|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
23.9.2011 14:49:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Joj, Koko gdje si našla ova uputstva. Sve mi je bilo logično do ovog zamračivanja prostorije. Moja sestra je operisala krajnike u tadašnjoj Vojnoj bolnici, i već trčala po hodnicima čim je malo došla sebi. Nikad nisam čula za to zamračivanje.

I mi se psihički pripremamo za vađenje, čekamo 3 godine pa da krenemo u tu priču user posted image

ni ja mozesli to pojasniti zasto?

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
23.9.2011 14:50:49   
koka i po
rekla mi sestra na odjelu.
vjerovatno zato sto toplota siri krvne sudove ...
Lejla...moj I.je odlicno podnio...isti dan kao da ga operisali nisu...zato sam ja bila koma.
iz tog razloga ti odgovorno tvrdim pripremi vise sebe nego dijete.ono nezna sta ga ceka ali zato ti znas.
zelim ti svu srecu svijeta i da to s hajrom prodjete aBd

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
23.9.2011 14:50:52   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Zakazali smo kod Geže operaciju krajnika ako Bog da 25. septembra. Uh.... user posted image ako se ne prehladi u međuvremenu. A za cjevčice, ćemo sačekati. Sljedeće sedmice idemo privatno kod profesora Kapidžića, dr Volić i Mendulovića, pa ako i oni kažu da je problem i sa saluhom, onda ćemo uraditi i to.


Elma sta je sa vasom operacijom, idete li sada ili u kojoj ste fazi?

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
23.9.2011 14:52:32   
Hanady RR
I sin moje zaove operisan je u vojnoj bolnici sada abdulaha nakaš ...imao je 3 godine i 4 mjeseca...
nakon operacije je išao u igraonicu u bolnici da s eigra...osvjetljenu...
eh sad možda to zavisi od bolnice do bolnice ove preporuke...smao mislim ne treba pretjerivati...
al kontam možd aje to zamaračenje u vidu da su sporiji kao ono da ih malo baca na pospanost da ne dođe do trčanja i zagrijavanje jer to može dovesti do povrede i pojave krviuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
23.9.2011 14:55:33   
koka i po
moguce...ja nisam trazila objasnjenje nego slusala ono sto mi se kaze.
i ovi savjeti su iz prve ruke provjereno...

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
23.9.2011 16:22:43   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: koka i po

moguce...ja nisam trazila objasnjenje nego slusala ono sto mi se kaze.
i ovi savjeti su iz prve ruke provjereno...


a koko zasto ne sladoled?

u njemackoj u bolnici gdje sam ja radila na orl odjeljenju to je bilo jedna od metoda nakon op-a.
znaci prvo caj koji se posebno pravi mjesavina trava, naravno mlak, kravata od leda (to je onaj plavi gel) oko vrata i onda 2-i,3- ci dan sladoled jer suzava krvne sudove i smanjuje mogucnost krvarenja....

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
23.9.2011 16:27:04   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: ElmaB

Zakazali smo kod Geže operaciju krajnika ako Bog da 25. septembra. Uh.... user posted image ako se ne prehladi u međuvremenu. A za cjevčice, ćemo sačekati. Sljedeće sedmice idemo privatno kod profesora Kapidžića, dr Volić i Mendulovića, pa ako i oni kažu da je problem i sa saluhom, onda ćemo uraditi i to.


Prolongirali smo jer je imao streptokoku u nosu, ali i zbog još jednog mišljenja. Nakon Geže išli smo profesoru Kapidžiću i on je za operaciju krajnika, ali ne i za ugradnju cjevčica. Čekamo da se vrati prof Hrelja i kda i on da mišljenje, onda ćemo se odlučiti, ali u svakom sličaju nećemo na kliniku Koševo!

Elma sta je sa vasom operacijom, idete li sada ili u kojoj ste fazi?


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
23.9.2011 21:29:44   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: koka i po

rekla mi sestra na odjelu.
vjerovatno zato sto toplota siri krvne sudove ...
Lejla...moj I.je odlicno podnio...isti dan kao da ga operisali nisu...zato sam ja bila koma.
iz tog razloga ti odgovorno tvrdim pripremi vise sebe nego dijete.ono nezna sta ga ceka ali zato ti znas.
zelim ti svu srecu svijeta i da to s hajrom prodjete aBd


Amin Koko, nadam se najboljem.
Znam ja da ću ja biti gora user posted image , već smo se sunetili, više ja nego on user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
24.9.2011 10:18:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: koka i po

moguce...ja nisam trazila objasnjenje nego slusala ono sto mi se kaze.
i ovi savjeti su iz prve ruke provjereno...


a koko zasto ne sladoled?

u njemackoj u bolnici gdje sam ja radila na orl odjeljenju to je bilo jedna od metoda nakon op-a.
znaci prvo caj koji se posebno pravi mjesavina trava, naravno mlak, kravata od leda (to je onaj plavi gel) oko vrata i onda 2-i,3- ci dan sladoled jer suzava krvne sudove i smanjuje mogucnost krvarenja....
vjerovatno iz istog razloga sto se kod nas kao terapija prilikom upale grla daje vreo caj s limunom i medomuser posted image , i sto dalje misle da se sladoled ne smije jesti zimi jer ces se prehladitiuser posted image ...jednostavno...koriste upute i istrazivanja radjena 1943

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
24.9.2011 10:46:29   
Anoniman
What can my child eat after surgery?
For the first day or two after surgery you should offer cool liquids such as water, juice, popsicles and jello.  If your child is up for it, you may also offer ice cream, milk shakes, smooth yogurts and pudding.  As your child starts to feel better you can add other soft foods like applesauce, mashed potatoes, scrambled eggs and pasta.  Try and avoid crunchy or real spicy foods and stay away from citrus drinks like grapefruit juice as this can cause a burning feeling in the throat.  There are no hard and fast rules regarding a post tonsillectomy diet.  If your child has a favorite food and it can be chewed well and swallowed without difficulty then it’s probably ok to eat.  Please remember that an upset stomach and vomiting are common during the first 1-2 days after surgery.

Preuzeto: http://www.tubesntonsils.com/TonsillectomyPostOp.html

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
24.9.2011 10:51:14   
koka i po
prevedi ovo dadada nismo sve profesionalni"englezi"user posted image
uglavnom....sladoled se ne daje djetetu jer postoji mogucnost upale user posted image (nekako mi izgleda logicno)pogotovo u hladnijim mjesecima....e sad za ljetne neznam ...
u svom postu navela sam smjernice koje su mi date u bolnici i strogo ih se pridrzavam.
do sada je stanje odlicno.
i da vam se pohvalim....moje dijete konacno jede svu hranu i to sa odlicnim apetitom user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
24.9.2011 10:58:52   
hatepsut
Moj sin je nekad cetvrti dan pojeo cokoladicu,meni kad nije nesto bilo,ali on je osjetio da moze i pojeo !Sladoled smo jeli 2. dan,i to po preporuci ljekara(mada je rekao da moze odmah i prvi dan).Uglavnom smo jeli monte(zato mu se vise gadi),jaje smo jeli s mnogo mlijeka i sitnim mrvicama,puding...to je bilo prvih 7 dana ali on je sam kako sam vec gore napisala osjetio da moze jesti i drugu hranu.
Nakon operacije moj djecak je lezao na stomaku,bilo je vrlo malo krvi na onoj plahti (hvala Bogu).Caj se pije po gutljaj i meni su kazali da bi se rana kvasila,jer ako se ne unosi tecnost rana se skori i onda to boli.Ni pod razno se caj ne smije piti piti na slamkicu da se grlo ne napreze.
Kao sto je koka napisala bitno je da se roditelj i djete psihicki pripreme,kad su mog djecaka izveli iz sale i dok su ga budili samo je kratko rekao "aah",niko nije vjerovao da je to djete opereisano glas nije pustio,dok sam se ja s druge strane zanosila u holu kad sam vidjela da ga voze iz sale tu sam definitivno pala.Mada sam se otimala ali postojalo je nesto jace od mene.I sama se cudim znajuci kakva sam da se nisam mogla suzdrzati !
Sretno djecici i roditeljima !


< Poruku je uredio hatepsut -- 24.9.2011 11:05:20 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
24.9.2011 11:06:41   
koka i po
evo zanimljiv meni za frisko operisane by me:
dorucak-omak ,miksano kuhano jaje sa pavlakom mlijekom i kruhom,griz(slatki sa miksanim voce ili slani),cokolino i sve vrste djecije hrane
rucak-sve vrste corbi sa povrcem koje se moze miksati i mesom,supa ,spinat sa mesom ili pavlakom,tikvice u vrhnju,carska mjesavina u vrhnju,pire krompir i meso(isitnjeno i miksano),pileca džigerica i pire,grah(odvojenje ljuspice).u svu navedenu hranu dodati kruha i dobro iz miksati mikserom.
uzina-snenokle,puding,monte,jogobela.
vecera-isto kao i za rucak uz dodatak izrendanog voca svih vrsta koje se da rendati.
etouser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
24.9.2011 11:08:40   
koka i po

IZVORNA PORUKA: koka i po

evo zanimljiv meni za frisko operisane by me:
dorucak-omak ,miksano kuhano jaje sa pavlakom mlijekom i kruhom,griz(slatki sa miksanim voce ili slani),cokolino i sve vrste djecije hrane
rucak-sve vrste corbi sa povrcem koje se moze miksati i mesom,supa ,spinat sa mesom ili pavlakom,tikvice u vrhnju,carska mjesavina u vrhnju,pire krompir i meso(isitnjeno i miksano),pileca džigerica i pire,grah(odvojenje ljuspice).u svu navedenu hranu dodati kruha i dobro iz miksati mikserom.
uzina-snenokle,puding,monte,jogobela.
vecera-isto kao i za rucak uz dodatak izrendanog voca svih vrsta koje se da rendati.
etouser posted image



sto vise caja zasecerenog medom,vocnih sokova i mlijeka

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
24.9.2011 17:16:42   
Anoniman
pa upale i treba hladiti, a ne zagrijavati...na to sam i mislila kad sam napisala da nasi dr.kod upala savjetuju vruc cajuser posted image

a ovdje ti pise vako...skracena verzija...netom nakon op treba ponuditi hladnu tecnost kao sto su voda, sokovi, vodeni sladoled ( popsicles) i zele  (oni prave one zele pudinge...to nas svijet ne jede). Pa kaze dalje...kad  vase dijete bude raspolozeno moze jesti sladoled (ovdje se misli na mlijecni sladoled), milk shakes...po naski milk sejkuser posted image ah sto dobro prevodimuser posted image ...frape...jest da ni to nije nasa rijecuser posted image , jogurti (njezni...vjerovatno misle na jogurte bez dodataka voca ili zitarica) i pudinge. Cim se vase dijete pocne bolje osjecati mozete uvesti "mekanu" hranu kao sto je pire, kajgana, rendana jabuka tj pecena i tjesteninu...Treba izbjegavati hrskavu i zacinjenu hranu te sokove od citrusa (grejp/limunada). Nema strogihn pravila nakon operacije krajnika u vezi ishrane...ako vase dijete ima najdrazu hranu i ako je moze zvakati i gutati...to znaci da je moze i jesti.Imajte na umu da su moguce mucnine 1-2dananakon op.

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
25.9.2011 11:09:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

pa upale i treba hladiti, a ne zagrijavati...na to sam i mislila kad sam napisala da nasi dr.kod upala savjetuju vruc cajuser posted image

a ovdje ti pise vako...skracena verzija...netom nakon op treba ponuditi hladnu tecnost kao sto su voda, sokovi, vodeni sladoled ( popsicles) i zele  (oni prave one zele pudinge...to nas svijet ne jede). Pa kaze dalje...kad  vase dijete bude raspolozeno moze jesti sladoled (ovdje se misli na mlijecni sladoled), milk shakes...po naski milk sejkuser posted image ah sto dobro prevodimuser posted image ...frape...jest da ni to nije nasa rijecuser posted image , jogurti (njezni...vjerovatno misle na jogurte bez dodataka voca ili zitarica) i pudinge. Cim se vase dijete pocne bolje osjecati mozete uvesti "mekanu" hranu kao sto je pire, kajgana, rendana jabuka tj pecena i tjesteninu...Treba izbjegavati hrskavu i zacinjenu hranu te sokove od citrusa (grejp/limunada). Nema strogihn pravila nakon operacije krajnika u vezi ishrane...ako vase dijete ima najdrazu hranu i ako je moze zvakati i gutati...to znaci da je moze i jesti.Imajte na umu da su moguce mucnine 1-2dananakon op.

nama je sad ped. i stomatolog rekao kad je A. pregledao ima upalu krajnika Niposto vruce slobodno hladno daji nemoj grijat nista tipa caj, sok, vodu ...


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
25.9.2011 11:11:33   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: koka i po

radi druga I.ova zena ce u Jagomiru da zavrsi.ja jekne meni se zamanta.od juce ga boli a nije do sadauser posted image kaze da ima osjecaj da mu je malo unutra zateceno sa desne strane a ja hocu da poludim od brigeuser posted image .ne krvari i to me malo smiruje.ma da hoce proci i tih 14 dana oporavka da je malo opustim.
drug S.je gulanfer svoje vrste .sve zivo posara po kuci.komsije gadja krompirom sa balkona i s razlogom i bez razloga vristi i placeuser posted image .
a meni doslo da idem u izbjeglice user posted image



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
25.9.2011 11:12:32   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: koka i po

radi druga I.ova zena ce u Jagomiru da zavrsi.ja jekne meni se zamanta.od juce ga boli a nije do sadauser posted image kaze da ima osjecaj da mu je malo unutra zateceno sa desne strane a ja hocu da poludim od brigeuser posted image .ne krvari i to me malo smiruje.ma da hoce proci i tih 14 dana oporavka da je malo opustim.
drug S.je gulanfer svoje vrste .sve zivo posara po kuci.komsije gadja krompirom sa balkona i s razlogom i bez razloga vristi i placeuser posted image .
a meni doslo da idem u izbjeglice user posted image


koko nemoj brinuti...
moja zaova kad je melnog operisala nakon 7 dan počeo je govriti kako mu je grlo nešto satlo...što je ukazivalo na oteknutost...
nema krvarenja i to je dobro aboli...
samo moja zoav nije malenom davala paracetamol nego mu je stavljala po pola čepića voltarena kada s ejavio taj jači bol....




_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
25.9.2011 11:19:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: koka i po

moguce...ja nisam trazila objasnjenje nego slusala ono sto mi se kaze.
i ovi savjeti su iz prve ruke provjereno...


a koko zasto ne sladoled?

u njemackoj u bolnici gdje sam ja radila na orl odjeljenju to je bilo jedna od metoda nakon op-a.
znaci prvo caj koji se posebno pravi mjesavina trava, naravno mlak, kravata od leda (to je onaj plavi gel) oko vrata i onda 2-i,3- ci dan sladoled jer suzava krvne sudove i smanjuje mogucnost krvarenja....


Bravo i ovdje su mojoj seki odmah nakon sto se probudila dali zdjelu punu sladoleda itako svaki dan 3dana ,sve proslo bez problema,vocni jogurt, mlak caj i to je to

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
25.9.2011 11:21:53   
Hanady RR
a joj vi zadale sa sladoledom...user posted image
džaba kod nas je il zastarjeli tretman il jednostavno nisu pravila kao tamo...
možda je i do sladoleda hajd ti znaj dal je način porizvodnje istoga kao kod vas u inostrantvu...

al mislim da i bez sladoleda dijete može biti dobro...smao treba pratiti upute doktora koje je koka dobila...
sve je super samo nek se ne krvariuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
25.9.2011 11:42:33   
Visnja RR
evo par komenatara sa drugog foruma:

ja sam operisao nepcane krajnike u ponedjeljak i mogu reci da strasno boli a 21 mi je godina, slabo sta mogu jesti, tjeram se da pijem caj i tecnos, evo peti dan bol ne smanjuje a anelgetik traje mozda 3 saata.
***
U potpunosti te razumijem...isto sam prosla u julu. Bol obicno prestaje oko 10-og dana ali je mene drzalo punih 15. I meni je dalsy (analgetik) trajao 3-4 sata ali ga nemoj piti prije 6-og sata. Ta 3 sata se moras strpiti.Koliko god nevjerovatno zvucalo, sto vise tecnosti pijes manje te boli. Pokusaj, mene je to spasavalo tokom noci, preko dana sam trpila. Gezo mi je predlagao injekciju analgina ako bolovi budu bas neizdrzivi, ali postoji sansa da ti rana prokrvari. Ja nisam htjela injekciju.Moj ti je savjet da pijes sto vise tecnosti, meni je kamilica bila zakon i nek je sila uz tebe. Ja sam za tih 15 dana smrsala 6 kila tako da znam kako ti je i kroz kakve bolove prolazis.

***
Ja sam prvih 5 -6 dana mogla samo supu jesti, a nakon toga puding, malo guscu (krem) supu sa mikro komadicima piletine sve neslano, onda sutlijas, cokolino, omlet - sve vodenasto, kasnije malo gusce. U termosku napravi pilece supe a povrce izmiksaj.Svaka 2 sata popij malo pilece supe.Pokusaj da pljuvacku ne izbacujes nego je gutaj. Grlo moras kvasiti jer su bolovi veci ako se rana osusi, da ne spominjem da mozes dobiti temperaturu, sto iskomplikuje sve.Uzmi manji gutljaj i pokusaj polako ispustati tecnost niz grlo da ne pravis klasicne gutljaje. Znam da svako grcenje grla kod gutljaja izaziva plac pogotovo sto ti je kontrola gutanja zbog straha slaba. Svaki dan ili svaki drugi jedi guscu hranu.Sam sebi doziraj.

*Eh sad mene samo zanima ako neko slucajno ovo uskoro vidi, 13ti mi je dan, jos uvijek ne mogu jesti boli, to mi tako tesko pada , je li to normalno? Pretpostavljam da jeste al' kad cu jesti?? Uvodim po malo al' jednostavno ne ide, jucer sam samo spinat uspjela malo pojesti.. Takoder, nekkao ko da je ova sad sluzokoza jos osjetljivija sta god pojedem imam osjecaj da cu je izgrebat..makar i supa bila..
I jos uvijek mi se moj glas nije vratio .. ..To mi je bas cudno..

*****


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
25.9.2011 11:44:29   
koka i po
hvala svima.
sad sam kontaktirala jedno doktoricu moju prijateljicu i ona je rekla isto.ona kaze da nije zgorega malo izaprati grlo zalfijom.evo kuham caj.pa vidjet cemo.
hvala svima a ako neko ima isto ili slicno iskustvo neka pise.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
25.9.2011 17:00:04   
hatepsut
Sta je bilo djecaku ???Bole ga rane ? Jesi mu gledala grlo? I mog je bolilo valda kako srasta ono gdje su bili krajnici i bilo je to mjesto bjelo i to je sasvim normalno.Sve sto ti nije jasno nazoves odjel ORL i ja sam tako.A i ja kad nisam zavrsila u ludari , nekad osmi dan hoce moj djecak malo napolje,lijepo vrijeme i ode ispod kuce ja nesto po terasi radila kad sam ga vidjela ide uz stepenice ko robot a niz bradu mu se slijeva krv,svjeza!!!Pola mi je zivota oduzelo user posted image A on se udario u nos kosarkaskom loptom i krv iz nosa isla,ali mene opet bilo strah nazovem odjel i sestra mi kaze ako krv brzo ne prestane da ga dovedem.Krv je hvala bogu prestala dok je malo lego'.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
25.9.2011 20:09:28   
new mama
Koko pravi mu caj od kunice,on je najbolji za rane,ja kad sam operisala krajnike,prije par godina,pravo se napatila,a taj caj mi je navise pomogao...Sretnouser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
26.9.2011 18:24:59   
koka i po

IZVORNA PORUKA: new mama

Koko pravi mu caj od kunice,on je najbolji za rane,ja kad sam operisala krajnike,prije par godina,pravo se napatila,a taj caj mi je navise pomogao...Sretnouser posted image


a kako ga koristiti ? piti ili izapirati grlo?

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *