|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 12:26:24   
mala_sa
Hanady- ja nemam dijete koje treba da krene u skolu, ali imam brata koji je sad zavrsio osnovnu. Isto tako poticem iz mahale Alifakovac i nasa osnovna "Edhem Mulabdic" nam je relativno daleko. Prema iskustvu moje mame (koja nas ima troje), naj zahvalnije je da ti dijete ide u skolu u koju ide i vecina njegovih vrsnjaka iz mahale jer:
1. Obicno svi koji stanuju blizu rasporede se u jedan razred, tako da se mogu kuci vracati skupa.
2. Uvijek ima bar jedna mama koja vodi u skolu svoje dijete, a samim tim povede ih jos najmanje 5-6 jer svi idu skupa (drugovi su).
3. Kod nas su se mame dogovorile da svake sedmice se mijenjaju, tako da uvijek jedna mama vodi svu djecu, a ostale su slobodne; u nasem slucaju to je bila nasa nana jer mama radi.
4. Kasnije kad malo porastu, naj bolji drugovi su drugovi iz razreda i tvoja curica ce uvijek htjeti da se igra sa njima (poslije skole); tako da ako joj je skola daleko, morace da "opet ide sama" da se druzi...

Sretno u donosenju odluke user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 23:50:38   
mama75
Hanady savjet iz iskustva nekih prijatelja i rodbine: najbolja skola je ona koja je najbliza kuci user posted image
A za elitna odjeljenja - sta reci? Kada dodje jedan roditelj i moli da njegovom djetetu bude XY uciteljica, jer je npr. mladja od one YX, pa onda dodje drugi roditelj da zamoli da i njegovo dijete ide kod ove XY jer ce kod te uciteljice ici njegov najbolji drug-sin od ovog prvog sto ga spomenuh, pa onda dodje treci koji moli isto da dijete bude kod XY jer je dijete od njegovog radnog kolege kod nje itd itd. Izadje se u susret jednom, mora se i ostalima. Usput se pocnu spominjati rodjaci u ministarstvu, savjetnici u predsjednistvu i slicne "face" koje bi mogle bitno uticati na mnogo toga samo ako se pojave Cim im se usprotivis stave te u novine - i uciteljicu i skolu i direktora. Eto tako nastaju "elitna odjeljenja"

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 23:53:58   
N_N
IZVORNA PORUKA: mala_sa

Isto tako poticem iz mahale Alifakovac i nasa osnovna "Edhem Mulabdic"




OT, moja osnovna škola user posted image user posted image  

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: koju školu odabrati?
17.9.2011 0:01:57   
veeseelaa
može li mi neko nešto malo više reći o privatnim osnovnim školama?
gdje se nalaze, kakav im je program, koliko košta jedna školska godina itd


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: koju školu odabrati?
17.9.2011 0:07:53   
mama75
www.portal.skola.ba Tu imas sve informacije o skolama u KS sa brojevima telefona i adresama i drzavnih i privatnih skola. Ja znam da ima na Grbavici "Ishak-beg Ishakovic" i na Ilidzi "El Manar", obje su islamski orjentisane ( u ovoj na Ilidzi su odvojeni djecaci i djevojcice u razredima). Cula sam i da je zena od Danisa Tanovic ove godine otvorila i skolu. I znam da ima jos neka "francuska osnovna skola" ali ne znam o njoj nista. 

< Poruku je uredio mama75 -- 17.9.2011 0:08:19 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: koju školu odabrati?
17.9.2011 0:09:38   
teacher75
ima i risala al ne valja

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: koju školu odabrati?
17.9.2011 0:10:55   
mama75
IZVORNA PORUKA: teacher75

ima i risala al ne valja

Pa to je ova "Ishak-beg.." sada se tako zove, bivsa Risala.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: koju školu odabrati?
17.9.2011 0:11:18   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: teacher75

ima i risala al ne valja

Pa to je ova "Ishak-beg.." sada se tako zove, bivsa Risala.


ahauser posted image nisam znala

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: koju školu odabrati?
17.9.2011 0:14:21   
mama75
E da, ima i u Ljesevu nesto Iransko - vrtic, skola, internat, koledz. Za tu sam cula da je jako dobro, naravno kome ne smeta ovaj vjerski dio. 

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: koju školu odabrati?
17.9.2011 0:17:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ponavljam pitanje

Jel mi može neko dati info o nekoj provjereno dobroj privatnoj osnovnoj školi? koliko novca mjesečno ista košta? uvjete i sl?



Medjunarodna škola na Vracama - 600 KM mjesečno, plus ostali troškovi. ( dodatne aktivnosti )
Medjunarodna američka škola u Vogošći - oko 10 000 $, i plativno u dolarima.
Francuska osnovna škola ( ali do sedmog razreda osnovne škole ) - oko 6000 godišnje.

Ja uzela digitron i skontala da znanje jezika koje bi moje dijete bez ikakve sumnje usvojilo u ovim medjunarodnim školama ne vrijedi 55 000 KM.
Jeftinije me dodje da joj plaćam kurs jezika dva puta godišnje po tri mjeseca.
Puno jeftinije. A onda je pride pošaljem godinu dana u ameriku da usavrši engleski.
A i za ostalo znanje koje bi usvojila u medjunarodnim školama ne znam da li vrijedi tih para.

Školovanje nije jeftino nikako, ni ono besplatno državno. Mene je prvi razred moje H. došao 2200 KM na godišnjem nivou.  


hvala za info
a jel neko zna nešto još o ovim školama? koliko nastava traje? imaju li djeca hranu? produženi boravak? i sl


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: koju školu odabrati?
17.9.2011 0:18:47   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mama75

www.portal.skola.ba Tu imas sve informacije o skolama u KS sa brojevima telefona i adresama i drzavnih i privatnih skola. Ja znam da ima na Grbavici "Ishak-beg Ishakovic" i na Ilidzi "El Manar", obje su islamski orjentisane ( u ovoj na Ilidzi su odvojeni djecaci i djevojcice u razredima). Cula sam i da je zena od Danisa Tanovic ove godine otvorila i skolu. I znam da ima jos neka "francuska osnovna skola" ali ne znam o njoj nista. 


hvala draga, ovo moram dooobro iščitati


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: koju školu odabrati?
17.9.2011 0:19:59   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mama75

www.portal.skola.ba Tu imas sve informacije o skolama u KS sa brojevima telefona i adresama i drzavnih i privatnih skola. Ja znam da ima na Grbavici "Ishak-beg Ishakovic" i na Ilidzi "El Manar", obje su islamski orjentisane ( u ovoj na Ilidzi su odvojeni djecaci i djevojcice u razredima). Cula sam i da je zena od Danisa Tanovic ove godine otvorila i skolu. I znam da ima jos neka "francuska osnovna skola" ali ne znam o njoj nista. 

ja probala ovo otvorit i ne mozeuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: koju školu odabrati?
17.9.2011 0:22:01   
teacher75
ima jos puno dok lana ne krene u skolu, ali ako budemo i tada zivjeli na grbavici, upisacemo je u najblizu skolu grbavica 1, mislim da nije ni losauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: koju školu odabrati?
17.9.2011 11:15:45   
balasgirl
Nije loša, ja sam radila u toj školi.

_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: koju školu odabrati?
17.9.2011 22:07:10   
mama75
IZVORNA PORUKA: balasgirl

Nije loša, ja sam radila u toj školi.

A u kojoj si sada, ako nije tajna? user posted image
Ja o skoli mog djeteta ne znam nista, ali znam da nam je udaljena od kuce 7 minuta lagane setnje, sto mi je u principu najbitnije. I ono sto je zanimljivo: ova skola u koju ide moje dijete je bila najveci suparnik mojoj skoli, nekada davno prije nekih 20-30 godina (radi se o bivsim skolama "Bratsvo i jedinstvo"  i "IGK")

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: koju školu odabrati?
22.2.2013 21:57:27   
veeseelaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ponavljam pitanje

Jel mi može neko dati info o nekoj provjereno dobroj privatnoj osnovnoj školi? koliko novca mjesečno ista košta? uvjete i sl?



Medjunarodna škola na Vracama - 600 KM mjesečno, plus ostali troškovi. ( dodatne aktivnosti )
Medjunarodna američka škola u Vogošći - oko 10 000 $, i plativno u dolarima.
Francuska osnovna škola ( ali do sedmog razreda osnovne škole ) - oko 6000 godišnje.

Ja uzela digitron i skontala da znanje jezika koje bi moje dijete bez ikakve sumnje usvojilo u ovim medjunarodnim školama ne vrijedi 55 000 KM.
Jeftinije me dodje da joj plaćam kurs jezika dva puta godišnje po tri mjeseca.
Puno jeftinije. A onda je pride pošaljem godinu dana u ameriku da usavrši engleski.
A i za ostalo znanje koje bi usvojila u medjunarodnim školama ne znam da li vrijedi tih para.

Školovanje nije jeftino nikako, ni ono besplatno državno. Mene je prvi razred moje H. došao 2200 KM na godišnjem nivou.  


hvala za info
a jel neko zna nešto još o ovim školama? koliko nastava traje? imaju li djeca hranu? produženi boravak? i sl



jel se plaća 9 mjeseci il 12 mjeseci školovanje???
ne bih rekla da je 600 KM mjesečno, od mog šefa malena ide u srednju kod njih i godina je 4000 KM
ta bi mi cijena za jednu godinu bila prihvatljiva nekako

pročitah na njihovoj stranici da se škola može posjetiti svakim radnim danom od 08-16

ne radi se samo o učenju engleskog već o sigurnosti djeteta, prevozu i boravku do 16 sati, ishrani i sl

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: koju školu odabrati?
22.2.2013 22:08:27   
Dida79

IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Isto tako poticem iz mahale Alifakovac i nasa osnovna "Edhem Mulabdic"




OT, moja osnovna škola user posted image user posted image  


Vidi kona sto su se iskupile user posted image

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: koju školu odabrati?
22.2.2013 22:09:09   
veeseelaa
http://ips.internationalschool.ba/

evo njihove stranice, koga zanima da pogleda
mene su dojmili
još ako me dojme s cijenom user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: koju školu odabrati?
22.2.2013 22:16:30   
teacher75

IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: balasgirl

Nije loša, ja sam radila u toj školi.

A u kojoj si sada, ako nije tajna? user posted image
Ja o skoli mog djeteta ne znam nista, ali znam da nam je udaljena od kuce 7 minuta lagane setnje, sto mi je u principu najbitnije. I ono sto je zanimljivo: ova skola u koju ide moje dijete je bila najveci suparnik mojoj skoli, nekada davno prije nekih 20-30 godina (radi se o bivsim skolama "Bratsvo i jedinstvo"  i "IGK")


da te potpisem, i moja djeca ce abd ici u najblizu skolu i druziti se i izlaziti sa djecom iz komsilukauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: koju školu odabrati?
22.2.2013 22:20:39   
veeseelaa
da te potpisem, i moja djeca ce abd ici u najblizu skolu i druziti se i izlaziti sa djecom iz komsilukauser posted image


ko da je to bitno, ja i onako ne znam nikog iz komšiluka
mislim čim izadješ van nije problem uklopit se, osobito djetetu, nije škola jedina koja ih povezuje, već prije svega igra

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: koju školu odabrati?
22.2.2013 22:21:59   
R&T@
Moja ne ide u najblizu...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: koju školu odabrati?
22.2.2013 22:23:39   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da te potpisem, i moja djeca ce abd ici u najblizu skolu i druziti se i izlaziti sa djecom iz komsilukauser posted image


ko da je to bitno, ja i onako ne znam nikog iz komšiluka
mislim čim izadješ van nije problem uklopit se, osobito djetetu, nije škola jedina koja ih povezuje, već prije svega igra

kontam da je bolje za kasnije, kad pocnu izlaziti da izlazi sa rajom koja zivi blizu, a ne da idu da se nalaze navecer sa jednog kraja na kraj grada. sad se svasta desava i malo me strah svega toga, nocnih izlazaka itd

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: koju školu odabrati?
22.2.2013 22:24:55   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

da te potpisem, i moja djeca ce abd ici u najblizu skolu i druziti se i izlaziti sa djecom iz komsilukauser posted image


ko da je to bitno, ja i onako ne znam nikog iz komšiluka
mislim čim izadješ van nije problem uklopit se, osobito djetetu, nije škola jedina koja ih povezuje, već prije svega igra

kontam da je bolje za kasnije, kad pocnu izlaziti da izlazi sa rajom koja zivi blizu, a ne da idu da se nalaze navecer sa jednog kraja na kraj grada. sad se svasta desava i malo me strah svega toga, nocnih izlazaka itd


slažem se i moja je u najbližoj mahlaskojuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: koju školu odabrati?
22.2.2013 23:01:15   
canim
veselaaa ide moja sestra u medjunarodnu srednju skolu na vracama, prezadovoljna je i ona i roditelji, savrseno prica engleski i turski jezik a pored skole je zavrsila i sve kurseve njemackog u Goeth institutu tako da i njega super prica.
Nemoram pominjati da stalno idu na takmicanja, organizovane izlete, putovanja i slicno.

S obrocima je zadovoljna koliko znam imaju kuhane obroke svaki dan. Odnos profesora je odlican, cak je njihova razrednica licno na pocetku skolovanja posjetila svu djecu pojedinacno u svojim kucama.
Cini mi se da su mi roditelji pricali da na internetu imaju pristup njenim ocijenama ili ovako nesto, cak ih i obavjestavaju i s sms porukama i slicno.

Sve u svemu obrazovanje i atmosfera su odlicni.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: koju školu odabrati?
23.2.2013 14:49:31   
Ninushka
Mi smo baš neki dan razmišljali o tome koju će nam dijete školu pohađati. Ja bih voljela da ide u najbližu nama i s prozora je vidim ali ona otpada jer je najgora u gradu.

Otpadaju i sve te internacionalne, ukratko sve koje nisu besplatne. Voljela bih da ide u onu u koju sam ja išla, ali ona je u centru a mi daleko od centra. Imamo još do škole, pa kako bude.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *