|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:31:25   
teacher75
ja samo govorim da nam najbolji ucenici dolaze bas iz gore navedenih skola. inace, prilikom upisa 99 % su odlicni ucenici iz osnovnih skola, ali su velike razlike u znanju izmedju recimo odlicnih ucenika iz vogosce i odlicnih iz tih skola. naravno da ima i individualnih slucajeva, vrijedne djece kao sto si rekla da si ti bila, hanady, al u danasnje vrijeme roditelji nemaju bas vremena da uce sa djecom i puno zavisi od ucitelja- nastavnika kako ce prenijeti znanje. znam recimo, iz svog predmeta, engleski j. , djeca koja mi brilijantno i iznadprosjecno znaju engleski uglavnom dolaze iz musa cazim catic i katolickog skolskog centra, uz to su i izvrsni matematicari. znaci nastavnicki kadar im je jako dobro potkovan, dok recimo ucenici iz nekih skola muku muce i jedva prolaze i iz engleskog i iz matematike, a svi imali petice u osnovnoj skoli. kriteriji se jako puno razlikuju od skole do skole...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:35:57   
teacher75
postoji i druga strana medalje: vrlodobar ucenik iz, recimo, musa cazim catic je puno bolji od odlicnog ucenika iz, recimo, vogosce ali zbog bodovanja nece uspjeti da se upise u gimnaziju, sto je po meni nepravedno. jedino rjesenje bi bilo polaganje male mature uz externo ocjenjivanje, kao sto to ima u inostranstvu. tada bi se znalo pravo stanje.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:37:00   
Hanady RR
sve si ti u pravu teacher al ja sma mišljenja da je ova tvoja rečenica koliko roditelji rade sa djecom isto vrlo bitna...no ja sam svoju dilemu rješila...ja sam u osnovnu školu i srednju išla čak 3 puta...ja, seka, rođak bliski....e idem garant još dva najmanje...i danas mi djeca iz mahale dolaze na instrukcije...nikoem nije jasno kako se sjećam a sjećam se jer je moj tata školu plaho volio...mi smo jadne po tri lekcije unaprijed učile.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:41:41   
misica
Ima li eko da treba da upise dijete u skolu na skenderiji "Vladislav Skaric". Moj sin treba u tu skolu i nemam bas neke informacije. Posto zivim odmah iznad skenderije i svega mi je pet min do skole, ai posao mi je udaljen 15 min odatle. Ako neko zna ponesto neka mi javne. Pozz!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:43:06   
teacher75
NIje sve ni u roditeljima. ima jednostavno i inteligentne i vrijedne djece koja sama uce i roditelji ne treba ni da im pomazu. recimo, navodim svoj slucaj. roditelji su radili puno sa mnom dok nisam krenula u skolu, sa 5 godina sam vec znala citati i latinicu i cirilicu. raspuste sam provodila u biblioteci, jer sam voljela citati i interesovalo me. kad sam krenula u skolu ne sjecam se da sam trazila pomoc od roditelja, mozda jako rijetko, kad mi nesto nije jasno, al daleko od toga da su roditelji morali sa mnom redovno prelaziti gradivo. ali, ima i manje vrijedne djece koje roditelji moraju forsirati i kontrolisati, jer ce inace zabusavati. to sve zavisi od djeteta do djeteta. al kriterij u skolama je jako bitan, jer ako su strogi kriteriji i nastavnici puno traze, ucenici ce biti prisiljeni da uce, a ako imaju petice a pojma nemaju, doci ce u srednju skolu i biti najgori ucenici

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:48:44   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Hanady


a šta to  drugačije uče djeca u istom kantonu po istom porgramu i planu rada.


Mislim da je upravo u ovome i najveći problem.
Naime, ne uče u svim školama po istom planu i programu, tako je nekada bilo u moje vrijeme kada sam ja išla u školu, ali danas nije tako.
Danas učitalj, nastavnik, ima pravo da odabere po kojem će autoru da radi i predaje svoj predemt, i to je različito od škole do škole.
Tako da kada dijete krene u školu, mi prvo moramo otići u školu da bi nam učitelji dali spisak knjiga za prvi razred. Jer je taj spisak različit od škole do škole.
IZVORNA PORUKA: Hanady

Evo npr. za upis u srednju školu bitne su ocjene od 5-8 razreda i to strani jezik, matematika, historija i maternji jezik...


I da budem sarkastična - bitno je i da imaš štelu. user posted image

Koliko ja znam, puno bodova nosi i prijemni ispit. Ja znam slučajeve ( kolegice mog muža ) čija su djeca bila odlična u osnovnoj školi, ali nisu zadovoljili ( dobili su 4 -tvorke iz predmeta iz kojih su imali petice ) na prijemnom i nisu mogli upisati gimnaziju.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:52:43   
teacher75

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Hanady


a šta to  drugačije uče djeca u istom kantonu po istom porgramu i planu rada.


Mislim da je upravo u ovome i najveći problem.
Naime, ne uče u svim školama po istom planu i programu, tako je nekada bilo u moje vrijeme kada sam ja išla u školu, ali danas nije tako.
Danas učitalj, nastavnik, ima pravo da odabere po kojem će autoru da radi i predaje svoj predemt, i to je različito od škole do škole.
Tako da kada dijete krene u školu, mi prvo moramo otići u školu da bi nam učitelji dali spisak knjiga za prvi razred. Jer je taj spisak različit od škole do škole.
IZVORNA PORUKA: Hanady

Evo npr. za upis u srednju školu bitne su ocjene od 5-8 razreda i to strani jezik, matematika, historija i maternji jezik...


I da budem sarkastična - bitno je i da imaš štelu. user posted image

Koliko ja znam, puno bodova nosi i prijemni ispit. Ja znam slučajeve ( kolegice mog muža ) čija su djeca bila odlična u osnovnoj školi, ali nisu zadovoljili ( dobili su 4 -tvorke iz predmeta iz kojih su imali petice ) na prijemnom i nisu mogli upisati gimnaziju.

slazem se da ima stele i da ce uci poneki ucenik koji nije zasluzio, da ce mu se "navuci" bodovi,al nijednom se uceniku nece sigurno na prijemnom smanjiti ocjena. kao sto sam gore navela, petice iz osnovnih skola (mi to zovemo miraz) nisu uopce mjerilo znanja i to sto su dobili 4 na prijemnom je prije mjerodavno nego ocjena iz osnovne skole

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:54:09   
Hanady RR
teacher nebih da nas hvalim al zaova mi kaže da smi sličneuser posted image user posted image user posted image user posted image

hanabananana naravno da si u pravu...pogotovo ova štela al eto ja sve kontam dok moja hanadi krene su srednju biće bolje...ono po zaslugama.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:57:46   
teacher75
i jos nesto, u gimnaziju u kojoj ja radim (necu navoditi koja je u pitanju) svake godine do sada od kad ja radim, su se upisivali svi ucenici koji su polozili prijemni ispit, neki od njih su bili upisani u drugom roku (ako su u 1. roku polozili prijemni ali su zbog bodova bili ispod crte)a roditelji nisu znali da ce biti upisani, nisu htjeli da rizikuju da im dijete izgubi godinu pa su prebacivali dokumente u drugu skolu. znaci najbitnije je poloziti prijemni ispit a nakon toga dolazi "miraz! iz osnovne, jer ako je neko imao sve petice a pao na prijemnom, djaba mu.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:58:24   
hanabanana
Pošto se ja užasavam poltrona, jedno je sigurno: moje dijete neće imati štelu.
I zato mora dobiti dobru naobrazdu a može je dobiti u školi u kojoj je najmjerodavnije znanje.
I neka se bori.
Kako posije, tako će požnjati.
Moje je da joj izaberem dobru osnovnu školu, a njeno da se bori dalje.
Prema svojim afinitetima.
Ako će sutra upisati i frizersku, to je fine by me, sve dokle to nju usrećuje.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 21:58:55   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Hanady

teacher nebih da nas hvalim al zaova mi kaže da smi sličneuser posted image user posted image user posted image user posted image

hanabananana naravno da si u pravu...pogotovo ova štela al eto ja sve kontam dok moja hanadi krene su srednju biće bolje...ono po zaslugama.user posted image


vjerovatno zato si mi i "legla" na 1. loptu, pa se moramo jednom prilikom i uzivo upoznati user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 22:01:42   
teacher75

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Pošto se ja užasavam poltrona, jedno je sigurno: moje dijete neće imati štelu.
I zato mora dobiti dobru naobrazdu a može je dobiti u školi u kojoj je najmjerodavnije znanje.
I neka se bori.
Kako posije, tako će požnjati.
Moje je da joj izaberem dobru osnovnu školu, a njeno da se bori dalje.
Prema svojim afinitetima.
Ako će sutra upisati i frizersku, to je fine by me, sve dokle to nju usrećuje.

i ja se slazem s tobom, djeca koja se upisu preko stele muce se kroz citavo skolovanje i vjeruj mi da je to medvjedja usluga! gradivo im bude pretesko i prezahtjevno a oni dosli sa nikakvim znanjem, jedva dvice izvlace kroz citavo skolovanje, al roditelji bolesno ambiciozni pa guraju....

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 22:03:20   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Hanady

teacher nebih da nas hvalim al zaova mi kaže da smi sličneuser posted image user posted image user posted image user posted image

hanabananana naravno da si u pravu...pogotovo ova štela al eto ja sve kontam dok moja hanadi krene su srednju biće bolje...ono po zaslugama.user posted image


vjerovatno zato si mi i "legla" na 1. loptu, pa se moramo jednom prilikom i uzivo upoznati user posted image user posted image user posted image


samo dok lanica 6 mjeseci izgura eto još malo...i gradu čekaj nam se čekaj user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 22:56:29   
acudesa
U svim osnovnim školama Kantona Sarajevo je identičan Nastavni plan i program (svi odobreni udžbenici su pisani u skladu sa njim), a nastavnik ima pravo birati  udžbenik autora kojeg želi od nekoliko ponuđenih, (a, sadržaj istog je 100% u skladu sa NPP...ne bi se smio koristiti ako nije, može se raditi o eventualnim malim razlikama, ponavljam: sve teme koje se trabaju raditi u nastavi su određene Nastavnim planom koji je isti za sve škole u KS)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 22:58:48   
teacher75
mislim da nije u pitanju nastavni plani i program vec neujednaceni kriteriji od strane nastavnika

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 23:00:10   
hanabanana
Meni je bezveze da se ostavlja pravo da nastavnik bira po kojem će udzbeniku raditi, a plan i program je isti.

Za mene to što na papiru stoji da je plan i program isti ne znači ništa dokle god svaki nastavnik po vlastitom nahodjenju može odlučiti koji je za njega autor bolji ( lošiji ).

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 23:04:44   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Nanica Sarajevo

Draga mamina cura,
moja mama radi kao učiteljica u školi Hamdija Kreševljaković, ali sada ide u penziju... rado bih ti je preporučila, jer je nekoliko godina bila najbolja učiteljica u Kantonu Sarajevo, bravo mama user posted image

javi koje su ti učiteljice za slijedeću godinu, pa se mogu raspitati koja je od njih najbolja user posted image


Uljepsala si mi danuser posted image  Vidim da je tema malo otisla na stranu :)
Evo cim nazovem skolu da se raspitam javljam ti se user posted image  Hvaala ti user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 23:06:18   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Meni je bezveze da se ostavlja pravo da nastavnik bira po kojem će udzbeniku raditi, a plan i program je isti.

Za mene to što na papiru stoji da je plan i program isti ne znači ništa dokle god svaki nastavnik po vlastitom nahodjenju može odlučiti koji je za njega autor bolji ( lošiji ).


ovo nisma ni znala...al hajd opet kontam valjda je ministarstvo sve autore prihvatlo...pa 2X2 je uvijek četiri ili ti tundra je tundra  apustinja pstinja...ma neznam, neka nam je svima sa srećom.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 23:11:36   
Kviki
Mamina cura, sa aspekta prosvjetnog radnika složila bih se sa acudesom da je jako važan i izbor učiteljice, pa bi ti moj savjet bio da se dobro raspitaš (traži neku strožiju, mlađu učiteljicu user posted image ) te pedagogu škole izraziš svoju želju. A ako se odlučiš za Saburinu pošalji mi pp, moja prijateljica radi u toj školi pa bi sigurno mogla nekoga preporučiti...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 23:15:56   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Kviki

Mamina cura, sa aspekta prosvjetnog radnika složila bih se sa acudesom da je jako važan i izbor učiteljice, pa bi ti moj savjet bio da se dobro raspitaš (traži neku strožiju, mlađu učiteljicu user posted image ) te pedagogu škole izraziš svoju želju. A ako se odlučiš za Saburinu pošalji mi pp, moja prijateljica radi u toj školi pa bi sigurno mogla nekoga preporučiti...



potpisujem

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 23:17:43   
Hanady RR
ma joj meni je ovo malo sve degutantno postalo , nemojte se ljutiti al garant zamislite da sad svi svoju djecu preko štele pošaljemo tamo nekoj najboljoj učiteljici...pa to su prosvjetni radnici...neće ni imat volje da rade za našu djecu ako ovo pročitaju. Mislim ovi koji čitaju smatraju sebe boljim od svojih koleg ai to je ok i ja smatram da sam u svom pozivu bolja od drugih ali ipak puno je djece i nebi bilo fino da mi sad odvje klasificiramo učitelje i učiteljice. Ja svom djetetu želim najbolje al kud svi tu i mali Mujo...ko sam ja da tražim najbolju učiteljciu a more druge visoko intelektualne djece neće tu učiteljicu nikada ni sresti. al nejse...svako ima svoje mišljenje...nebih da me se pogrešno shvati al meni je svako djete milo.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 23:20:49   
hanabanana
Moja prijateljica je trazila da dijete ima isključivo učitelja.
Nikako nisam kontala zašto inzistira na tome, pala sam na d*pe kad mi je rekla: kod učitelja nema miljenika. user posted image

I fakat kad sam vratila film u svoje školovanje.......nastavnice su uvijek imala učenike koji su dragi, i oni malo draži...kod nastavnika toga nije bilo.

Mislim da je bitno da dijete ima učiteljicu koja mu neće stvoriti averziju prema školi, nego suprotno - ljubav. Sve ostalo doće samo po sebi.
Nastavnici koji traže više mogu samo učiniti uslugu dijetetu.


< Poruku je uredio hanabanana -- 21.2.2010 23:30:18 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 23:37:35   
mamina cura
Ja trazim samo preporuke - ne trazim NAJBOLJU ili NAJBOLJEG. Voljela bih da znam sve ili barem nesto o skoli u koju cu upisati svoje dijete - ipak mi to nije svejedno. Nadala sam se i postovima roditelja cija djeca idu u obje skole (Saburina i Hamdija Kresevljakovic) ali izgleda da ih ovdje nema :(

Kviki - svakako bih te molila za preporuke i njihovo misljenje o objema skolama

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 23:44:23   
acudesa
E, sad...važna je učiteljica (učitelj), njena ličnost...veoma važna (moje mišljenje)...jer ta osoba podučava tvoje dijete, ona je uzor djetetu, ona dijetetu može dati samopouzdanje, kao i ubiti ga u pojam...meni je važnije ovo nego (kao što i  Hanady kaže ) 2+2....tundra....to moće i sam nauličiti, a odgoj koji dobije u prvim razredima  osteje uz njega. Radne navike koje stekne, odnos prema drugovima poštovanje prema nastavniku...sve to utiče na dijete i gradi ga kao ličnost kroz cijeli život...da još dodam, ako je muđusobni odnos: nastavnik-učenik-roditelj dobar, tu je uspjeh zagarantovan, a ako jedna od ovih relacija nije uredu, problemi su neminovni...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: koju školu odabrati?
21.2.2010 23:49:04   
acudesa
Hanabanana, izvini, ali ja se na slažem sa tvojim mišljenjem, vezano za učitelje(nastavnike). Ja sam npr, imala učitelja koji je pravio velike razlike među učenicima, miljenici su mu bila djeca prijatelja, a ostali su svi bili u "drugom rangu"..vaoma me to doticalo kad sam bila dijete,a sad mu se pomalo i zahvaljujem, jer me naučio kako da se borim sa takvima i kako da dobijem svoje mjesto "među vukovima"

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *