|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste Jezero
3.11.2011 13:43:29   
BBubica
IZVORNA PORUKA: misty

Moze samo u kesici, 1 paket ulozaka, pape, vlazne maramice, 1 ves, sestra to pregleda, mobitel ne moze.


Možda i nije toliko bitno ali spavačica ili pidžama se ne može unijetiuser posted image ili ogrtač, papuče ... ipak se porađam u februaru pa mi je ovo nekako malo...user posted image a stvari za bebu?

ja sam se porodila u decembru prosle godina i na klinici je bilo strasno vruce tako da mantil nisam ni jednom obukla, bila sam u kratkoj spavacici bez rukava...




(odgovor članu misty)
Neposredna veza do poruke: 451
   RE: Porodiliste Jezero
4.11.2011 12:39:29   
ivannna
Merima S hvala na info, i ja sam kod dr. Godinjaka i sve se nadam da ću uspjeti da bude u smjeni pa da me on i porodi. A za muža super, žao mi je samo sto i prije ne može biti samnom, jer cini mi se da je taj neki dio prije samog poroda važniji, al dobro sta se može, nismo mi ipak zapad, na žalost. Ako budes imala novih info javni :)
Sretnooo

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 452
   RE: Porodiliste Jezero
12.11.2011 15:02:29   
merima_s
Evo ja se porodila na Jezeru prije 5 dana. Sve je super proslo,hvala Bogu. Na porodu mi je bila dr.Armina Rovcanin i babica Fata kojoj sam beskrajno zahvalna jer mi nije uradila epiziotomiju. Nakon mene se dosla poradjati jos jedna prvorotka koju takodjer nisu rezali. Jedina zamjerka je sto sam nakon poroda ostala 2 sata lezati na stolu i smrzla sam se. Ispod mene sve mokro i iako su me pokrile dekom, opet mi je bilo hladno. MM je uspio uci u salu i biti samnom dok je porod trajao. Ja sam se nadala da ce moci uci i prije nego legnem na sto, da bude tu uz mene dok traju bolovi medjutim ne moze. Tek kad beba krena i udjete u salu tada muz moze uci. A i to mi je dobro doslo,bas znaci covjeku kada je tu neko tvoj da te drzi za ruku...
Sutradan smo izasli kuci, sve hvala Bogu uredno, dr.u viziti gleda i kaze ova k'o da se nije ni porodila. I stvarno se tako i osjecam, preporodjeno. Bebica je imala blagi osip prvi dan i pedijatar je rekao da je to od pojacanog bijelog pranja koje sam imala u trudnoci, sada se sve povuklo i koza mu je potpuno cista.
Svo osoblje je divno i krasno, na patologiji i porodjajnom, ja sam stvarno prezadovoljna.
user posted image user posted image  user posted image


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 453
   RE: Porodiliste Jezero
12.11.2011 20:32:05   
lejla80
Merima bas je lijepo cuti da neko prodje i bez epiziotomije..ja taman pocela vjerovat da se takve stvari vise ne desavaju..Mogu mislit koliko se zena bolje osjeca bez reza..

_____________________________

2011.
2016.

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 454
   RE: Porodiliste Jezero
28.11.2011 21:02:56   
mama_81
Merima, baš si mi popravila raspoloženje. Lijepo je čuti da je osoblje ljubazno i profesionalno bez da im pokloniš kule i vile. user posted image




_____________________________

Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz
nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano
na vlastitom razmišljanju.

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 455
   RE: Porodiliste Jezero
10.2.2012 14:44:45   
novi kolacic
Molim pojasnjenje. Htjela bih voditi trudnocu na Jezeru kod dr. Dekovica. Da li ja mogu (samo tako) sama odabrati dr. bez problema ili mi  i zato treba stela? user posted image
Koja je procedura? Nabavim uputnicu i nazovem Gak i pitam da li se mogu naruciti kod njega bas, ili samo pitam kad on radi i "uletim" mu u dezuru direktno sa molbom da me vodi?
Hvala na odgovoru

(odgovor članu mama_81)
Neposredna veza do poruke: 456
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 9:43:33   
taze_mlada

IZVORNA PORUKA: novi kolacic
Da li ja mogu (samo tako) sama odabrati dr. bez problema ili mi  i zato treba stela? user posted image
Koja je procedura? Nabavim uputnicu i nazovem Gak i pitam da li se mogu naruciti kod njega bas, ili samo pitam kad on radi i "uletim" mu u dezuru direktno sa molbom da me vodi?
Hvala na odgovoru


i mene ovo interesuje, pls ako iko zna. mene doduse interesuje dr murtezic...

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 457
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 9:47:08   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: taze_mlada


IZVORNA PORUKA: novi kolacic
Da li ja mogu (samo tako) sama odabrati dr. bez problema ili mi  i zato treba stela? user posted image
Koja je procedura? Nabavim uputnicu i nazovem Gak i pitam da li se mogu naruciti kod njega bas, ili samo pitam kad on radi i "uletim" mu u dezuru direktno sa molbom da me vodi?
Hvala na odgovoru


i mene ovo interesuje, pls ako iko zna. mene doduse interesuje dr murtezic...


mene je u prvoj trudnoći kod dr-a Nikolina odveo prijatelj prvi put, dao mi je br tel i onda sam isključivo išla kod njega, izuzev kad bi išla na ctg ..... tada bi nalaz pregledao dežurni dr
inače ne znam kakva je regularna procedura user posted image valjda uzmeš uputnicu od dr-a opće prakse i odeš na kliniku i pitaš kad je dr u smjeni (onaj koji te zanima) i tada dodješ.... primiće te i onda ga priupitaš kad je u smjeni i kad da dodješ kod njega ponovo, ne kužim kako bi drugačije išlouser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 458
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 9:50:10   
teacher75
ne znam ni ja kako to regularno ide, i ja sam do dr. murtezica dosla preko privatnog poznanstva

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 459
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 9:50:14   
taze_mlada
pa ja sam u prvoj trudnoci tek u 9.mjesecu dosla u bolnicu (vodila trudnocu privatno), na prvi ctg, dosla sa uputnocim dr opce praxe. a isla sam jednom kod dr nikulina, nesto preko mame pa smo maxuz dobili info kad je on gore....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 460
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 9:53:05   
veeseelaa
pa možeš ti bez problema putem tel saznati kad je dežuran dr koji tebe zanima i tad se lijepo pojaviš i tražiš njega, rpimit će te, zašto da ne

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 461
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 9:53:35   
chuci
i ja sam u 9 mjesecu gore prvi put otišla kod dr. nikulina
preko poznanstva user posted image

super mi je čovo, opet njega potražim aBd kad uđem u 9 mjesec

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 462
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 9:55:07   
teacher75

IZVORNA PORUKA: taze_mlada

pa ja sam u prvoj trudnoci tek u 9.mjesecu dosla u bolnicu (vodila trudnocu privatno), na prvi ctg, dosla sa uputnocim dr opce praxe. a isla sam jednom kod dr nikulina, nesto preko mame pa smo maxuz dobili info kad je on gore....

pa i nikulin ti je super, ako ga vec poznajete sto ne odes kod njega. meni su on i murtezic najbolji gore, po nekim pricama sto sam cula, a mislim da su zajedno u smjeni, jer kad idem na kontrolu kod murtezica uvijek je i nikulin gore

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 463
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 9:55:41   
teacher75
a ja sam gore otisla oba puta nekad u 8.mj, do tada i ja vodila privatno

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 464
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 10:16:29   
taze_mlada
ma ne bih opet potezala tu "stelu" jer se nista spec on nije pokazao kad je krenuo porod, nego kad sam ga nazvala navece kad mi je pukao vodenjak samo je rekao hajte vi gore, kao ja ne mogu sad, nece to prije jutra pa ce on doci ujutro. Ali i ne zamjeram puno jer me samo jednom vidio :))) I ovaj put ne vjerujem da cu prije 9. gore ali eto cisto rekoh da znam :) Voljela bih da budem samoj sebi stela hahahahaha

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 465
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 10:20:43   
veeseelaa
draga moj ti je savjet nađi ti babicu za porod a dr ti ne treba
ja sam s Nikolinom dogovorila da dodje da me porodi al prebrzo je išlo i nije bilo potrebe, i nije mi vala ni trebao user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 466
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 10:26:03   
taze_mlada
ma dobro si, babica je glavna user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 467
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 10:28:27   
veeseelaa
pa jeste fakat, dr te samo na kraju sašije ako bude trebalo
al babica je uz tebe svo vrijeme


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 468
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 11:20:56   
merima_s

IZVORNA PORUKA: novi kolacic

Molim pojasnjenje. Htjela bih voditi trudnocu na Jezeru kod dr. Dekovica. Da li ja mogu (samo tako) sama odabrati dr. bez problema ili mi  i zato treba stela? user posted image
Koja je procedura? Nabavim uputnicu i nazovem Gak i pitam da li se mogu naruciti kod njega bas, ili samo pitam kad on radi i "uletim" mu u dezuru direktno sa molbom da me vodi?
Hvala na odgovoru

Nazovi ambulantu i naruci se na pregled kod tog dr. Oni imaju raspored kad je koji doktor na UZ. Ja sam tako kad je Godinjak bio na godisnjem tražila da budem kod dr. Abadžić i bez problema me sestra upisala, niko nije pitao jesi li ti njen pacijent ili ne. Samo moras imati uputnicu za GAK.
A za porod isto tako najbolje je ne traziti stelu, barem po mom iskustvu a vec sam se dva puta poradjala. I naravno slažem se sa Veselom da ti je babica bitnija na porodu, ukoliko nema komplikacija. Meni je dr. htjela raditi epiziotomiju ali babica nije dala i ona mi je pomogla da prodjem bez toga. A ako se nedaj Boze desi neki problem, uvijek u dezuri ima iskusniji doktor koji ce doci ako zatreba.

_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 469
   RE: Porodiliste Jezero
27.2.2012 14:56:45   
taze_mlada

IZVORNA PORUKA: merima_s


IZVORNA PORUKA: novi kolacic

Molim pojasnjenje. Htjela bih voditi trudnocu na Jezeru kod dr. Dekovica. Da li ja mogu (samo tako) sama odabrati dr. bez problema ili mi  i zato treba stela? user posted image
Koja je procedura? Nabavim uputnicu i nazovem Gak i pitam da li se mogu naruciti kod njega bas, ili samo pitam kad on radi i "uletim" mu u dezuru direktno sa molbom da me vodi?
Hvala na odgovoru

Nazovi ambulantu i naruci se na pregled kod tog dr. Oni imaju raspored kad je koji doktor na UZ. Ja sam tako kad je Godinjak bio na godisnjem tražila da budem kod dr. Abadžić i bez problema me sestra upisala, niko nije pitao jesi li ti njen pacijent ili ne. Samo moras imati uputnicu za GAK.



e to je to! hvala;)

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 470
   RE: Porodiliste Jezero
1.3.2012 9:31:31   
novi kolacic
Joj, dosla ja do dr. Dekovica i nije imao vremena da me pregleda, ali mi je dao br.telefona da ga nazovem. Medutim, u meduvremenu sam ostala bez telefona. Kako cu sad do njega, u imeniku mu nema broja user posted image

< Poruku je uredio novi kolacic -- 1.3.2012 9:32:02 >

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 471
   RE: Porodiliste Jezero
1.3.2012 9:33:47   
ElmaB
Ovako: http://www.facebook.com/messages/?action=read&tid=id.314170241973328#!/profile.php?id=555477508&sk=wall

Pošalji mu poruku!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 472
   RE: Porodiliste Jezero
2.3.2012 9:08:43   
novi kolacic
Skontala sam tu metodu, hvala. Taman krenula da se javim kad naletim na fotke sa njegovih putesestvija i zaboravim sta sam htjela  user posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 473
   RE: Porodiliste Jezero
8.3.2012 11:26:47   
chuci
može li neko lijepo objasniti proceduru na jezeru kod prijema porodilje, šta se unosi i kada, muž i sve vezano za njega, boravak poslije poroda, beba gdje, hrane li ad na svoju ruku i ostalo sve što se čini bitno. teacher uzdam se u tebe user posted image ili bilo ko ko je svjež a nije mu mrsko napisati esej

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 474
   RE: Porodiliste Jezero
8.3.2012 12:53:50   
teacher75
evo esej:
mene je uhvatilo tokom noci pa cu pisati kako je to izgledalo. stigli u 21.00 u prijemnu ambulantu, mm cekao ispred- dezurna dr me pregledala ginekoloski,uzeli podatke, klistirali i odmah poslali u porodjajnu salu, smjela ponijeti samo uloske i jednokratne gacice i papuce u jednoj kesi (ja sakrila i mobitel medju uloske). to je islo sa mnom u salu, oni mi dali svoju spavacicu. u sali se poradjala do 00.30, nakon toga sam jos 2 sata morala lezati tamo, nisam se usudila da koristim mobitel u tom periodu da me ne vide i ne naprave frku. onda me odveli u sobu. u sobo su po 2 kreveta, ima i lavabo. wc je u hodniku zajednicki. prije ulaska u sobu mi pomogli da se istusiram i dali mi novu spavacicu. unutra mogla koristiti mob. posto je vec bilo oko 3 ujutro nisam zvala mm da mi ista donosi, on je bio kuci sa malom, ne znam jel dozvoljavaju u to doba noci. inace muzevi kad zena dodje u sobu mogu poslati sta hoce po portiru, ne daju da iko ulazi i vidi porodilju i bebu, al moze poslati po portiru spavacicu, sokove, hranu, kozmetiku, mobitel itd.... meni je mm donio sokove i jos jedan paket ulozaka tek ujutro.pustili me veec taj isti dan oko 13.30 mada nisam bila sigurna hoce li me pustiti tada ili iduci dan jer sam rodila iza ponoci, al srecom pustise meuser posted image eto ako te jos sta zanima pitajuser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 8.3.2012 12:55:03 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *