|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste Jezero
8.3.2012 18:22:39   
Esmica
Jel ima neka pokrivena zena da se u skorije vrijeme poradjala na Jezeru?

Pitam upravo zbog ovih njihovih rezima,kako postupaju u slucaju da je zena pokrivena,jer nece u spavacici ici hodnikom?
Bas me prijateljica pita,pa sam joj obecala da cu se raspitati.
Dok sam bila jucer gore,vidjela sam da pise ne smije se unositi hrana,samo ulosci,i ves.Spavacica njihova.



_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 476
   RE: Porodiliste Jezero
8.3.2012 18:46:05   
treće

IZVORNA PORUKA: Esmica



Pitam upravo zbog ovih njihovih rezima,kako postupaju u slucaju da je zena pokrivena,jer nece u spavacici ici hodnikom?


hoće ja srela ženi ostao komad posteljice odveli je na uz dole gdje svi čekaju i to ne kroz hodnik gdje nema ljudi već kroz čekaonicu, spavaćica bez dugmadi kratka i kratkih rukava, žena nije bila na Jezeru nije ni znala gdje je vodeuser posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 477
   RE: Porodiliste Jezero
9.3.2012 20:21:46   
amiyca
IZVORNA PORUKA: teacher75

evo esej:
mene je uhvatilo tokom noci pa cu pisati kako je to izgledalo. stigli u 21.00 u prijemnu ambulantu, mm cekao ispred- dezurna dr me pregledala ginekoloski,uzeli podatke, klistirali i odmah poslali u porodjajnu salu, smjela ponijeti samo uloske i jednokratne gacice i papuce u jednoj kesi (ja sakrila i mobitel medju uloske). to je islo sa mnom u salu, oni mi dali svoju spavacicu. u sali se poradjala do 00.30, nakon toga sam jos 2 sata morala lezati tamo, nisam se usudila da koristim mobitel u tom periodu da me ne vide i ne naprave frku. onda me odveli u sobu. u sobo su po 2 kreveta, ima i lavabo. wc je u hodniku zajednicki. prije ulaska u sobu mi pomogli da se istusiram i dali mi novu spavacicu. unutra mogla koristiti mob. posto je vec bilo oko 3 ujutro nisam zvala mm da mi ista donosi, on je bio kuci sa malom, ne znam jel dozvoljavaju u to doba noci. inace muzevi kad zena dodje u sobu mogu poslati sta hoce po portiru, ne daju da iko ulazi i vidi porodilju i bebu, al moze poslati po portiru spavacicu, sokove, hranu, kozmetiku, mobitel itd.... meni je mm donio sokove i jos jedan paket ulozaka tek ujutro.pustili me veec taj isti dan oko 13.30 mada nisam bila sigurna hoce li me pustiti tada ili iduci dan jer sam rodila iza ponoci, al srecom pustise meuser posted image eto ako te jos sta zanima pitajuser posted image


teacher75, prije svega cestitke na sincicu... user posted image Ovo znaci da nema potrebe da nosim svoju spavacicu i ogrtac i sve sto sam citala da bi trebala ponijeti na porod?! Sta si uradila sa svojim stvarima kad su ti dali spavacicu, odnio i to muz?! user posted image


_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 478
   RE: Porodiliste Jezero
9.3.2012 22:01:35   
teacher75
hvala na cestitkama, nema potrebe, ja sam nosila njihove spavacice, samo se obezbijedi sa uloscima, trebaju ti 3 pakovanja i gacicama naravno. a stvari je odnio mm

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 479
   RE: Porodiliste Jezero
10.3.2012 11:33:55   
chuci
može li još jedno pitanje šta je sa dokumentima. nisi napisala šta si imala sa sobom, odnosno šta ti je trebalo.
to kad si unijela samo uloške, gaćice i papuče, jesi li nosila sa sobom ličnu, knjižicu, uputnicu, pare ili bukvalno ništa osim ovo troje (i prošvercanog mobitela user posted image )

ako porodilja može sići sama da vidi muža jel to dozvoljeno.
pitam jer sam ja poslije prošlog poroda izašla sama do vrata a mm došao, to je bilo ujutro, donio mi aparat da slikam ajšu, ja je slikala i opet mu vratila aparat (moja mama izradila slike prije nego smo izašle, a izašle smo isti dan oko 14-15).

hvala na odgovorima teacher, i nadam se da bebač ima manje grčeva, i da će uskoro prestati


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 480
   RE: Porodiliste Jezero
10.3.2012 11:45:57   
Miracle*3
.

< Poruku je uredio Miracle*3 -- 10.3.2012 11:46:53 >

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 481
   RE: Porodiliste Jezero
10.3.2012 11:49:04   
chuci
zar se ti ženo ne porodi, otkud na forumu već.
user posted image

de napiši kako je tebi bilo, šta ti je trebalo, ako imaš kuveta


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 482
   RE: Porodiliste Jezero
10.3.2012 11:57:43   
amiyca
IZVORNA PORUKA: teacher75

hvala na cestitkama, nema potrebe, ja sam nosila njihove spavacice, samo se obezbijedi sa uloscima, trebaju ti 3 pakovanja i gacicama naravno. a stvari je odnio mm


Hvala na info! Bas su poostrili proceduru... Sta cu sad sa torbom?! user posted image Moram samo skontati da prosvercam mobitel...


_____________________________

Sunce mamino 20.04.2012

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 483
   RE: Porodiliste Jezero
10.3.2012 15:24:50   
teacher75
chuci, ja sam imala samo uputnicu za bolnicu (za porod) i knjizicu, jok pare, mito i korupcijauser posted image ne znam to mozes li izaci, ja nisam ni pitala

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu amiyca)
Neposredna veza do poruke: 484
   RE: Porodiliste Jezero
10.3.2012 19:55:42   
glavobolja
chuci, pozdrav. Ja sam rodila prije pola godine. Ako se šta u međuvremenu nije promijenilo, muža možeš vidjeti samo kroz staklena vrata. Doduše, ja sam rodila CR, ali ne vjerujem da je drugačija procedura sa ženama koje rode prirodnim putem. Iako sam sa sobom nosila uputnicu, tražili su mi je kad su me otpuštali.

_____________________________

Zahra

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 485
   RE: Porodiliste Jezero
10.4.2012 19:37:29   
Dz3ni
Možda nije pravo mjesto za ovo pitanje, ali ne znam gdje da pitam... Jutros sam vadila OGTT gore na Jezeru, i kakva sam stoka, zaboravim pitati kad trebam po nalaze, a nisam ni obraćala pažnju da li piše negdje user posted image Neispavana već...user posted image
Zna li neko kad obično budu gotovi? Odmah sutra ili... user posted image user posted image

(odgovor članu glavobolja)
Neposredna veza do poruke: 486
   RE: Porodiliste Jezero
10.4.2012 22:46:33   
Miracle*3
sutra posle 10 ja mislim da mozes dici nalaze na patologiji

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 487
   RE: Porodiliste Jezero
11.4.2012 10:25:24   
Dz3ni
Hvala ti puno user posted image

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 488
   RE: Porodiliste Jezero
26.4.2012 11:42:26   
assmiras
Posto je moj dok. na odmoru a moram na ultrazvuk, koliko mi je poznato moram zakazati termin. Zna li neko kontakt telefon na Jezeru da ne trazim okolo.
Hvala

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 489
   RE: Porodiliste Jezero
26.4.2012 14:09:57   
Teddy Bear
250-285 To je broj tel, sretno

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 490
   RE: Porodiliste Jezero
26.4.2012 15:52:19   
assmiras
Hvala Teddy Bear

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 491
   RE: Porodiliste Jezero
26.4.2012 21:45:59   
treće
chuci
evo procedure na Jezeru

u prijemnoj ambulanti radiš ctg,klistir, brijanje ako je potrebno-skroz, tu imaš i wc i tuš da se opereš sa plivaseptom i hibibiosom
tako da poneseš i peškirić koji ćeš s odjećom vratiti mužu
dobiješ spavaćicu, imaju brojeva, ja sam dobila 52 tako da mi je bila duga, ima ih skroz kratkih, i tako kad predaš stvari ideš u porođajno.
Tamo u zavisnosti od sit. ideš ili u pripremu ili u salu.
Priprema je soba sa 3 kreveta i ctg aparatom i telefonom- na taj broj te tvoji mogu zvati a ti ne možeš, i ima još wc sa tušem i sredstvima za dezinfekciju.trebaju vlažne maramice.
kad dr odluče zovu na pregled i po potrebi ostaješ u sali.Tamo u zavisnosti od smjene i posla ima čitav tim doktori specijalizanti i sestre.
u sali si svo vrijeme na ctg prikopčana,
eh imaju dvije sale veća s 4 porođajna stolai manja u koju ide žena s mužem za to ne znam je li treba najava ili ne
u velikoj 2 kreveta su naspram druga 2, i direktno gledaš porode,s tim da zadigneš spavaćicu dok stave ctg s trakama a onda te pokriju čaršafom,
oni zbog pristupa spuste ručke ali na izgonu ih možeš tražiti da ih postave jer je lakše tiskati,
kad si u sali babica ima tel. javlja se i daje info.
poslije poroda daju bebu kratko i voze je na ojel s bebama na pregled neonatologa, mama leži na krevetu 2h, i onda dođe po nju sestra i vozi je na odjel s bebama tako na krevetu i u lift,
tamo ide tuširanje i presvlačenje i u sobu onda dovoze bebu.
muž može donijeti stvari i predati sestri koja to uruči-spavaćice, gaće itd i od hrane samo fabrički upakovano keksi, sokovi, voćni jogurt i sl.

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 492
   RE: Porodiliste Jezero
18.5.2012 15:19:21   
taze_mlada
vidim spominju neke zenice da su ih nakon poroda ostavili da leze tu u porodjajnoj sali?? bezze ako je tako, gledas i slusas dr zene.. a pitanje: jesu li vas pokrili nekom dekom ili carsafom jer je meni recimo strasno bilo zima par sti nakon prvog poroda?

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 493
   RE: Porodiliste Jezero
18.5.2012 15:34:01   
canim

IZVORNA PORUKA: Esmica

Jel ima neka pokrivena zena da se u skorije vrijeme poradjala na Jezeru?

Pitam upravo zbog ovih njihovih rezima,kako postupaju u slucaju da je zena pokrivena,jer nece u spavacici ici hodnikom?
Bas me prijateljica pita,pa sam joj obecala da cu se raspitati.
Dok sam bila jucer gore,vidjela sam da pise ne smije se unositi hrana,samo ulosci,i ves.Spavacica njihova.




Prosle godine su samo molili ako je moguce marama da bude bijele boje i to je to, sto se tice spavacice ili cega god, ti hodaj u cemu tebi odgovara, ali najbolje joj je da kupi one pamucne haljine kao spavacica, svijetle boje i to da nosi ako vec nece da je u spavacici a nevidim razlog zasto ne zeli jer su sve zene, osim nekih doktora muskaraca, doduse moze i ogrtac ponijeti ali je prevruce za njega.

Ne znam jesu li sta od pravila promijenili ove godina mada ne vjerujem.

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 494
   RE: Porodiliste Jezero
28.5.2012 12:38:32   
treće
ma ne leži se poslije poroda u sali, već u hodniku pored sale iz kojeg nakon 2 h se ide liftom na krevetu na odjel s bebama,
a ima deka tih 2h , a ima i u pripremi
IZVORNA PORUKA: taze_mlada

vidim spominju neke zenice da su ih nakon poroda ostavili da leze tu u porodjajnoj sali?? bezze ako je tako, gledas i slusas dr zene.. a pitanje: jesu li vas pokrili nekom dekom ili carsafom jer je meni recimo strasno bilo zima par sti nakon prvog poroda?


(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 495
   RE: Porodiliste Jezero
28.5.2012 12:49:36   
chuci
ja sam u subotu prvi put bila u onom dijelu zgrade gdje je akušerski prijem i ginekološka soba, to ondje kod portira. eh sad pročitala sam na vratima i unutra da se kao na porod smije ponijeti samo paket uložaka i striktno piše ništa više.
za carski ide pored toga i papuče i još nešto nabrojano nisam pažljivo čitala.

ovdje ste pisale da ste osim uložaka odmah sa sobom nosile i papuče i vlažne maramice. hoće li mi to vratiti i ako hoće u čemu onda da hodam gore. (kad nemam papuče svoje). jel ovo nešto novo ili je i prije tako pisalo a može se unijeti i ovo što ste vi unosile.

i još jedno pitanje. jel portir kojem muž nakon poroda preda stvari onaj dole što sjedi u prizemlju ili ima neki još portir negdje na spratovima gdje su sobe.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 496
   RE: Porodiliste Jezero
30.5.2012 13:39:21   
taze_mlada

IZVORNA PORUKA: treće

ma ne leži se poslije poroda u sali, već u hodniku pored sale iz kojeg nakon 2 h se ide liftom na krevetu na odjel s bebama,
a ima deka tih 2h , a ima i u pripremi
IZVORNA PORUKA: taze_mlada

vidim spominju neke zenice da su ih nakon poroda ostavili da leze tu u porodjajnoj sali?? bezze ako je tako, gledas i slusas dr zene.. a pitanje: jesu li vas pokrili nekom dekom ili carsafom jer je meni recimo strasno bilo zima par sti nakon prvog poroda?




hehehe ne znam sta gore zvuci, hodnik ili sala hahahahaha sala mala, hvala na odgovoru....

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 497
   RE: Porodiliste Jezero
30.5.2012 13:42:14   
taze_mlada
cure jel' bilo toalet papira kad su vam uradili klistir jer ja kad sam se poradjala prije 3 godine nije bilo, sva sreca pa sam imala svoju rolnuuser posted image

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 498
   RE: Porodiliste Jezero
20.7.2012 15:22:41   
chuci
zna li neo gdje se može naći spisak zaposlenih dr na jezeru

treba mi prezime neke doktorice mlada je, na K se preziva. ne vidim pročitati sa nalaza iako je relativno čitko potpisana. zadnja 4 slova su ović. zna li neko koje sve mlade doktorice imaju

_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 499
   RE: Porodiliste Jezero
1.8.2012 10:17:49   
Vinetu
Drage moje, čula sam da dr. Lejla Imširija ide ovih dana na godišnji. Zna li neka je l' to tačno i kad tačno ide ili do kad će biti na odmoru.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *