|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koju školu odabrati?
13.7.2011 23:04:04   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Mi se dvoumimo izmedju ove nase "mjesne"  na Velesicima (mada nam je pravo uzbrdo, pa se brinnem kako cemo zimi...) i ove na M. dvoru...Ali valjda "pohatamo vise informacija za i proti i jedne i druge za godinu dana, koliko imamo fore do upisa u skolu.


isti smouser posted image

evo nama se škola na sedreniku otvara jesenas...ali smao do 4 razreda...pored toga što me strah ko će mi dijete ispratit iz kuće i dočekati je u tim nekim međusmjenamauser posted image žao mi da joj ne bude stras da je nakon 4 razreda prepisujem na KOvače ili na Bjelaveuser posted image

kontam na M.dvoru najbolja opcija...svi radimo u centru, zaovin dječak bi bio skupa s anjom a oni imaju radnju i stan pored te škole...pa da se pomažemouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: koju školu odabrati?
13.7.2011 23:36:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Mi se dvoumimo izmedju ove nase "mjesne"  na Velesicima (mada nam je pravo uzbrdo, pa se brinnem kako cemo zimi...) i ove na M. dvoru...Ali valjda "pohatamo vise informacija za i proti i jedne i druge za godinu dana, koliko imamo fore do upisa u skolu.


isti smouser posted image

evo nama se škola na sedreniku otvara jesenas...ali smao do 4 razreda...pored toga što me strah ko će mi dijete ispratit iz kuće i dočekati je u tim nekim međusmjenamauser posted image žao mi da joj ne bude stras da je nakon 4 razreda prepisujem na KOvače ili na Bjelaveuser posted image

kontam na M.dvoru najbolja opcija...svi radimo u centru, zaovin dječak bi bio skupa s anjom a oni imaju radnju i stan pored te škole...pa da se pomažemouser posted image
Izgleda da smo mi i odlucile, ali eto...user posted image da ne bude da smo fansyuser posted image sala malauser posted image mene odbija ova moja "mjesna" jer , iako je blizu nasem stanu vazdusnom linijom, ima da nam dusa na nos izadje dok se popnemo do nje ili autom u prvu i polahko...pa i kakav je kadar...ne znam. Ova na M. dvoru opet malo mi je dalje, ali opet i nije, ista Opcina i nema 2km od stana...Pa kad se bude islo na posao...usput nam je kako god. Ne znam. A mozda i znam heheuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 127
   RE: koju školu odabrati?
14.7.2011 1:42:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Mi se dvoumimo izmedju ove nase "mjesne"  na Velesicima (mada nam je pravo uzbrdo, pa se brinnem kako cemo zimi...) i ove na M. dvoru...Ali valjda "pohatamo vise informacija za i proti i jedne i druge za godinu dana, koliko imamo fore do upisa u skolu.


isti smouser posted image

evo nama se škola na sedreniku otvara jesenas...ali smao do 4 razreda...pored toga što me strah ko će mi dijete ispratit iz kuće i dočekati je u tim nekim međusmjenamauser posted image žao mi da joj ne bude stras da je nakon 4 razreda prepisujem na KOvače ili na Bjelaveuser posted image

kontam na M.dvoru najbolja opcija...svi radimo u centru, zaovin dječak bi bio skupa s anjom a oni imaju radnju i stan pored te škole...pa da se pomažemouser posted image
Izgleda da smo mi i odlucile, ali eto...user posted image da ne bude da smo fansyuser posted image sala malauser posted image mene odbija ova moja "mjesna" jer , iako je blizu nasem stanu vazdusnom linijom, ima da nam dusa na nos izadje dok se popnemo do nje ili autom u prvu i polahko...pa i kakav je kadar...ne znam. Ova na M. dvoru opet malo mi je dalje, ali opet i nije, ista Opcina i nema 2km od stana...Pa kad se bude islo na posao...usput nam je kako god. Ne znam. A mozda i znam heheuser posted image



ma fensi...ko zna i isti razred nas možda zapadneuser posted image

hej ženo...pa te slatke muke ubrzo nam stižu..uh nisu nam više bebe nikakouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 10:21:58   
teacher75
procitah ovo maloprije pa da s vama podijelim i vidim kakvo je vase misljenje:
http://www.mojevijesti.ba/novost/96893/djeca-odmalena-uce-ko-je-bogat-a-ko-siromasan

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 10:28:48   
snijeg
Katastrofa...pred Bogom smo svi isti i to je jedina istina....kad će to shvatiti ljudi koji misle da su Bogom dani?!

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 10:31:20   
Hanady RR
Jao techaer...ovo je strašnouser posted image
Koliko god smo trulo društvo postali ja stavrno nisma vjerovala da je do ove mjere razvijen tzv. elitizam...
strašno....šokirah seuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 10:35:52   
muaaa
Nisam sokirana ovim vjestima jer poznajem situacija ovakvih.U jednoj skoli kada nastavnik treba uzeti razred kao razredni starjesina prvo ispita djecu ko su roditelji,gdje rade i sl.i ako mu odgovara uzme razred,tako da mi ovo nije strano,a i forsiraju se djeca imucnijih roditeljauser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 10:35:54   
HanaBana
Svaka cast prof Jasni kad je javno progovorila o ovomeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Za ovo sam znala i to da je bas na ovako velikom nivou, i toga me i strah kad H. krene u skoluuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 10:40:13   
Hanady RR
ja stavrno nisma znala d apostoje posebna odjeljenjauser posted image user posted image user posted image

baš me šokira ovo...

nas škola čeka naredne godine, al sad kad znam za ovo...a nema da s ebojim...ima na vrijeme da regujem...
ma kakavi...nema šanse da mi dijete ispašta zbog elitizma po školamauser posted image

užas...joj jemso trulo društvo d abog kaže...fuj... sve mi se gadiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 10:42:44   
Lejla Ka
Kad sam u letu čula priču o elitnim razredima prvo sam pomislila na razrede u koje se izdvajaju potencijalno nadarena djeca koju će se malo više gurati da rade, zadavati im se više i težeg gradiva. Hahahahahaha, sillly me user posted image !

Ja sam za "elitne" razrede, i nikako ne bih voljela da mi se dijete nađe u jednom takvom, kao ni da se neko ko se u kući odgaja da bude snob nađe u razredu moje djece. Neka ih vala odvojeno. Sve i da finansijski mogu "pratiti" tempo iz duše ne mogu učiti svoje dijete da je novac i imovina isključni faktor. Zapravo, najbolje bi bilo da im se napravi "elitana" škola da ih potpuno odvojimo.

Ovo sve ide na adresu roditelja.



_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 10:43:38   
Anoniman
Drage moje, je li se iko od vas raspitivao za Katolički školski centar? Iako nosi naziv Katolički ovaj centar je za djecu svih vjeroispovijesti. Kod njih zaista nema ovih ko si, šta si, koliko novaca imaš podjela - cijene te prema znanju, trudu i zalaganju! Ono što mi se posebno svidjelo je što znaju svakog učenika u glavu (imenom, prezimenom, ko su mu roditelji), mnogo inzistiraju na roditeljskim sastancima, razgovorima... a o uslovima da ne govorim, mislim da sad imaju jednu od najbolje opremljenih biblioteka...internat... bla, bla, bla...
Ja znam da sam dva fakulteta upisla i da su mi samo na pogled koju sam školu završila rekli da sam primljena jer je škola "jaka" i 100% iz nje izlaziš sa znanjem i općom kulturom.

(odgovor članu HanaBana)
  Neposredna veza do poruke: 136
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 10:47:51   
Hanady RR
Jesam ja fortuna....

išla i na razgovor....

naime moja cura naredne godine kreće u školu...
išla sma u školu na Marin dvoru u školu ''Musa ćazim ćatić''
i u katolčki školski centar...
i još nismo definitvno odlučili gdje ćemo dijete upisatiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 10:53:23   
teacher75

IZVORNA PORUKA: muaaa

Nisam sokirana ovim vjestima jer poznajem situacija ovakvih.U jednoj skoli kada nastavnik treba uzeti razred kao razredni starjesina prvo ispita djecu ko su roditelji,gdje rade i sl.i ako mu odgovara uzme razred,tako da mi ovo nije strano,a i forsiraju se djeca imucnijih roditeljauser posted image

nazalost, znam i ja za jedan ovakav slucajuser posted image ja kada sam bila razrednik, nisam ni znala sta rade roditelji dugo vremena, dok mi neko od kolega ne bi rekao : "pa zar ne znas cija je ona mala?"

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 10:54:17   
Visnja RR
cuj razdvajanje djece po imovinskom stanju roditelja...user posted image
cinjenica je da postioje skole koje se zovu elitne u SA pa u njih upisuju uglavnom poznati, bogati i bla bla...al da se bas razred pravi tj djeli mi je strasno...
na sramotu takvih roditelja!!!!

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 11:00:10   
Anoniman
Hanady, ja nemam ništa drugo nego riječi hvale. Ja sam za sve vrijeme školovanja kupila 4 knjige, sve ostalo sam dobila od škole! O kvaliteti profesora da ne govorim. Djeca koja završe osnovnu u KŠC imaju prednost pri upisu u srednju školu (ginmazija i medicinska)... Profesori većinom drže katedre po fakultetima... ma za 10.
Misliš na školu pored Unitic nebodera? Mislim da to "razdvajanje" nije nigdje više izraženo nego ovdje... Sve roditelji sa džipovima, mercedesima, BMW-ovima.... nigdje veze...

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 11:05:05   
Hanady RR
ma ja sma se naviše bavila prevozom i kvalitetenim produženim boravkom...
naime i ja i suprug radimo u cemtru, mama mi živi dosta dlaje do mene a smai sko u kući...a i u mahaliuser posted image

Eh sad zaova mi ima radnju kod unitica...
pa ćemo možda djecu zejdno upisati...pa bi mogli balansirati i jedni drugima pomagati preuzimanje djece...

katolički ima divnu formu produženog i sve prijetljice koje su nam tamo djecu upisale su prezadovoljne

a ova škola musa ćazim ćatić ima produženi a nekako nam je lagan i s aprevozom i u tom porduženom poznajemo učiteljicu...

e to je naša jedina briga...
jer i ja i suprug radimo i nema nam ko dijete ni pratiti u školu ni dočekati kući u ovim nekim smjenama od 8 do 11 ili još gore od 11 do 3

samo to mi je rbiga velika...

a pitanje kadra...pa ne znam...
mislim ja sma završila najgoru moguću osnovnu školu u Buća Portoku...strašna blagoja parović...
al sma bila učenik generacije, pa sma i u srednjoj super bila pa i s afakultetom nije bilo zamjerki...ne znam...nekako nisma sigurna da je sad pitanje najbitnije ( al jeste jendo od važnih) ko dijete uči...moslim ima i do samog djeteta.user posted image

ne znam...što smo bliže danu upisa sve me više strah i sve sma zbunjenijauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 11:08:04   
Visnja RR
Fortuna sad je sve drugacije u KSC... obzirom da cu svoju kcerku upisati u istu (na Stupu gdje je posla i u vrtic) znam da se sad sve placa ...cak i skuplje nego u drzavnim skolama ...jer nazalost udzbenici nisu isti svaki nastavnik ima neke svoje zahtjeve i neki udzbenici su skuplji za od 2 do 5 km od udzbenika koje djeca kupuju u drzavnim skolama... ali da su kvalitetni jesu i tu im se skida kapa ....

a ja sam bas mislila na tu osnovnu koju zovu elitna ...i zgrozila sam se cinjenicom da neke uciteljice nemaju nikakav autoritet jer roditelji "zahtjevaju" razne gluposti zbog kojih one ne smiju nista nego se ponasati kako im oni diktiraju...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 11:15:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Fortuna sad je sve drugacije u KSC... obzirom da cu svoju kcerku upisati u istu (na Stupu gdje je posla i u vrtic) znam da se sad sve placa ...cak i skuplje nego u drzavnim skolama ...jer nazalost udzbenici nisu isti svaki nastavnik ima neke svoje zahtjeve i neki udzbenici su skuplji za od 2 do 5 km od udzbenika koje djeca kupuju u drzavnim skolama... ali da su kvalitetni jesu i tu im se skida kapa ....

a ja sam bas mislila na tu osnovnu koju zovu elitna ...i zgrozila sam se cinjenicom da neke uciteljice nemaju nikakav autoritet jer roditelji "zahtjevaju" razne gluposti zbog kojih one ne smiju nista nego se ponasati kako im oni diktiraju...



jeli ovo misliš na školu kod Unitica...
ako misliš...jel ovo pouzdana ifnormacija ili rekla kazala...i kakve stavri traže roditeklji...nisma baš skontalauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 11:18:26   
hanabanana
Hanady, moj savjet:
- izaberi školu u koju će dijete moći ići samo.
U početku je teško, prva tri razreda je ne smiješ ostaviti samu.
Ali nećeš je ni voziti svih 9 razreda ti u školu....

Možda je najsretnija varijanta da je prva tri razreda daš u školu gdje ima produženi, a onda je prebaci u onu koja je najbliža mjestu stanovanja.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 11:23:33   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Hanady, moj savjet:
- izaberi školu u koju će dijete moći ići samo.
U početku je teško, prva tri razreda je ne smiješ ostaviti samu.
Ali nećeš je ni voziti svih 9 razreda ti u školu....

Možda je najsretnija varijanta da je prva tri razreda daš u školu gdje ima produženi, a onda je prebaci u onu koja je najbliža mjestu stanovanja.



i to sma razmišljala...
zato smo i uveli opciju musa ćazim ćatić...
neime kod na s na sedreniku nparavili školu...
škola odmah ispod nas...stavrno blizu ali je do 4 osnovne...upravo u periodu koji mene ne dogovara...d aje bogdo od 4 do 9 user posted image

a opet....
Dali je stresno za dijete da recimo u 4 osnovne mjenja sredinu u školi, napušta razred drugarice itduser posted image

M.Ć.Ć je i kombijem savršeno ok ...do nje do stanice jednosmejrna ulica vodi u školu...
mislim sve sam ja to sagledala i totalno sam deprimirana svim...

Mislim ljudi vode brigu ko će im predavati, furaju s ena elitizam čovječe...vidi molim te autom se djeca voze u pkolu Bmw itd...a ja brigu mučim kako d ami moja beba dođe do škole i vrati s ekući dok smao mi na posluuser posted image

užas...
totalno sma sva nikakav radi te školeuser posted image

i sad me ovaj elitizam totalno deprimirao...ja neću tome d aučim svoje dijete...al nije do mene očitouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 11:25:25   
Visnja RR
pozudana informacija... npr. roditelji zahtjevaju da djeca imaju uvjek ukljucen mobitel... sto djeca maksimalno zloupotrebljavaju pa salju porukice jedni drugima a uciteljica ludi ...a izgovor : da ne bi zaboravili ukljuciti na malom i velikom odmoru jer majka mora da zna sta radi djete...meni je ovo bilo sokantno jer sta smo to mi radili na malom i velikom odmoru u vremenu kad nije bilo mobitela i sta su nase majke mislile sta radimo...
znam jer meni bliska osoba ima sina koji ide u tu skolu... njegovq uciteljica je starija i odlicna je ali se slicnim zahtjevima jednostavno ne moze suprostaviti zbog dobrog djela bahatih roditelja... i iskreno mi je zao sto te kvalitetne uciteljice dozvoljavaju sebi takvu mizeriju da im se neko mjesa u posao (da li da to shvatimo kao jos malo do penzije pa da se ne zamjeram...ne znam)... a nije mi jasno kako ucitelji (pred kojima je je jos mnog rada) ne uspostave sebe kao autoritet i kad su roditelji u pitanju... (ili se plase mocnih)
samo mi nije jasno kako se onaj normalniji dio roditelja ne buni... zasto sute pred tom bahatoscu...

ovo je samo jedan primjer... ipak treba reci da skola ima kvalitetan kadar (ma sta god to bilo) ja sam misljenja da i nova uciteljica koja zna svoj posao moze biti kvalitetn kadar da nije sve u digogodisnjem iskustvu...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 11:31:10   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

pozudana informacija... npr. roditelji zahtjevaju da djeca imaju uvjek ukljucen mobitel... sto djeca maksimalno zloupotrebljavaju pa salju porukice jedni drugima a uciteljica ludi ...a izgovor : da ne bi zaboravili ukljuciti na malom i velikom odmoru jer majka mora da zna sta radi djete...meni je ovo bilo sokantno jer sta smo to mi radili na malom i velikom odmoru u vremenu kad nije bilo mobitela i sta su nase majke mislile sta radimo...
znam jer meni bliska osoba ima sina koji ide u tu skolu... njegovq uciteljica je starija i odlicna je ali se slicnim zahtjevima jednostavno ne moze suprostaviti zbog dobrog djela bahatih roditelja... i iskreno mi je zao sto te kvalitetne uciteljice dozvoljavaju sebi takvu mizeriju da im se neko mjesa u posao (da li da to shvatimo kao jos malo do penzije pa da se ne zamjeram...ne znam)... a nije mi jasno kako ucitelji (pred kojima je je jos mnog rada) ne uspostave sebe kao autoritet i kad su roditelji u pitanju... (ili se plase mocnih)
samo mi nije jasno kako se onaj normalniji dio roditelja ne buni... zasto sute pred tom bahatoscu...

ovo je samo jedan primjer... ipak treba reci da skola ima kvalitetan kadar (ma sta god to bilo) ja sam misljenja da i nova uciteljica koja zna svoj posao moze biti kvalitetn kadar da nije sve u digogodisnjem iskustvu...

vjerujem da ima tu dosta i do direktora, a ko direktor popusta pritisku roditelja i kaze nastavnicima da je dozvoljena upotreba mobitela, nastavn ici i ucitelji tu nemaju onda sta da se buneuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 11:49:45   
pocahontas
joj ja se sekiram zbog vjeronauke, a vidi sad ovo user posted image e pa neka nam je svima Bog dragi na pomoći..ima li kraja ovom besmisluuser posted image  user posted image user posted image
fakat prave debile od djece...nije mi to čudno za bogate a neobrazovane roditelje, ali mi je čudno za ove obrazovane i bogate šta rade svojoj djecu i čemu ih zapravo učeuser posted image user posted image ? e pa svašta!


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 11:53:27   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Hanady, moj savjet:
- izaberi školu u koju će dijete moći ići samo.
U početku je teško, prva tri razreda je ne smiješ ostaviti samu.
Ali nećeš je ni voziti svih 9 razreda ti u školu....

Možda je najsretnija varijanta da je prva tri razreda daš u školu gdje ima produženi, a onda je prebaci u onu koja je najbliža mjestu stanovanja.


Kad sam ja trebala upisati kčer ja sam išla logikom koja je bila u moj vakat upisa "u najbližu školu". U jednom trenutku, slušajući priče drugih roditelja malo sam se zamislila. Shvatila sam da nisam u obzir uzela ni jednu drugu školu, a da sam realno imala izbora. Jednu školu pored mjesta gdje radim, jednu u neposrednoj blizini moje majke (koja mi je djecu čuvala do 3. godine) i tu "našu".
Kad sam podjelila svoja razmišljanja sa MM-om on je dao jedan argument o kojem izgleda malo roditelja razmišlja: šta je to što će djetetu u prijateljskom, socijalnom okruženju odgovarati? U trenutku kad prijatelji postanu jako važni, kad potreba za druženjem sa njima preraste vremenske okvire nastave u školi, gdje će oni biti? Koliko je meni prihvatljivo da svoje dijete vodim negdje dalje na druženje, i najvjerovatnije vozarim.
S obzirom da je "naša" škola izrodila dosta jako dobrih učenika, da slovi kao kvalitetna (ne naj kvalitetnija, ali mene zadovoljava), ima produženi boravak i blizu mi je, izbor je od jednom postao savršeno logičan.
Da je škola problematična u bilo kojem smislu vjerovatno bih tražila alternativu.

Za početak sam jako zadovoljna, moja kči je zadovoljna što mi je najvažnije, pa ćemo vidjeti kako ide dalje.

Jedna od škola koje sam imala na "izbor" ima taj, po meni  problem uticaja "uticajnih" roditelja na status svoje djece u školi i bukvalno na nastavni proces. Zbog toga je bila daleko na dnu moje liste i to mi je nešto od čega bih na sve načine bježala.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: koju školu odabrati?
16.9.2011 11:59:17   
muaaa
Pa kako ce se buniti bilo ko kada dođe učenik od tih roditelja snobova i kaže direktoru ili nastavniku"šta hoces ti,moj babo/tata će kupiti i tebe i ovu školu zajedno sa inventarom."user posted image
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

pozudana informacija... npr. roditelji zahtjevaju da djeca imaju uvjek ukljucen mobitel... sto djeca maksimalno zloupotrebljavaju pa salju porukice jedni drugima a uciteljica ludi ...a izgovor : da ne bi zaboravili ukljuciti na malom i velikom odmoru jer majka mora da zna sta radi djete...meni je ovo bilo sokantno jer sta smo to mi radili na malom i velikom odmoru u vremenu kad nije bilo mobitela i sta su nase majke mislile sta radimo...
znam jer meni bliska osoba ima sina koji ide u tu skolu... njegovq uciteljica je starija i odlicna je ali se slicnim zahtjevima jednostavno ne moze suprostaviti zbog dobrog djela bahatih roditelja... i iskreno mi je zao sto te kvalitetne uciteljice dozvoljavaju sebi takvu mizeriju da im se neko mjesa u posao (da li da to shvatimo kao jos malo do penzije pa da se ne zamjeram...ne znam)... a nije mi jasno kako ucitelji (pred kojima je je jos mnog rada) ne uspostave sebe kao autoritet i kad su roditelji u pitanju... (ili se plase mocnih)
samo mi nije jasno kako se onaj normalniji dio roditelja ne buni... zasto sute pred tom bahatoscu...

ovo je samo jedan primjer... ipak treba reci da skola ima kvalitetan kadar (ma sta god to bilo) ja sam misljenja da i nova uciteljica koja zna svoj posao moze biti kvalitetn kadar da nije sve u digogodisnjem iskustvu...

vjerujem da ima tu dosta i do direktora, a ko direktor popusta pritisku roditelja i kaze nastavnicima da je dozvoljena upotreba mobitela, nastavn ici i ucitelji tu nemaju onda sta da se buneuser posted image



_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *