|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 13:39:26   
smajli80

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Rekoh da lijepo posložim odgovore :)
Nego ne znam iz kojeg ugla bih trebala da gledam?
Gledam, bivam učesnik, zaključujem.
Međutim ne samo iz svog iskustva, nego i iz iskustva ljudi koji me okružuju.

Ja tebe apsolutno shvatam, i iz najboljih viđenja svako od nas želi najbolje svom djetetu. I tako se i ponaša.

Ja samo ne mogu da shvatim zašto želimo da živimo u iluziji da je kod nas odlično stanje, kad ni približno nije?!

Helem, po meni predškolsko je uvedeno samo da bi se pozapošljavali svi oni silni kadrovi što ih izbacuju na ulice i raspoređuju po biroima.
Kćerka mi je išla godinu prije škole, i ja zajedno sa većinom drugih roditelja, nisam vidjela nikakvog pomaka/socijalizacije svog djeteta. A ona ne pripada osobama koja se teško uklapa.

Ma sve u svemu, radim svojim đakom, radit ću i ne osvrtati se na ono što nudimo u školama, već joj davati usmjerenje na ono što ne nudimo.

I na kraju slažemo se mi u svemu prilično, nego gledamo na svijet oko sebe drugačijim očima, i time možda tvoje drugačije poimanje mog posta.user posted image




Moram da se osvrnem na boldirani dio teksta.
Naime ja sam vrtićko djete i u takvoj ustanovi dam provela 6 prelijepih godina svog djetinjstva.
Vrtić sam pohađala od *81-87god i u tom periodu su u toj ustanovi radili profesionalci.
Teta koja je učila mene od 3-7 god je bila najveći profesionalac od sviju njih i dan danas o njoj pričaju sa velikim poštovanjem i primjenjuju neke(ne sve) medode rada sa djecom.

Ovim ne želim reći da sam ja ili oni koji su išli u vrtić nešto pametniji ili bolji od onih koji nisu.
Svako obrazuje i radi sa svojim djetetom onako kako misli da treba jer na kraju krajeva mi svi žerlimo svojoj djeci pružiti ono nabolje kako god znamo i umijemo.

Moje djete takođe ide u vrtić od 18 mj života-sad će uskoro napuniti 5god.I ona zaista uživa u tome da provodi svoje vrjeme tamo.
U svakom žitu ima kukolja tako i na takvim radnim mjestima.Međutim ne možeš generalizovati i i govoriti da se u vrtićima ništa ne uči.Od socijalizacije (koja pomaže malo povučenijoj djeci da se oslobode-ja sam lično pričala sa roditeljima takve djece i svojim očima vidjela kako i koliko napreduju takva djeca).Najbitnije je ko radi sa njima.

Moju kćerku vode dvije akademski obrazovane tete koje baš rade svoj posao i skidam im kapu.Nikad ih nisam zatekla da ispijaju kafe ili djeci puštaju crtane već zaista rade sa njima.Od pjesmica,preko poučnih priča,pripremanje predstava i priredbi,vođenja u prirodu i masu drugih stvari.Da ne pričam da vrtić radi po NTC sistemu učenja.

I da upisala sam je iako tad nisam radila upravo iz razloga kojeg sam navela,a ne da bi sjedila i ispijala kafe po gradu kao što si gore navela.Jer sam ja vrtić doživjela kao nešto pozitivno. Htjela sam da doživi taj osjećaj zajedništva i atmosferu koja vlada tamo.I ispostavilo se da sam upravu i ona kao i ja uživa u tom okruženju.



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 14:04:43   
kolacic
ja opterecena svojom mukom, tek vidim kakve se polemike kod mladih mama desavajuuser posted image

ja vam eto, mogu reci iz licnog iskustva kad je u pitanju vrtic kako stvari se cine idealnim da je djetetu primaran vrtic i sama sam bila ubjedjena u to, ali nazalost na primjeru kakva sam ja osoba nastala i pored vrtica u kojem sam boravila od 3 do 6 godine, nazalost moram vas razocarati.

Sve su mi mame ok, i one za vrtic i one protiv njega, jeste vrtic ustanova koja samo malo daje vise slobode djeci u ponasanju ali da ga usmjerava kroz njegov zivot, to nije tacno, to rade njegovi roditelji.
Dakle stvar je izbora hoces, neces vrtic, imas para, nemas, ali nista ne gube one mame koje djecu ostavljaju kuci i povremeno odvode u igraonice ili park.

Tako ja mislim iz licnog iskustva, jer da je nesto uticao vrtic na mene, ne bih imala sad probleme u zivotu sa kojima se susrecem..

A skola privatna/drzavna, i ostalo i sad prepirka oko toga, nema se tu sta ko ubjedjivati, po meni, svako nek radi kako misli da je najbolje za njegovo dijete.. to privatna mi je puno vise bitnije i vaznije na zapadu nego kod nas, i ko planira buducnost djeteta van ove zemlje jer ja u njoj ne vidim perspektivu, i ko vidi svoje dijete vani, 100% ima moju podrsku za privatnuuser posted image
i bacite pare ovdje i ulozite u svoje dijete i u fax ga upisite, opet kad sve prodje vi cete isti ganajti stele i davati mito i pored svog ulaganje u nase obrazovanje. Zato, na zapad i da vidite sta je uspijeh.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 14:41:56   
veeseelaa
i šta sad?
bolje ići u vrtić il nije bolje ići u vrtić?
bolje ići u privatnu školu il bolje ići u državnu?

svi mi imamo različite stavove, da bi znala reći koja je osnovna bolja, mislim državna il privatna zaista bi morala dobro poznavati obrazovni sistem u objema školama, što zaista ne znam, imam još 2 godine da saznam
al što se tiče sigurnosti i ishrane, boravka unutar škole ne mogu se državne i privatne uporedjivati
zato sad sa simpatijama gledam na privatne škole
jer prije svega sigurnost djetata mi je najbitnija zahebi obrazovanje ako svakakva budala može ući i izaći u školu i pred školom za vrijeme velikog odmora napraviti s*anje
il ako se učiteljica ne bavi dovoljno sigurnošću djece unutar razreda pa mi tamo neko dijete nos razbije djevojčici

a nije da se ne dešava

od moje vjenčane kume daidžič, 3-4 razred je pretučen pred OŠ, imao je par intrevencija zbog napuknuća vilice user posted image

a da ne pričamo o sigurnošću saobraćaja od i do škole!
mi koje radimo i nismo u mogućnosti dijete voditi svaki dan u školu il trebamo nekog platiti il izabrati šta?? privatnu školu, samo ako obrazovni sistem nije taraba totalna
mada čisto sumnjam!

a nisam ni ja neka faca da sad mom djetetu poklanjaju ocijene jer je moje

zašto se uvijek sve plaćeno smatra bezveznim??

pa i budžeti Kantona se pune preko naših džepova, nije ni osnovna državna škola džaba
a i vanredni studenti plaćaju svoje školovanja pa nisam upoznata da im se ocijene poklanjaju

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 15:12:04   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: kolacic

ja opterecena svojom mukom, tek vidim kakve se polemike kod mladih mama desavajuuser posted image

ja vam eto, mogu reci iz licnog iskustva kad je u pitanju vrtic kako stvari se cine idealnim da je djetetu primaran vrtic i sama sam bila ubjedjena u to, ali nazalost na primjeru kakva sam ja osoba nastala i pored vrtica u kojem sam boravila od 3 do 6 godine, nazalost moram vas razocarati.

Sve su mi mame ok, i one za vrtic i one protiv njega, jeste vrtic ustanova koja samo malo daje vise slobode djeci u ponasanju ali da ga usmjerava kroz njegov zivot, to nije tacno, to rade njegovi roditelji.
Dakle stvar je izbora hoces, neces vrtic, imas para, nemas, ali nista ne gube one mame koje djecu ostavljaju kuci i povremeno odvode u igraonice ili park.

Tako ja mislim iz licnog iskustva, jer da je nesto uticao vrtic na mene, ne bih imala sad probleme u zivotu sa kojima se susrecem..

A skola privatna/drzavna, i ostalo i sad prepirka oko toga, nema se tu sta ko ubjedjivati, po meni, svako nek radi kako misli da je najbolje za njegovo dijete.. to privatna mi je puno vise bitnije i vaznije na zapadu nego kod nas, i ko planira buducnost djeteta van ove zemlje jer ja u njoj ne vidim perspektivu, i ko vidi svoje dijete vani, 100% ima moju podrsku za privatnuuser posted image
i bacite pare ovdje i ulozite u svoje dijete i u fax ga upisite, opet kad sve prodje vi cete isti ganajti stele i davati mito i pored svog ulaganje u nase obrazovanje. Zato, na zapad i da vidite sta je uspijeh.


e vidis, ja sam isla u vrtic 2 godine(5 i 6) i sve navike, osobine licnosti koje sam tu i tada stekla, nosim i dan danas i itekako su me kao osobu okarakterisale,pozitivno naravno, ja svoj vrtic u dusi nosim, tamo sam naucila mnogo toga sto mi sada u zivotnim situacijama mnogo znaci(imamo mi svi problema u zivotu,ali nije problem u problemu vec u pristupu problemu),i uvijek ce biti razlicitih iskustava po pitanju i vrtica i skole, ne bih duljila post, al sam se morala javitiuser posted image

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu kolacic)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 15:13:37   
hanabanana
Upravu si vesela, svako ima pravo izbora i svako će se sutra nositi sa svojim izborom.
Ja sam sa školom koju moje dijete pohadja zadovoljna.
Ona će do petog razreda biti prva smjena.
Njihovo školsko dvorište je zatvoreno.

Svaki roditelj treba znati šta želi i očekuje od osnovne škole.
Moj prvi faktor eliminacije bio je:
- ima li ili nema produženi boravak?
Tu smo već spisak dobro srezali.
Drugi faktor, po savjetu mojih drugarica, profesorica u sarajevskim srednjim školama:
- škola treba biti blizu mjesta boravka, osim ako ne mislim dijete do devetog razreda voziti u školu
( zato nisam dijete upisala u KŠC )
Treći faktor
- škola koja ima visoke kriterije u smislu pružanja, prenešenog i usvojenog znanja ( opet su pomogle drugarice )

Što se tiče našeg obrazovnog sistema, nemam puno pohvale za isti. Razloga za to je mnogo. Od škole do škole imamo različite udzbenike iz kojih djeca uče, u jednoj školi počinju učiti ćirilicu, u drugoj su je već prešli. U jednoj školi prolaznost za dovoljan ( 2 ) je usvojenost preko 50 % gradiva.....dok peticu mogu dobiti samo oni koji usvoje preko 90 % gradiva....u drugim školama su procenti drugačiji.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 15:14:41   
veeseelaa
Tako ja mislim iz licnog iskustva, jer da je nesto uticao vrtic na mene, ne bih imala sad probleme u zivotu sa kojima se susrecem..



hahahah bjež ba kolačić ne nasmijavaj me
kakve veze to dvoje ime?
il ja nisam skužila o kojim ti problemima govoriš? bračnim?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 15:24:51   
shpagica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Tako ja mislim iz licnog iskustva, jer da je nesto uticao vrtic na mene, ne bih imala sad probleme u zivotu sa kojima se susrecem..



hahahah bjež ba kolačić ne nasmijavaj me
kakve veze to dvoje ime?
il ja nisam skužila o kojim ti problemima govoriš? bračnim?


user posted image  user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 15:37:12   
Lady26
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Tako ja mislim iz licnog iskustva, jer da je nesto uticao vrtic na mene, ne bih imala sad probleme u zivotu sa kojima se susrecem..



hahahah bjež ba kolačić ne nasmijavaj me
kakve veze to dvoje ime?
il ja nisam skužila o kojim ti problemima govoriš? bračnim?

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 15:38:00   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 15:42:14   
muaaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Tako ja mislim iz licnog iskustva, jer da je nesto uticao vrtic na mene, ne bih imala sad probleme u zivotu sa kojima se susrecem..



hahahah bjež ba kolačić ne nasmijavaj me
kakve veze to dvoje ime?
il ja nisam skužila o kojim ti problemima govoriš? bračnim?

Dobar je Memouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 16:03:14   
canim
Ma to privatna/drzavna kod nas ti je isto kao i privatni i drzavni Doktor.
Ne radi se toliko o strucnosti osoba, stucna je osoba npr i u domu zdravlja a i privatno ali privatno usluga ti je puno bolja i vise je posvecen tebi i objasnjava ti sve fino u detalje, okruzenje u kojem boravis je fino sredjeno cak ga mozes nazvati i na tel. kad god ti zatreba i slicno....a naravno svugdje ima izuzetaka.
Ta odluka je individualna, neko nevoli da salje svoju djecu privatno jer smatra da privatno samo pare uzimaju a nista ne znaju dok neko nevoli drzavno jer smatra da se ne trude dovoljno i sl.....dakle zakljucak, bitno je da se djeca skoluju pa gdje god user posted image


(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 16:07:41   
hanabanana
Upravo to...bitno je da se djeca školuju.
Da uče, šire vidike, svako saznanje više je dobrodošlo.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 16:44:43   
kolacic
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Tako ja mislim iz licnog iskustva, jer da je nesto uticao vrtic na mene, ne bih imala sad probleme u zivotu sa kojima se susrecem..



hahahah bjež ba kolačić ne nasmijavaj me
kakve veze to dvoje ime?
il ja nisam skužila o kojim ti problemima govoriš? bračnim?


ono, najiskrenije ne vidim cemu toliki smijeh na tu recenicu.user posted image
prvo ima veze, ako cemo iskreno u vrticu su djeca u dobi od 3 do 6 7 godina osobe koje nemaju razvijenu licnost ni svijest o sebi a u vrticu uce spoznaju o sebi, da ne parafraziram, uce crtati pisati uzivati u igri, pronalaziti ono sto vole i iz njih nicu sutra odrasli ljudi, u ovom slucaju jauser posted image .
Zasto sam ovo rekla?
Zato sto duso, taj odgoj u vrticu koji je u mom slucaju bio "idealan", jer sam bila iznad prosjeka svojih vrsnjaka u mnogocemu, se pokazao da zapravo nije mjerilo koliko ce neko uspjeti u zivotu i postati izgradjena licnost koja se nosi sa sobom u prvom redu i sa problemima s kojima se susrece u zivotu, ne bracnim duso, vidim da ti ode na moju temu, nego problemima sa svojom psihom i odnosom prema okolini, nesnalazenjem da se pristupi istom bilo koje vrste i rijesi.

Kratko: ofulila si i to samo takouser posted image user posted image user posted image user posted image
Znaci ne treba dati primat vrticu, ok ko moze, ko ne moze ok je i ostali vidovi socijalizacije s djecom kojih je na pretek igraonice radionice parkici i sve ostalo.. Poenta: ne igra vam vrtic nikakvu ulogu makar vam djeca bili mali Oberi.

a sve naravno je licno iskustvo nista drugo..sad vi mozete ovdje vaziti do ujutro sta hocete, ali tako ja mislim.

< Poruku je uredio kolacic -- 26.2.2013 16:46:17 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: koju školu odabrati?
26.2.2013 23:01:39   
shpagica
IZVORNA PORUKA: canim

Ma to privatna/drzavna kod nas ti je isto kao i privatni i drzavni Doktor.
Ne radi se toliko o strucnosti osoba, stucna je osoba npr i u domu zdravlja a i privatno ali privatno usluga ti je puno bolja i vise je posvecen tebi i objasnjava ti sve fino u detalje, okruzenje u kojem boravis je fino sredjeno cak ga mozes nazvati i na tel. kad god ti zatreba i slicno....a naravno svugdje ima izuzetaka.
Ta odluka je individualna, neko nevoli da salje svoju djecu privatno jer smatra da privatno samo pare uzimaju a nista ne znaju dok neko nevoli drzavno jer smatra da se ne trude dovoljno i sl.....dakle zakljucak, bitno je da se djeca skoluju pa gdje god user posted image




Svidja mi se komparacija, ima smisla user posted image   + sto su ljudi u postavkama privatnog bizniza dodatno motivisani zaradom (boljim i redovnim primanjima).

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: koju školu odabrati?
27.2.2013 7:57:28   
babina beba
IZVORNA PORUKA: novi kolacic

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

ja sinoc iznenadih kad cuh da kcerki moje prijateljice koja je 6. razred ovdje u ksc nastavnica engleskog rekla da svi donesu usb da im prebaci knjigu na engleskom za lektiru ...ima nekih 60 strana..

kako se vremena mjenjaju ... u 6. da citaju lektiru iz engleskog mi nekako prerano...da li imaju dovolja znanaja za to??? ako da onda je odlicno ali ako ne ....

Moja kcerka ide u tu skolu i sad u prvom razredu vec imaju engl., koji paralelno prati brojeve i slova koje nauce na hrvatskom jeziku. Kako tamo nauce slovo - tako ga uce i na engl. I ja sam presretna zbog toga! S obzirom da vec je sa tri godine pocela uciti engl. u obdanistu, ja sam prezadovoljna koliko zna rijeci i brojeva. Naravno, ne zna pisati i to joj je jos apstraktno za razumijeti, da kod njih nije "po Vuku", al zna bolje neg sto sam ja znala nekada u 6.-7. razredu osnovne.


Novi kolacic, mozes li mi molim te napisati malo vise o skoli na pp,  jer malu planiram aBd upisati ove godine dole. Vec obje idu u vrtic dole, a produzeni mi je veoma vazan. Hvala puno

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: koju školu odabrati?
27.2.2013 8:47:54   
veeseelaa
kolačić ti si jasno rekla "Tako ja mislim iz licnog iskustva, jer da je nesto uticao vrtic na mene, ne bih imala sad probleme u zivotu sa kojima se susrecem.. "

nisam se smijala tvojim problemima (ne do Bog) , već tvojoj uporedbom vrtić - neuspjesi/uspjesi u životu
Vrtić je tu da socijalizira dijete, nauči ga osnovama ponašanja koje će roditelji doma doradjivati i sl
i nikako ne znači da će dijete biti kasnije uspješno il neuspješno zbog toga (po mom mišljenju) al će svakako znati (trebalo bi) da se druži, komunicira i trebalo bi da zna osnove pristojnog ponašanja, što opet ne znači da je isto isključeno kod djece koja ne idu u vrtić p i njih neko vaspitava

uspjeh u životu ovisi svakako o drugim faktorima, ni školovanje nije presudno već možda damar za znati kada i kako zgrabiti pravu priliku

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: koju školu odabrati?
27.2.2013 9:10:01   
teacher75

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: shpagica

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Vesela, cijene su malo više od tih 300 maraka mjesečno.
Plus, knjige i sve aktivnosti plaćaš posebno.
Ja sam dosta dumala i skontala da ću radje obadvijema platiti fax po 25000 hiljada, nego toliko dati za osnovnu i srednju školu.


Ovakav stav mi bas zapar usi.

U dijete se treba ulagati od prvog dana a ne zaBoga samo kad dodje vrijeme za fax user posted image

Tom logikom ja NIKAD ne bih upisala dijete u JU Djeca Sarajeva. Okruzenje, ambijent i kvalitet predskolskog odgoja uveliko formiraju dijete i konkretno su i priprema djece za skolu.



Apsolutno se slažem......radi toga sumnjam da će moje dijete dobiti lošije znanje za 45 000 puta ( koliko košta privatno osnovno obrazovanje ) u javnoj školi od onog koje ima dijete koje pohadja privatnu osnovnu školu.

Pokazetelj tomu jeste i činjenica da malo djece iz privatnih osnovnih škola uspije upisati neku od sarajevskih gimnazija.

evo i ja kao profesorica jedne od gimnazija da potvrdim gore navedeno. najbolji ucenici koji kod nas dolaze su iz drzavnih skola, izuzetaj je katolicki skolski centar odakle dolaze takodjer dobri ucenici. sa ucenicima iz ostalih privatnih skola sm uglavnom imali lose iskustvo. njihovo znanje je ili prosjecno ili ispod prosjeka

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: koju školu odabrati?
27.2.2013 9:11:23   
veeseelaa
a možda upisuju privtne srednje škole pa ih zato nema u gimnazijamauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: koju školu odabrati?
27.2.2013 9:18:03   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a možda upisuju privtne srednje škole pa ih zato nema u gimnazijamauser posted image

ja nisam rekla da nema vec da se nisu bas pokazali- djeca s najboljim znanjem dolaze is musa cazim catic, KSC, safvet beg basagic

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: koju školu odabrati?
27.2.2013 9:20:43   
teacher75
mi smo imali 2 ucenika generacije iz tursko perzijskog koledza i jos jedne privatne skole sa ilidze, ne sjecam se naziva ali ima prefix "el" i imali smo strasne probleme s njihovom disciplinom, jedan je izbacen vec u prvom razredu a drugi se nekako vukao jedva do kraja, jedinice, lose vladanje itd...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: koju školu odabrati?
27.2.2013 9:20:55   
veeseelaa
ma ja nako pričam, zaista nemam te podatke
ko hoće da uči učiće
od mog šefa malena je upisala Turski koledž i što bi rekli baš je štreber
ko enciklopedija mala, sve ta zna user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: koju školu odabrati?
27.2.2013 9:21:34   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma ja nako pričam, zaista nemam te podatke
ko hoće da uči učiće
od mog šefa malena je upisala Turski koledž i što bi rekli baš je štreber
ko enciklopedija mala, sve ta zna user posted image

potpisujem

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: koju školu odabrati?
27.2.2013 9:21:51   
veeseelaa
imali smo strasne probleme s njihovom disciplinom, jedan je izbacen vec u prvom razredu a drugi se nekako vukao jedva do kraja, jedinice, lose vladanje itd...



podivljali ko kad su gore zatvoreni user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: koju školu odabrati?
27.2.2013 9:26:28   
chuci
evo da ja kao nastavni kadar sa jednog od težih fakulteta kažem da se kod nas uopće ne izdvajaju škole nego samo pojedinci. vrijedna prosječna djeca završavaju fakultet. ako neko nijevrijedan džaba mu to što je natprosječan ili učenik generacije

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: koju školu odabrati?
27.2.2013 9:27:54   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

imali smo strasne probleme s njihovom disciplinom, jedan je izbacen vec u prvom razredu a drugi se nekako vukao jedva do kraja, jedinice, lose vladanje itd...



podivljali ko kad su gore zatvoreni user posted image

nije draga, nego od zla oca od gore matere. silni, ne znaju sta ce od para- obje porodice slicnih profila. navikli da novcem mogu sve kupiti, razmazili djecu, placali im ocjene ocito u privatnim skolama jer s onakvim znanjem ne mogu da vjerujem da su bili realno ucenici generacije (ili su ostali katastrofa), i jos podrzavaju svoju djecu i ne priznaju svoje greske, ne znaju ih naruziti i kazniti kada pogrijese vec ruze profesore i smatraju da bi samo prosesori trebali da odgajaju njihovu djecu a oni kod kuce prst u uho

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Fcb
amaniamanic

Imate li svi fcb profil ... I koji... hahahaa

DA (87%)

ne (13%)


Broj svih glasova: 151

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *