image

za pokrivanje treba da slusas srce ako si ti sigurna niko nemoze uticati na tebe,ako muz voli zenu volece je kao licnost a ne kao objekat znaci ja nisam imal tih problema ,kod mene u porodici niko nije pokriven ni majka ni sestra ali nisu nista imali protiv kad sam se ja pokrila...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:48:12   
mamica87
Ma znam ali ipak je tesko,ja znam da bi moji tesko to prihvatili rekli bi svi svekrivino djelouser posted image .Znam da treba od srce zeljeti ali uvijek postoji ona mala sumnja da neces uspjeti,ne bi se sad mogla pokriti mada jos postoji zelja al ko zna ima jos vremenauser posted image

_____________________________

Benjamin 17.07.2009

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:53:46   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lalana

Nije Merjem nasla vodu, nego zena Ibrahima a.s. kada ih je ostavio u pustinji bez vode i hrane po naredbi Allaha dz.s. a sa njom je bio mali sin Ismail. Allahovom miloscu je tada potekao zemzem, kojeg se napila i napojila malog sincica, i taj izvor do dan danas tece, nalazi se u blizini Kabe u Mekki. Zapravo vrelo zemzem je i uzrok izgradnje zivota u Mekki.
Zem zem voda je zaista djelotvorna za ono za sto covjek nanijeti da ga popije jer je Poslanik salallahu alejhi we sellem rekao da je zemzem za ono za sto ga covjek pije.



Žena se zvala Hadžera (kako lijepo ime), Ibrahim ju je ostavio u Mekki sa njihovim sinom koja je
trčala je između dva brda u potrazi za vodom za svog žednog sina Ismaila.user posted image user posted image user posted image Tada je Bog otvorio izvor Zemzem čija voda nije prestala teći sve do danas. Svake godine, hodočasnici na hadžu obilježavaju njeno očajničko traženje vode trčeći sedam
puta između dva brijega Safe i Merve.


< Poruku je uredio veeseelaa -- 16.2.2010 10:54:15 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 10:59:40   
DM
I da Hadžera ne povika zem-zem(stani)voda bi preplavila arabijski poluotok!

Moj prvi porod je biouser posted image završen vakuumom(pisla sam na temi moja priča sa poroda)a drugiuser posted image ,drugi put sam ponijela sa sobom flašicu zem-zem vode i pila je do odlaska u salu!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:00:43   
aazra
Ha, evo i ja da se ukljucim...U mene je mm vjernik, ide u dzamiju (ali samo za bajram namaz, prije je isao i petkom), ne pijemo, ne pusimo...Ali stvarno nikada od mene nije trazio da se pokrijem niti bih ja to uradila (iako mi lijepo stoji maramauser posted image ) na serijatskom vjencanju sam se bas uzivilauser posted image

Mislim da ima puno nacina da se ne privlaci paznja svojim izgledom, hocu reci ne oblacim se ne sminkam se napadno i to je to.
u gradu viđam svasta (pa i na televiziji) ne bih ni o kome da sudim, ali eto nekad stvarno vidim kako neka zena lijepo izgleda pokrivena, onako nije ni sva u crnom a nije ni namackarena, bas nekako umjereno, moderno...

Ja stvarno ne bih izdrzala ljeti, ili na moru...Ili da se moram odreci farmerkiuser posted image
A nije ni muz to trazio od mene.

Svako ima svoje prihvatam sve kada neko moze imati deset nausnica na licu, moze i zena biti pokrivena nemam predrasuda, samo imam svoje misljenje o zenama koje pokriju citavo lice, i obuce crne rukavice..Onda recimo dodđe u dom zdravlja gdje su same zene i ne zeli se otkriti da bi sestre vidjele da li je to ona na licnoj (moze biti bilo ko)
Prisustvovala sam jednoj takvoj sceni. Mislim ne znam ako se tako pokrije kako onda misli kada pokaze licnu kartu da ce joj povjerovati da je to ona...user posted image
Mislim ipak da zivimo u savremenom svijetu i trebqa se prilagoditi ako nista zakonima drzave u kojoj zivis sve ostalo bi bar trebalo biti stvar licnog izborauser posted image

By the way, da ne misli neko da sam protiv islamskih propisa,m veoma mi smeta sto Evropa ne tolerise zene pod Hidzabomuser posted image , a hvale se nekom demokracijom!!!

< Poruku je uredio aazra -- 16.2.2010 11:02:09 >


_____________________________








(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:03:49   
Lalana
Obavila sam hadz, i mogu vam reci da je jedan od obreda hadza i SAJJ ili hodanje izmedju Saffe i Merve, dva brda, kao sto je to radila Hadzera Ibrahimova a.s. zena, da je to poseban osjecaj.
Zurno hodas 7 krugova izmedju ta dva brdasca i bogami non stop ti bude na pameti Hadzera koja je zedna i u zelji da nadje zednoj bebici Ismailu a.s. trcala i trazila kap vode, a danas hvala Bogu na hadzu kada se obavlja taj obred postavili su svakih 10-ak metara velike kanistere sa hladnim zemzemom i svaki hadzija moze da se osvjezi i nastavi ibadet.

Vjerujte kod nas se narod puno "prepada" sa hadzem, te moras biti psihicki spremna, te moras ovo te moras ono, nista od toga.

Istina da je bolje prvo vratiti dugove pa onda obaviti hadz, ali vjerujte neko psihicko spremanje nije potrebno, bitno je samo imati na umu da je to peta islamska duznost svakome vjerniko, naravno, koji je u mogucnosti financijski i tjelesno, i to je dovoljno.

cinjenica da ako covjek obavi hadz ispravno i iskreno radi Allaha da se vrati cist od grijeha kao da je od majke rodjen je prelijepa stvar, vjerujte insan kada zavrsi obrede hadza osjeca se kao da mu je dato bogatstvo cijelog svijeta.

Hvala Allahu na tome, ove godine moja mama namjerava obaviti hadz user posted image eto ja sam elhamdulillah prva iz svoje familije cijele, koja je hadzinicauser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Zene sa Hidzabom
16.2.2010 11:12:41   
Anoniman
ej draga to je baš lijepo user posted image ,meni je u san došlo da idem na Hadž i sama se bi govorim ja moram otići da bih ostala trudna.Šta misliš dali je to neka poruka od Allaha dž.š. ili je samo san ?

(odgovor članu Lalana)
  Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *