|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.2.2012 12:43:20   
bebacha
user posted image user posted image za veliku curu.
drago mi je da je to sve iza vas.zelimo vam sto brzi oporavak i u buducnosti sto manje bolesti.neka to ostane iza vas.
rasplaka me ovo "sama usla u salu".sjeti se sebe u istom slucajuuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.2.2012 12:48:37   
D_K

IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

Juce izasli user posted image
Massalah Esma super bila,sama usla u salu bez plača sa malom dozom straha.saradivala malo plakala nakon budenja,nije puno krvarila .
Pocela piti kad je trebalo bez problema malo je hranu odbijala drugi dan...nije joj se jnista svidalo.Sada jede sve zive kasice.
Odstranili su joj sva 3 krajnika i u oba uha ugradili ventilacijske cjevcice a predhodno su joj izvukli nakupljenu tekucinu koje je bilo jako mnogo.




odlicno..
zelim vam lagan oporavak user posted image
user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.2.2012 12:50:28   
esmina i bebina mam
Mene su ostavili u sobi nisam plakala ni histerisala kad su je donijeli..tehničar je donijeo na rukama kaze da je bogda pa nisu kolica vozali.Ja bila smirena ali sad mi kao bumerang onaj trenutak kada ulazi u salu u onoj pidamici a u pozadini ono veliko svijetlo u covjek u zelenomuser posted image
Hvala Bogu završilo ....nadama se nema vise bolova u svaka doba dana i godine,nema više antibiotika,injekcija i hodanja od jednog do drugog doktora.Nadama se da smo zatvorli ovo poglavlje.

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.2.2012 12:53:22   
M kao Mama
Mašala za Esmicu našu, ma joj meni se čini da i nama ne gine posjeta nekom dobrom otorincu, moja L ima strašan zadah iz usta, a i sklona je upali grla počesto, antibiotik joj nije stran nikako, vodila je stomatolugu, zubi mašala svi ok, kaže dr. il je od želudca il od krajnika, kao hrana se zadržava i to stvarata taj zadah.

Bravo za svu našu djecu i Bogami mame, nekako mi to teže predeveramo od njih

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.2.2012 12:55:29   
esmina i bebina mam
Nas je spasio dr Gežo sa dijagnozom(što je nabitnije).Ne bi ovolike godine patilo djete od bolova u usima i zamalo joj nije sluh od krrajnika oštečen.
Ti si u Sa blizu ti je pa neka je pogleda.

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.2.2012 12:56:28   
D_K
IZVORNA PORUKA: esmina i bebina mam

Mene su ostavili u sobi nisam plakala ni histerisala kad su je donijeli..tehničar je donijeo na rukama kaze da je bogda pa nisu kolica vozali.Ja bila smirena ali sad mi kao bumerang onaj trenutak kada ulazi u salu u onoj pidamici a u pozadini ono veliko svijetlo u covjek u zelenomuser posted image
Hvala Bogu završilo ....nadama se nema vise bolova u svaka doba dana i godine,nema više antibiotika,injekcija i hodanja od jednog do drugog doktora.Nadama se da smo zatvorli ovo poglavlje.


nama je ovako bilo. operisali smo je u februaru prosle godine i imala je 19 kg.. sada, nakon 1 godine ima 24,5.. dijete se preporodilo.. ukljuci joj nesto za imunitet cim se malo oporavi.. meni je doktorica preporucila Imunoglukan i nisam se pokajala..
a za panicarenje, uffff, i ja sam bila mirna ali stres je sve to. tada se moras posvetiti djetetu, nema mjesta za paniku a tako bi rado plakala i vristala.. a moja se sjeca svega, neki dan se igra sa sestrom i prica joj kako lezis i daju ti inekciju i onda zaspes.. ja ostala paf - sjeca se svega.. zato mi je drago sto sam bila sa njom sve do ulaza u salu i cekala je na hodniku kad ce je iznijeti.. uffff..

< Poruku je uredio D_K -- 9.2.2012 12:58:03 >


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.2.2012 13:15:49   
Dzenana_G
Uh meni kada neko spomene operaciju krajnika, kosa mi se dize na glavi.
Meni su krajnike odstranili kada mi je bilo 17 godina. Puno prije toga su mojima govorili da ih treba odstraniti, a njima kao bilo zao, jer sam jos bila mala. Kada sam napunila 17 godina jedan dr mi je rekao da ako sad ne operisem krajnike, za koji mjesec otkazat ce mi bubrezi, zglobovi, a onda polako i srce zato sto sam imala hronicnu upalu krajnika. U januaru 2003 godine sam operisana. 2,5 sata mi je trajala operacija, jer nisu mogli zaustaviti krvarenje. 3 dana sam bila u bolnici i sve to vrijeme sam imala ogroman tufer u grlu . Pustili su me kuci i rekli da svako malo provjeravam na maramicu pljuvacku da kojim slucajem rana ne prokrvari. 24 sata poslije rana je pocela krvariti. Vratila se u bolnicu, tamo provela narednih 12 dana na infuzijama sa jakim krvarenjem. Cak su razmisljali da ponovo rade operaciju, da vide da nije negdje ostalo ne sasiveno. Onda je dosao jedan specijalista i pitao me jesam li jela sladoled nakon operacije. rekla sam da mi to niko nije preporucio. Rekao je da sam jela nista od toga se ne bi desilo, i da su mi zbog topline rasirile se krvni sudovi.
Od tada kad cujem da neko ide da operise krajnike u posjetu donosim sladoled user posted image

< Poruku je uredio Dzenana_G -- 9.2.2012 13:21:39 >


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.2.2012 13:19:21   
D_K
ja se sjecam da sam jela puuuno sladoleda nakon operacije.. i ja i brat smo operisani u par dana i bas nam je to bilo super, sladoled bez ogranicenja..
ja sam pitala sestricu za sladoled nakon M. operacije - kontam hajde makar da je malo razveselim da moze jesti sladoled - ali kaze 'ne preporucuje se'.. ja ostala paf - i nisam joj ni davala.. nisam smjela na svoju ruku user posted image user posted image

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
9.2.2012 13:22:09   
Dzenana_G
Ja mogu samo reci sto ranije to bolje i sto vise sladoleda...

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
15.2.2012 9:18:53   
Malenaoduvijek
eh
posto nema ruge teme ja cu ovdje.

dali neko ima svjeze iskustvo sa koseva sa op krajnika.zna li neko dali operise dr kapidzic i gore ili samo privatno?

koja je kod njih procedura?sve me interesuje jer bi trebali starijem operisati krajnike jer ima grozdaste a ima 3 godine

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
15.2.2012 9:22:32   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: MALA1994

eh
posto nema ruge teme ja cu ovdje.

dali neko ima svjeze iskustvo sa koseva sa op krajnika.zna li neko dali operise dr kapidzic i gore ili samo privatno?

koja je kod njih procedura?sve me interesuje jer bi trebali starijem operisati krajnike jer ima grozdaste a ima 3 godine


Mala a sto ne radis laserski privatnouser posted image


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
15.2.2012 9:32:09   
Malenaoduvijek
emice iskreno nesto me strah privatno ipak je klinika klinika,ne znam.a kapidzic je familija od moje svekrve pa zato pitam

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
15.2.2012 9:34:57   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: MALA1994

emice iskreno nesto me strah privatno ipak je klinika klinika,ne znam.a kapidzic je familija od moje svekrve pa zato pitam

ma znam ide se kuci isti dan,ali iskustva kazu da je oporavak puno laksiuser posted image

Dobro se raspitajuser posted image

< Poruku je uredio Emica_sa -- 15.2.2012 9:35:28 >


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
15.2.2012 9:42:39   
Malenaoduvijek
hocu svakako,mene jedino strah totalne narkoze za L.a vidjecu da odemo kod kapidzica i privatno,u kojoj klinici radi kazu u dvije znas li ti...

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
15.2.2012 10:10:15   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: MALA1994

hocu svakako,mene jedino strah totalne narkoze za L.a vidjecu da odemo kod kapidzica i privatno,u kojoj klinici radi kazu u dvije znas li ti...



Sanasauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
27.4.2012 13:19:46   
Lejla Ka
Ima li neko svjež za ORL klinike na Koševu da mi potvrdi ovo za majčino odjevanje dok boravi u bolnici (piđama vs trenerka).
Također bih zamolila majke čija su djeca operisana na ovoj klinici da mi što detaljnije opišu proceduru prije operacije (šta se radi, šta se daje djetetu, koliko traje, koliko se čeka, dobijete li informaciju u koliko sati je dijete na rasporedu...), gdje vi čekate nakon operacije i koliko traje sam zahvat u prosjeku, kako izgleda procedura nakon što dijete izađe u intenzivnu, kakve su procedure i postupci kad se vratimo u sobu. Koliko su dostupni ljekari za tražiti informaciju.

Ja volim znat kako ide sve po redu, lekše mi kad pratim situaciju. Hvala.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
28.4.2012 11:11:07   
Lejla Ka
Nikog nema sa svježim informacijama?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
28.4.2012 19:56:30   
mamina princeza
LejlaKa ne znam puno za djecu ... al prije svega da vam pozelim srecu. Moj muz je prije 8 dana operisao krajnike naravno d aje drugacije jer je odrasli pa ti ne znam to za majku nista. Pitacu njega kad bude kuci jel slucajno pogledao kako su obucene mame ako mu je bilo do toga:)

On je trebao leci noc prije al njega su pustili da prenoci kuci p aj eujutro dosao. Nista nije jeo od deset_ navece. Operacij aje kasnila jer je bilo nekih hitnih slucajeva taj dan a i sva djeca su bila prije njegapa je operisan oko 2.
Koliko sam ja upratila operacija ne traje predugo i relativno se brzo probudi iz narkoze. Na intenzivnoj je lezao do navece prebacen kuci. Sto se opravka tice ovdje su pisali sta kako pa necu ponovit za jelo i ostalo. AKo mogu nekom informacijom pomoci pisi da pitam njega ipak je to bilo nedavno pa ima svijeze informacije:)

Ljekari mi se cine ok .. mi smo i poslije zvali za par informacija otorinu a i ja sam zvala intenzivnu kad je lezao nekoliko puta jer nisam zbog bebe mogla ici gore da se raspitam kako je.

< Poruku je uredio mamina princeza -- 28.4.2012 19:58:13 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
29.4.2012 17:06:48   
Lejla Ka
Hvala, idemo večeras, nadamo se najboljem user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 94
   [Obrisana poruka]
29.4.2012 17:14:03   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
29.4.2012 21:56:34   
D_K
Sretno Lejla.. Da sve prodje sa hajrom..
Tebi porucujem da ce ti trebati sva hrabrost svijeta ali to nam spada u 'opis posla'..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.5.2012 14:41:01   
Lejla Ka
Bili, završili, hvala dragom Bogu oporavili se super. mama u nekakvoj frci pa ne stigne ništa javiti. Ako bude trebalo informacije su svježe :)

Nema nikakvih pravila za piđamu i trenerku, niko nam to nije spominjao. Za djecu preporučuju da donesu svoju posteljinu, što mi se jako svidjelo. Postoji njihova, ali mi je baš značilo da donesemo nešto veselo i šareno u ono okruženje.

Nemam primjedbi na osoblje, ni na čistoću prostorija, osim na WC (ali ne zbog čistačica već zbog pacijenata koji isti ne znaju koristiti). Bili smo 2 dana, izašli smo malo više od 24h nakon operacije. Bili, vidjeli i zbrisali kući user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.5.2012 19:58:38   
almai
Lejla K ti si sigurno radila Op u Sarajevu ili i koliko dugo je trajao procez zarastanja kod tvog djeteta?Mom djecaku je zakazana Op 31.05 u Zenici pa ako je neko nedavno radio tamo molim da mi napise svoja iskustva.Zanima me da li majka moze biti uz diejte tokom dana,znam da prenociste za majku kosta 53km i rekli su mi da dijete poslije OP mora provesti dodatnih 48h u bolnici.

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
19.5.2012 22:32:29   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: nels

Da li je neko sa foruma vodio dijete na operaciju krajnika u KB Zenica?
Molim vas za sto vise informacija, koje ORL bi pohvalili, koje da izbjegnem?
I inace kakvi su uslovi dole?
I sve ostalo sto bi moglo biti vazno :)
Hvala


IZVORNA PORUKA: hatepsut

Vec ima slicna tema.Mi smo prosle godine operisali krajnike u kb Zenica.Ali prije same operacije treba ti more nalaza kao i da specijalista pregleda djete i on daje zadnju rijec.Uglavnom koji specijalista odredi djete za opereaciju taj i operise.nikog specijalno nebi izdvajala (sve je to isto) sto se tice uslova,ma hajde pretrpi covjek ta 2 dana.ako hoces da budes s djetom placas krevet iako recimo mi smo imali samo jedan krevet pa sam onda vjerovatno platila sto sam boravila u bolnici.Obavezno kupi djetu dalsy sirup koji ces mi stavljati u caj (koji pije nakon operacije).gore daju paracetamol a dalsy je mnogo bolji .ako te jos nesto zanima samo pitaj.Inace imas slicnu temu ovdje

http://www.ringeraja.ba/forum/m_543834/mpage_1/key_/tm.htm

Sretno s operacijom !





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: oporavak i ishrana nakon operacije krajnika
20.5.2012 12:01:24   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: almai

Lejla K ti si sigurno radila Op u Sarajevu ili i koliko dugo je trajao procez zarastanja kod tvog djeteta?Mom djecaku je zakazana Op 31.05 u Zenici pa ako je neko nedavno radio tamo molim da mi napise svoja iskustva.Zanima me da li majka moze biti uz diejte tokom dana,znam da prenociste za majku kosta 53km i rekli su mi da dijete poslije OP mora provesti dodatnih 48h u bolnici.


Pa onaj "najteži" dio, kad smo pazili na hranu i kad ga je znalo boljeti, kad se noću budio zato što se grlo osušilo pa bi mu to smetalo je trajalo nekih 7-8 dana. Dobili smo uputstvo za oporavak u bolnici i pridržavali ga se, prvih 4-5 dana sam mu davala i voltaren ćepiće (3 dana) i dalsi sirup (2 dana) kad bih vidjela da je nervozan i kenjkav kad ga boli. Mom sinu je godila hladnija hrana (sladoled i monte iz fižidera). Svi su preporučivali što više tekućine pa sam se trudila da ga nagovorim da popije makar po gutljaj (što je nekad uspjevalo, a nekad ne).

Nakon 8 dana oporavak je nekako ubrzao, sa 10 dana je već počeo da jede kifle sa korom i suh keks.

Ja sam sa sinom bila cijelo vrijeme osim u operacionoj sali. Ako možeš insistiraj da što duže budeš uz dijete.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *