|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
28.11.2010 23:37:07   
mrkva
pa kad su te pelene i ostalu opremu imali na staroj klinici onda imaju i na jezeru, ja sam se nedavno porodila i nisu mi trazili nista muz donio tek kad smo trebali izaci

(odgovor članu djda)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
29.11.2010 10:36:50   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Je li istina (čula od drugih, nisam vidjela ni jedan prilog sa otvaranja) da su se vratili praistorijskoj, okrutnoj praksi odvajanja beba od majki i donošenja samo na "podoj", da su ukinuli rooming in? user posted image

Ja bih najviše na svijetu voljela biti u krivu, ali se iskreno bojim da ne bude isto sr..e, drugo pakovanje. Porodilište ne čine sobe već osoblje, a ono se preselilo isto. Molim Boga da griješim!

Da sam kojim slučajem trudna, ja ne bih gore na porod makar 3-4 mjeseca, dok se ljudi uhavizaju. Nije lahko preseliti ni u vlastiti novi stan, a kamoli čitavu kliniku.


Ja stvarno moram biti negativna i reci, pedijatrijska klinika se isto preselila iz katastrofalnih uslova gore, ALI ljudi su se puno brze i organizovali i ja mislim da je to ipak do osoblja i do njihovih glava.
I bice opet plati a sada jos vise jer su uslovi bolji.
MA FUJ!!!
na zalost

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
29.11.2010 11:28:34   
Lejla Ka
Napisah post pa mi ga nestade.
U glavnom, kritika skepticizma je potpuno na mjestu! I koristim priliku da se izvinem za svoj.

Stvar je u tome da mi trebamo mjenjati ono što nam se ne sviđa. Najprije se trebamo potkovati znanjem i samopouzdanjem, i onda zahtjevati od ljekara tretman kakav želimo (ne mislim tu na uslugu sa 4-5 zvjezdica, nego glavnu ulogu u porodu). Porodilje trebaju osvjestiti činjenicu da one mogu roditi sasvim normalno, bezbjedno prirodno, potpuno same, bez pomoći ljekara, jer ih je priroda za to stvorila. Trebaju osvjestiti činjenicu da one rađaju, a ne da ih osoblje porađa. Jer ljekari kad naiđu na osobu dovoljno upoznatu sa procesom poroda, onu koju ne mogu zaplašiti i postaviti joj se kao neophodni, vrlo brzo počnu respektovati njene želje. A to posebno primječiju žene drugo i višerotke, da se njihovo mišljenje i stavovi puno više uvažavaju nego kad se radi o uplašenim prvorotkama. Zato i prvorotke trebaju odagnati strah, naučiti što više o porodu, pronačii tačna i koncizna iskustva žena koje su svjesno rađale, a ne slušati horor priče.

Iskustva iz drugih zemalja (imam podatke za naš region) su pokazala da su se promjene u stavovima medicinskog osoblja prema rodiljama počele dešavati tek kad su rodilje počele mjenjati svoj stav prvenstveno prema samom porodu i prema onome što su željele od poroda, pa prema tome i zahtjevale od osoblja da ih u tome podrži.

Savim ste u pravu, one koje su optimisti, jer mi trebamo biti promjena koju želimo. Trebamo početi od sebe.

Mi trebamo biti dovoljno samouvjerene i edukovane da na primjedbe tipa "ako ti sve znaš, onda idi pa se porodi sama" kažemo, "sasvim ste u pravu, to će mi svakako biti i ljepše i sigurnije" uzmete svoju torbu i krenete prema vratima.

Disclamer: Ne želim sugerirati da ostanete kući i porodite se bez ljekarskog nadzora. Želim reči da je žensko tijelo konstruisano da rodi dijete. Da su problemi rijetki kad se omogući prirodan, fiziološki, ne ometan porod. To je nešto što je naučno i medicinski potvrđeno, ne radi se ni o kakvoj "alternativi" ni nadriljekarstvu. Na zapadu jača princip da pri porodu pomaže samo babica, da se majci obezbjedi što ugodnija atmosfera (čak i kućna ako joj je to želja), i dokazano je da u tim situacijama porod teče daleko ugodnije i bezbjednije. Ovakva je praksa pokazala da  je kod takvih poroda broj komplikacija i potrebe za bilo kakvim medicinskim intervecijama daleko manji nego kad porodilja upadne u bolnički žrvanj žurbe, nervoze, strke i nedostatka vremena.

Istina je da su naši uslovi daleko od ovoga, ali zašto mi, današnje mame ne bismo otpočele proces promjene, možda spore, možda i sa puno otpora, a možda i ne, za naše kčeri.

Nakon učešća u temi o carskom rezu kao načinu poroda, razmišljajući, došla sam do zaključka da nije zapravo nikakvo čudo da naše porodilje priželjkuju ovaj način poroda, u uslovima u kojima se naše porodništvo nalazi. A to nije ni normalna pojava ni normalan tretman buduće mame. Jer porodilji se odmah na ulazu "nalijepi" etiketa bolesnika, a osoblje je tretira kao nemoćnu, onu kojoj treba pomoć, i pritom tu pomoć pružaju onako kako njima odgovara. Osoblje, a ne porodilja se nalazi u centru pažnje poroda. Takvo je okruženje. Niko porodilju ne pita "Ko ti je pomagao, asistirao na porodu?" već se pitanje postavlja u obliku "Ko te je porodio?". Što nikako nije istina. Žena rađa, ona se porodi, a osoblje pomaže (ili odmaže).

U porodilištu ne treba tražiti tretman zvijezde, ali treba tražiti da vas tretiraju kao ženu u svetom činu donošenja novog života na ovaj svijet. Ne treba da vam dvoje stoje sa strane i mašu vas lepezama, ali treba da budu tu kad vam zatrebaju i izgube se kad vam smetaju. Oni trebaju znati kako da vam olakšaju (istinski VAMA olakšaju, a ne sebi), a ne smiju da vam još otežavaju plašeći vas mogućim crnim ishodima, namećući sebe kao autoritet, kao neophodnost za pozitivan ishod, i tretirajući vas kao intelektualno i fizički inferiornu osobu. I to se treba i mora zahtjevati u porodilištu od osoblja.
A to ćemo postići tek kad se mi budemo osjećale dovoljno samouvjerene u svoju neotuđivu moć samostalnog rađanja (što se najbolje postiže istinskom edukacijom na psihičkom i fizičkom planu, i za šta naše vježbe za trudnice pomažu, ali ni blizu nisu dovoljne).

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
29.11.2010 11:41:38   
vjestica
Lejla Ka u većini se slažem s tobom - treba se educirati, treba znati i tražiti i bude lakše
ja sma se dosta educirala (struka mi je zdravstvena) u čemu nisam,, trudim se da se educiram (od stručnjaka naravno) i obično se ne mogu požaliti na tretman (i sad kad sam se porađala na starom GAK-u, najveća zamjerka mi je na pojedine porodilje)
to je isto ko za davanje para- sve dok dajete a šutite, biće tako (i tu da napomenem da nisma nikome dala pare i da sm imala ok tretman)
ali jedna stvar u kojoj se ne mogu složiti, ato je da porođaj žena može sama obaviti
ok u većini slučajeva može, ali ne uvijek
ja sam za prirodan porođaj, ali sma na kraju imala medicinski potpomognut porođaj (kao i začeće ) i vjerujem da bi se još više napatila da mi nisu uključili medikamente (bolovi na 5 min od starta, a soro se otvarala) i nije stavr što bih se ja napatila, nego što bi se beba napatila
da me pogrešno ne shvatite, jesam za prirodni porođaj, ali ne po svaku cijenu


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
29.11.2010 11:43:21   
vjestica
OT lejla ako ti se pojavi ono eror,a nisi kopirala tekst, samo stisni tipku back (iznad entera)pa će ti se vratiti tekst, pa ga kopiraj

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
29.11.2010 13:43:55   
Lejla Ka
to je isto ko za davanje para- sve dok dajete a šutite, biće tako


I ovo sam htjela napisati ali me ponijela ova druga tema :) I mito moramo promjeniti sami. Ako smatramo da je to pogrešno, nemojmo nositi pare. Svakom normalnom čovjeku, posebno ljekaru dovoljan gest zahvale bi trebalo biti neko iskreno pismo, možda naslovljeno općenito na kliniku, u kojem se rodilja zahvaljuje osoblju na pruženom tretmanu. Oni za svoj posao primaju naknadu, i to je posao kojeg su sami izabrali.

ali jedna stvar u kojoj se ne mogu složiti, ato je da porođaj žena može sama obaviti

Ma i bojala sam se da će ovo biti pogrešno protumačeno. Ja ne mislim da žena treba obavljati porođaj sama u smislu da oko nje nema nikoga, već hoću reči da je ženino tijelo sposobno da rodi dijete samo bez pomoći sa strane. Znači, da nije neophodno da joj se daje drip, da joj se naliježe na stomak, da se radi epiziotomija, ... To su samo pomoćne procedure u problematičnim slučajevima kad porod ne ide prirodnim tokom. A savremene porodne prakse koje forsiraju prirodni porod (još jedno skretanje sa teme, prirodni porod nije isto što i vaginalni porod. Prirodni porod je veoma širok pojam, koji obuhvata mnoge uslove i okolnosti poroda, a ne samo činjenicu da se beba rodila vaginalno) su pokazale da se dosta komplikacija i skretanja poroda sa njegovog normalnog puta dogodi upravo zbog nepotrebnih medicinskih intrvencija nad porodiljom.

Osnov prirodnog poroda je sigurno okruženje za porodilju, u kojem se ona osjeća slobodno i zaštićeno, u kojem je porodilja puna povjerenja da joj se ništa loše ne može desiti. Po meni, takvo okruženje svakako podrazumjeva osobu od stručnog znanja i povjerenja za kojeg porodilja zna da će u slučaju potrebe intervenisati i uraditi sve potrebno da se porod bezbjedno obavi, da porodilja ne mora misliti na te detalje. Ali ta osoba treba znati kad da se uplete, a kad da pusti rodilju da se posveti svom svemiru porođaja, kad je potrebno da je ohrabri, da joj sugeriše neki način olakšavanja bola (promjenu položaja, boravak u kadi, način disanja ...) ili da ocjeni da je u pitanju neki veći problem koji zahtjeva medicinsku intervenciju. Međutim, prirodni porod od osobe koja asistira porodu zahtjeva da se maksimalno moguće drži po strani, i pristupa rodilji samo onda kad ona osjeća potrebu za tim.

Nikako nisam za samostalni porod, bez asistencije od strane medicinskog osoblja, i lično ne mogu zamisliti da takav porod može obezbjediti taj temelj prirodnog poroda - osjećaj bezbjednosti i zaštićenosti.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
29.11.2010 13:51:03   
Esmeralda
Ja idem u srijedu kod svog doktora radim briseve za HPV tipizaciju i mikrobiolosku obradu cerviksa, u 12 sam narucena javi vam svoje utiskeeee....
rece mi doktor da vise gore nevode trudnoce samo ako je bas komplikovano ili su te poslali iz doma zdravlja, a kaze da je jos uvijek haos nisu se jos navikli na sve to, nezna ni dali su sve ultrazvuke prenjeli...ah Hvala Bogu ja sam svoje zavrsila dvoje rodila na starom kosevu....puno srece zelim novim porodiljama

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
29.11.2010 15:44:53   
vjestica
lejla ka ma razumijemo se user posted image
i ja isto mislim kad kažem prirodni porod
(ja sam imala medicinsko potpomognuto začeće, i medicinski potpomognut porod user posted image )
još bih samo napomenula  da to nije samo na GAK-u, nego i u vojnoj
evo imamo prijer naše forumašice koja ima zakazan porod na carski samo zato što je prirodno zatrudnila nakon neuspješne inseminacije , znači sterilitet u pitanju
i kod mene je bio sterilitet i zatrudnila inseminacijom, pa na GAK-u niko nije to smatrao kao idikaciju za carski


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
1.12.2010 14:52:24   
Esmeralda
wauuuu
isla sam na jezero prekrasno je uzimo mi doktor briseve, prekrasno je a i ginekoloski sto je za pohvalu....hehe
zadivljena sam, sve je novo prekrasno
nadam se da ga nase zene nece uprljati sa uloscima, ispred kante i neobrisanom krvlju sa wc skoljke
sad mi zao sto se porodih prije...prelijepo je....


(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
1.12.2010 21:17:00   
BBubica
Ja sam bila juce na Jezeru
Ovaj put sam isla na CTG i pregled, situacija puno bolja nego poslije otvaranja..samo je jos uviejk velika guzva, nema reda, knjizice  se ne uzimaju na CTG nego kao ko "upadne" i on ajadna teta se jos pati u onoj portirnici sa CTGom....cccc
Od doktora, samo sam vidjela dr Nikulina koji se lomi od posla, trceci od ultrazvuka do sobe za pregled, dok je nekolicina doktora sjedila gore u (buducem) restoranu i ocito ljencarila, ccccc
Soba za pregled je super, sve novo , cisto, zelenooooooo..cak dobijemo i neki "prekrivac" da nam ne vire ispod hihihihi
Cak i ona stolica/sto za pregled izgleda pitomije od one stare zeljezne, mekana je i udobna (koliko udobna  moze biti !)
user posted image user posted image user posted image
Jedina zamjerka mi je  sto je doktor bio cijeli minut tu, nisam ga stigla nista pitati, pregledao me i otrcao na ultrazvuk jer je cekaonica bila puna :( :( :(
pa sam ostala onako kako nisam navikla -bez info, a porod se bliziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Stvari se popravljaju, samo treba jos nove radne i nekorumpirane mlade snage i bice odlicno
Ove stare ( sto se tice mene) treba sve u penziju, pa nek onda rade privatno koliko im je volja

user posted image user posted image user posted image

Ako nekome treba broj telefona..dadose mi ovaj :
033 250 285
Za preglede trebaju uputnice ginekologa ili ljekara opste prakse



(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
1.12.2010 22:49:54   
tukica
I ja sam veoma zadovoljna izgledom porodilista na Jezeru, ali zaista je nehumano da je toooolika guzva i da se ulazi npr. na UZ kako ko ima vecu stelu, ja sam dosla i k'o budala cekala dok je usla jedna sto je bolesna, pa jedna sto joj je lose, pa jedna od sestre sestra, pa jedna od doktora, pa jedna sestra sto radi gore.......... sita se nacekala.... i onda dodjem na red, to je bilo tako brzinski, doktori se nesto prepirali ko je upalio koje dugme na UZ, i tako on mene na brzaka pregleda, pregled je trajao 5 minuta u vrh glave, nista mi nije rekao osim: sve je ok.... ccc....

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
1.12.2010 23:03:38   
BBubica
uh, sto mi je ovo poznato..ccc
tako je i meni bilo u petak, al juce sam vec skontala brzi nacin..stanes sto blize vratima, kazes da imas zakazan termin kod tog i tog doktora  i to je to
nakon deset minuta me vec primila na CTG , a trebalo je da cekam minimalno sat vremena, a ja ne mogu ni da sjedim vise, a kamoli da cekam toliko
user posted image
sljedeci put idem doktoru u dezuru i necu ga pustiti da ode dok mi sve potanko ne kaze sta me zanima, ima da ga zakljucam u onu sobu ako treba user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
1.12.2010 23:06:31   
maja78 RR
evo jedan savjet, ja sam pitanja pisala na papir i fino kad udjem ja biflam i nedam se smesti i dok mi na sva pitanja ne odgovori ne pustam, ali papir izvadim da vidi i najavim pitanja dok jos ne moze pobjeci i sta ce od stida ne pobjegne vec fino odgovori

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
2.12.2010 13:47:22   
BBubica
Majo, ma super si
Ja ti to zapisem inace, jer sam zaboravna..malo je reci... mora da me godine stizu hihihih
Al ovaj put ..dr je imao  toliko pacijenata , a koliko sam vidjela sam je radio...ostali su sjedili gore u onom restoranu, kaficu, sta li je vec
On nestade, ja ostadoh sama u onoj sobi i...spakujem se i izadjem i odem :) s milion pitanja
Evo idem da zovem i vidim kad je u dezuri, a papir je tu s pitanjima. ne daj Boze da su im sve pacijentice ovakve, pola njih bi prestalo da radi hihihihi
Hvala na savjetu u svakom slucaju
user posted image



(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
2.12.2010 13:52:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

evo jedan savjet, ja sam pitanja pisala na papir i fino kad udjem ja biflam i nedam se smesti i dok mi na sva pitanja ne odgovori ne pustam, ali papir izvadim da vidi i najavim pitanja dok jos ne moze pobjeci i sta ce od stida ne pobjegne vec fino odgovori
ja sam blok nosilauser posted image ...dok sam vodila kod privatnika nisam imala pitanja...a ona u 9...u vojnoj...mene kada vide preznoje se...jedino je masic strpljivo slusao...ovi drudi bi znali glavu na stol staviti od mukeuser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
2.12.2010 14:44:53   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

evo jedan savjet, ja sam pitanja pisala na papir i fino kad udjem ja biflam i nedam se smesti i dok mi na sva pitanja ne odgovori ne pustam, ali papir izvadim da vidi i najavim pitanja dok jos ne moze pobjeci i sta ce od stida ne pobjegne vec fino odgovori
ja sam blok nosilauser posted image ...dok sam vodila kod privatnika nisam imala pitanja...a ona u 9...u vojnoj...mene kada vide preznoje se...jedino je masic strpljivo slusao...ovi drudi bi znali glavu na stol staviti od mukeuser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
2.12.2010 14:46:25   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: BBubica

Majo, ma super si
Ja ti to zapisem inace, jer sam zaboravna..malo je reci... mora da me godine stizu hihihih
Al ovaj put ..dr je imao  toliko pacijenata , a koliko sam vidjela sam je radio...ostali su sjedili gore u onom restoranu, kaficu, sta li je vec
On nestade, ja ostadoh sama u onoj sobi i...spakujem se i izadjem i odem :) s milion pitanja
Evo idem da zovem i vidim kad je u dezuri, a papir je tu s pitanjima. ne daj Boze da su im sve pacijentice ovakve, pola njih bi prestalo da radi hihihihi
Hvala na savjetu u svakom slucaju
user posted image





nema na cemu :)

nema veze sa godinama zaboravnost vec sa trudnocom, ja imam odlicnu memoriju ali u trudnoci je bilo boze sacuvaj i samu sebe sam nervirala, sreca da se vratilo na staro (manje - vise)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
2.12.2010 15:48:31   
BBubica
Majo utjesila si me
ja od jedne sobe do druge zaboravim sta sam htjela, ne daj boze da ih imam vise
:)
samo da bebca negdje ne zaboravim kad se porodim hhiihihih
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
2.12.2010 15:49:30   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: BBubica

Majo utjesila si me
ja od jedne sobe do druge zaboravim sta sam htjela, ne daj boze da ih imam vise
:)
samo da bebca negdje ne zaboravim kad se porodim hhiihihih
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



hehehe neces ne brini

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
3.12.2010 16:31:30   
RICI
bila danas na kontroli, jezero lijepo sve novo odvojen ulaz za ctg i uz super samo uzak hodnik pravo. Malo je problem nama sa stomacima mimoilaziti se u tom prostoru al dobro sta je tu je uglavnom lijepo je.

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
3.12.2010 19:41:55   
BBubica
super vijest za ctg ,samo da nije u onoj portirnici
je l uzimaju knjizice i ide po redu il je opet onako, kako joj se ko svidi taj i dodje na red ?
moram u ponedjeljak gore, a muka mi je od pomisli da moram cekati sat dva za ctg, a ne mogu da sjedim user posted image

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
5.12.2010 7:33:30   
Esmeralda
a vjerujem ti Bbubice i meni je bilo zlo cekati na staroj klinici doduse ja sam jadranku znala cekati po 2 sata za Ultrazvuk, a na ctg bi brzo dosla.....
drzim fige da sto prije zavrsis

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
5.12.2010 13:09:25   
lejla80
Ima li ko kakvih informacija o torbi za porodilište...jel se situacija šta promijenila??

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
5.12.2010 16:43:53   
BBubica
Sutra idem na  kontrolu , pa cu se raspitati sta treba nositi, sta ne..jer mi je termin jako blizu..
Ako ima koja trudnica da se porodila na Jezeru, bilo bi dobro da nam se javi user posted image

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
5.12.2010 21:35:30   
lejla80
e baš ti hvala...biće to korisna informacija i ja cijelo vrijeme pratim i očekujem da se javi neko ko se porodio gore pa valjda ćemo dočekati:)

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *