|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koju školu odabrati?
24.2.2013 0:51:10   
hanabanana
Ima, naravno da ima.
Kao što i Travnik ima dva Internacionalna univerziteta.
Ne fakulteta, nego univerziteta.....
Što se Njemačke tiče, nema sigurno.
A Sudan mi nije nikakva referenca.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: koju školu odabrati?
24.2.2013 0:54:17   
canim

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ima, naravno da ima.
Kao što i Travnik ima dva Internacionalna univerziteta.
Ne fakulteta, nego univerziteta.....
Što se Njemačke tiče, nema sigurno.
A Sudan mi nije nikakva referenca.

Njemacka ima jer je jedna moja rodica htjela jednog rodjaka da upise tamo tako da znam da ima a i kako nece imati kad je Njemacka puna Turaka user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: koju školu odabrati?
24.2.2013 0:58:05   
hanabanana
Opet griješiš...u njemačkoj je puno više onih koji su porijeklom Kurdi ili Armeni.....ali budući da su im države podijeljene izmedju Irana, Turske i Iraka....većina ih putuje sa turksim pasošom i imaju tursko državljanstvo.
Budući da su mnogobrojni u brojnim zemljama, imaju svoje škole ne samo u Njemačkoj, nego i u Skandinavskim zemljama.
Ali to su tzv dopunske škole, a nemaju apsolutno nikakve veze sa ovom Internacionalnom u Sarajevu.
user posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: koju školu odabrati?
24.2.2013 1:09:53   
canim
Ma draga hanabanana mozemo mi do Sabaha ovako ali cini mi se da ces ti mene tesko razumiti a meni nije namjera da branim necije interese vec sam samo dala informacije koje direktno znam a ja se nikad ne sluzim sistemom rekla/kazala.

Od mene toliko, pozdravljam te user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: koju školu odabrati?
24.2.2013 13:07:16   
novi kolacic
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja sinoc iznenadih kad cuh da kcerki moje prijateljice koja je 6. razred ovdje u ksc nastavnica engleskog rekla da svi donesu usb da im prebaci knjigu na engleskom za lektiru ...ima nekih 60 strana..

kako se vremena mjenjaju ... u 6. da citaju lektiru iz engleskog mi nekako prerano...da li imaju dovolja znanaja za to??? ako da onda je odlicno ali ako ne ....

Moja kcerka ide u tu skolu i sad u prvom razredu vec imaju engl., koji paralelno prati brojeve i slova koje nauce na hrvatskom jeziku. Kako tamo nauce slovo - tako ga uce i na engl. I ja sam presretna zbog toga! S obzirom da vec je sa tri godine pocela uciti engl. u obdanistu, ja sam prezadovoljna koliko zna rijeci i brojeva. Naravno, ne zna pisati i to joj je jos apstraktno za razumijeti, da kod njih nije "po Vuku", al zna bolje neg sto sam ja znala nekada u 6.-7. razredu osnovne.

< Poruku je uredio novi kolacic -- 24.2.2013 13:08:13 >

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: koju školu odabrati?
24.2.2013 17:49:05   
smajli80
Evo nešto gledam po Net-u -ove Montesori OŠ.Imaju zaista dobar program ali za moj džep nažalost nedostižnouser posted image

Od I-IV-3600eur god
od V-VIII -4600eur god

To je i dalje privilegija bogatih da kvalitetno školuju svoju djecu i gradivo prilagode afinitetu i sposobnosti djeteta,a ne ko mi obični smrtnici da šaljemo svoju djecu u državne škole i zatrpavamo ih probilnim gradivom od kojeg da nemaju skoro nikakve koristi.Od svega toga u glavi im ostaje svega 20% naučenoguser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: koju školu odabrati?
24.2.2013 18:04:53   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: smajli80

Evo nešto gledam po Net-u -ove Montesori OŠ.Imaju zaista dobar program ali za moj džep nažalost nedostižnouser posted image

Od I-IV-3600eur god
od V-VIII -4600eur god

To je i dalje privilegija bogatih da kvalitetno školuju svoju djecu i gradivo prilagode afinitetu i sposobnosti djeteta,a ne ko mi obični smrtnici da šaljemo svoju djecu u državne škole i zatrpavamo ih probilnim gradivom od kojeg da nemaju skoro nikakve koristi.Od svega toga u glavi im ostaje svega 20% naučenoguser posted image


Smajli, ne bih se složila s tobom. Afiniteti dijeteta su jedno, ali treba znati da ta djeca treba da upišu srednju školu. Kako je može upisati dijete koje nije zanimala matematika, te nije ni savladalo osnove iste?!
Djeca moje drugarice idu u Montesori školu u Njemačkoj, tamo se ta škola ne plaća.
Ima troje djece, veliki problem su imali kod upisa srednje škole.
Srednje dijete nije uspjelo upisati gimnaziju koju je željelo upravo radi matematike koju nije savladalo u osnovnoj školi.
Mi obični smrtnici, ja se takvom ne osjećam, možemo svoju djecu mnogo toga naučiti i proširiti im znanje. Isto tako možemo pratiti afinitete svoje djece.  

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 10:09:44   
shpagica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Vesela, cijene su malo više od tih 300 maraka mjesečno.
Plus, knjige i sve aktivnosti plaćaš posebno.
Ja sam dosta dumala i skontala da ću radje obadvijema platiti fax po 25000 hiljada, nego toliko dati za osnovnu i srednju školu.


Ovakav stav mi bas zapar usi.

U dijete se treba ulagati od prvog dana a ne zaBoga samo kad dodje vrijeme za fax user posted image

Tom logikom ja NIKAD ne bih upisala dijete u JU Djeca Sarajeva. Okruzenje, ambijent i kvalitet predskolskog odgoja uveliko formiraju dijete i konkretno su i priprema djece za skolu.

Sto se tice samih skola, vrlo je jednostavno - u osnovnoj skoli se usvajaju fundamentalna znanja i vjestine, kvalitet takvog obrazovanja direktno utice na uspjeh u srednjoj skoli / gimnaziji. To je prije bilo mnogo bolje izdefinisano i znalo se da neka djeca imaju kapacitet za gimnaziju i dalje obrazovanje, a neka se jedva upisu na zanat.

Sam koncept gimnazije priprema djecu na studij - studiranje je uveliko samostalno usvajanje obimnog znanja iz vise naucnih oblasti i na tom nivou dijete mora znati uciti, primijeniti znanje, analiticno razmisljati...to sto ce neko platiti 25000 studij na Oxfordu (ili bilo gdje drugo) niej garancija da ce dijete to uopste moci zavrsiti. A na  takvim fakultetima koji su iznimno skupi i kvalitetni ne moze se poloziti ispit samo zato sto ste platili slusanje predmeta u toj ustanovi.






(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 10:15:03   
shpagica
I da, jedno pitanjce ako neko zna: kakva je OS Isa-beg Ishakovic (bivsa Risala)?

Mislim prije svega na kvalitet obrazovnog kadra, ostalo vidim da je usminkano user posted image

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 10:48:10   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Vesela, cijene su malo više od tih 300 maraka mjesečno.
Plus, knjige i sve aktivnosti plaćaš posebno.
Ja sam dosta dumala i skontala da ću radje obadvijema platiti fax po 25000 hiljada, nego toliko dati za osnovnu i srednju školu.


Ovakav stav mi bas zapar usi.

U dijete se treba ulagati od prvog dana a ne zaBoga samo kad dodje vrijeme za fax user posted image


Meni ne para uši, jer sam i ja ovakvog stava.
Današnje obrazovanje nas uči da dijete od šest godina treba da zna da je som vrsta ribe, da sastavlja krivudave linije i da pri tome ih označava slovima (koje još uvijek nije učilo).user posted image
Ruku na srce, u sistemu gdje je obrazovanje u punom smislu riječju takvo i gdje u obrazovanje i nastavni kadar država i društvo ulažu, unapređuju se shodno vremenu, možda bih i imala drugačije mišljenje nego je gore u postu navedeno.
Međutim na današnjem vaktu u zemlji u kakvoj živimo, ta teza pada u vodu.

IZVORNA PORUKA: shpagicaTom logikom ja NIKAD ne bih upisala dijete u JU Djeca Sarajeva. Okruzenje, ambijent i kvalitet predskolskog odgoja uveliko formiraju dijete i konkretno su i priprema djece za skolu.


Moje dijete nije išlo u vrtić, odgajala ga je majka. I po tvojoj logici moja sedmogodišnja kći nije spremna za školu, niti je formirana ličnost, jer zaboga nije išla u vrtić, čija se primarna funkcija itekako izmijenila. user posted image
Čisto da se pohvalim - jedna je od djece koja nisu išla u vrtić, ali je najbolja u razredu.

Postavit ću pitanje: čemu je vrtić služio u godinama kad je oformljen, a čemu služi danas?


IZVORNA PORUKA: shpagica
Sto se tice samih skola, vrlo je jednostavno - u osnovnoj skoli se usvajaju fundamentalna znanja i vjestine, kvalitet takvog obrazovanja direktno utice na uspjeh u srednjoj skoli / gimnaziji. To je prije bilo mnogo bolje izdefinisano i znalo se da neka djeca imaju kapacitet za gimnaziju i dalje obrazovanje, a neka se jedva upisu na zanat.


"kvalitet takvog obrazovanja" - o kojem kvalitetu pričamo?
Ako želim da moje dijete ima znanje i ocjenu koja prati to znanje (naravno ako imamo učitelja/učiteljicu koja je objektivna), onda se definitno ne mogu osloniti na današnje škole, nego moram prionuti zajedno sa njom raditi i raditi, ili davati joj ja instrukcije, ili je davati trećoj osobi.
Pročitaj samo NPP za osnovu školu, i bit će ti sve jasno.

IZVORNA PORUKA: shpagica
Sam koncept gimnazije priprema djecu na studij - studiranje je uveliko samostalno usvajanje obimnog znanja iz vise naucnih oblasti i na tom nivou dijete mora znati uciti, primijeniti znanje, analiticno razmisljati...to sto ce neko platiti 25000 studij na Oxfordu (ili bilo gdje drugo) niej garancija da ce dijete to uopste moci zavrsiti. A na  takvim fakultetima koji su iznimno skupi i kvalitetni ne moze se poloziti ispit samo zato sto ste platili slusanje predmeta u toj ustanovi.


Jeste samostalno u društvu i u državi gdje je to dopušteno sistemom. Kod nas samostalno možeš raditi nekome fruzuru na glavi ili peći hljeb, ako si na praksi (govorim o zanatima).
Ja kada sam na FPN-u razvila diskusiju sa profesorom oko pitanja: da li ministar odbrane treba da bude vojno ili civilno lice, i kada sam forsirala vojne stručnjake, a sve u cilju stručnosti, smanjenja zapošljavanja tzv. savjetnka inih struka, rečeno mi je:
"A gdje ćemo zaposliti onda sve ljude koji završe: građevinu, ekonomiju, stomatologe?" - ostala sam u behutu.
Ali i postala svjedok sistema gdje nam visoki zvaničnici su: pekari, novinari, geodeti, a ljudi koji na politologiji "lome" mozak završavaju ili na birou ili u zaštitarskoj agenciji.

Prema tome - u zemlji u kojoj živim, u sistemu koji mi trenutno biraju drugi ljudi, u društvu kojem je bitno ispijati kahve, a dijete poslati pod izgovorom"socijalizacije "u vrtić ili školu, odlučujem se za davanje 100 % sebe i svoje porodice u njeno obrazovanje, a pogotovu u njeno fakultetsko.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 11:03:05   
klipica
hanabanana imaš PP

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 11:06:31   
shpagica
Ej super mi je kako si mi secirala i analizirala post, s nekim tvojim replikama nisam bas nacisto da si me shvatila, ali kako vidim da sve gledas usko, iskljucivo iz svog iskustva i ugla, ne slazem s tvojim argumentima i dalo bi se dalje diskutovati (npr. da li si razmisljala o tome zasto je sada predskolsko obrazovanje obavezno i zakonom propisano?, dalje meni nije bilo svjedno da li dijete provodi dane u vrtickom fukarluku u kojem djeca nemaju na raspolaganju ni toalet papira a kamoli didakticke igracke, a ovo o raspravi na faxu je nasa realna tragedija, jer jas sam uspjesno postavljala pitanja i argumentovano diskutovala jos u gimnaziji, o fakultetu da ne pricam, a nisam studirala drustvene nauke).

Ali, mislim da ova rasprava nije na zadatu temu pa cu se ovdje zaustaviti.

Samo sam imala potrebu da kazem da ja smatram da se u dijete u svakom smislu treba ulagati cijeli zivot a ne kad bude upisivalo fakultet ili se spremalo za neku (parali) profesiju. Moji roditelji da su tako razmisljali ja nikad ne bih radila ovo cime se danas jako uspjesno bavim, jer u njihovo vrijeme moja profesija nije ni postojala (mozda jeste u okviru naucne fantastike).

E tako i ja zelim da moja djeca budu (u glavi) dovoljno "otvorena i siroka" za sve mogucnosti. Zatucanje u bilo kojem smislu pa ni na nivou vrtica ne dolazi u obzir.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 11:19:52   
Blue rose RR
Rekoh da lijepo posložim odgovore :)
Nego ne znam iz kojeg ugla bih trebala da gledam?
Gledam, bivam učesnik, zaključujem.
Međutim ne samo iz svog iskustva, nego i iz iskustva ljudi koji me okružuju.

Ja tebe apsolutno shvatam, i iz najboljih viđenja svako od nas želi najbolje svom djetetu. I tako se i ponaša.

Ja samo ne mogu da shvatim zašto želimo da živimo u iluziji da je kod nas odlično stanje, kad ni približno nije?!

Helem, po meni predškolsko je uvedeno samo da bi se pozapošljavali svi oni silni kadrovi što ih izbacuju na ulice i raspoređuju po biroima.
Kćerka mi je išla godinu prije škole, i ja zajedno sa većinom drugih roditelja, nisam vidjela nikakvog pomaka/socijalizacije svog djeteta. A ona ne pripada osobama koja se teško uklapa.

Ma sve u svemu, radim svojim đakom, radit ću i ne osvrtati se na ono što nudimo u školama, već joj davati usmjerenje na ono što ne nudimo.

I na kraju slažemo se mi u svemu prilično, nego gledamo na svijet oko sebe drugačijim očima, i time možda tvoje drugačije poimanje mog posta.user posted image



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 11:46:44   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Vesela, cijene su malo više od tih 300 maraka mjesečno.
Plus, knjige i sve aktivnosti plaćaš posebno.
Ja sam dosta dumala i skontala da ću radje obadvijema platiti fax po 25000 hiljada, nego toliko dati za osnovnu i srednju školu.


Ovakav stav mi bas zapar usi.

U dijete se treba ulagati od prvog dana a ne zaBoga samo kad dodje vrijeme za fax user posted image

Tom logikom ja NIKAD ne bih upisala dijete u JU Djeca Sarajeva. Okruzenje, ambijent i kvalitet predskolskog odgoja uveliko formiraju dijete i konkretno su i priprema djece za skolu.



Apsolutno se slažem......radi toga sumnjam da će moje dijete dobiti lošije znanje za 45 000 puta ( koliko košta privatno osnovno obrazovanje ) u javnoj školi od onog koje ima dijete koje pohadja privatnu osnovnu školu.

Pokazetelj tomu jeste i činjenica da malo djece iz privatnih osnovnih škola uspije upisati neku od sarajevskih gimnazija.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 12:03:07   
shpagica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Vesela, cijene su malo više od tih 300 maraka mjesečno.
Plus, knjige i sve aktivnosti plaćaš posebno.
Ja sam dosta dumala i skontala da ću radje obadvijema platiti fax po 25000 hiljada, nego toliko dati za osnovnu i srednju školu.


Ovakav stav mi bas zapar usi.

U dijete se treba ulagati od prvog dana a ne zaBoga samo kad dodje vrijeme za fax user posted image

Tom logikom ja NIKAD ne bih upisala dijete u JU Djeca Sarajeva. Okruzenje, ambijent i kvalitet predskolskog odgoja uveliko formiraju dijete i konkretno su i priprema djece za skolu.



Apsolutno se slažem......radi toga sumnjam da će moje dijete dobiti lošije znanje za 45 000 puta ( koliko košta privatno osnovno obrazovanje ) u javnoj školi od onog koje ima dijete koje pohadja privatnu osnovnu školu.

Pokazetelj tomu jeste i činjenica da malo djece iz privatnih osnovnih škola uspije upisati neku od sarajevskih gimnazija.


Ovo je neki egzaktni pokazatelj ili samo pausalna izjava? Voljela bih vidjeti zvanicnu statistiku?

(I nije problem upisati se (to sad stele odradjuju) nego mne zanima koliko ta djeca stvarno znaju gradivo iz osnovne skole, dolaze li nepismeni u gimnaziju ili ne?)

Iz kojih privatnih osnovnih skola?

Evo npr osnovna skola pri KSC-u je vise nego solidna?

I slazem se sa veeseelom koja razmislja u pravcu "ako cu vec placati produzeni boravak zasto onda ne placati dobru privatnu skolu u kojoj je takav boravak ukljucen u cijenu" i zna li iko koja je realno dobra privatna osnovna skola (osim one u KSC)?




(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 12:07:33   
hanabanana
KŠC nije privatna osnovna škola.

Ja nemam iluziju da će moja djeca steći vanredno znanje u osnovnoj ili srednjoj školi samim izborom škole.
Djeca imaju svoje afinitete, nešto će ih zanimate više, nešto manje.
Moje je da ih usmjeravam.
Omogućim im da ostvare svoje ambicije, ili potaknem iste.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 12:18:13   
muaaa

IZVORNA PORUKA: hanabanana

KŠC nije privatna osnovna škola.

Ja nemam iluziju da će moja djeca steći vanredno znanje u osnovnoj ili srednjoj školi samim izborom škole.
Djeca imaju svoje afinitete, nešto će ih zanimate više, nešto manje.
Moje je da ih usmjeravam.
Omogućim im da ostvare svoje ambicije, ili potaknem iste.

Slazem se s ovim

Znam par primjera gdje su djeca isla u privatne skole do srednje.Kada su trebali na upis u drzavnu nisu uspjeli poloziti prijemne testove.I roditelji i nehtijuci su morali traziti sredstva da im djeca nastave u privatnim gdje su zapoceli.Nikakvo dodatno znanje nemaju tvrdim 100% nego li i nasa djeca kaoja idu u drzavne skole.


_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 12:49:23   
canim

IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Vesela, cijene su malo više od tih 300 maraka mjesečno.
Plus, knjige i sve aktivnosti plaćaš posebno.
Ja sam dosta dumala i skontala da ću radje obadvijema platiti fax po 25000 hiljada, nego toliko dati za osnovnu i srednju školu.


Ovakav stav mi bas zapar usi.

U dijete se treba ulagati od prvog dana a ne zaBoga samo kad dodje vrijeme za fax user posted image

Tom logikom ja NIKAD ne bih upisala dijete u JU Djeca Sarajeva. Okruzenje, ambijent i kvalitet predskolskog odgoja uveliko formiraju dijete i konkretno su i priprema djece za skolu.

Sto se tice samih skola, vrlo je jednostavno - u osnovnoj skoli se usvajaju fundamentalna znanja i vjestine, kvalitet takvog obrazovanja direktno utice na uspjeh u srednjoj skoli / gimnaziji. To je prije bilo mnogo bolje izdefinisano i znalo se da neka djeca imaju kapacitet za gimnaziju i dalje obrazovanje, a neka se jedva upisu na zanat.

Sam koncept gimnazije priprema djecu na studij - studiranje je uveliko samostalno usvajanje obimnog znanja iz vise naucnih oblasti i na tom nivou dijete mora znati uciti, primijeniti znanje, analiticno razmisljati...to sto ce neko platiti 25000 studij na Oxfordu (ili bilo gdje drugo) niej garancija da ce dijete to uopste moci zavrsiti. A na  takvim fakultetima koji su iznimno skupi i kvalitetni ne moze se poloziti ispit samo zato sto ste platili slusanje predmeta u toj ustanovi.



Slazem se.
Prije nego sto je moja sestra upisala srednju mi smo se dobro raspitali na tu temu, opcije su bile ili bosnjacka ili vraca.
I nije mi bilo mrsko da odem i porazgovaram s nekim profesorima na fakultetima i da se raspitam o kvalitetima znanja koje djeca steknu u tim skolama dakle dali to znanje koje steknu u tim skolama ce biti dobra odskocna daska za fakultet ili ne i uglavnom dobila sam odgovor da se vidi velika razlika o usvojenom znanju djece iz tih skola od ostalih i da uglavnom lakse savladavaju gradivo.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 13:07:35   
shpagica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

KŠC nije privatna osnovna škola.



user posted image

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja nemam iluziju da će moja djeca steći vanredno znanje u osnovnoj ili srednjoj školi samim izborom škole.
Djeca imaju svoje afinitete, nešto će ih zanimate više, nešto manje.
Moje je da ih usmjeravam.
Omogućim im da ostvare svoje ambicije, ili potaknem iste.


Ja uopste ne pricam ni o kakvom vanrednom znanju nego jednostavno o osnovnom iliti fundamentalnom znanju temelju svih narednih znanja.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 13:09:13   
hanabanana
Spagice ne znam šta ti nije jasno, KŠC nije privatna škola.

Kad kažem vanredno, mislim na izvanredno znanje.
Dijete će dobiti neko znanje samo ako to želi. Ako želi raditi i učiti.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 13:10:01   
shpagica
"Zavod Sv. Josipa odgajao je i obrazovao mnoge građane grada Sarajeva do kraja Drugog svjetskog rata, kada su tadašnje vlasti zabranile rad svim privatnim školama pa tako i onima koje su bile u vlasništvu Crkve. Dolaskom demokratskih promjena u BiH stvorili su se uvjeti da Vrhbosanska nadbiskupija otvori Katolički školski centar po mjeri i želji roditelja i učenika."

Izvor: http://www.ksc-sarajevo.com/ksc-sarajevo/o-centru

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 13:12:09   
shpagica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Spagice ne znam šta ti nije jasno, KŠC nije privatna škola.

Kad kažem vanredno, mislim na izvanredno znanje.
Dijete će dobiti neko znanje samo ako to želi. Ako želi raditi i učiti.


"vanredno" je sinonim za "izvanredno". Da li si htjela da kazes izuzetno, odlicno?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 13:14:31   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: shpagica

"Zavod Sv. Josipa odgajao je i obrazovao mnoge građane grada Sarajeva do kraja Drugog svjetskog rata, kada su tadašnje vlasti zabranile rad svim privatnim školama pa tako i onima koje su bile u vlasništvu Crkve. Dolaskom demokratskih promjena u BiH stvorili su se uvjeti da Vrhbosanska nadbiskupija otvori Katolički školski centar po mjeri i želji roditelja i učenika."

Izvor: http://www.ksc-sarajevo.com/ksc-sarajevo/o-centru


Ja katoličku crkvu ne smatram ničiju prčijom, pa tako ni njihove školske ustanove.
ŠTo će reći da nikada izmedju KŠC i privatnih osnovnih škola ( francuska, tursko-perzijski koledz i etc ) ne stavljam znak jednakosti.
Katolička crkva je za mene institucija.

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 13:15:33   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Spagice ne znam šta ti nije jasno, KŠC nije privatna škola.

Kad kažem vanredno, mislim na izvanredno znanje.
Dijete će dobiti neko znanje samo ako to želi. Ako želi raditi i učiti.


"vanredno" je sinonim za "izvanredno". Da li si htjela da kazes izuzetno, odlicno?


Ja što sam htjela to sam i rekla, ali vidim da ti jedina nisi shvatila. user posted image

(odgovor članu shpagica)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 13:28:00   
shpagica
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: shpagica

"Zavod Sv. Josipa odgajao je i obrazovao mnoge građane grada Sarajeva do kraja Drugog svjetskog rata, kada su tadašnje vlasti zabranile rad svim privatnim školama pa tako i onima koje su bile u vlasništvu Crkve. Dolaskom demokratskih promjena u BiH stvorili su se uvjeti da Vrhbosanska nadbiskupija otvori Katolički školski centar po mjeri i želji roditelja i učenika."

Izvor: http://www.ksc-sarajevo.com/ksc-sarajevo/o-centru


Ja katoličku crkvu ne smatram ničiju prčijom, pa tako ni njihove školske ustanove.
ŠTo će reći da nikada izmedju KŠC i privatnih osnovnih škola ( francuska, tursko-perzijski koledz i etc ) ne stavljam znak jednakosti.
Katolička crkva je za mene institucija.


Da ali TI nisi parametar da samo na osnovu toga sta ti smatras ili ne smatras, nesto jeste ili nije privatna institucija. 

user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *