|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   koju školu odabrati?
17.2.2010 16:58:26   
mamina cura
Timur ce na jesen u skoluuser posted image . Meni se cini da je mali, tek ce u martu napuniti 6god...
Imamo dvije škole ovdje na raspolaganju - Saburina i Hamdija Kreševljaković. Ide li ko od vase djece u te dvije skole i kakva su iskustva? Svaki savjet je dobrodosaouser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: koju školu odabrati?
17.2.2010 19:04:27   
mamaajna
saburina to je na lugavinoj jel tako

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: koju školu odabrati?
17.2.2010 19:32:52   
acudesa
Moje mišljenje: škola ko škola, važniji ti je učitelj koji će ti uzeti dijete

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: koju školu odabrati?
17.2.2010 19:51:41   
mamina cura
Saburina je odmah kod Kapije - sto su nedavno napravili muzej Alije Izetbegovica.
A koji ucitelj??? Kako dobiti i preporuku za dobrog ucitelja?

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: koju školu odabrati?
17.2.2010 20:05:09   
acudesa
Raspitaj se, ne znam...to sam čula od iskusnijih majki, nije im teško čak i u dalju školu voditi dijete radi učiteljauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: koju školu odabrati?
17.2.2010 20:29:01   
milenium
moja mala nećakinja je pošla u školu lani a napunila je 6 godina u lipnju,tj junu.znači 3mjeseca je mlađa od tvoje,ako je ona spremna nije to rano.user posted image user posted image user posted image sretno

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: koju školu odabrati?
17.2.2010 20:33:35   
Anoniman
mamina cura, moja mama je radila u Saburinoj kao učiteljica, pa ti mogu dati neke preporuke (jer znam neke učitelje)... al' hajd da se raspitam ko je od učitelja tamo pa ću ti se javiti : ))
Također se mogu raspitati i za drugu školu.

(odgovor članu mamina cura)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: koju školu odabrati?
17.2.2010 20:44:43   
mama75
Citam ove vase komentare i vidim da nisam jedina mama koja se previse optereti svim i svacim. A u stvari kad malo razmislimo: u koje smo to skole mi isli? Jesu li se nasi roditelji raspitivali o skoli, uciteljima, direktorima... Jesu li oni bolje poznavali uposlene u skoli nego neki od uposlenika i sl. I hvala Bogu, evo nas, svi zavrsili skole, niko nema traume iz djetinjstva... A tek kada se sjetim sekiracije oko vrtica... A npr u mojoj grupi u vrticu bilo nas je 40 sigurno. I nikad nikome nije padalo na pamet da dize neku hampu oko toga. Pa i isla sam u vrtic radi druzenja sa djecom... Eh da mi je jos sve ovo primjeniti u praxu!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: koju školu odabrati?
17.2.2010 20:50:17   
milenium
ima ti ite,dobro kažeš!user posted image

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: koju školu odabrati?
17.2.2010 23:31:43   
mamina cura
Mislim da je bezpredmetno uporedjivati nasu skolu sa ovom danasnjom jer nije isto vrijeme u pitanju, politicka situacija i sve ostalo koje nam ne ide u prilog.
Kako znam da sad svega ima ne bih mogla upisati dijete u skolu samo tako...user posted image  
Jako bih voljela da cujem iskustva mama cija cu djeca krenula u skolu, na sta treba obratiti paznju, sve me interesuje user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: koju školu odabrati?
18.2.2010 10:28:08   
veeseelaa
ima li neka od forumašica da joj dijete ide u OŠ Čengić vila (u ulici Džemala Bijedića)? kakva su iskustva?
čula sam da je jedna od extra osnovnih škola u Kantonu, da iz drugih dijelova grada raja upisuje djece

< Poruku je uredio veeseelaa -- 18.2.2010 10:31:26 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: koju školu odabrati?
18.2.2010 10:42:16   
sweet BaBy
veeseelaa ja sam u toj skoli volontirala i zaista sve pohvale za tu skolu. tu je bas red, rad i disciplina, a ono sto mi se najvise svidjelo je to da je vecina djece ukljucena u neke sekcije i uvijek ima zanimljivih sadrzaja. Bar je tako bilo prije 2 godineuser posted image
Puno srece i poljubaca svim buducim djacima prvacimauser posted image
user posted image


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: koju školu odabrati?
18.2.2010 10:52:01   
mama75
Slazem se da se ne moze uporedjivati danasnje skolovanje sa nasim, iz vise razloga. Onda su ucitelji imali srednju skolu, danas su to profesori, neki su cak i magistri. Onda dijete nije smjelo ruzno pogledati uciteljicu, odmah bi islo direktoru. Danas ako uciteljica ruzno pogleda dijete odmah ide direktoru. U vrtic i u skolu se islo po mjestu stanovanja, nije bilo sanse da nesto biras... ovo mi je blize poslu, nani...  Imam u porodici i medju prijateljima prosvjetne radnike i na zalost vidim da im je teze raditi sa roditeljima nego sa djecom. Sutra ce i moje dijete aBd krenuti u skolu, ne znam kakva cu ja biti, ali trudicu se obecajem user posted image   

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: koju školu odabrati?
18.2.2010 10:58:20   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ima li neka od forumašica da joj dijete ide u OŠ Čengić vila (u ulici Džemala Bijedića)? kakva su iskustva?
čula sam da je jedna od extra osnovnih škola u Kantonu, da iz drugih dijelova grada raja upisuje djece

Ja sam isla u tu skolu i tu mi mama zivi (zgrada do skole). Mislila sam i tu upisati Timura jer je bas hvale ali mi je zao da stekne prijatelje jaaaako daleko od svoje kuce user posted image  

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: koju školu odabrati?
18.2.2010 11:20:33   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: sweet BaBy

veeseelaa ja sam u toj skoli volontirala i zaista sve pohvale za tu skolu. tu je bas red, rad i disciplina, a ono sto mi se najvise svidjelo je to da je vecina djece ukljucena u neke sekcije i uvijek ima zanimljivih sadrzaja. Bar je tako bilo prije 2 godineuser posted image
Puno srece i poljubaca svim buducim djacima prvacimauser posted image
user posted image



user posted image

IZVORNA PORUKA: mamina cura

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ima li neka od forumašica da joj dijete ide u OŠ Čengić vila (u ulici Džemala Bijedića)? kakva su iskustva?
čula sam da je jedna od extra osnovnih škola u Kantonu, da iz drugih dijelova grada raja upisuje djece


Ja sam isla u tu skolu i tu mi mama zivi (zgrada do skole). Mislila sam i tu upisati Timura jer je bas hvale ali mi je zao da stekne prijatelje jaaaako daleko od svoje kuce user posted image  


ops pa mi komšinice, ja sam odrasla na c.vili, zgrada preko puta školeuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: koju školu odabrati?
18.2.2010 12:23:58   
mamina cura
Ja sam odrasla u kvadrantu - prva crveno bijela zgrada. Generacija 1981 - 89. Isla sam u produzeni boravak te skole - mali dio zgrade koji vise ne postoji user posted image  i najljepsa sjecanja su mi tu ostala. Produzeni boravak nije bio ni skola vec dvije godine sa mnogo igre uz ucenje.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: koju školu odabrati?
19.2.2010 17:13:25   
Visnja RR
u svakoj skoli postoje dobri i losi ucitelji...
maminacura raspitaj se u komsiluku kod svojih komsija kakva iskustva imaju u te dvije skole... koliko ja znam Saburina je uvjek bila na dobrom glasu...
otidji direktorima obje skole...objasnis da zelis da se upoznas sa radom skole... pa odluci... a do vozis djete na kraj grada jer je neka skola mozda za 5 deka bolja, ne bih ti savjetovala... ionako kako ce tvoje djete napredovato ne zavisi od skole vec od tebe...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 20:35:56   
hanabanana
Mi razmišljamo o školi u Kvadrantu ili KŠC.
Kvadrant nam je bliži jer smo u Hrasnom, i od trećeg razreda bi malena mogla i sama do škole.

Do prije dva mjeseca nisam imala nikakvu ideju, sada imamo ove dvije opcije, a sat kuca tik-tak, tik-tak...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:05:39   
Hanady RR
Baš zenute situacije pred nas roditelje stižu kako vrijeme leti. Eto mi živimo na Sedreniku user posted image user posted image user posted image odmah suze u startu, školu nemamo prave je al kad će bti gotova pitanje je...aaa i kada bude šta ja imam od toga jer moje djete primorano da ide preko ceste samo na putu koji vodi prema baricama...šok. Ja i mm radimo...naše radno vrijeme neće dozvoljavati da malenu vodimo u školu jer ove smjene za djecu 1-2 razred su koma nekakve međusmjene os 11 ujutro...užas. E sad još su nam uveli ovo obavezno predškolsko po sat i pol vremena koliko sam shavtila ...šta sa tim da radim jer to neće biti ne sedreniku sve i kad škola počne sa radom. elem djeca odavde idu na Bjelave ili u saburinu...a to je meni plaho daleko...kako je pustiti samu. I na kraju balade kako da kući bude sama dok smo mi na poslu...i sve ovo kontajući donijela sam zaključak...ona će u školu u koju sam ja išla u Buća Potoku bivša Blagoje Parović škola. Mama će čuvati mlađu  do Hanadinog polaska u školu pa fino neka nju odvede i dovede a ja ću malenu tada u odbanište aBd.  Vidite vi o čemu ja pišem...znači pitanje kvaliteta škole ili kadra u njoj meni nije toliko presudno sve je to tu negdje...to što su neke škole digli na neki nivo nema veze...eto svi se busaju išli u Saburinu po sedreniku a ima ih 2 sa rorom u kojoj je diploma...nije do škole već do djeteta i do toga kako usmjeriš svoje djete ( a nekada ni to nepali). Meni je bitnija sigurnost dolaszak do škole i blizina kuće da se vrati i da je neko čeko sa ručkom, tolom supicom da je pita kako je u školi bilo i poigra se sa njom dok je ja ne uzmem poslije posla jer dok kući dođemo jelo, zadaća i gdje je tu vrijeme za igru sutra opet novi dan. A tako maleni sada idu u školi...meni brate ovo nešto prerano sad nije kao kad mso mi kretali.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:10:05   
hanabanana
Meni je upravo najbitnija stavka produženi boravak.
Ja nemam mogućnost da mi je neko dočekuje, nažalost.
Nakon stavke produženi boravak, ide stavka - obrazovanje.
bitno mi je da dobije dobro obrazovanje, što će reći da moraju biti nastavnici koji traže puno.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:15:08   
Hanady RR
kako riješiti problem jutra ...to mene isto brine...eto popodne neka bude u produženom i neka mi mm radi dnevnu smjenu do 19,00 ja sa posla moram izaći u 16,30h (centar grada) pa otići po nju saburina npr. i onda odatle u buća potok po mlađu ili u neko obdanište ma super po dana u autu u najvećoj špici....i hajd sve to al sad ovaj program step by step nastava djeci počinje u 11,00h ....zamisli mi od 8 na poslu biti moramo...dok mlađu odvučem na čuavnje...ko će mi nju u školu voditi ili postoji mogućnost da je u preijvremeni poravak odvedem u 7 negdje...ma neznam...prosto se tih dana plašim...kako ćemo samo iskordinirat pojma nemam.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:17:06   
teacher75
ja radim u jednoj sarajevskoj gimnaziji i do sada su se najboljim pokazali ucenici iz osnovnih skola: musa cazim catic, safvet beg basagic, katolicki skolski centar i isak samokovlija. ucenici iz saburine nisu imali bas neko predznanje potrebno za gimnaziju

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:20:13   
Hanady RR
i da moram dodati...ja sma završila osnovnu školu u buća potoku...riječi naselja sve govore to je sada škola Avdo Smailović...i kad god dođemo na neko takmičenje svio mislili evo ovih iz Buća sitiya pojma nemaju...a postavim vam ja sliku mojih pobejda...od fizike, matematike,, sh-hs pa bosanskog pa titove stez revolucije i ja đak generacije hej završim gimnaziju i fakultet u roku...a ja iz Blagoje Parović škole. Uvijek je ta škola bila posljednja na listi škola...al bez razloga program i plan rada u svim školama je isti ili sličan...pitanje učitelja možete korigovati prema vašem djetetu na način da redovno pratite rad učitelja i vašeg djeteta. A ja vjerujem u kadar koji se školuje na našem univerzitetu jer mi je kolegica diplomirala nedavno...ipak za završavanje pedagoške akademije treba treba zagrijat stolicu...ona zna na harmonici sve pjesmice odsvirat...njena djevojčica koja je od moje starija 8 mjeseci pametna je do bola uz svoju mamu sve uči.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:20:44   
Nanica Sarajevo
Draga mamina cura,
moja mama radi kao učiteljica u školi Hamdija Kreševljaković, ali sada ide u penziju... rado bih ti je preporučila, jer je nekoliko godina bila najbolja učiteljica u Kantonu Sarajevo, bravo mama user posted image

javi koje su ti učiteljice za slijedeću godinu, pa se mogu raspitati koja je od njih najbolja user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:24:55   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

ja radim u jednoj sarajevskoj gimnaziji i do sada su se najboljim pokazali ucenici iz osnovnih skola: musa cazim catic, safvet beg basagic, katolicki skolski centar i isak samokovlija. ucenici iz saburine nisu imali bas neko predznanje potrebno za gimnaziju


a šta to  drugačije uče djeca u istom kantonu po istom porgramu i planu rada. ok ima učitelja i nastavnika svakakvih al plan i program rada i isti broj časova u godini moraju uraditi. Evo npr. za upis u srednju školu bitne su ocjene od 5-8 razreda i to strani jezik, matematika, historija i maternji jezik...i sad ja moram tražiti školu u kojoj kad krene razredna nastava moram imati najbolje nastavnike iz ovih predmeta. kako ...kako to izvesti...ako mi bude dobra nastavnica engleskog tu jel mi doabr nastavnik matematike....user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *